poliklinik

BAÜ Tıp Fakültesi endoskopi eğitiminde yetkilendirildi
Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı olarak bir profesör ve üç yardımcı doçent kadrosuyla poliklinik, endoskopi ünitesi ve ameliyathanede teşhis ve tedaviye yönelik hizmet verdiklerini belirten Derici, "Halk arasında kansız bıçaksız ameliyat olarak bilinen laparoskopik
'Sürücüler 18’inde aldıkları sağlık raporuyla 80 yaşına kadar araç kullanıyor'
Baylen, poliklinik ortamında hastaneye başvuran hastalar katarakt, glokom ve şeker hastalığı nedeniyle görme keskinliklerinin yüzde 10 veya daha aşağılarda olan, ayrıca şizofren öykülü sürücülerin olduğunu muayenelerinde tespit edildiğini
AKÜ’nün öğrenci sayısı 40 bine yaklaştı
yataklı hale getirildiğini ifade eden Solak, “Yeni yapılan düzenlemelerle hastanelerimizde yoğun bakım yatağı 75'e, hasta yatağı 525'e ulaşmış olup, günlük poliklinik başvurusu ortalama bin 500'e ve günlük ameliyat sayısı da ortalama 50'ye yükseldi.
'Kurban eti yemeden önce kahvaltı yapın'
Bu durumda göğsün hemen arkasında dolgunluk ve baskı hissi, sıkışma ağrı veya spazm ile sonuçlanabilir ve kalp krizi ile sanılarak acil poliklinik başvurularına sebep olabilir. Oysaki hazımsızlıktan kaynaklanan yakınmalarınız biraz yürüyüşle sağlanacak hafif egzersizle gerileyecekken, kalp kaynaklı bir ağrı eforla artacaktır.
Vakfıkebir Devlet Hastanesi cumartesi günü de poliklinik hizmeti verecek
TRABZON - Trabzon’un Vakfıkebir Devlet Hastanesi, bir ilki gerçekleştirerek cumartesi günleri de poliklinik hizmeti verecek. Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi ve Nöroloji Uzmanı Dr.
Muğla Veteriner Hekimler Odası’ndan suç duyurusu
Tüm dünyada bir havyana tıbbi müdahale, sadece veteriner hekimler tarafından, poliklinik ve hastane ruhsatı olan yerlerde yapılır. 5996 sayılı yasayla bu belirlenmiştir. Ne hikmetse ‘mobil klinik’ kavaramı türedi.
Memorial’dan Diyarbakır’a 30 milyon dolarlık ikinci yatırım
kendi bünyelerine katarak Memorial Dicle Hastanesi’ne dönüştürdüklerini belirten Genç, “6 ay içerisinde tüm tanı ve tedavi üniteleri, dış cephe, peyzaj, poliklinikler, yatan hasta katları ve teknolojik altyapı yenilendi.
Süleymaniye Doğumevi taşındı
Hastanede 29 poliklinik odasında günde ortalama 1000 hastaya hizmet veriliyor. Yeni bina; İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 10 milyon TL maliyetle
Müezzinoğlu: Hakimlere sağlıkta şiddete başvuranı tutuklama yetkisi verilecek
Her gün 1 milyon civarında poliklinik hizmeti verdiklerini belirten Müezzinoğlu, “Toplumumuzun yüzde 75’inin mutlu olduğu bir alan. Bunda en önemli etki hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız.
Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Tekkeköy’de poliklinik açacak
1996 yılında Tekkeköy Belediyesi hizmet binası olarak inşa edilen ancak kullanılmadan binada faaliyete geçecek poliklinik için tadilat işlemlerinin tamamlanması bekleniyor. Sağlık yatırımlarında önemli gelişme sağlanan Samsun’un Tekkeköy ilçesi, Ağız ve Diş Hastanesi Polikliniği’ne de kavuşacak.
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Uluslararası Tıp Konferansı'na katıldı.
