pazarcılar odası

Pazarcılar, belediyeye ödedikleri katkı parasını mahkemeye taşıdı
Sedat Yalçın yerinde olmadığı için telefonla görüşme yapan Bursa Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Bülent Gür, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Gür, Sedat Yalçın'dan sıkıntıları çözmek için gereken desteği verme sözü aldıklarını, bugün çözüm olmazsa yarın yapılacak kura çekimlerine daha fazla insanla
İlkadım'da semt pazarlarına standart geliyor
Başkan Yardımcısı Burhan Taş'ın başkanlığında Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlık Teknisyeni Halil İbrahim Güner, İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Başkomiseri, Abdullah Kılıç, Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, İlkadım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü
Seyyar satıcılar, artık pazar yerinde satış yapacak
Halk pazarlarına AB standardı getirmek için 2 yıl önce harekete geçen İlkadım Belediyesi, Pazarcılar Odası işbirliği ile yürüttüğü çalışmayı tamamladı. Pazarcıları kayıt altına alan belediye, haftanın her günü açılacak semt pazarlarının yerlerini ise belirledi.
Karaman'da açık pazarlar kapalıya taşınıyor
KARAMAN - Elmaşehir Mahallesi’nde bulunan kapalı pazar yeri, Karaman Belediyesi'nin Karaman Pazarcılar Odası ile vardığı anlaşma üzerine salı günleri halkın hizmetine açıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Osman Ünüvar konuyla ilgili açıklama yaptı.
'CHP'de kadın kolları örgütlenmesi 12 Eylül darbesiyle kesintiye uğradı'
Güler, Manisa Pazarcılar Odası'nda düzenlenen CHP Manisa İl Kadın Kolları 11. Olağan Kongresi'ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada, sekiz yıl aradan sonra il kadın kolları kongrelerini yapmaya başladıklarını belirten Güler, “1960 ile 1980 arasında kesintisiz her iki
Hollandalı ve İskandinav turistler, esnafın yüzünü güldürdü
Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, bölgedeki turizm hareketliliğinin 1 Mayıs'tan itibaren başladığını söyledi. Sezonun turist hareketliliğini Hollandalı turistlerin oluşturduğunu belirten Doğan, 2012'de esnafın yüzünü güldürecek iyi bir sezon beklediklerini kaydetti.
Paskalya Bayramı tatilindeki turist hareketliliği esnafın yüzünü güldürdü
Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası (MSSPO) Başkanı Sami Dursun Doğan, bölgede turizm sezonunun başladığını ve 2012'den çok umutlu olduklarını söyledi. Antalya'ya gelen 11 milyon turistin 4 milyonunun Manavgat'ta konakladığını hatırlatan Doğan, bölgeye gelen turist sayısının artmasına rağmen, turizm gelirlerinde
Yalovalı pazarcılar isyan etti
Pazar yerinde bir eylem yapan esnafa CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile Yalova Pazarcılar Odası Başkanı Selami Tokay da destek verdi. Yaklaşık 100 esnafın bir araya geldiği eylemde esnaf adına Cemal Turan basın açıklaması yaptı.
Pazarcılar, Bakırköy’de bağırarak satış yapacak
İSTANBUL - Bakırköy Belediyesi ve İstanbul Pazarcılar Odası tarafından yenilenen Yeşilköy Çarşamba Pazarı hizmete açıldı. Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, pazarcıların satış yaparken bağırmasının engellenmesini saçmalık olarak yorumladı.
MESO Başkanı Yıldız: Ahilik kültürünün temelini helal kazanç oluşturur
Vekili Sema Ecevitoğlu, AESOB Başkanı Abdulah Sevimçok, Manavgat Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Abdullah Akça, Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, MESO Başkanı Atila Yıldız ve esnaflar katıldı.
