patlayıcının

Pakistan'da sağlık ekibine bombalı saldırı: 7 ölü
Polis minibüsü yakınında bir bisiklete yerleştirilmiş 5 kilogramlık patlayıcının patlaması sonucu gerçekleştirilen kanlı saldırıda, ölenlerden 6’sının polis 1’nin de çocuk olduğu belirtildi.Geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Pakistan’ın kuzey bölgesini dünyanın en yoğun çocuk felci virüsü taşıyan bölge olarak ilan etmişti.
Bab el Hawa’da patlama: Çok sayıda ölü var
HATAY - Türkiye’nin Cilvegözü Sınır Kapısı karşısındaki Suriye’nin Bab el Hawa sınır kapısı yakınında iki araca yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu, çok sayıda kişinin öldüğü belirtildi.
Afganistan’da 13 ton uyuşturucu ele geçirildi
İçişleri Bakanlığı, polisin iki haftada yürüttüğü operasyonlarında 140 kilo patlayıcının ve 46 adet mayının da etkisiz hale getirildiğini belirtti. (CİHAN)
Pakistan’da patlama: 3 ölü 6 yaralı
Taksi şöförünün kontağı çevirmesiyle meydana gelen şiddetli patlamada 8 kilo patlayıcının kullanıldığı bildirildi. (CİHAN)
TÜİK, Suriye’ye silah ihracatı ile ilgili iddialara açıklık getirdi
Haberlere konu olan ‘9303 tarife kodu’ ile Gümrük Tarife Cetvelinde yer alan ürünler ‘Bir patlayıcının itiş gücü ile çalışan diğer ateşli silahlar ve sadece işaret fişeği atmak üzere imal edilmiş tabanca ve diğer cihazlar, manevra fişeği atmak için tabanca ve revoverler
Beyrut’ta iki ayrı patlamada 23 kişi öldü 146 kişi yaralandı
İran Büyükelçiliği yakınında biri araç içinde yerleştirilen diğeri bir kişinin üzerindeki patlayıcının infilak ettirilmesi ile gerçekleşen saldırıda çok sayıda kişi öldü. İran Büyükelçiliği’ni hedef aldığı ifade edilen saldırıda İran Kültür Ateşesi İbrahim el Ensariy’nin öldüğü belirtildi.
Beyrut’ta İran Büyükelçiliği yakınında patlama
Bir araç içinde yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu meydana gelen patlama sonrasında büyük çapta maddi hasar oluştu. Araçların alev aldığı patlamada çevrede büyük çapta panik oluştu.
Tehlikeli madde taşınmasında 'güvenlik danışmanı' zorunluluğu getirildi
karayoluyla taşınmasını sağlamak ve bu taşıtların karışabileceği muhtemel kazalara erken müdahale edebilmek, patlayıcı madde trafiğini takip edebilmek ve patlayıcının kaçağa çıkarılmasını önlemek amacıyla, gerektiğinde uzaktan takip sisteminin kullanılması zorunlu kılınabilecek.
Afganistan’da Taliban’ın attığı roket 2 sivili öldürdü
Öte yandan, Helmand vilayetinin Musa Kale ilçesinde yol kenarına mayın yerleştiren 2 kişiden biri patlayıcının infilak etmesi sonucu öldü, diğeri de yaralandı. Nevzad ilçesinde ise mayın döşemeye çalışan iki kişi yabancı güçleri tarafından öldürüldü.
Öcalan’ın Suriye’den çıkarılmasının yıldönümünde eylem yapıldı
Patlayıcının polislerin içinde infilak etmesi sonucu kısa süreli gerginlik yaşandı. Olay sonrasında emniyet güçleri, “Değerli Diyarbakır halkı, polisin içine patlayıcı atıldı.
PKK, sözde şehitliğinin yoluna 100 kilogram bomba koymuş
Patlayıcının bulunmasının ardından bölgeye jandarma bomba imha uzmanları sevk edilirken çevrede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Yapılan incelemenin ardından patlayıcı bulunduğu yerde imha edildi.
Şam'da patlama: 60 kişi öldü
ŞAM - Suriye'nin başkenti Şam'da bugün büyük çapta bir patlama meydana geldi. Şam'ın dış semtlerinden Rankus bölgesinde bir araça yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu meydana gelen patlamada 60 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı
ABD'de milyonlarca kişiyi öldürecek nükleer patlamanın eşiğinden dönülmüş!
