prestiji

Primakov: Rusya 2013’de büyük güç pozisyonunu güçlendirdi
operasyonun tüm Ortadoğu’yu istikrarsız hale getireceğini ve terörün tüm dünyaya yayılmasına neden olacağını kaydeden Primakov, “Bundan Birleşmiş Milletlerin prestiji de zarar görecekti. BM insani konulara yoğunlaşması gerekiyor…” değerlendirmesinde bulundu.
Muğla'da 2. Kademe Türkiye Oryantiring Yarışması başladı
Ülkemizin prestiji için çok güzel olacak. Kemer’de tüm hazırlıklarımız yapıldı. Yaklaşık 250’nin üzerinde elit sporcu bekliyoruz.
Trabzon taraftarı, şampiyonluk kupasını Vatikan'da aradı
Türk mahkemeleri, UEFA ve CAS'ta şikenin varlığı ispat edilmesen rağmen, suçlular Türk futbolunu yönetmeye devam etmekte ve futbolun prestiji ayaklar altına alınmaktadır." Eylem daha sonra Vatikan'ın önünde açılan pankarlarla sona erdi.
Popescu: Türkiye Hollanda'yı yenebilir
Diğer taraftan Hollanda’nın bir prestiji var, yedek takımla sahaya çıkmaz." diyen Popescu, şahsi görüşünü şöyle açıkladı: "Bana göre Hollandalıların zayıf bir günde olmaları daha kuvvetli ihtimal. Türkiye bunu değerlendirir.
İzmir'de uluslararası sağlık sempozyumu düzenlenecek
TOPRAK: TÜRKİYE’NİN PRESTİJİ İZMİR’İN TANITIMI ÖNEMLİEXPO 2020’ye aday olan İzmir’in temasının sağlık olduğunu hatırlatan EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı İzmir Valisi Mustafa Toprak, çok önemli uluslararası
İZTO Başkanı Demirtaş: Türk okulları EXPO’da hep yanımızda
” diyen Demirtaş, “Türkiye’nin prestiji için almamız lazım. İki uluslararası organizasyona aday oluyoruz. İkisini de kaybetmemiz çok ağır gelir, o nedenle son gücümüze kadar çalışmamız lazım.
Cumhurbaşkanı Gül: Bu vatan topraklarının her bir karışı hepimize aittir
Bir il statüsü olan prestiji olan, ağırlığı olan herkesin gelip görmek ve yaşamak istediği bir yerdi.” dedi. Gül, Yalova’yı butik bir otele benzeterek,“Eminim ki burada yaşayanlar, buralılar, herkes buranın kıymetini biliyorlardır.
“Ruslar kim? Ortak gelecekleri var mı?”
Buna rağmen Rus toplumu için kilisenin prestiji son iki sene içerisinde sarsıldı. Her şeyden önce, yirmi yıldan fazla var olan Rus Ortodoks Kilisesine karşı gayrı meşru eleştiriye tabu kalktı. Toplumun liberal kısmı kiliseye muhalefet ediyor.
Emre Belözoğlu: Şampiyonluklar yaşamak için ruhumuz yeter
Bu oyunun bir prestiji, dünya literatüründe bir dili var. Bunlar da Avrupa arenasında oynanan maçlardan geçiyor. Futbolcular hem taşıdığı formanın hem de kendi değerini artması adına buralarda kendini göstermek ister.
Sabancı Üniversitesi, Gül’ün kızını 'üniversite kapanır' gerekçesiyle almamış
Ama bu konferans Türkiye'nin prestiji için mutlaka yapılmalıdır’ dedi. Yirmi kişiydik orada. ‘Otuz sene sonra bile bu konferans yapılmaz’ diyenler, Abdullah Bey'in sözlerinden sonra gevşeyiverdiler’.
