proje yönetimi

Star Rafinerisi’nin proje danışmanlığını İsviçreli Foster Wheeler yapacak
Bununla birlikte kanıtlanmış proje yönetimimiz, rafinaj konusundaki yeteneğimiz, mega projeleri yürütmedeki başarımız ve Türkiye’de uzun zamandır devam eden çalışmalarımızın hepsinin, bu sözleşmeyi kazanmamızda ve yakaladığımız başarıda rol oynadığına inanıyoruz
Başakşehir, Living Lab Proje Yönetimi Zirvesi’nde
İSTANBUL - Her yıl düzenlenen Proje Yönetimi Zirvesi’nin 5.si bu yıl Boğaziçi Üniversitesi akademik işbirliği ile yapıldı. Bu yılın konusu Kentsel Gelişimde Proje Yönetimi olan zirvede Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Living Lab Projesi hakkında sunum yaptı.
UİB uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi için çalışıyor
Otomotiv sektörünün gerekli payı alması için "Otomotiv Yan Sanayi Sektöründe Ar-Ge, Ürün Geliştirme ve Proje Yönetimi İyileştirme Eğitim ve Danışmanlık" projesini hayata geçirdiklerini açıklayan Sabuncu, “URGE projemizle otomotiv sanayisinin yurtdışı pazarlarda daha aktif rol almasını
Türk Telekom Basketbol Takımı, yeni sezonda Final Four'u istiyor
Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu ve Türk Telekom Sektörel İlişkiler Proje Yönetimi Koordinatörü Mehmet Toros’un katılımıyla düzenlenen toplantıda Türk Telekom Basketbol Takımı’nın hedefinin yeni sezonda Beko Basketbol Ligi’nde üst sıralarda yer
İmam hatipliler, projelerini Bilim Fuarı’nda sergiledi
Müdür Sarıkurt, “Öğrencilerimize, hazırlattığımız projeler sayesinde onlara eleştirel düşünme, zaman yönetimi ve proje yönetimi gibi kabiliyetler kazandırmaya çalışıyoruz. Böylece hayata daha iyi hazırlanmalarına katkıda bulunuyoruz.
İstanbul'a 20 bin istihdamlı dev sağlık yatırımı
Bio City Development Company (BCDco) şirketi ile TOKİ iştiraki Emlak Planlama Proje Yönetimi ortaklığı ile hayat bulacak projenin tıp alanında duayen aktörleri bir araya getireceği, yeni buluşların ortaya çıkmasına imkan tanıyacağı bildiriliyor.
Karayolu güvenliği toplantısı başladı
çocuk yayaların güvenliğinin sağlanması, karayolu güvenliği kanunlarına ilişkin değişikliklerin savunulması, karayolu güvenliği için fon sağlanması ve proje yönetimi gibi konular ele alınacak. Programın ardında, karayollarında yayaların maruz kaldığı risklere dikkati çekmek için ‘Uzun Kısa Yürüyüş’ yürüyüşü yapılacak.
SAÜ'de proje yönetimi konferansı
SAKARYA - Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İnşaat Mühendisliği Topluluğu tarafından proje yönetimi konferansı düzenlendi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak SAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.
Resmi spor gönüllüleri eğitiminin ikincisi Antalya'da düzenleniyor
Geçen yıl gönüllü, gönüllülük, takım çalışması, iletişim, kültürlerarası öğrenme, çatışma yöntemi konularıyla ilgili bilgi edinen öğrenciler bu yıl proje yönetimi eğitimi alacak. İkinci 50 kişilik grup ise 17-20 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek eğitime katılacak.
CHP'li Karan: Üyelerimizin eğitimine önem veriyoruz
CHP’nin Parti Okulu eğitim çalışmasında, Halkla İlişkiler, CHP Tarihi, CHP Programı, Sosyal Demokrasi, İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği ve Sosyal Proje Yönetimi gibi konular yer alıyor. (CİHAN)
Katar, Dünya Kupası stadyumu inşaatına 2013’te başlayacak
Kaynaklara göre El Vakra stadyumu proje yönetimi ve dizayn danışmanlığı ihaleleri için teklifler alındı ve ihaleleri kazananlar yıl sonundan önce belli olacak. El Reyyan stadyumunun tekrar düzenlenmesi proje yönetim ihalesi ise hazırlandı ve 2013’ün ilk çeyreğinde verilecek.