Hacılarımızın her türlü sağlık hizmetleri Diyanet İşleri Başkanlımızın gerek poliklinik düzeyinde, gerekse hastane düzeyinde- ki sağlık hizmetleri ilaçları da dahil acil hizmetleri de dahil- ambulanslarımız geldi.
Şifa Üniversitesi'nin İzmir'deki 10 hastanesi tek numaradan aranacak
İZMİR - İzmir’deki hastane ve poliklinik sayıları her geçen gün artan Şifa Üniversitesi, çağrı merkezi uygulamasıyla tek numaradan hizmet vermeye başladı. "444 7 432 (444 ŞİFA)" numarasını tuşlayanlar, Şifa Üniversitesi’nin İzmir’deki herhangi bir hastane ya da polikliniğinden randevu alabiliyor.
Dr. Tekinbaş: Sağlık sektöründe kamu-özel ayrımı kalktı
Branş eğitim araştırma hastanesi olarak Karadeniz Bölgesi'nde tek olduklarını ifade eden Başhekim Tekinbaş, bu yılın ilk 8 ayında 90 binin üzerinde poliklinik, 6 bine yakın ameliyat, 3 bin 500 civarında anjio gerçekleştirdiklerini anlattı.
Taksim İlkyardım'ın taşınma kararına çalışanlardan tepki
Taksim'de günlük poliklinik olarak bin 200 hastaya hizmet verdiklerini ve acil servise de yaklaşık 300 hastanın müracaat ettiğini belirten Tayfur, bu rakamların diğer hastanelere oranla düşük olduğunu ve taşınmanın bu anlamda büyük bir sorun
Taksim İlkyardım Hastanesi 13 Eylül’de kapanıyor
Açıklamada şöyle denildi: Bu nedenle hastanenin binası yıkılarak, mevcut yerinde hasta konforunun en üst düzeyde sağlanacağı, 200 yataklı, 64 poliklinik odalı, 43 yoğun bakım yataklı ve 44.950 metrekare alana yeni bir hastane binası yapılması planlanmaktadır.
Taksim İlkyardım Gaziosmanpaşa'ya taşınıyor
inşa edilen Gaziosmanpaşa yerleşkesindeki yeni bina, 24 bin 826 metrekare arsa alanı üzerinde, 61 bin 607 metrekare kapalı alanı, 300 yatak sayısı, 100 poliklinik odası, 36 yoğun bakım yatağı ve 6 ameliyathanesi ile hizmete açılacak.
82. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Şifa'ya büyük ilgi
Yıllarca Basmane ve Bornova’daki hastanelerinde hizmet sunan Şifa Üniversitesi, hızlı bir yatırım döneminden sonra ildeki hastane ve poliklinik sayısını 10’a çıkardı. Basmane, Bornova, Buca ve Gaziemir hastanelerine ek olarak Menderes, Göztepe, Karşıyaka ve Palmiye poliklinikleri, Kaya Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile
Ürdün’ün dördüncü büyük kenti Zaatari kampı (Özel)
Kampta kurulan 'Arabistan' Hastanesi'nin bir yetkilisi, 9 farklı branşta poliklinik hizmeti verdiklerini söyledi. Yetkili, "Her bir poliklinikte günde 50-60 hastaya bakılıyor. Günlük 700-800 hastaya sağlık hizmeti veriyoruz.
Bakan Çağlayan: Tataristan’la işbirliğimiz çok yetersiz
Boru ile Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı arasında Niyet Beyanı ve Hayat Group ile Naberejniye Çelni Belediyesi arasında 5 bin konut, AVM, otel ve poliklinik yapımını içeren anlaşmalar imzalandı.
Aydın Tabip Odası, sağlık sistemi sağlıklı değil
Vatandaş üniversite hastanelerinde öğretim üyesine ayakta poliklinik muayenesi olmak isteyenler cebinden 51 TL ödeyecek. Bu paranın 21 lirası öğretim üyesine gerisi üniversiteye kalacak. Hükümet yıllardır ihmal ettiği üniversite hastanelerinin borç sorunu böyle çözme yoluna gitti.
