primi

TFF Yönetim Kurulu üyesi Üner: TFF ile vuruşmam şimdi başlıyor
Bir tek maçta teşvik primi verildiği için 1 puan silinse Fenerbahçe’nin, Trabzonspor şampiyon. Böyle bir şey olabilir mi?
PPK: İç ve dış piyasalardaki belirsizlikler önemli ölçüde arttı
iç ve dış piyasalardaki belirsizliklerin önemli ölçüde arttığına işaret edilerek, bu süreçte Türk Lirası'nın belirgin bir değer kaybı yaşadığı ve risk primi göstergelerinde kayda değer bir artış gözlendiği belirlendi.
MHP: Merkez’den yönetilen Merkez Bankası tam bir açmazda
Döviz kurları her gün ayrı rekorlar kırmakta, ülkemizin risk primi CDS’ler (Credit Default Swap) artmakta, faizler yüzde 8,9’dan, yüzde 11’leri aşmış durumdadır. 28 Mayıs’ta 1,78 TL’lerde olan dolar kuru, 17 Aralık’ta 2,02’ye yükselmiş, 27 Ocak’ta 2,39 TL’yi görmüştür.
Şimşek: Günübirlik piyasa hareketleri kalıcı tahribat yaratmayacak
Ama cari açıkta büyük daralma olacak, risk primi gerileyecek. Enflasyonda geçici bir artış olacak, bunu Merkez Bankası yenilediği tahmin ile ortaya koydu. Bunlar gelip geçici dalgalanmalardır.
Aziz Yıldırım: Beni Ergenekon'dan içeri alamadılar, şike davasını uydurdular
Yargıtay tarafından hakkında şike, teşvik primi vermek ve örgüt kurmak suçlarından hapis cezası onanan Yıldırım, kendisine ve Fenerbahçe'ye kumpas kurulduğunu iddia etti. Yıldırım, Ergenekon, Balyoz davalarında olduğu gibi şike davasının da aynı kumpasın bir sonucu olduğunu söyledi.
Akhisarlı zeytinciler 25 kuruşluk destek istiyor
MANİSA - Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Ahlat, sofralık zeytine 25 kuruş destek primi verilmesini istiyor. Konuyu TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ileten Ahlat, destek priminin ayrıntılarını anlattı.
Yargıtay, şike davasında kararını verdi
Yavuz Ağırgöl'ün Fenerbahçe – MKE Ankaragücü müsabakasında şikeye teşebbüs etmekten ve Samet Güzel’in ise Trabzonspor – Bursaspor müsabakasında teşvik primi verilmesine yardım etmek suçundan cezasını onadı.
Trabzonspor eski asbaşkanı Şakar: Bizim adımıza adalet yerini buldu
Ceza Dairesi, ayrıca Yıldırım'ın birden fazla maça ilişkin şike, teşvik primi ve rüşvetten suçlarını onadı. Şike soruşturmasında adı geçen Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Sadri Şener ile eski asbaşkan Nevzat Şakar beraat etti.
Yargıtay, şike davası kararını açıkladı
Spor Toto Süper Lig'in yayıncı kuruluşunda yer alan habere göre Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın örgüt, birden fazla şike ve teşvik primi suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık cezası Yargıtay tarafından onandı.
Eczacı İşverenler: Bulunmayan ilaçların çözümü için döviz kuru güncellenmeli
Halbuki, bir asgari ücretli için ödenen primin yüzde 33'ü yani 133 TL'lik kısmı genel sağlık primi olarak ödenmektedir. Ayrıca reçete yazıldığında vatandaşın cebinden 'reçete yazılma' ücreti olarak, 3 kalem ilaca kadar 3 TL ve sonraki her kalem için 1 TL ilave ücret çıkmaktadır.
Hiçyılmaz: 2014 yılı bütçesinden aynı performansı beklemek anlamlı olamaz
2013 yılı Ocak-Aralık döneminde sosyal güvenlik kurumlarına ait devlet primi giderleri ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,7 oranında artarak 16 milyar 305 milyon liraya yükselmiştir. 2013 yılı Ocak-Aralık döneminde mal ve hizmet alım giderleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,3 oranında artarak 36 milyar 268 milyon TL’ye yükselmiştir.
Kızıl: Sportif havayı korumak için üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız
Ancak başarısızlıkla primi ilişkilendirmek fair-play anlayışına da ters bir yaklaşımdır. Bu yorumlar futbolcular ile yönetim arasına nifak sokmaktan başka bir mana içermez.
Çaykur üreticisine 8 milyon lira ödendi
Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 2006 yılında başlatılan organik tarım çalışmaları kapsamında organik çay tarımı yapan üreticilere destekleme primi ödemelerinde, her yıl belirli oranlarda iyileştirmeler yapıldığını belirtti.