Sincan pazarında otopark kazıları polis nezaretinde başladı
Pazarın kazılacağını haber alan pazarcı esnafı ise Ankara Pazarcılar Odası Recep Ayhan önderliğinde alana geldi. İş makinelerini engellemek isteyen pazarcılara polis ekipleri izin vermedi. Çevik Kuvvet ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı pazarda iş makineleri kazı çalışmalarına başladı.
Bozyaka sakinlerinin yıllardır beklediği pazaryerinde sona yaklaşıldı
İzmir Pazarcılar Odası’nın, kapalı pazaryeri bölümünün çelik aksamlarını bedelsiz yapacağını kaydeden Başkan Kürüm, “Diğer bölümlerini ise belediyemiz işçileri ve iş makinelerimizle tamamyayacağız. Çevre düzenlemesi ve ince işlerine başladık.
Avokado üreticilerine ‘hasat zamanı’ uyarısı
Antalya'nın Alanya Toptancı Hal Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıya Hal Müdürü Halit Parlayüksel, Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, Pazarcılar Odası Başkanı Bekir Akış ve Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Arslan katıldı.
Bursa'da kaldırım işgalleriyle mücadele sürüyor
belirtilen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Esat Yalman ile şube müdürleri, ilçe belediyelerinin zabıta müdürleri, Bursa Seyyar Pazarcılar Odası temsilcisi, Bursa Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (Per-Der) yetkilileriyle marketlerin temsilcileri katıldı.
Pazarcı esnafı sezon süresince tezgaha bakıcı değil, alıcı turist bekliyor
Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası (MSSPO) Başkanı Sami Dursun Doğan, yeni sezondan çok umutlu olduklarını ifade etti. Bölgedeki turist hareketliliğinin gerçek anlamda pazarcı esnafına yansımadığını belirten Doğan, yeni sezonda tezgaha bakıcı değil, alış veriş yapan turist beklediklerini
Asnafın yüzü kapalı havalarda gülüyor
Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası (MSSPO) Başkanı Sami Dursun Doğan, turistlerin alışveriş yapmayı genelde kapalı havalarda yaptığını söyledi. Güneşli havalarda turistlerin denize girdikten sonra şezlonglara uzanarak güneşlenmeyi tercih ettiğini belirten Doğan, alış veriş yapmada kapalı havaların esnaf için büyük
Tütüncü: Pazarcı esnafını önemsiyorum
Antalya Pazarcılar Odası hizmet binasında düzenlenen kahvaltılı programa Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Semt Pazarcıları Odası Başkanı İsmail Öz, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Kepez
Paskalya Bayramı tatili Manavgat'ta esnafın yüzünü güldürdü
Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası (MSSPO) Başkanı Sami Dursun Doğan, 2 haftalık tatille birlikte pazarlarda turist hareketliliği oluşturduğunu belirtti. Doğan,tatile gelen turistlerin kaldıkları otelden çıkarak pazartesi ve perşembe pazarlarında alışveriş yapmasının sezon başında büyük moral olacağını söyledi.
Kaldırım işgaline, pazarcılardan tepki
SİVAS - Sivas’ta son günlerde sebze ve meyve satan esnafların kaldırım işgali yasağına uymayarak her sokağı pazar haline çevirmesine Pazarcılar Odası’ndan tepki geldi. Belediyenin işgal yasağını tavizsiz uygulamasını isteyen pazarcılar kuralları ihlal eden manav ve marketleri protesto etti.
Paskalya Bayramı tatili, Antalya bölgesinde otelleri yüzde 90 oranında doldurdu
Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, bölgede 2011 turizm sezonunun başladığını belirtti. Turistlerin tatil için gelmeye başlamasıyla birlikte Perşembe pazarında hareketlilik oluştuğunu belirten Doğan, bu hareketliliğin kış durgunluğundan sonra esnafa moral sağlayacağını
Özbuğday: Pazarcılar 'bizden değildir' uyarısına rağmen tüketiciyi kandırıyor
Konya Pazarcılar Odası Başkanı Tahsin Öz ise, bazı pazarcıların yaptığı hileli satışların asıl sorumlusunun hal esnafı olduğunu savundu. Öz'e göre, hal esnafı iyi ve kötü ürünleri birbirine karıştırıyor ve pazarcılara satıyor.