(Bu yaklaşık 4 milyon ton TNT patlayıcının gücüyle eş değer). 1945'te Hiroshima'da patlatılan atom bombasından 260 kat daha güçlü olan bu silah, patlasaydı Washington, Baltimore, Philadelphia ve New York'taki milyonlarca insanın hayatını karartacak, belki
Şemdinli'de karakol inşaatında patlama
El yapımı olduğu tahmin edilen patlayıcının infilak etmesi sonucu karakol şantiyesinde bulunan bir beton mikseri ile inşaat yapımında kullanılan tahta kalıplar yandı. Olay sonrası bölgeye giden jandarma, inşaat etrafında geniş güvenlik önlemi aldı.
Suriye'deki patlamada dehşet anları
İDLİB - Suriye'nin İdlib kenti Sarmede köyü ile Bab El Hava Sınır Kapısı arasındaki bölgede aracın içine yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu büyük çaplı patlama meydana geldi. Çok sayıda arcın tahrip olduğu patlamada 7 kişinin öldüğü 20 kişinin yaralandığı bildirildi.
Cilvegözü Sınır Kapısı yakınındaki patlamada çok sayıda ölü ve yaralı var
Araç içine yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu gerçekleşen patlamada çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi. (CİHAN)
Mühimmat yüklü botun sahibi kebapçı tutuklandı
Kebapçı dükkanı sahibi kişinin daha önce tutuklanan 51 yaşındaki Yunan vatandaşına ağır mühimmat ve patlayıcının Türkiye’ye nakledilmesi için botunu tahsis ettiği açıklanmıştı. Sahil Güvenlik ekipleri, Türkiye’ye yönelik terör eyleminde kullanılmak üzere hareket eden botta 2 tanksavar, 4 adet el bombası, 2 tabanca, mermi ve çok sayıda
Lübnan'da camide patlama anı kameralara yansıdı
Lübnan güvenlik kaynakları, Selam Camii' sinde düzenlenen saldırıda 70 kilo, Takva Camii' sine düzenlenen saldırıda ise 60 kilo patlayıcının kullanıldığını bildirdi. Söz konusu patlayıcıların uzaktan kumandayla patlatıldığı kaydedildi.
Pakistan’da yolcu treninde patlama: 15 yaralı (2)
Patlama sonucu trenin raylardan çıkmadığı, bunun da patlayıcının küçük olduğunun göstergesi olduğu kaydediliyor. Pakistan yerel medyası patlama ile ilgili yer alan ilk haberlerde ise 3 ölü olduğu bilgisi yer almıştı.
Afganistan’da bombalı saldırı: 2 ölü, 10 yaralı
Yetkililer, patlamanın Akçe ilçesinde bir motosiklet’te monta edilen patlayıcının patlaması sonucu meydana geldiğini aktardı. Bu arada, Afganistan’ın güneyindeki Helmand vilayetinde polis ve Taliban arasında çıkan çatışmada 3 Taliban’ın öldüğü ve birisinin de yaralandığı kaydedildi
Pakistan'da cami yakınında patlama: 3 ölü
Polis yetkililerinin yaptığı açıklamada, motosiklet üzerine yerleştirilmiş 4,5 kilo patlayıcının uzaktan kumandalı düzenekle patlatıldığı ifade edildi. Hayber-Paktunva eyaletinin Kohat şehrinde düzenlenen saldırı, cami yakınlarında öğle namazı sonrasında gerçekleşti.
Eyleme götürülen 9 yaşındaki çocuğun 2 parmağı koptu
isimli çocuk, elindeki el yapımı patlayıcının patlaması sonucu iki parmağını kaybetti. Çocuğun yaralanma anı kameralara da yansıdı. Lice'de gösteriler sırasında K.
Patlamadan yer altındaki 2 ton patlayıcı etkilenmemiş
SAKARYA - Sakarya'nın Geyve ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada yeraltı deposunda bulunan 2 ton patlayıcının infilak etmemesinin faciayı önlediği ortaya çıktı.İnciksuyu Mahallesi'ndeki Venüs Havai Fişek Fabrikası'nda dün saat 14.
Afganistan’da operasyonlar: 152 Taliban öldürüldü
Operasyonlarda, ayrıca çeşitli silahlar, 32 adet mayın ve 8 kilo patlayıcının ele geçirildiği ifade edildi. (CİHAN)
Pakistan'da bombalı saldırı: 13 ölü
Öte yandan Pakistan'da 15 Haziran'da Ketta kentindeki Uluslararası Kadın Üniversitesi'nin servis otobüsü içine yerleştirilen yüksek miktarda patlayıcının infilak etmesi sonucu 14 kız öğrencinin hayatını kaybetmiş, 22 kişi de yaralanmıştı.