Futbol Gelişim'in dördüncü sayısı yayına girdi
"Uluslararası futbolda yeni trendler", "U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nın ardından", "Fiziksel hazırlık çalışmalarının değerlendirilmesi", "Futbolda proje yönetimi", "Medya ile iletişim", "Genç takım kaleci antrenörlüğünde doğru bilgilenmenin önemi", "Yaratıcılık, zeka ve futbol eğitimi", "MHK Yaz Semineri'nde öne çıkan konular"
FIFA U20 Dünya Kupası zirvesi Zürih'te yapılacak
Ayrıca, bu zirveden bir gün önce TFF çalışanlarından oluşan Yerel Organizasyon Komitesi turnuva organizasyonu kapsamında yer alacak olan proje yönetimi, medya, pazarlama, biletleme, ulaşım, bilgi işlem, stadyum ve güvenlik konularında FIFA yetkilileri ile geniş katılımlı bir çalışma toplantısı gerçekleştirecek.
Başakşehir Belediyesi mühendislerine üniversite sertifikası
bilgisi, inşaat yönetiminde sözleşme çeşitleri ve uygulamaları, şebeke planlama teknikleri, inşaat yönetimi eğitimi, MS Project ile proje planlama eğitimi, proje yönetimi eğitimi (PMI) ana başlığı altında verilen eğitimler 3 ayda tamamlandı.
2013 FIFA U20 Dünya Kupası’nın başlama vuruşuna 365 gün kaldı
oluşturduğu Yerel Organizasyon Komitesi çalışanlarının katıldığı ve iki gün boyunca devam eden toplantılarda turnuva organizasyonu kapsamında yer alacak olan proje yönetimi, medya, pazarlama, TV yayınları, biletleme, ulaşım, konaklama, bilgi işlem, stadyum ve güvenlik konularında FIFA yetkilileri ile görüşmeler yapıldı.
Merzifon Kaymakamı Geyim, Almanya yolcusu öğrencileri ziyaret etti
Proje Yönetimi Öğretmeni Şeyma Özmen ise "Öğrencileri staja götüren 2011 teklif yılında AB tarafından kabul edilen 4 bin 500 proje içerisine girdik ve 852 projeden ilk üçteyiz.İlçem ve okulum adına gurur verici olduğunu düşünüyorum.
Derneklere proje hazırlama eğitimi veriliyor
İZMİR - İzmir Dernekler İl Müdürlüğü'nün düzenlediği "Derneklere Proje Yönetimi Eğitimi" ile 45 dernek, proje hazırlayıp yazmayı öğrendi. Dernekler İl Müdürü Bülenet Korkmaz, “Derneklere balık tutmayı öğretiyoruz.
Fikirlerini fırsata dönüştürmek isteyen gençlere eğitim imkanı
11 Mayıs’a kadar devam edecek programda temel eğitimin ardından pazarlama, muhasebe, hukuk, finans, üretim ve proje yönetimi gibi bir girişimcinin sahip olması gereken yetkinliği kazandıracak teknik eğitim dersleri verilecek.
Eyüp’te işsiz gençlere ücretsiz meslek edindirme kursu
ESEM’de Eyüp’te yaşayan lise mezunu işsiz gençlere “Lojistik Uzmanlığı”, “Sağlık İşletmeciliği”, “Perakende Satış ve Mağazacılık Yönetimi”, “Proje Yönetimi” ve “Girişimcilik Eğitimi” dallarında uzman eğitmenler kurslar veriliyor.
Eyüp Belediyesi, meslek sahibi yaptığı gençlere sertifika verecek
ESEM’de Eyüp’te yaşayan lise mezunu işsiz gençlere "Lojistik Uzmanlığı”, “Sağlık İşletmeciliği”, “Perakende Satış ve Mağazacılık Yönetimi”, “Proje Yönetimi” ve “Girişimcilik Eğitimi” dallarında uzman eğitmenler kurslar veriliyor.