İlk kez konuşan Menderes'in vekili Kurmel: CHP’nin ihtirası darbeye sebep oldu
Türk ordusunun disiplini, ateş gücü, bir prestiji vardı. Hiçbir şey kalmadı. TSK uzun yıllar kendini toparlayamadı.” diye konuştu.
Bakan Çelik: Milliyetçilik millete hizmetle olur
İlçenin, şehir merkezinden 120 ile 200 metre yüksekte olduğunu, içinde prestiji haline gelmiş bir üniversite ile organize sanayi bölgesini barındırdığını anlattı. Sarıçam'ın Adana'nın parlayan yıldızı haline gelen bir ilçesi olduğuna dikkat çeken Zenbilci, ilçenin kuruluşundan bugüne kadar pek çok önemli hizmete imza attıklarını vurguladı
Fenerbahçe-Trabzonspor maçının güvenliği konuşuldu
Ankara’ da oynanacak olan ve Türk Futbolunun prestiji finalde 19 Mayıs stadyumunda ortak paydanın alkış olmasını yürekten temenni ediyorum.” “HİZMET VE SORUMLU ANLAYIŞLA GÖREV YAPILACAK”
Türkiye'de TV izleme oranı düştü, halk en çok yerli dizileri izliyor
NTV izleyenler arasında esnaf ve sanatkarlar yer alırken, meslek prestiji yüksek olanlar ise CNBC-E'yi izliyor.Bölgelere göre televizyon kanalı tercihi sıralaması yapıldığında Fox TV'yi Ege ve Akdeniz, CNBC-E'yi Marmara, Show TV'yi Karadeniz, Kanal 7'yi İç Anadolu ve Doğu

Almanya'da çocuklarıyla Türkçe anlaşamayan aileler var
TOPLUM YÜKSELDİKÇE TÜRKÇE’NİN PRESTİJİ ARTACAKTIRÇalıştaya katılan Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi ise, Almanya’da Türkçenin mutfak diline dönüştüğünü dile getirdi.
Saadet Partisi'nden çözüm sürecine destek
ANKARA - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, çözüm sürecine destek verdiklerini açıkladı. İsrail’in özür dilemesi, Türkiye’nin prestiji bakımından önemli bulduklarını vurgulayan Kamalak, fakat düğün bayram yapılacak kadar da muhteşem bir fetih zaferi olarak görmediklerini
Kutlu: İnanan arkadaşlarla yola devam etmek istiyoruz
Çok zor biliyoruz; ama bundan sonra herkes prestiji için onur mücadelesi yapacak." dedi. Basın toplantısına katılan Mustafa Keçeli de şöyle konuştu: “Maçın başında istemediğimiz 2 gol yedik.
TMSF'nin İzmir'in Basmane çukurundaki hisselerinin satışına ret
Konuyla ilgili söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Yusuf Kenan Çakar, 1998 yılından beri devam eden problemin İzmir’in prestiji adına çözülmesi gerektiğini söyledi. Yaklaşık 15 yıllık meselenin iki günde çözülemeyeceğini savunan Çakar, “Öncelikle kamu ve kent yararı doğrultusunda çözülmesini istiyoruz.
Trabzonsporlular şampiyonluk kupası için yeni bir faaliyet başlattı
Onuru, prestiji, kazancı, her şeyi çalındı. Geleceği çalındı. Bu sadece bir kupa meselesi değil. O sevinci, övüncü, onuru yaşatmadılar Trabzonspor'a.
Arınç: Bir genel başkanın sözü çiğnenmez
Bülent Arınç, "Bir partinin prestiji var. MHP’de olsa AK Parti’de olsa gücü var. Bir genel başkan 'Bu teklif benimdir' dedikten sonra milletvekili başka düşünce sergilemez. Gösterirse yanlış olur.
Prof. Erzurumlu: ABD ve İngiltere, Türkiye'nin Suriye'ye girmesine izin vermez
Türkiye şuan Ortadoğu’da prestiji artan bir ülke değil, uluslararası güç odaklarını verdiği rolü oynayan bir aktördür. İğneyi kendimize acı bir şekilde batırmazsak gerçekleri göremeyiz.