Kaçak tarihi eser kazısı yapan şebekeye baskın: 11 gözaltı
Operasyonun, kaçak kazı yapan iki kişinin, yanlarındaki patlayıcının infilakı sonucu ölmesiyle başladığı ve 3 ilde yapıldığı belirtildi. İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, tarihi eser çıkarmak için izinsiz kazı yapan gruba yönelik İzmir, Muğla ve Aydın illerinde belirlenen adreslere eş zamanlı
Reyhanlı saldırısının 'bir numarası' yakalandı
Bir ay önce Suriye’den deniz yoluyla getirilen 'RDX' tipi yaklaşık 300 kilo patlayıcının 2 minibüste patlatılması ile ilgili yürütülen soruşturmada daha önce 18 kişi gözaltına alınmıştı. Hatay Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından Adana Adliyesi'nde Terörle Mücadele Kanunu'nun 10'ncu maddesi ile görevli Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen şüphelilerden
Afganistan'da NATO askerlerine saldırı: 3 ölü
KABİL - Uluslararası Güvenlik Destek Gücü'nden (ISAF) yapılan açıklamada, Afganistan'ın doğusunda Paktika eyaletinde, yol kenarına yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu 3 NATO askerinin hayatını kaybettiği ifade
Afganistan İçişleri Bakanlığı, Kandahar’da yaşanan patlamayı kınadı
Afganistan İçişleri Bakanlığı olayı kınarken, Kandahar vilayetinin Eynumine bölgesinde meydana gelen patlamanın iki ayrı araçta yerleştirilen patlayıcının patlaması sonucu yaşandığını aktardı.
Şehit Altan’ın şehadet belgesi babasına verildi
ADANA - Iğdır’ın Korhan yaylasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Onbaşı Mustafa Altan’ın şahadet belgesi ailesine teslim edildi.Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu tarafından gönderilen şahadet belgesini ilçeye bağlı Yahşiler köyünde ikamet
Kömürlükte bulunan sandık dolusu dinamit lokumu paniğe sebep oldu
Olay yerine gelen bomba imha uzmanı, sandık içerisinde bulunan yaklaşık 150 adet patlayıcının balık tutmakta kullanıldığını belirledi. Ev sahibinin Ankara’da ikamet ettiğini, kömürlükte bulunan odunları ise kendisine verdiğini söyleyen Seyit Akyol, "Kömürlüğün sahibi Ankara’da ikamet ettiği için kömürlükte
Otoyolda bulduğu çuvaldan 25 kilogram patlayıcı çıktı
Polis ekipleri tarafından el konulan patlayıcının, fünye yerleştirilerek patlatılması halinde büyük çapta zarar verebilecek boyutta olduğu öğrenildi. Alınan bilgiye göre Ankara'dan Mersin'e kargo yükü taşıyan Cengiz Aydoğdu, TEM Otoyolu Damlama mevkiinde seyir halindeyken yola düşmüş bir çuval gördü.
Laçiner: Türkiye, Suriye'deki savaşın içine çekilmek isteniyor
Bu nedenle Reyhanlı'daki patlamaya baktığımız zaman çok büyük bir patlayıcının oraya götürüldüğünü görüyoruz. En kalabalık yerlere getirilmiş patlayıcılar. Belediye binası önüne ve kalabalık meydana.
Emniyet, şehit 32 polis için özel albüm hazırladı
-16 Eylül’de Bingöl Karlıova ilçesi Hacılar Köyü mevkiinde PKK’lı teröristlerce menfeze yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucu Polis memurları Samet Kırcalı, Cuma Mercimek, Ümit Yıldırım, Gökhan Kuzu, Fatih Celayir, Şeyhmus Karakut, Murat Toprak ve Osman Küçükdillan şehit
Afganistan’da patlama: Bir polis öldü, 3'ü yaralı
Güvenlik makamları, bir eşek üstüne konulan patlayıcının polis karargahının önünde patladığını aktardı. (CİHAN)
Mayın tuzağını jandarma bozdu
Jandarma ekipleri yaptığı araştırmada vatandaşların koyunlarını telefe eden patlayıcının da bu bölgede bulunan diğer bombaların da tespit edilen mağarada yapıldığını belirledi. Olay ile ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.
Mardin-Diyarbakır yolu üzerinde 25 kilogram patlayıcı bulundu
Patlayıcının bulunduğu bölgede 3 metre genişliğinde bir metre derinliğinde çukur oluştu. Olayla ilgili bölgede geniş güvenlik tedbirleri alındı.
Mardin-Diyarbakır kara yolunda bulunan patlayıcı imha edildi
Patlayıcının bulunduğu bölgede 3 metre genişliğinde 1 metre derinliğinde çukur oluştu. Olayla ilgili bölgede geniş güvenlik tedbirleri alındı.