ESEM öğrencilerine kariyer planlama semineri
ilçedeki işsiz gençlerin istihdamına yönelik geliştirdiği proje kapsamında, Sağlık İşletmeciliği, Lojistik Uzmanlığı, Perakende Satış ve Mağazacılık Yönetimi, Proje Yönetimi ve Girişimcilik Eğitimleri Sultan Center’da ücretsiz veriliyor.
Eyüp’te işsizliği ücretsiz kurslar çözecek
Projeyle gençlere “Lojistik Uzmanlığı”, “Sağlık İşletmeciliği”, “Perakende Satış ve Mağazacılık Yönetimi”, “Proje Yönetimi” ve “Girişimcilik Eğitimi” dallarında dersler veriliyor. İstanbul Kalkınma Ajansı destekli, Eyüp Kaymakamlığı, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve MÜSİAD’ın katkılarıyla yapılan kurslara devam eden gençler eğitim sonunda sertifikalarını
Elmas: Öğrenciye girişimcilik yeteneği kazandıracağız
SAKARYA - Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, bu sene tüm programlara proje yönetimi ve girişimcilik dersi koyarak her öğrenciye proje yapma ve girişimcilik yeteneği kazandırmayı amaçladıklarını söyledi
TOBB cari açığın kapanmasında Bakan Taner'i örnek gösterdi
Satış Direktörü Krogsgaard ise türbin kurulumu için gereken insan gücünün tamamını Almanya'dan getirmek gerekirken bugünlerde Türkiye'deki santralların proje yönetimi, idaresi ve servisinda yaklaşık 70 Türk vatandaşıyla çalıştıklarını ifade etti.
Avrupalı gençlerin staj tercihi Nevşehir
İngiltere ve Fransa başta olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki üniversitelerde Avrupa Birliği ile ilgili alanlardan mezun olan öğrenciler özellikle proje yönetimi ve eğitim yönetimi alanlarında staj yapmak üzere Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği Projeler Koordinasyon Birimi'ni tercih ediyor.
BAKA’dan Burdur’un tüm ilçelerine proje eğitimi
beş gün süren seminerde kamu, kurum ve kuruluşlarında proje hazırlama konusunda toplam 151 personeline 'Proje Yönetimi Eğitimi' verildi. Burdur Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanvekili Süleyman Tapsız, BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ve Burdur Yatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörü Mehmet Candan ile birlikte
Eyüplü gençlere iş imkanı
Proje Yönetimi: Hedef, maliyet ve zaman kriterlerine uygun eldeki kaynakları verimli bir şekilde programlama ve süreçleri kontrol etme kabiliyetinin geliştirilmesi. Sağlık İşletmeciliği: Sağlık kurumlarının işletilmesinde çalışan elemanların yetiştirilmesi.
BAKA’dan ilçelerin proje ekiplerine eğitim
Keklik, Sütçüler Kaymakamı Özer Özbek’in de katıldığı ve 4 ilçede oluşturulan proje hazırlama ekibinde görevli 20 personelin hazır bulunduğu toplantıda, proje yönetimi eğitimi verdi. BAKA Genel Sekreteri Tuncay Egin, eğitimlerle ilçelerde proje yapma kültürünün geliştirilmesi, bu yolla AB ve diğer kurumlardan daha fazla destek sağlanabilmesini hedeflediklerini
BTSO Eğitim Vakfı 2. dönem girişimcilik kursu başladı
girişimci olabilecek bireyler yetiştirilmesi amacıyla açılan kurslarda, katılımcılara iş fikri geliştirme, pazar araştırması, iş planı, pazarlama planı, proje yönetimi gibi konularda bilgi verilerek, katılımcıların ileride kuracakları işletmelerin başarı oranlarının artırılması hedefleniyor.
Rosatom: Akkuyu’daki reaktörler korumalı, yeni bir Çernobil meydana gelmeyecek
Gözler Mersin Akkuyu’da Rusların yapacağı nükleer santrale çevrilirken, Rosatom firmasının Proje Yönetimi Programları Genel Müdürü Sergey Boyarkin, Çernobil türü bir kazanın tekrarlanmayacağını söyledi.