Denizli Devlet Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Polikliniği açıldı
Denizli’de alanındaki tek poliklinik olurken çocuk hastalar artık çevre illere götürülmeyecek.Çocuk gastroenteroloji uzmanı olarak hastaneye atanan Dr.
Savaşta yaralanan Suriyeli çocuklar, vali ve eşini duygulandırdı
Vali Coş, Adana’da bugüne kadar 75 bin Suriyeli hastaya poliklinik, 12 binine de sağlık hizmeti verildiğini bildirdi. Vali Coş, eşi Aylin Coş ile birlikte Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama Merkezi'nde tedavileri süren Suriyeli çocuklar ile ailelerini
Devletin ilk yara iyileştirme polikliniği DEÜ'de hizmet veriyor
Yara İyileştirme Bilim Dalı olarak DEÜ Hastanesi’nde haftanın beş günü sunulan poliklinik hizmeti diğer sağlık kuruluşlarına da örnek oluyor. Yara Bakımı’nın multidisipliner bir yaklaşım olduğunu, birden fazla bölümün hastası ile ilgilenerek koordinasyon görevi üstlendiklerini belirten Yara İyileştirme
Eski hastane binasında korkutan yangın
Viranşehir Sanayi Sitesi içerisinde bulunan ve daha önce diş ünitesinin tamamen yandığı hastane binasının poliklinik olarak kullanılan 2 bölümü de yanarak kül oldu. Viranşehir Belediyesi'ne ait itfaiye araçlarının müdahale ettiği yangında bahçede bulunan asırlık çağla ağaçları da yandı.
Ağız ve diş sağlığında kamu-özel işbirliği önemli
Varolan ağız ve diş sağlığı poliklinik ve merkezlerimizin kapasitelerinden faydalanarak vatandaşlarımıza hizmet vermek ve onları daha fazla mağdur etmemek adına ağız ve diş sağlığı sektöründe kamu-özel işbirliğinin ivedilikle yapılması gerekmektedir
Uşaklıların sağlığa desteği artıyor
içindeki bazı odalarımızı birleştirerek genişlik ve ferahlık sağlayıp nitelikli oda oluşturmak, hastanemizin mantolama, çevre düzeni, acil alanının ve poliklinik kısımlarını genişletilmesi amaçlı ek kullanışlı prefabrik alanlarla ilgili çalışma başlatılacağı müjdesini verdiler.
Midyat Devlet Hastanesi’nde pratisyen doktor eksikliği yaşanıyor
112 acil ambulansla hastalara refakat eden uzman hekimler poliklinik hizmeti veremediğinden vatandaşlar mağdur oluyor. Kadro sayısı 8 olan acil servis hizmetlerinde 3 doktor bulunurken, ataması gerçekleşen pratisyen hekimlerin hasta yoğunluğu ve verimli hizmet verememeden dolayı
Milletvekili Başer: Yozgat, tarihinde en büyük yatırıma kavuşacak
endoskopi, radyoloji, nükleer tıp, ameliyathane, anjiyo, acil, diyaliz, fizik tedavi, sterilizasyon, ileri patoloji, ketem ve kemoterapi birimleri, 132 poliklinik ve 15 adet ameliyathane bulunacak. Hastanemiz ilimizin yanı sıra bölgeye de sağlık hizmeti sunacak.