TÜRKONFED Başkanı Onatça: Rapordaki eleştirileri dikkate almak zorundayız
Ekonomimizdeki gelişmelerle uluslararası planda yakaladığımız prestiji ancak bu şekilde devam ettirebiliriz.” diye konuştu. Avrupa Birliği İlerleme Raporu’nda Türkiye ekonomisine, sivil asker ilişkilerine ve anayasa çalışmalarına ilişkin olarak da olumlu değerlendirmelerin yapıldığına dikkat
Dersimspor Gençlerbirliği maçının ardından
Bu maçın Dersimspor'un prestiji açısından çok önemli bir maç olduğunu vurgulayan Kaplan, ''Hem takımımızın adını duyurmak hem de taraftarlarımızın bizi görmesi açısından bu maç çok önemliydi'' diye konuştu.
Aykut Kocaman: Taraftarımız, en büyük avantajımız
Ancak bu işin prestiji daha yüksek. Kupanın getireceği parayı elde etmek için harçananlar daha fazla. Kupanın getirdiği paradan çok prestiji daha yüksek.
Milli tekvandocu, Türkiye Taekvondo Fedarasyonu başkanlığına aday oldu
Buna mukabil, ehliyet ve liyakat sahibi kişilerin idari kademelerde az oluşu, tekvandonun geleceği ve prestiji üzerine yapılan çalışma ve yorumların olmayışı, bireysel sultalara yönelik popülizmin yapılması camiayı olumsuz olarak etkilemiştir.
'Türkiye'de en çok tüketilen tatlı, baklava'
Ürünlerin kalitesi, fiyatı, markanın prestiji, mağazanın düzeni ve temizliği de satın alımı etkileyen faktörler arasında yer aldı. 'ERKEKLER KADINLARDAN DAHA FAZLA TÜKETİYOR'
Drag yarışlarının şampiyonu 89 model Şahin
En iyi kalkış yapanın yarışı kazanma şansının da o kadar çok olduğunu dile getiren KOKS Başkanı Sevgi, Konya Drag yarışlarının Türkiye’nin en prestiji Drag yarışı olduğunu vurguladı. Şahin marka araçlarda özellikle Antalya, Aksaray ve Konya şehirlerinden katılımın yoğun olduğunu vurgulayan KOSK başkanı, her araca iki kalkış hakkı tanındığını sözlerine
UEFA Genel Sekreteri Infantino: Karar ne kadar erken alınırsa iyi olur
Erken alınacak karar Türk futbolunun prestiji açısından da iyi olacaktır." dedi. İstanbul'da gerçekleştirilen UEFA Kongresi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Infantino, iddialara göre bazı maçlarda şike durumları olduğunu belirterek
UEFA Genel Sekreteri Infantino: Karar ne kadar erken alınırsa iyi olur (1)
Erken alınacak karar Türk futbolunun prestiji açısından da iyi olacaktır." dedi. İstanbul'da gerçekleştirilen UEFA Kongresi'nin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Infantino, iddialara göre bazı maçlarda şike durumları olduğunu belirterek
Samsunspor resmi dergisi taraftarın beğenisine sunuldu
Resmi dergilerin futbol kulübünün en önemli prestiji ve değerlerinden birisi olduğunu kaydeden Samsunspor Tesis ve Reklam Sorumlusu Hasan Akkuş, “Yönetim olarak maddi ve manevi anlamda Samsunspor'u daha iyi yerlere taşımak istiyoruz.
Ruslar Türk balığını sevdi, ihracat 22 kat arttı
Fuara, Rusya pazarında var olan prestiji korumak ve Türk su ürünlerini henüz bilmeyenlere tanıtmak amacıyla katıldıklarını belirterek, “Fuar süresince etkin bir tanıtım faaliyeti yaptığımızı düşünüyorum.
