patlıcan kabak

TZOB: Tarımda fiyatlar 12 aylık ortalamalara göre geriledi
ANKARA - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımda üretici fiyatlarının Aralık ayında yüzde 2,49, yıllıkta artış yüzde 7,58 arttığını, on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 1,34 düştüğünü
"Tarım Bakanlığı sorundan değil, sorumluluktan kurtulmaya çalışıyor"
ANTALYA - Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ihracat politikaları sorundan kurtulmaya değil, sorumluluktan kurtulmaya yönelik. İhracatla ilgili sıkıntılar bir diplomasi sorunu.
Hasat bitti, yazlık sebze-meyvede fiyatlar arttı
ANKARA - Enflasyon rakamlarını değerlendiren Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım ürünlerindeki fiyat artışlarının hasadı biten sebze meyveden kaynaklandığını söyledi.
Domates, biber, patlıcan, kabak ve salatalığa 80 lira ihracat desteği verilecek
Bunun yanı sıra domates biber, patlıcan kabak ve salatalık içinde 80 lira ihracat desteği vererek üreticinin yüzünü güldürecek kararnameyi çok yakında çıkaracağız." diye konuştu.
Gaziantep’te kurutmalıklar, satışa sunuldu
GAZİANTEP - Gaziantep’te mutfak kültüründe önemli bir yere sahip olan kurutmalık sebzelerin yapımı ve satışları başladı. Özellikle gurbetçiler tarafından tercih edilen kurutmalıklar, kentin en eski alışveriş merkezlerinden birisi olan Almacı Pazarı’nda satışa çıktı.
Kore yemeklerini çubukla yiyemeyen Antakyalılar aç kaldı
Antakya'da "Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz" teması ile devam eden 2. Uluslararası Antakya Bienali'nde Kore yemekleri vatandaşların beğenisine sunuldu. Mary Hyunhee Song tarafından Antakya Sofrası'nda hazırlanan patlıcan, kabak, patates, mantar kullanılarak hazırlanan yemekleri Antakyalılar çubuklarla yeme konusunda
Sivas'ta kış hazırlıkları erken başladı
Sivaslı ev hanımları kış mevsiminde bulunmayan sebzeleri kışın da tüketebilmek için konserve ve kurutma hazırlıklarına başladı. Bu durum balkonlarda ilginç görüntüler oluşturdu.
Yaş meyve sebze ihracatçıları: Türkiye'de GDO'lu üretim yok
Antalya Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkan Vekili Cahit Özer, yaş meyve sebze üretiminde GDO kullanılmadığını vurguladı. Özer, "Ülkemizde GDO'lu üretim gerçekleşmemekte olup; ABD, Arjantin, Kanada ve Çin'den ithal edilmektedir.
Gurbetçiler, kurutmalık sebzelerini Gaziantep'ten alıyor (özel)
Gurbetçiler, kurutmalık sebzelerini Gaziantep'ten karşılıyor. Patlıcan, kabak, biber, acur ve bamya gibi sebzelerin kurularını Gaziantep'ten alan gurbetçiler, kış boyunca memleketlerine götürdükleri sebzeleri tüketiyor.
Elmanın adı, alışverişin tadı bu pazarda
Gaziantep'te Karagöz Caddesi'nin bittiği noktada başlıyor Elmacı Pazarı. Kürkçü Hanı ve Bakırcılar Çarşısı'nın hemen karşısında yer alan pazar, yerli ve yabancı turistlerin de uğrak yeri.