Haydarpaşa Garı’nı yenileyecek İTÜ ekibi kolları sıvadı
Attila Dikbaş, Mimar, Proje Yönetimi, Proje Yöneticisi, Prof.Dr. Afife Batur, Mimar, Mimarlık Tarihi, Çalıştay Temaları Koordinatörü, Prof. Dr. Ahmet Arısoy, Makine Mühendisi, Prof.
Memurlara yönelik proje yönetimi eğitimi sona erdi
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar'da memurlara yönelik düzenlenen ‘Proje Yönetimi, Döngüsü Eğitimi’ kursu sona erdi. Kurs, Memur Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AFMEYAD) ile Afyonkarahisar Çevre Dostu Çalışanlar Derneği (AFÇEVDER) tarafından, Zafer Kalkınma Ajansı(ZEKA)’nın desteğiyle
OMV, OMÜ’nün yükünü hafifletecek projelere sponsor olacak
Başvurular, OMÜ Proje Yönetimi Ofisi’ne yapılacak. Başvurular OMV, OMÜ ve Samsun Ticaret Odası temsilcilerinin de aralarında bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek ve desteklenmesine karar verilen projeler, 15 Nisan 2011'de üniversitenin
Memurlara yönelik proje yönetimi eğitimi başladı
AFYONKARAHİSAR - Afyonkarahisar Memur Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AFMEYAD) tarafından, Zafer Kalkınma Ajansı(ZEKA)’nın desteğiyle memurlar yönelik düzenlenen ‘Proje Yönetimi, Döngüsü Eğitimi’ kursu başladı.
Prof. Sorguç: Proje yönetiminde başarı için profesyonellik şart
BURSA - İTÜ İnşaat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Sorguç, proje yönetiminde başarı için profesyonelliğin şart olduğunu söyledi. Prof. Dr. Sorguç, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi'nde düzenlediği 'Proje Yönetimi Temel İlkeleri' konulu seminere katıldı.
Marmara Belediyeler Birliği toplantısında demokrasiye vurgu yapıldı
2011 yılında başta afet yönetimi, belediyecilik mevzuatı, proje yönetimi ve kültür olmak üzere 12 farklı konuda kitap basarak yine üye belediyelerimize ücretsiz olarak dağıtacağız.” Toplantıda söz alan Bursa Vali Vekili Hüseyin Demirciler de kentleri geleceğe taşıyacak yatırımları hayata geçirirken, kent kimliğinin muhafaza edilmesinin büyük önem taşıdığına
Kocaeli'nde yeni kütüphaneler kurulacak
Toplantıya, Almanya'dan Öğrenen Bölgeler Proje Yönetimi Danışmanı Dr. Jutta Thinesse-Demel, İngiltere'den en iyi kütüphane seçilen Clayport Kütüphanesi'ni temsilen kurum müdürleri Geoff Pratt ile Jeannete Stephenson ve Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkan Yardımcısı
Bank Asya BT Grubu'na HP'den uluslararası ödül
Kullanılan araçlar ve uygulanan proje yönetimi teknikleri ile iş istasyonları arasındaki beklemelerin en aza indirilmesi mümkün kılınıyor. IT Factory yaklaşımı, BT'de yeni olan, ancak üretim sektöründe uzun seneler kullanılan iki kavramın bir araya getirilmesi ile hayata geçirildi.
Galatasaray'da Yönetim Kurulu, Türk Telekom Arena'yı ziyaret etti
Ben çok inşaat yaptım fakat bu kadar iyi bir proje yönetimi ilk defa gördüm. Bu iyi çalışmanın ilerleyişinden ötürü çok mutluyum, inşallah sonuna kadar da bu şekilde götüreceğiz" dedi. Mete Arat'ın ardından konuşan Proje Müdürü Süleyman Sarper Ünlü ise çok zor bir projenin büyük bölümünü bitirdiklerini ama bundan sonra kalan kısmın da çok zorlu
PROGED, Niğde'yi proje üssü yapacak
Proje hazırlama ve proje yönetimi gibi konularda da eğitim faaliyetlerinde bulunacak. Üniversitede proje geliştirmek isteyen akademisyenlere de teknik destek verecek olan birim, gerekli bilgilendirme ve tanıtım faaliyetlerini de birlikte
Solarkent'ten sıfır faizli, 60 ay vadeli daire, ödemeler içine girdikten sonra
Projeye danışmanlık veren Avrupa Proje Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı Ediz Giray da Aydınlı Yapı'nın ilk projesiyle sektörde önemli bir konuma geldiğini söyledi. Giray, "Aydınlı, tüm projelerin frene bastığı, yeni projelerin ertelendiği kriz döneminde girdiği inşaat sektöründe harekete geçmekle doğru bir hamle yaptı.