Almanya yeni yıla köklü değişikliklerle giriyor
Sosyal sigorta primi ödemelerinde bir değişiklik olmayacak. Sosyal sigorta primi yüzde 18,9 olarak kalacak.BANKA HAVALELERİNDE HESAP (KONTO NUMARASI) YERİNE İBAN GELİYOR
Güven Kuzu: Siirt yatırımlarla kalkınacak
Ekonomi Bakanlığı'na yaptıkları başvuruya değinen Güven Kuzu, 'Yatırımlarda Devlet Yardımları' adı altında sağlanan sigorta primi işveren hissesi desteği, sigorta primi desteği ve vergi indirimi desteklerinden maksimum sürede faydalanma şartı olan 31 Aralık 2013 tarihine kadar yatırıma başlama
Almanya’da elektrik fiyatları AB ortalamasının üzerinde
Bazı siyasiler, dar gelirli vatandaşlara yeniden ısınma masrafı primi verilmesini talep etti. (CİHAN)
TESK'ten esnafa müjde: Sosyal güvenlik talepleri yakında TBMM'de
Konfederasyonun talepleri arasında kadın esnaf ve sanatkarların doğum borçlanması, emekli esnafın ödediği yüzde 15'lik sosyal sigorta destek priminin kalkması, 5510 sayılı Kanunun geçici 8.maddesi ile getirilen geriye dönük borçlanma için yeni bir hak verilmesi, borçlanmada oda kayıtlarının dikkate alınması ve 12 ay üzerinde borcu olanların sağlık sigorta borçlarının
Muğla'da zeytincilik binlerce çiftçinin geçim kaynağı
2012 yılında 3 bin 341 zeytin üreticimize, zeytinyağı primi desteğiyle 7 milyon 433 bin 437 lira ödeme yapıldı. Zeytin üretiminin ülke ekonomisine katkısı 250 milyon liradır." şeklinde konuştu.
'Çiziği dahi olmayan araçlar için 20 bin TL sigorta bedeli talep ediliyor'
2013 yılının ilk 9 ayında ticari araçlardan 1 milyar 483 milyon lira zorunlu trafik sigortası primi tahsil edildi ve aynı dönemde 719 milyon lira hasar ödemesi yapıldı. Ticari minibüslerden araç başına bin 789 TL sigorta primi tahsil edilirken 532 TL hasar ödemesi yapılmıştır.
Galatasaray'a galibiyet primi 1 milyon dolar oldu
İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 750 bin ABD doları olarak açıklanan tur primini 1 milyon ABD'de dolarına yükseltti.Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Juventus'u yenerek UEFA Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura yükselen Sarı-kırmızılı oyunculara prim müjdesi verdi.
Galatasaray'da Emre Çolak'ın sözleşmesi revize edildi
aldığı maçlar için 1 puan, sonradan oyuna dahil olduğu maçlar için 0,5 puan ve 18 kişilik kadroda yer aldığı maçlar için ise 0,25 puan üzerinden performans primi ödeneceği kaydedildi. (CİHAN)
'Savcı tehdit etti, sonra istediğini yazdı, ben de ağlayarak okumadan imzaladım'
Primi açıkladı.-Senin 2 maçın var şüpheli. Ama 19 maç konuşuldu...Bu dava büyük bir dava. Artık bazı şeyleri konuşmak doğru değil.
Bakan Eker: Süt, et ve yumurtada Cumhuriyet tarihinin üretim rekoru kırıldı
Yem bitkileri üretimine yoğun destek primi ödemesi yapıldığını, yem bitkileri ekim alanlarının artırıldığını, mera ıslah çalışmalarına ağırlık verildiğini, hayvancılığın 2010 yılından itibaren sıfır faizli kredi kapsamına alındığını ve 2006 yılında ıslah
Cumhurbaşkanı Gül: Kalkınmanın temel şartlarından biri bölgesel istikrardır
'BARIŞ PRİMİNDEN YARARLANMAMIZI ENGELLEYENLER VAR'Bölgedeki siyasi, ekonomik ve askeri istikrarsızlığın dünyayı etkilediğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Gül, “Bulunduğumuz bölgenin ve dünyanın genel sorunlarından
CHP’li Aslanoğlu, telefonla aradığı muhtarı Bakan Şimşek’le görüştürdü
Aslanoğlu, kendini ihbar ettiğini de ifade ederek, "Benden sosyal güvenlik primi neden kesmiyorsunuz. Hem emekliyim, hem çalışıyorum. Gücünüz garibana mı yetiyor? Benden de sosyal güvenlik primi kesin.
Özel sağlık sigortalarına ömür boyu yenileme
Şirket, ömür boyu yenileme garantisi taşıyacak yeni sözleşmenin teminatlarını ve primini tespit edebilmek için geçmiş sigortalılık dönemindeki sağlık durumunu ve bundaki gelişmeleri de dikkate alacak.