Pazarcılar artık bağıramayacak
Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı İdris Akan, yasanın çok olumlu yönleri olduğunu ve desteklediğini söyledi. Akan, “Bağırışlarıyla müşteri kapma yarışında öne geçmek isteyen bazı pazarcılar, yürürlüğe girecek yasayla daha sessiz olmak zorundalar.
Oda ve kooperatif başkanlarından Posbıyık’a ziyaret
aralarında Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Bakkallar Odası, Madeni İşler Sanatkarlar Odası, Pazarcılar Odası, Tuhafiyeciler Odası, Türkiye işçi Emekliler Derneği Ereğli Şube Başkanı gibi meslek odaları ve sivil toplum kuruluşu başkanlarının bulunduğu bir heyet, Belediye
Manisa Perşembe Pazarı’nda geri adım yok
toplantısına Başkan Yardımcısı Mesut Bayram Laçalar, Belediye Meclis Üyesi Ömer Bingöl, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ve Manisa Meyve Sebze Umum Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener katıldı.
Gazipaşa Havaalanı'na Hollanda’dan uçak seferi yapılacak
Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Bekir Akış’da Alanya halkının isteğinin yerine getirildiğini belirterek, uçakla yurt dışında turist getirilecek olmasına sevindiğini açıkladı. Bunun bir başlangıç olduğunu kaydeden Akış, Hollanda firmasından sonra diğer ülkelerden de uçak ineceğini umutlu olduğunu dile getirdi.
Esnaf, pazarda turist hareketliliği için 20 Mart'ı bekliyor
Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, mevsim olarak pazarcı esnafının en durgun olduğu dönem olduğunu söyledi. Kışın beklenen ölçüde turist kalabalığı olmadığı için pazarda hiç siftah yapmadan sergi açan esnaf olduğunu belirten Doğan, 2010 turizm sezonunun iyi geçmesine rağmen, istenilen
Soğuk havalardan dolayı çatlayan muzun fiyatı 1 TL'ye düştü
Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Bekir Akış da soğuk havaların muz üreticilerine büyük bir darbe olduğunu belirtti. Çatlamalardan dolayı muzun kesilmesiyle arz talep meselesinden kaynaklanan sıkıntılar olduğunu belirten Akış, Şubat ayında fiyatların 3 TL'yi bulacağını kaydetti.
Yılbaşı alışverişleri esnafın yüzünü güldürdü
Uluslararası Perşembe Pazarı'nda 2010 yılının son sergisini açan esnafın yeni yıla umutlu girdiğini belirten Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, yılbaşı öncesi turist hareketliliğinin kısmende olsa esnafa can suyu olduğunu belirtti.
Pazarcılar odası kayıt dışı satışa kayıtsız kalan belediyelere dava açacak
Samsun Pazarcılar Odası, il genelinde açılan pazarlarda kayıt dışı çalışan ve vergi kaçıran esnaflara göz yuman belediyelere dava açmaya hazırlanıyor. İl genelinde 3 bin pazarcıdan 2 bininin kayıt dışı çalıştırıldığını ifade eden oda başkanı Muhammet Yazıcı, bu yolla vergi kaçırılmasının önüne geçmek istediklerini söyledi
Yılbaşı öncesi Manavgat hareketlendi
Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası (MSSPO) Başkanı Sami Dursun Doğan, Avrupa ülkelerinde başlayan yılbaşı tatiliyle birlikte bir haftadır turist canlılığının yaşandığını söyledi. Yılbaşı öncesi oluşacak ekonomik canlılığın bir nebze olsun esnafa moral desteği olacağını belirten Doğan, kışın girmesiyle birlikte pazarda siftah yapamadan tezgahını kapatan
Pazarcılar sorunlarını zabıtayla paylaştı
Pazar yerlerinde yaşanan sorunları masaya yatıran Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı İdris Akan, toplantının amacının yönetim olarak tespit ettikleri sorunlara çözüm bulmak olduğunu söyledi. Kırıkkale'nin en büyük pazarı olan Cumartesi pazarının yerinin değiştirilmesiyle birlikte iş alım ve satımın yarı yarıya düştüğünü açıklayan Akan, Belediye Başkanı
İlkadım Belediyesi halk pazarlarına AB standardı getiriyor
Samsun Pazarcılar Odası işbirliği ile kayıt altına alınmaya başlanan pazarcılara, yaka numarası verilip tek tip kıyafet giyme zorunluluğu getiriliyor. Semt pazarlarında satış yapacaklara, odalara kayıtlı çiftçi, pazarcı ve esnaf olma şartı getirilirken, belgesi olmayanlara ise satış yapamayacakları belirtiliyor.
