pehlivanoğlu

Ege Balkan ve Rumeli Göçmenleri Platformu CHP’yi ziyaret etti
İZMİR - Ege Balkan ve Rumeli Göçmenleri Platformu üyeleri, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin’i makamında ziyaret etti. Platform Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu, ziyaretin amacını platformu tanıtmak ve kuruluş amacı hakkında bilgi vermek olarak özetledi.
‘Recep Haşatlı ve Abdi İpekçi suikastleri gizli servislerin işiydi’
Eğer bunu ayırmadığımız zaman o dönemde bu ülke için darağacına sehpaya giderek ayağını vuran Mustafa Pehlivanoğlu’nun Ali Bülent Yörkan’ların hakkını ödeyemeyiz. Onlara yazık etmiş oluruz.
İzmir’de 1 milyonu aşkın göçmen, platform çatısı altında toplandı
Platformunun başkanının her yıl değişeceğini, ilk görevinse Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu’nun olduğunu belirten sözcü Medat Şenay, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Nazım Hikmet’in eşyaları Ulucanlar Cezaevi’nde
Bülent Ecevit’in kendisiyle özdeşleşen kasketi ile kravatı, Muhsin Yazıcıoğlu’nun namaz takkesi ve seccadesi, Mustafa Pehlivanoğlu’nun ailesine yazdığı mektup, Deniz Gezmiş’in kendi el yazısı ile Roma hukuku ders notları gibi kişisel eşyalar, müzenin en çok ilgi gören eşyaları arasında yer alıyor
Ayvalık MYO'nun 19. dönem mezunları törenle uğurlandı
Mahir Alkan’ın da bulunduğu törene Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Pehlivanoğlu, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Canlı, öğretim elemanları, ilçe protokolünden temsilciler ve öğrenci velileri katıldı.
MHP'de kapatılan teşkilatlar hukuk mücadelesine Kütahya'dan başladı
Ve hepimizin Recep Haşatlı'dan Gün Sazak'a, Ruhi Kılıçkıran'dan Süleyman Özmen'e, Dursun Önkuzu'dan Mustafa Pehlivanoğlu'na, bütün ülkü şehitlerimize ve Başbuğumuz Alparsan Türkeş'e borcu var. Bu sebeple bugün burada, Genel Merkez tarafından gerçekleştirilen ve Siyasi Partiler Kanunu'na aykırı 'teşkilat kapamaları'na karşı bir hukuk mücadelesi başlatma kararı alınmıştır
Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ne gelenler siyasilerin yattığı koğuşu soruyor
Bülent Ecevit’ten Muhsin Yazıcıoğlu’na, Deniz Gezmiş’ten Metin Toker’e, Hüseyin İnan’dan Mustafa Pehlivanoğlu’na, Kasım Gülek’ten Fakir Baykurt ve Necip Fazıl Kısakürek’e kadar pek çok kişinin eşyalarının bulunduğu 6’ncı koğuş, her gün yüzlerce ziyaretçi tarafından büyük
MHP'nin yeni 'A takımı' belli oldu
Nizamettin Kazancı, Veysel Esen, Mustafa Eraslan, Osman Durmuş, Saffet Sancaklı, Kemal Çelik, Taner Gökçek, Murat Türkmen, Mehmet Bülent Karataş, Özcan Pehlivanoğlu, Ömer Demirel, Kadir Şekerci, Erdem Karakoç, Mehmet Müftüoğlu, Mehmet Ali Tanrıverdi, Hediye Akdere, Şenol Bal, Sema Doğan, Figen Tosuner, Muharrem Yıldız, Hasari
Düzeltme- Bahçeli'nin yeni MYK'sı 125 kişilik çarşaf listeden seçilecek
Nizamettin Kazancı, Veysel Esen, Mustafa Eraslan, Osman Durmuş, Saffet Sancaklı, Kemal Çelik, Taner Gökçek, Murat Türkmen, Mehmet Bülent Karataş, Özcan Pehlivanoğlu, Ömer Demirel, Kadir Şekerci, Erdem Karakoç, Mehmet Müftüoğlu, Mehmet Ali Tanrıverdi, Hediye Akdere, Şenol Bal, Sema Doğan, Figen Tosuner, Muharrem Yıldız, Hasari
Bahçeli'nin Merkez Yürütme Kurulu listesinde 125 isim yer alıyor
Nizamettin Kazancı, Veysel Esen, Mustafa Eraslan, Osman Durmuş, Saffet Sancaklı, Kemal Çelik, Taner Gökçek, Murat Türkmen, Mehmet Bülent Karataş, Özcan Pehlivanoğlu, Ömer Demirel, Kadir Şekerci, Erdem Karakoç, Mehmet Müftüoğlu, Mehmet Ali Tanrıverdi, Hediye Akdere, Şenol Bal, Sema Doğan, Figen Tosuner, Muharrem Yıldız, Hasari
Türkeş: Türk milletinin birlik ve beraberliği için bir araya gelmeliyiz
Size baktığımda, Merhum Başbuğ’u, Halil Esendağ'ı, Selçuk Duracık’ı, Mustafa Pehlivanoğlu’nu görüyorum.” diye konuştu.