3 bin 109 çiftçi sahte fatura mağduriyetinin giderilmesi için başvurdu
başvurmaları gerektiğini hatırlatan Yılmaz, altı ay içerisinde yapılacak incelemeye göre gerçekten üretim yaptıkları tespit edilen çiftçilere destekleme primi ödeneceğinin bilgisini verdi. Yılmaz, “Sahte fatura ya da müstahsil makbuzu konusunda ceza alan çiftçilerimizin 3 Kasım 2013 tarihine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir.
Taksiciler zorunlu trafik sigortası altında ezilmekten şikayetçi: Mağduruz
Yiğiner, "Hazine Müsteşarlığı'nın 2012/7 Sayılı genelgesi ile sigorta şirketlerine temel sigorta primini maksimum yüzde 250 arttırabilecekleri ve bu oranın üzerinde artırım yapamayacakları belirtmiş olmasına rağmen sigorta şirketlerince yasa ve sınır tanımaksızın
TESK: Sigorta şirketleri keyfi prim çıkarmasın
Ticari araçların şehir içinde küçük maddi hasarlı kazaları büyük maddi hasarlı kazaymış gibi sigorta primi yükseltiliyor. Ayrıca yapılan bu düzenleme, il ve ilçeler arasında bir ayrım yapılmamaktadır.
Muhasebeciler: Dersanelerin kapatılması kayıt dışını artırır
Vergisini veren, SGK primini ödeyen ve bu düzenli ödemelerinden dolayı derece yapıp takdir toplayan bu kurumlar kayıt dışına itilmek suretiyle devletin elde ettiği vergi ve prim geliri elde edilemez olacaktır.
Engelli basketbolculara prim dopingi
Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Birinci Ligi’ne çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na vaat ettiği şampiyonluk primini Başkan Güzelbey verdi. Sporcu, idareci, refakatçi ve antrenörden oluşan ekibe kişi başına 10 bin TL dağıtan Güzelbey, böylece şampiyon olan ekibi ödüllendirdi.
İŞKUR'dan işverenlere: İş verin teşvik alın
ÇALIŞANIN 48 AY SİGORTA PRİMİ İŞKUR'DANTeşviklerin özellikle kadınlar ve gençlerin istihdamını artıracağına dikkat çeken Yazıcı, 18-29 yaş arası erkekler ile 18 yaşından büyük kadınlardan mesleki yeterlilik belgesine sahip olanların
Galatasaray, Roberto Mancini'yi teknik direktörü olarak KAP'a bildirdi
UEFA Süper Kupa primi; Teknik Direktör'ün görevde bulunduğu ve kazanılan Kupa için 500 bin euro'dur. FIFA Kulüpler Dünya Kupası primi; Teknik Direktör'ün görevde bulunduğu ve kazanılan Kupa için 300 bin euro'dur.
Galatasaray, Mancini ile anlaştığını resmen açıkladı
UEFA Süper Kupa primi; Teknik Direktör'ün görevde bulunduğu ve kazanılan Kupa için 500.000 EUR'dur.FIFA Kulüpler Dünya Kupası primi; Teknik Direktör'ün görevde bulunduğu ve kazanılan Kupa için 300.
Zorunlu sigortada rekabet gelecek
Hatta sigorta şirketleri, esnaftan ödenmesi mümkün olmayan tutarlarda sigorta primi talep ediliyor. Risk altındaki esnaf sigorta şirketleri tarafından uygulanan zamlarla inim inim inletiliyor." diye konuştu.
Karaman: Bursa olduğu gibi Galatasaray da haksızlık yaptı
ARTIK ŞİKE YAPMAYA VE TEŞVİK PRİMİ VERMEYE KİMSE CESARET EDEMEZ Türkiye'deki şike sürecine de değinen Karaman, esas tehlikenin bahis oyunları olduğunu söyledi. Bu süreçten sonra hiçbir takımın şike yapmaya ve teşvik primi vermeye cesaret edemeyeceğini kaydeden Karaman, "Gizli tehlike şimdi bahis oyunları.
Kale Grubu'ndan çözüme 5 milyon liralık katkı
bölgede yer aldıklarını, bu sebeple yatırım yapan şirketlerin 12 yıl boyunca sigorta primi ödemeyeceğini söyledi. Tutaşı, “Yatırım için gelenlere kendi fabrikamızı kuruyormuş gibi onlara yardımcı olacağız.
ABD'de mortgage sahiplerine yeni kredi imkanları
Önceki dönemlerde bu tarz kredi imkanlarından faydalanmak için 11 yıl boyunca ipotek sigorta primi ödeme zorunluluğu vardı.FHA kredisi için başvuruda bulunacakların en az 3 yıllık haciz veya 2 yıllık iflas belgelerini ibraz etme şartı bulunuyor.