GTO'dan KOBİ'lere yönelik İGEME destekli eğitim programı
'Verimlilik Ölçme ve Değerlendirme Eğitim Programı', 'İş Süreçleri ve İyileştirme' ve 'Proje Yönetimi' eğitimlerine katılmak isteyen üyelerimiz, 3 Eylül 2010 Çarşamba günü mesai bitimine kadar GTO MEKSA MEM Proje Uzmanı İpek Tezel ile '221 10 74-75' numaralı telefonla
DAPRAŞ, Shaw Group ile anlaştı
şirketlerinden Çalık Enerji'ye bağlı Doğu Akdeniz Petrokimya ve Rafineri Sanayi ve Ticaret AŞ (DAPRAŞ), Adana Doğu Akdeniz Rafineri projesinde Shaw Group ile Proje Yönetimi Danışmanlığı hizmetleri alımına yönelik sözleşme imzaladı.
Elazığlı sanayiciler proje yönetimine büyük ilgi gösterdi
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ve Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen "Proje Yönetimi Çalıştayı" sanayicilerden büyük ilgi gördü. ETSO toplantı salonunda gerçekleştirilen organizasyona Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, proje ofislerinin yetkilileri, Elazığ TSO üyesi işletmelerin
Yapı Kredi ve Garanti'den TerraCity'ye 75 milyon Euro kredi
Bu projeyi de değerlendirirken lokasyon, mağaza karması, proje yönetimi, işletmesi ve kiralamasının sektördeki tecrübeli şirketler tarafından yapılması ve inşaat performansı gibi kriterleri göz önünde bulundurduk.
Hayrabolu Belediyesi, personeline eğitim semineri düzenledi
beden dili, ekip olma, liderlik, stress yönetimi, çalışma-çözme, iletişim, telefonla iletişim, problem çözme, müzakere becerileri, toplantı, performans ve proje yönetimi, stres yönetimi konularında örneklemeli bilgiler verdi.
Zirve ve Linköping üniversiteleri arasında öğretim elemanı ve öğrenci değişimi yapılacak
Bu görüşmeler sonucunda başlangıç olarak Zirve Üniversitesi İşletme Bölümü ile Linköping Üniversitesi'nin Proje Yönetimi, İnnovasyon ve Girişimcilik bölümleri arasında öğretim elamanı ve öğrenci değişimi yapılmasına karar verildi.
Engelliler için kurulacak rehabilitasyon merkezi iki derneği birbirine düşürdü
Engelliler için Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde yapılması planlanan rehabilitasyon merkezi, Dünya Engelliler Derneği ile HPBRBR İletişim Danışmanlığı ve Proje Yönetimi'ni birbirine düşürdü. Dernek yönetimi, şimdiye kadar toplanan yardım paralarından kendilerine henüz ödeme yapılmadığını iddia etti.
Robert De Niro'nun Moskova'daki lüks resturantını Bursalı mimarlar yaptı
Robert De Niro'nun Moskova'da hizmete açtığı dünyaca ünlü Nobu Restaurantı'nı Bursalı iç mimarlar yaptı. Uygulama ve proje yönetimini Bursa'nın tanınmış mimarlık firmalarından Elemeği'nin gerçekleştirdiği dünyanın en ünlü ve lüks restaurantlarından NOBU'nun yapımı yaklaşık
TİKA Özbek bankacıları eğitiyor
Türkiye Bankacılık Birliği'nden gelen uzmanlarca verilen seminerde genç Özbek bankacılar, "Kriz yönetimi, proje yönetimi ve proje finansmanı" konularında bilgilendirildi. Başkent Taşkent'te başlayan bankacılık semineri bir hafta devam edecek.