Mustafa Pehlivanoğlu, ölümünün 32. yıldönümünde anıldı
SAMSUN - Samsun Ülkü Ocakları tarafından 1980 yılında idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu, ölümünün 32. yıldönümünde İstiklal Caddesi Süleymaniye Geçidi'nde düzenlenen törenle anıldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi 40 bin üyeli derneği festivale çağırmadı
İZMİR - Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 8.
Pir Aziz'in türbesi, 103 yıl önce hazırlanan projeye göre yenilendi
Proje hazırlıkları sırasında Piraziz'in eski Kaymakamı Ali Hamza Pehlivanoğlu döneminde Osmanlıca bazı kitaplarda 1909 yılında Pir Aziz'in türbesinin düzenlenmesi için hazırlanan proje çalışmalarına ulaşıldığını ve bu projenin kendisine sunulduğunu kaydeden Şahin,"1909 yılında eski kitaplar
Türker, MHP genel başkanlığına adaylığını açıkladı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında, 12 Eylül darbesinden sonra idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu’na ait mektubu okumasını hatırlatan Türker, “MHP genel başkanının bu mektuptan haberi yok.
Tekstil devi Biesseci yatırım için Batman’da inceleme yaptı
Ziyaretin ardından heyet adına Biesseci Tekstil Genel Üretim Koordinatörü Oktay Pehlivanoğlu, Batman YDO Koordinatörüne hitaben “Sizin ve çalışma arkadaşlarınızın konularınıza hakimiyetleriniz, yatırımcıya gösterdiğiniz gayretleriniz, sunumlarınız ve rehberliğiniz
Düğünden dönen aile kaza yaptı: 2 ölü
Araç, alt yol olarak kullanılan Şehit Er Mustafa Pehlivanoğlu Sokağı'na uçtu. Can idaresindeki otomobil bariyerleri ve ağaçları aşarak yaklaşık 2 metre aşağı düştü. Kaza sonrası olay yerine çok sayıda ambulans gönderildi.
Darbe mağduru ülkücü: Referandum yapılmasaydı hala tutukluydum (Özel)
Mustafa Pehlivanoğlu idam edilmeye götürülürken bu hangi ceza yasasına giriyordu acaba? 18 yaşını doldurmamış bir çocuk, idam edilmeye götürülürken hangi ceza adaletine sığmaktaydı?
İzmir'de Lucien Arkas 3,9 milyon lira ile vergi rekortmeni
Arkas'ı, 2 milyon 925 bin 599 lira tahakkuk ile Nail Özkardeş, 2 milyon 449 bin 228 lira ile Muharrem Pehlivanoğlu, 2 milyon 270 bin lira ile Ali Pehlivanoğlu, 2 milyon 126 bin ile Hanif Pehlivanoğlu takip etti.
RUSAM Başkanı Pehlivanlıoğlu: Türkler, 4 bin yıldır Balkanlar'da
Tarihi belge ve kalıntıların Türklerin, Balkanlara 4 bin yıl önce yerleştiğini gösterdiğini ifade eden Pehlivanoğlu, "Biz Osmanlı ile Balkanlar'a gidip 600 yıl kaldıktan sonra Anadolu'ya döndü tezi yanlış.