Koca: Diyarbakır’a diş sağlığında çağ atlattık, 18 hastaya bir hekim düşüyor
Halka mesai saatleri dışında da poliklinik hizmeti verdiklerini belirten Koca, Bağlar Diş Polikliniği 24 saat acil hizmeti verdiklerini kaydetti. Bağlar Semt Polikliniği’nin yaklaşık 6 aydır Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı randevulu sistemi geçtiğini dile getiren Koca, vatandaşların ‘Alo 182’yi arayıp randevu
Yüksekova'da doktora linç komalık etti (2)
Kuzhan, acil servis dışında poliklinik hizmeti verilmediğini söyledi. (CİHAN)
Darp edilen doktor yoğun bakımda tedavi görüyor
Hastane yönetimi ise bugün poliklinik hizmeti verilmeyeceğini sadece acil servisin açık olacağını duyurdu.DOKTORUN DURUMU AĞIR
SGK, özel hastanelere 'hasta kotası' getirdi
SGK’nın özel hastanelere getirdiği bu uygulama acil ve poliklinik hizmetlerine dahil olmadığı bildirildi. Bu kapsamda sözleşmeli olarak çalışan doktorların bakacağı hasta sayısının 60’ı geçmeyeceği kaydedildi.
Milletvekili Ali Şahin’den Suriyelilere destek için kamu spotu
Ayrıca kamplarımızda bugüne kadar gerçekleşen poliklinik hizmeti sayısı 1,2 milyonu aşmaktadır.” diye konuştu. Kamu spotunun hazırlanmasında verdiği destekten dolayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e teşekkür eden Şahin, RTÜK’ün onayıyla kamu spotunun ulusal ve
TİKA'dan Gazze'ye mikro cerrahi desteği
Mikro cerrahi ünitesinin kurulumu ve Gazzeli doktorlara eğitim vermek üzere El Şifa ve Nasser hastanelerinde çalışan gönüllü ekip, 4 günde 12 ameliyat, 99 poliklinik gerçekleştirdi. GEZZE'DE MİKRO CERRAHİ AMELİYATLARI
CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi'nde şiddeti engellemek için önlemler arttırılıyor
Her geçen gün hasta sayısı, poliklinik sayısı ve acil sayısı artıyor. Şu anda toparlanma sürecine girdik. Yıllık 70-80 milyon lira ciromuz var.
Şifa MYO dokuz bölüm için 250 öğrenci alacak
Bu kampüsümüzde halihazırda poliklinik hizmeti veriliyor. Yıl sonuna doğru da 50 yataklı bir hastanemiz devreye girmiş olacak.” diye konuştu. Okuldan iki yılda mezun olacak öğrencilerin hemen meslek sahibi olacağını da vurgulayan Müdür Akyıldız, “İki yıllık eğitimin ardından belki dört yıllık mezunların
Bakan Yazıcı: Sektöre sağlık kooperatifçiliğini kazandırdık
Bu tesisler tıp merkezleri ve özel poliklinikler olarak işleyecek ve vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşmasını kolaylaştıracak.” diye konuştu.
ESAFED’in Somali için hazırladığı yönetmelik onaylandı
Haluk Özpolat ise yaptığı konuşmada Somalililer kardeşlerimiz uzun süreden beri devam eden acil ve poliklinik hizmetlerini, daha sistematik halde hastane hizmetlerine dönüştürme çabalarının başladığını anlattı.
Sünnet, uzman elde uygun şartta yapılmalı
ideal sünnetin, ameliyathane ortamında yapılan sünnet olduğunu belirterek, “Ameliyathane şartları sağlanamadığı takdirde, sünnetin steril bir ortamda poliklinik şartlarında sağlık personeli tarafından yapılması gerekir.
Bakanlık: Hastane Randevu Merkezi Uygulaması aile hekimleri için de geçerli
Bununla birlikte aile hekimleri de poliklinik ve poliklinik dışı hizmetlerini etkili planlayarak sunacaklardır. Uygulama, sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırırken, verim ve kalitesini de önemli oranda artıracaktır.
Haseki Hastanesi'nden Yılmaz Özdil'e cevap
Ancak hasta muayeneleri esnasında bu görevliler poliklinik odası dışına çıkmaktadırlar. Hasta mahremiyeti kurumlarımızda uygulanan olmazsa olmaz kuralların başında gelmektedir. Hastanelerimize müracaat eden hastalarımızın; dili, dini, ırkı, cinsiyeti ya da gözaltında olmaları sağlık çalışanları açısından ayırıcı bir faktör değildir.