Küçük partilerin televizyon tartışması hararetli geçti
Sol Partili Gysi, emeklilik konusunda birlik isterken, insanların yüzde 40’ının düzenli çalışamadıkları için emekli kasasına yeterli primi yatıramadıklarını kaydetti.Trittin çözüm olarak insanların gelirlerinin yükseltilmesiyle emekliliklerinin denkleştirilebileceğini iddia etti.
Tarım desteklemelerinden yararlanmayan çiftçilere bir fırsat daha
Altı ay içerisinde yapılacak incelemeye göre gerçekten üretim yaptıkları tespit edilen çiftçilere destekleme primi ödenir. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül, 2006’da tarımsal destekler için başvurdukları belgelerin sahte veya geçersiz olmasıyla dolayısı ile bu imkandan
Toplu sözleşme ile memurların kazanımları arttı
- Sümer Holding personelinden işsizlik sigortası primi uygulamasına son verilmesine ilişkin yasal düzenleme çalışması yapılacak, - TEİAŞ yük tevzi müdürlüklerinde vardiyalı teknik personelin temel ücretlerine ilave 50 TL ücret eklenmesi uygulamasına devam edilecek,
SGK: Sosyal Güvenlik Destek Primi'ni sınırlama çalışmamız yok
ANKARA - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli olduktan sonra çalışmaya devam edenlerden kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi'ne sınırlama getirilmesini ve bu kapsamda 59 yaş ve üstünde olanlardan Sosyal Güvenlik Destek
Mısır üreticisi alım fiyatının açıklanmasını istiyor, beklenti 64 kuruş
Bunun için devletin elinde çeşitli enstrümanlar bulunduğunu açıklayan Çalışkan, “Mesela primi artırabilir, yerli firmalara aldığı yerli mal oranına göre ithal izni verebilir. Bu defa yerliye talep artar ve fiyatlar rahatlar.
Zeytinyağı destekleme primi 70 kuruşa çıktı
MANİSA - Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, zeytinyağı destekleme priminin 70 kuruşa yükseldiğini bildirdi. Çebi, Resmi Gazetede yayımlanan değişiklikle meyve ve sebze alanlarında uygulanan organik tarım desteğinin de dekarda 70 liraya çıktığını söyledi.
Memur-Sen'den Hükümet'e 63 maddelik talep listesi
görevlilerine hizmet süreleri göz önüne alınarak en yüksek Devlet Memuru aylığının brüt tutarı üzerinden ekte sunulan tabloda belirtilen oranlarda hizmet teşvik primi ödenmesini, 32- 4/C statüsündeki personelin Kadroya geçirilmesini, kendilerine Aylık katsayısında yapılan artış dışında; 1/1/2014’den geçerli olmak üzere 200 TL, 1/7/2014’den
Çağrı merkezi sektörüne teşvik 2018'e uzadı, hedef 100 bin istihdam
14 Temmuz 2013 tarihinde yayınlanan 28707 Sayılı Resmi Gazete’de, 5084 sayılı kanun kapsamındaki sigorta primi desteğinin devamı niteliğindeki teşviğin, 5510 sayılı kanun ve 2013/4966 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile uzatıldığını kaydeden Tarakçı, sektör olarak, bu gelişmeden
Lisanslı depoculuğa teşvik sinyali
İTB öncülüğünde kurulan çok ortaklı pamuk lisanslı depoculuk şirketi ELİDAŞ'ın da başkanı olan Kocagöz ise sertifikalı tohuma destek primi verildiği gibi pamuğunu lisanslı depoya koyan üreticiye de ilave prim verilmesinin, sistemin oturması için büyük katkı yapacağını anlattı.
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, şike davasına onama istedi
Yerel mahkemenin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında şike ve teşvik primi vermek suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezasının onanmasını talep etti. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, dosyayı görüştükten sonra son kararını verecek.
UEFA paraları açıkladı, Galatasaray, Fenerbahçe'yi ikiye katladı
3 milyon euro, UEFA Avrupa Ligi galibiyet primi 200 bin euro, beraberlik primi 100 bin euro, Gruptan lider çıkan takımlara 400'er bin euro, Gruptan ikinci çıkan takımlara 200'er bin euro, çeyrek finale yükselen takımlara 350'şer bin euro, yarı finale yükselen
Memur-Sen, yüzde 12 zam istiyor
* Ek ödemeden sosyal güvenlik primi kesintisi yapılması ve em ödemenin emekli maaşının belirlenmesinde dikkate alınmalı.* Emekli ikramiyesinin hesaplanmasında 30 yıllık süre sınırının kaldırılması.