Hayvancılık sektörü rotasını Bosna Hersek'e çevirdi
Sütaş, Pınar Et, Pınar Süt, Aytaç, Saray Hayvancılık, SEK Süt, Beşler, Canet, Mc Donald’s, Yörsan, Pehlivanoğlu, Torunoğlu gibi SETBİR’e üye firmaların üst düzey temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Bosna Hersek’teki tarım ve hayvancılık konularındaki yatırım
Darbe mağduru Remzi Çayır: Yüzümde sakal olmadığı için sabah dayak atılmıyordu
Mustafa Pehlivanoğlu ile Erdal Eren'in öldürülmesini cinayet saydığını vurgulayan Çayır, insanların sabaha kadar dayak atılarak öldürüldüğünü belirtti. Çayır, davanın sulandırılıp sembolik hale getirilmemesi gerektiğini vurguladı.
12 Eylül'ün senaryosunu yazdı, yapımcı bulamıyor (Özel)
Aynı zamanda hayatından örneklerin alındığı Selçuk Duracık, Halil Esendağ, Mustafa Pehlivanoğlu, Cengiz Paktemur, Ali Bülent Orkan, Cevdet Karakuş, Fikri Arıkan, Ahmet Kesre ve İsmet Şahin adlı ülkücülerin idamları ve çektikleri sıkıntılar da senaryoda yer
Çadır yangınında ölen 3 işçinin cesedi Adli Tıp Kurumu’ndan alındı
Gerekli incelemenin ardından 3 çocuk babası 30 yaşındaki Ahmet Yağal’ın cesedi Sivas’a, 48 yaşındaki Bayram Ege Pehlivanoğlu’nun cesedi Ordu’ya, Barış Kıyak’ın cenazesi ise memleketi Muğla’ya götürüldü.
Sezen Aksu şarkılarını burslu okuyan öğrenciler için söyledi
Daha sonra sahneye çıkan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise dernek hakkında bilgi vererek, kampanya için destek istedi. Konuşma ve tanıtımların ardından sahneye ünlü Piyanist Fahri Atakoğlu’nun eşliğinde Sezen Aksu çıktı.
'Sabancı Center’in güvenlik müdürü, Veli Küçük’ün bir numaralı arkadaşıdır'
Kıskaç, “Cinayetin işlendiği dönemde Sabancı Center'in güvenlik müdürlüğünü emekli Tümgeneral Öner Pehlivanoğlu yapıyordu. Pehlivanoğlu, Veli Küçük’ün bir numaralı arkadaşıdır.
CHP'li Özbolat: 1980'de idamlar yasal değil, bunlar sokak idamı
ANKARA - CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, 1980 darbesi sonrasındaki idamların yasal olmadığını söyledi. Necdet Adalı, Mustafa Pehlivanoğlu ve Serdar Soyergin'in cinayete kurban gittiğini söyleyen Özbolat, yapılanların sokak idamı olduğunu kaydetti.
"Bizi insanlıktan çıkarmışlardı, işkence yaptıklarım hakkını helal etsin" (Özel)
“PEHLİVANOĞLU VE ARMAĞAN’A YARDIM EDEN ASKERE HER GÜN İŞKENCE” Eşlik, idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu ve İsa Armağan’ın kaçmasına yardımcı olan Abdülkadir Böcü'ye yapılanları şöyle anlatıyor: "Abdülkadir Böcü'yü hücreyle
Musa Anter’in oğlunun mektubunu okuyan Başbakan duygulandı
12 Eylül halk oylaması öncesinde 12 Eylül sonrasında idam edilen Mustafa Pehlivanoğlu’nun mektubunu okumuştum. Mustafa Pehlivanoğlu’nun 'Allah’tan bulsun' diyenler nihayet 32 yıl sonra yargının önüne çıkıyorlar.
12 Eylül'de işkence gören Yaşar Okuyan'dan AK Parti'ye teşekkür (Özel)
Mustafa Pehlivanoğlu, yüzde yüz suçsuz olduğu halde, suçsuzluğu Sıkı Yönetim Mahkemesi tarafından tescil edildiği halde 'boş ver, şimdi geri dönemeyiz, asın' diyen adamın ayağına savcı gönderilir mi?