Bomba yaparken yakalandı
değerlendirilen bez parçaları, bir tüp bali yapıştırıcı ile 5 santimetre çapında ve 25 santimetre uzunluğunda boru içerisine hazırlanmış vaziyette bulunan el yapımı patlayıcının şüphelisi olduğu da tespit edildiği belirtildi.
Sütlüce patlaması davasında 4 sanık tahliye edildi
Patlayıcının bulunduğu bölümün anahtarı da vardı Murat’ta. Tutuklandığımızda 6 aylık evliydik. Hayata küstüm, insanlara güvenim sarsıldı.
Güler: Güçlü bir patlayıcının olduğu tespit edildi
Güçlü bir patlayıcının olduğu tespit edildi'' dedi. Bakan Güler, Reyhanlı ilçesindeki incelemelerin ardından Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ile
Ergin: Araç Suriye tarafından geldi
Bakan Ergin, patlayıcının cinsinin belirlenip belirlenmediği yönündeki soru üzerine de, ''Patlayıcının türüne ilişkin adli soruşturma esnasında olay yerindeki bulgular adli tıpta inceleniyor. Onlar ilerleyen saatlerde ya da günlerde sizinle paylaşılacaktır.
Bülent Arınç: Cilvegözü'nde patlayan araç Suriye'den geldi
Patlayıcının cinsinin henüz belirlenemediğini; ancak incelemelerin devam ettiğini söyleyen Arınç, Reyhanlı Cumhuriyet Savcılığı'nın da adli soruşturma başlattığını aktardı. Arınç, ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.
Rus basını: Kara para aklama merkezi, Güney Kıbrıs
Geçtiğimiz yıl Güney Kıbrıs’ta meydana gelen “Chario” gemisi olayına da değinilen makalede, geminin içindeki 60 ton patlayıcının üzerinde Rus Savunma Bakanlığı ve teslim adresi olarak Suriye Ordusu olarak göründüğünü kaydediliyor.
İdil’de 17 kiloluk patlayıcı bulundu
Konu ile ilgili hukuki incelemelerin başlatıldığı belirtilen açıklamada, patlayıcının uzman ekiplerce olay yerinde imha edildiği, vatandaşın huzuru ve bölgedeki istikrarın tesisi amacıyla karanlık odaklarca kullanılan suçlu ve suç örgütleriyle mücadeleye kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.
Bingöl'de şehit olan polis memurları için mevlid okundu
BİNGÖL - Bingöl'de, geçtiğimiz Eylül ayında PKK mensuplarınca, Bingöl - Karlıova yolunun Hacılar köyü mevkinde menfez altına döşenen patlayıcının patlatılması sonucu, şehit olan 8 polis memuru için Bingöl Emniyet Müdürlüğü
Bingöl'de şehit olan polislerin isimleri kütüphanelere verildi
Müdürlüğü tarafından, 16 Eylül 2012 tarihinde PKK mensuplarınca, Bingöl - Karlıova yolunun Hacılar Köyü mevkiinde PKK mensuplarınca, menfez altına döşenen patlayıcının patlatılması sonucu, şehit olan 8 polis memurunun isimleri Bingöl'deki 8 ilköğretim okuluna yapılan kütüphanelerde yaşayacak.
Uğur Mumcu’nun suikastında kullanılan patlayıcıların aynısı Cizre’de bulundu
ŞIRNAK - Evinin önünde 24 Ocak 1993 yılında düzenlenen bir bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Gazeteci Uğur Mumcu'nun suikastında kullanılan patlayıcının aynısı Şırnak’ın Cizre ilçesinde ele geçirildi.
Şemdinli'de halka yönelik bombalı eylem yapan teröristler tutuklandı
HAKKARİ - Şemdinli ilçe merkezinde, 100 kilo patlayıcının bulunduğu araçla, düğün alanından geçmekte olan sivil vatandaşlara yönelik eylem yapan teröristler yakalandı. Güvenlik güçlerinin titiz çalışması neticesinde yapılan operasyonla saklandıkları yerde kıskıvrak yakalanan teröristler, tutuklanarak cezaevine konuldu.
Karakol önünde patlatılan traktöre 300 kilogram patlayıcı konulmuş
Patlayıcının şiddetine rağmen karakol personelinin hazırlıklı ve dikkatli olması nedeni ile daha vahim olayların meydana gelmediği ifade edildi. Duru Jandarma Karakolu’ndaki incelemelerini tamamlayan Vali Toprak, daha sonra Lice ilçe merkezine geçti.