Serdal Adalı'dan flaş Eto'o açıklaması
Yine bir poliklinik projemiz var. Tüm bunların üstesinden gelebileceğiz.”"SANSASYONEL TRANSFER YOK"
AFAD: Bugün itibariyle Türkiye'de yaklaşık 490 bin Suriye vatandaşı bulunuyor
toplam 29 bin 534 çocuk ve gence eğitim verilmektedir, Kamplardaki sahra hastanelerimizde ve mobil sağlık ünitelerimizde 12 Haziran 2013 itibariyle 5 bin 76 poliklinik hizmeti gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kamplarımızda bugüne kadar 3 bin 572 doğum gerçekleşmiş olup, toplam gerçekleşen poliklinik hizmeti sayısı 1 milyonu aşmaktadır.
"Obezitenin nedeni aşırı ve yanlış beslenme, fiziksel aktivite yetersizliği"
Beslenme ve Diyet Uzmanı İbrahim Salman Bitlis’in Tatvan Devlet Hastanesi'nde hastalarına poliklinik hizmeti vermeye başladı. Sağlıklı yaşamın temelinin sağlıklı beslenme olduğunu ifade eden Beslenme ve Diyet Uzmanı İbrahim Salman, günümüzün en yaygın rahatsızlıkları arasında bulunan obezitenin
Kurtoğlu: Hasta memnuniyeti için elimizden geleni yapıyoruz
00 saatleri arasında Dahiliye, Göz, KBB, Üroloji birimlerinde mesai dışı poliklinik hizmeti veriyoruz. Beyin Cerrahide Diyarbakır’da bir ilki gerçekleştirip uyanık beyin ameliyatı yaptık. Hastane girişine modern koltuklar konuşlandırarak vatandaşlarımıza bekleme alanları kurduk.
Suriyeli sığınmacılar, sosyal ve kültürel projelerle rehabilite ediliyor
Çadırkentte 4 bin 78 sevk, toplam 27 bin 994 poliklinik, 57 doğum ve 4 bin 516 kızamık aşısı gerçekleşti. Her hafta kamptan sorumlu Vali Yardımcısı Halis Arslan’ın başkanlığındaki kurul, çoğunluğu kadınlardan seçilen mahalle muhtarlarıyla toplantı yapılıyor
Manisa Ruh Sağlığı Hastanesi’nin hasta sayısı beş kat arttı
MANİSA - Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Ayer, önceleri tedavi için dahiliye, nöroloji ve ortopedi gibi polikliniklerine giden psikiyatri hastalarının, artık bilinçlendiği için kendilerine
Altın ve pırlanta ülkesinde anestezisiz ameliyat
Ülkede kaldıkları bir hafta boyunca 40 ameliyat ve 800 poliklinik tedavi yaptıklarından söz ediyor. En sık görülen hastalık parazit. Açlık ve sefaletten dolayı insanların bu hastalığın pençesinde kıvrandıklarını bildiriyor.
Savaşın travmasını yaşayan Suriyeli sığınmacılara ‘kültürel’ terapi
Çadır kentte 4 bin 78 sevk, toplam 27 bin 994 poliklinik, 57 doğum ve 4 bin 516 kızamık aşısı gerçekleşti. Her hafta kamptan sorumlu Vali Yardımcısı Halis Arslan’nın başkanlığındaki kurul, çoğunluğu kadınlardan seçilen mahalle muhtarlarıyla toplantı yapılıyor
Elbistan Devlet Hastanesi'nde doktora saldırı, sağlıkçıları ayağa kaldırdı
30 civarında poliklinik hizmeti vermekte olan doktor arkadaşımız Ömer Faruk Aslantaş’a menfur bir saldırıda bulunulmuştur. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.