Okuyan: Kenan Evren'i Mamak'a atsınlar, bedava gardiyanlık yapayım" (Özel)
Mustafa Pehlivanoğlu, yüzde yüz suçsuz olduğu halde, suçsuzluğu Sıkı Yönetim Mahkemesi tarafından tescil edildiği halde 'boş ver, şimdi geri dönemeyiz, asın' diyen adamın ayağına savcı gönderilir mi?
BBP, Mamak Cezaevi'nin de müze olmasını istiyor
Ayrıca, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'Üşüyorum' adlı şiiri ile 12 Eylül'de idam edilen merhum Mustafa Pehlivanoğlu'nun annesine yazdığı mektup da Bakan Yılmaz'a takdim edilecek. Çayır, daha önce yaptığı bir açıklamada, Mamak Cezaevi'nin müze olmasının Türk Silahlı Kuvvetleri'nin imajına katkı sağlayacağını söylemişti.
Dicle Üniversitesi, organ nakli bekleyenlere umut ışığı oldu
Böbrek nakli yapılan Rabia Pehlivanoğlu (66), 6 yıldır hastalığı nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığını belirterek, kızı Çiğdem Pehlivanoğlu'ndan (40) kendisine böbrek nakli yapıldığını söyledi. Pehlivanoğlu, hastalıktan kurtulduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.
Necmi Pehlivanoğlu: 12 Eylül iddianamesi suçsuzluğumuzu kanıtladı
Bu sevinci yaşayanlardan biri de darbecilerin idam ettirdiği Mustafa Pahlivanoğlu’nun babası Necmi Pehlivanoğlu. Pehlivanoğlu bu iddianamenin oğlunun suçsuzluğunu kanıtladığını söyledi. İdam edilen oğullarından dolayı toplumda suçlu duruma düştüklerine dikkat çeken Pehlivanoğlu, "30 yıldır suçsuz olduğumuzu kanıtlamaya çalışıyorduk, ama kimse bize inanmıyordu
Bu cezaevine girmek için binlerce kişi kuyrukta
çok önemli ismin eşyalarının sergilendiği bu koğuşta, Bülent Ecevit’ten Muhsin Yazıcıoğlu’na, Deniz Gezmiş’ten Metin Toker’e, Hüseyin İnan’dan Mustafa Pehlivanoğlu’na, Kasım Gülek’ten Fakir Baykurt ve N.
Keşan’da trafik kazası: 2 ölü
Hulusi Ökten’in geçtiğimiz yıl 18 Aralık Pazar günü Enez’in Işıklı köyünde kahvehaneyi basan Başçavuş Ahmet Taş’ın tabanca ile ağabeyi Halil Ökten ve Yaşar Pehlivanoğlu’nu öldürdüğü olayda yaralandığı ve kaldırıldığı Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisinin tamamlanmasını müteakip ağabeyi Güray Ökten ve yakını Hüseyin Eriş
Göksun MYO'da 'Bilişim Suçları ve Türk Ceza Yargısı' paneli
Konferans Salonu’nda gerçekleşen panelde Göksun Cumhuriyet Başsavcısı Ali Pehlivanoğlu ve Göksun Cumhuriyet Savcısı Ömer İlhan, MYO öğrencilerini 'Bilişim Suçları ve Türk Ceza Yargısı' hakkında bilgilendirdi.
Enez’de emekli Başçavuş dehşet saçtı: 2 ölü,1 yaralı
Açılan ateşte, Yaşar Pehlivanoğlu (51), Halil Ökten (36) olay yerinde hayatını kaybetti. Bu sırada dışarı çıkarak kaçmak isteyen Hulusi Ökten’e (22) de ateş eden Taş, onu da yaraladıktan sonra, 34 JKL 99 plakalı araç ile olay yerinden kaçtı.