Pazarcı esnafı umudunu yılbaşı tatiline bağladı
Antalya'nın Manavgat ilçesinde pazarcı esnafı umudunu yılbaşı tatiline bağladı. Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası (MSSPO) Başkanı Sami Dursun Doğan, ilçede Kurban Bayramı sonrası Pazartesi ve Perşembe pazarlarında turist azalmasına bağlı ekonomik
Malatya'da Turgut Özal Mahallesi'nde sabit semt pazarı yapılacak
Yapacağımız sabit semt pazarı; içerisinde lokanta, zabıta ve Pazarcılar Odası idari binalarının bulunduğu 3 bin metrekarelik bir alana sahip olacak. Üzeri çelik konstrüksiyon ile kapatılacak sabit semt pazarı, pazarcı esnafı haricinde farklı etkinliler için de kullanılabilecek.
Pazar yeri sorununun çözülmesine sevinen esnaf, Belediye Başkanı Doğan'ı omuzlarına aldı
Pazarcıların olay çıkarmasından sonra Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediyesi Başkanı ve Pazarcılar Odası Başkanı Erol Kumsar bir araya gelerek istişarede bulundu.
Gazeteci Abdurrahman Yiğit vefat etti
Yiğit'in cenazesine İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, Manavgat Esnaf ve Sanatkalar Odası(MESO) Başkanı Atila Yıldız, Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, AK Parti Antalya İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Erol, Ömer Şahin, CHP Antalya İl Genel Meclisi Halil Kula, Mehmet Özen, Manavgat Koleji
Turizm sezonunun bir ay uzaması esnafın yüzünü güldürdü
Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası(MSSPO) Başkanı Sami Dursun Doğan, Pazartesi ve Perşembe pazarlarında devam ettiğini, bu hareketliliğinin sezon bitimine kadar esnafa yansımasını temenni ettiklerini belirtti.
MESO Başkanı Yıldız:Ahilik kültürünün temelini helal kazanç oluşturur
Program sonunda mesleki eğitimde başarılı olan kursiyerler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cavit Metin, MESO Başkanı Atila Çetin, Manavgat Sabit Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Fethi Kurt ve okul müdürü Harun
"Büyük firmalar hayvancılıkta olduğu gibi sebze ve meyvede tekelleşmek istiyor"
Toplan, Bursa Kent Hali Sebze ve Meyve Toptancı İşadamları Derneği'nin Bursa Pazarcılar Odası ve Perakendeciler Derneği ile ortaklaşa başlattığı 'Sağlıklı ve güvenilir ürün' kampanyasının tanıtım toplantısında konuştu.
Bursa Kent Hali 'sağlıklı ve güvenilir ürün' kampanyası başlattı
Bursa Kent Hali Sebze ve Meyve Toptancı İşadamları Derneği, Bursa Pazarcılar Odası ve Perakendeciler Derneği ile ortaklaşa 'Sağlıklı ve güvenilir ürün' kampanyası başlattı. Vatandaşların marketlerde alışveriş yaparken ürünün Bursa Kent Hali'ne ait olduğunu gösteren 'dön kart' ve afişlerle bilgilendirileceği aktarıldı.