Özcan: Dünya ekonomisinde eksen doğuya kayıyor
Özcan, “Bir dönem krizlerle anılan Türk ekonomisindeki istikrarlı yükseliş grafiği, güven ve prestiji arttırıyor. Dünya ekonomileri krizdeyken yakaladığımız ivme ve istikrar, özellikle Avrupa’nın hayranlığını kazanıyor.
Türkiye'nin ilk akredite meyvesi kayısı oldu
Akreditasyon çalışması kayısının prestiji ve markalaşması adına çok önemli bir adım. Ben çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum." diye konuştu.
Eroğlu: Bugünkü zirve, Kıbrıs müzakerelerinde bir dönüm noktası olmalı
olacağını düşünüyorum, çünkü Kıbrıs konusu pek çok Birleşmiş Milletler Genel Sekteri (BMGS)’nin görev sürecinde çözülemeyen bir konu, dolaysı ile BMGN'nin prestiji de ortadadır. Kıbrıs sorununu çözen bir genel sekreter olmak başka, bu sorunu da çözemeyen bir genel sekreter olmak başkadır.
Adana Dünya Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına talip
Bu şampiyona kentimiz açısından prestiji ve dünyada algısı açısından çok önemlidir. Adaylık konusunda başta Güney Afrika olmak üzere çok ciddi rakiplerimiz var. Kent olarak bu şampiyonayı en iyi şekilde düzenleyeceğimizi göstermek istiyoruz.
Giresunspor'dan ziyaretler
Giresunspor'un Giresun'un markası ve prestiji olduğunu hatırlatan Şahin, el ele vererek Giresunspor'u daha yukarılara taşımak için gönül birliği yaptıklarını, bu sebeple de kulubün her zaman destekçisi olacağını söyledi.
Giresunspor'da genel kurul kararı
Bizim önümüze bu konu getirildiğinde, tabiki Giresun'un şiarı, Giresun'un prestiji olan Giresunspor'u korumak, kollamak aynı zamanda bizim valiliğimizin de görevidir." şeklinde konuştu.
Çubuk'ta sokak güzelleştirme ve cephe düzenleme çalışmaları sürüyor
Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, projenin tamamlanmasıyla sokakların kentin prestiji haline geleceğini söyledi. Cumhuriyet Mahallesi'nde çarşı merkezinde numaralı sokaklar olarak bilinen bölgenin kentin en önemli merkezi olduğunu hatırlatan Özden, "Bu bölge, ilçe için gerek ekonomik gerekse
Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nın yapımı devam ediyor
Yeni hizmet binası projemizde bu ilklerin arasında yer alan kentin prestiji sayılacak bir proje. Dolasıyla bu projemizin hayata geçeceği günü iple çekiyoruz. Halkımıza böylesine modern ve teknolojik binada hizmet edecek olmak bizleri şimdiden mutlu ediyor.
Büyükelçi Ljepoja: PKK terörünü Erdoğan’ın barışçıl tavrı bitirecek (Özel)
Odası tarafından düzenlenen ‘Ülke Günleri’ programı kapsamında Samsun’a gelen Bosna-Hersek Ankara Büyükelçisi Dragoljub Ljepoja, Türkiye’nin Ortadoğu’daki prestiji, ekonomideki yükselişi, Dünya siyasetindeki yeri, PKK ve İsrail ilişkileri konularında görüşünü dile getirdi.
Türkiye, en az 10 Boksörle Londra Olimpiyatları’nı hedefliyor
Günümüzde sporda elde edilen derecelerin ülkelerin prestiji için çok önemli olduğunu vurgulayan Eyüp Gözgeç, zengin kaynakları bulunan ülkelerin bile en büyük önemi spora verdiğini ve olimpiyatta okutulan ülke marşı için yoğun çaba gösterdiklerini belirtti.