Enez’de emekli başçavuş dehşet saçtı: 2 ölü, 1 yaralı
Açılan ateşte Yaşar Pehlivanoğlu (51) ve Halil Ökten(36) olay yerinde hayatını kaybetti. Bu sırada dışarı çıkarak kaçmak isteyen Hulusi Ökten’e (22) de ateş eden Taş, onu da yaraladıktan sonra 34 JKL 99 plakalı araç ile olay yerinden uzaklaştı
Depremzedeler Tayvan'ın gönderdiği prefabrik evlerde ısınacak
Chen, Türk – Tayvan İşadamları Derneği Başkanı Mustafa Pehlivanoğlu, ORSİAD Başkanı Özcan Ülgener, Bölge Müdürü Adem Arıcı ile OSB Birim Müdürleri ve yardımseverler katıldı. 23 Ekim günü Van’da meydana gelen deprem sonrasında tüm yurtta başlayan yardım seferberliği, yurt dışından gelen bağışlarla sürüyor.
Türkiye'nin 7 milyarıncı bebeğine ömür boyu eğitim bursu
Törene Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Temsilcisi Zahidul Huque, bebeğin anne ve babası ile TED Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve TED Genel Müdürü Sevinç Atabay katıldı. (CİHAN)
Oda TV yöneticisi 'cevap hakkını' ihlalden hakim önünde
İSTANBUL - Oda TV internet sitesi Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivanoğlu'nun, Fethullah Gülen ile ilgili okur yorumları nedeniyle ''içeriğin yayından çıkarılması ve cevap hakkına ilişkin hakim kararını yerine getirmemek''
Osmaniye’de doğum ve evlenme oranları düştü
OSMANİYE - Osmaniye Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sakip Pehlivanoğlu, bu yılın ilk 3 çeyreğinde doğum ve evlenme olaylarında düşüş, boşanma ve ölümlerde ise geçen yıla oranla artış yaşandığını söyledi.
Ülkücü Pehlivanoğlu, idam edilişinin 31. yılında Ulucanlar'da anıldı
Pehlivanoğlu'nu anma törenine, çok sayıda ülkücü katıldı.12 Eylül 1980 askeri darbesinin ardından 7 Ekim 1980 tarihinde asılan Mustafa Pehlivanoğlu için müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi'nde bir anma töreni düzenlendi
Özdağ: Geçmişteki hükümetler iktidarlarını darbecilerle paylaşıyordu
Milletvekili Özdağ, Necdet Adalı ve Mustafa Pehlivanoğlu'nun idamlarının yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 1980-1984 yılları arasında 50 kişinin idam edildiğini belirtti. 12 Eylül 1980 askeri darbesi döneminde, sol ve sağ görüşe mensup birçok gencin oynanan oyunlar sonucunda idam edildiklerini söyledi.
Bakan Şahin, müze haline getirilen Ulucanlar Cezaevi'ni gezdi
Bakan Şahin, ardından Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, Necdet Adalı, Mustafa Pehlivanoğlu, Erdal Eren gibi isimlerin idam edildiği darağacının önüne geldi. Darağacına bakan Şahin, “Hep Rahmetli Menderes’in sahnesi aklıma geliyor.
BBP’li Çayır: Yeni anayasada cunta anayasasının kırıntıları bile olmasın
Bu mahpushanede, 1980 Ekim’in 8’inde gece yarısı Mustafa Pehlivanoğlu, daha 22’sinde genç bir insan 12 Eylül’ün hukuku tarafından darağacında asılmıştır." dedi."MAMAK CEZAEVİ MÜZEYE DÖNÜŞTÜRÜLSÜN"
Ulucanlar'da 12 Eylül sempozyumu
Damatlar, 78’ler Vakfı tarafından gündeme getirilen Mustafa Pehlivanoğlu’na ait ifadelerin de yeni olmadığını; 1993 yılında bu camianın dikkat çekmek için bu gibi aslı astarı olmayan ifadelerin gündeme getirildiğini kaydetti.
Ekin Gazetesi'nin haber arşivini çaldılar
Ekin Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve hırsızlık vakasının yaşandığı evin sahibi Nilgün Pehlivanoğlu’nun saat 18.30 sularında eve gelmesi ve evde bulunan eşyaları darmadağınık bir şekilde bulmasıyla ortaya çıkan olay sonrasında, Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Letonya Parlamentosu üyesi ve Baltık Forumu Başkanı Janis Urbanovics ile Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile görüşecek. Bağış, akşam da İstanbul’a Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın iftar yemeğine katılacak.