Belediyeden pazarcı esnafına Kurban Bayramı sözü
Zabıta Müdürü Ali Yağmur ve Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın arasında geçen restleşmenin basında yer alması üzerine oda başkanı Argın, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Argın, belediyenin esnafı gitmeye zorladığı bayram pazarında yaptığı açıklamada, kendilerinin telefonla aranarak kent merkezinde başka bir yer gösterilmek üzere
Zabıta ekiplerinden pazarlara etiket denetimi
Semt pazarı esnafının, Semt Pazarcılar Odası tarafından düzenlenen ve tüketicinin görebileceği yerde bulundurması gereken fiyat etiket denetimi yapıldı. Denetimlerde, esnaflardan fiyat etiketlerini mutlaka tüketicinin görebileceği yerde bulundurmaları ve etiketsiz satış yapmamaları gerektiği konusunda uyarıda bulunuldu.
Pazarcı esnafı Adana Valiliği önünde eylem yaptı
Ama Adana Pazarcılar Odası ve Çukurova Belediyesi pazar kalksın, oraya modern dükkânlar yapalım diyor. Burası işlek bir cadde, alışveriş merkezi de değil; yeşil alandır.
Manavgat protokolü iftarda buluştu
Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Atila Yıldız, Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Manavgat Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akça, Manavgat Süt Üreticileri Birliği Başkanı Bilal Ay, Manavgat Bal Üreticileri Birliği Başkanı
Kırıkkale'de pazarcılarla polis arasında arbede
Basın açıklamasının ardından sebzeciler ve tuhafiyeciler, pazarcılar odasına doğru yürüyüşe geçti. Kırıkkale'nin trafiği en yoğun cadde olan Zafer Caddesi üzerinde yürümeye devam eden esnaflara polis yürüyüş yolunu değiştirilmesini istedi.
Pazarcı ve seyyar satıcılar kayıt altına alındı
Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Necmettin Ünal, Ziraat Odası Başkanı Fethi İçer ve Pazarcılar Odası Başkanı Selvet Demir'in katılımı ile gerçekleştirilen törende sembolik olarak beş pazarcıya kimlik kartları dağıtıldı.
Karamürsel Pazarcılar Odası, Karamürsel sepeti için harekete geçti
İş-Kur'un meslek edindirmeye yönelik destekleme çalışmaları doğrultusunda Karamürsel Pazarcılar Odası, Karamürsel Halk Eğitim işbirliği ile Karamürsel sepeti örme kursları veriyor. Karamürsel Pazarcılar Odası ve Karamürsel Halk Eğitim birlikteliğiyle, eğitici öğretmen Aydın Erol ve eğitici usta Muharrem Uzun gözetim ve rehberliğinde Karamürsel
Pazarcılar Odası Başkanı rüşvet olarak değil, iddiayı kaybettiği için takım elbise almış
Bu kişilerin hak sahibi olması için öncelikle Antalya Semt Pazarcılar Odası'na üye olması gerekiyor. Dolaysıyla buradaki üyelerin, hak sahibi olmaları da gayet normal. Bu kooperatifin başkanı ve yöneticileri de pazarcı olup, benim burada Başkan veya yöneticiliğim söz konusu değildir.
Kasırga-2'de 3 tutuklama kararı
, Pazarcılar Odası Başkanı İ. Ö. ile rüşvet verdikleri iddia edilen 5 kişi gözaltına alınmıştı. Şahısların bazı ruhsatsız iş yerlerinden rüşvet karşılığında işlem yapmadıkları iddia edilmişti.
Kasırga-2 operasyonunda gözaltına alınan 7 kişi adliyeye sevk edildi
, Pazarcılar Odası Başkanı İ. Ö. ile rüşvet verdikleri belirtilen 5 kişi gözaltına alınmıştı. Bunlardan H.Ö., İ.Ö.