Tunus halkı: Türkiye, diktatörlükle yönetilen Arap ülkelerine örnek (Özel)
Tunuslular, ülkelerine Başbakan Erdoğan gibi bir lider istediklerini dile getiriyor ve şöyle ekliyorlar: "Erdoğan'la birlikte Türkiye'nin Ortadoğu'daki prestiji arttı.Türkiye, diktatörlükle yönetilen Arap ülkelerine her açıdan örnek durumda.
Orduspor Başkanı Türkmen: Tüm görüşleri ortaya koymak için adayım
Uluslar arası alanda Türkiye’nin prestiji var. Yine Türkiye’de Futbola olan ilginin azalması, yine ortaya çıkan duruma göre insanların futboldan soğuması var. Bunları belli bir plan dahilinde akıllı ve sağduyulu olarak hareket edersek çözebiliriz.
Gemlik’e 8 ayda 30 milyon liralık yatırım
Ayrıca Gemlik’in ortasından geçen ve bakımsızlık sebebiyle utanç abidesine dönen Çarşı Deresi de ıslah ve rekreasyon projesiyle ilçenin prestiji haline getiriliyor." dedi. Başkan Altepe, ilçe merkezindeki yatırımların yanı sıra Gemlik–Armutlu çevre yolunda inşaatı süren kucaklama kanalıyla da ilçenin birçok mahallesinin aşırı yağmurlarda
Gemlik Çarşı Deresi Rekreasyon Projesi, ilçenin prestiji olacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaları mayıs ayından beri devam eden Gemlik Çarşı Deresi Rekreasyon Projesi’nin tamamlandığında ilçenin prestiji haline geleceğini söyledi. Başkan Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve büroklarla Çarşı Deresi’ndeki çalışmalarda incelemelerde bulundu.
FIFA menajeri Bayram Tutumlu: Fenerbahçe’de kararlar Metris’ten çıkıyor
Arda’nın orada prestiji var; ama bunu iyi kullanmalı.” şeklinde konuştu. TUTUMLU'DAN FENERBAHÇELİLERİ KIZDIRACAK AÇIKLAMA Fenerbahçe’deki duruma da değinen FIFA menajeri Tutumlu, “Bana göre Fenerbahçe’de kararlar Metris’ten çıkıyor.
Canik, kentsel dönüşümle modernleşiyor
Kuzey Yıldızı Projesi, çağdaş bir şehir planlaması açısından Samsun'un prestiji olacak. 2. etap çalışmalarının ihalesi yapılan projenin, önümüzde günlerde temel atma heyecanını yaşıyacağız." dedi.
Sezon Pirinç: Ramazan ayında ürünlerde fazla fiyat artışı olmayacak
Erdoğan, markalaşmanın tüketici güveninin elde edilmesi ve prestiji korumak adına firmalar bakımından büyük önem arz ettiğini aktardı. Markalaşmanın tarımsal ürünlerde kalite ve hijyen gibi kulanım standartlarını iyileştirmek için de gerekli bir faktör olduğunu ekledi.
İDTM Genel Müdürü Haluk Kanca, DTMB’nin İcra Kurulu’na seçilen ilk Türk
Bu, uluslararası alanda İstanbul’un artan prestiji ve etkinliğinin de somut bir kanıtı” dedi. Türkiye’nin son yıllarda uluslararası alanda başarı üstüne başarı elde ettiğine temas eden İTO Başkanı Yalçıntaş, şunları söyledi: “Ekonomimiz büyüdüğü ölçüde dünya
Kanca, Dünya Ticaret Merkezleri Birliği İcra Kurulu’na seçilen ilk Türk Oldu
Bu, uluslararası alanda İstanbul’un artan prestiji ve etkinliğinin de somut bir kanıtı.” dedi. Türkiye’nin son yıllarda uluslararası alanda başarı üstüne başarı elde ettiğini vurgulayan İTO Başkanı Yalçıntaş, şunları söyledi: “Ekonomimiz büyüdüğü ölçüde