projesine

Büyükşehir’den amatör spor kulüplerine ve sporcularına dev destek
Büyükşehir Belediyesi'nin amatör spora çeşitli imkansızlıklar içinde hizmet veren 1000’e yakın spor kulübüne her yıl düzenli olarak malzeme desteği sağlama projesine bu yıl da devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında İstanbul’da faaliyet gösteren amatör spor
Bakan Yıldız Romanya'dan elektrik aktarımını görüştü
Türkiye'nin, Karadeniz'in altından çekilecek hatla elektrik nakli projesine Romanya'nın yüksek masraf sebebiyle sıcak bakmadığı öğrenildi. Bu proje gerçekleşmezse elektriğin Bulgaristan üzerinden aktarılması gündeme gelecek.
Toyota Türkiye'de hedef; 130 bin adet araç üretimi
2013 yılının oldukça dinamik ve hedeflerine ulaştıkları bir yıl olarak gerçekleştiğini ifade eden Özer, geçen senenin birinci yarısını Corolla projesine hazırlandıklarını; bu ilk 6 aylık dönemin sadece Verso modelinin üretimi ile geçtiğinden, üretim ve ihracat adetleri açısından düşük bir dönem olduğunu kaydetti
Asya Kalkınma Bankası, Tacikistan'ı dünyaya açacak
temsilcisi Si Si Yu, konuyla ilgili açıklamasında; "Tacikistan hükümeti Tacikistan-Afganistan-Türkmenistan'ın birbirne bağlayacak bölgesel demiryolu hattı projesine büyük önem veriyor. Duşanbe yönetimi projenin koordinatörlüğünü teklif etti.
Gazi Hüsrev Bey Kütüphanesi dualarla açıldı
Kütüphane projesine yaklaşık 9 milyon dolarlık maddi destek veren Katarlı Bakan el-Kuvari, bu eserin diyalog, barış ve anlayış için önemli olduğunu ifade etti.Bosna-Hersek’in en eski kamu kütüphanesi olma özelliğini taşıyan Gazi Hüsrev Bey Kütüphanesi’nde Arapça, Türkçe ve Farsça dillerinde yaklaşık 10 bin el yazması
Koç Holding CEO'su Durak: Mesleki eğitim, geleceğe yapılan en önemli yatırım
Durak, topluluk olarak toplum için kalıcı değerler oluşturmak amacıyla, 2006 yılında 'Meslek Lisesi Memleket Meselesi' projesine Vehbi Koç Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte başladıklarını da anlattı.
Erdoğan, Japon işadamlarına seslendi: Türkiye, muazzam coğrafyanın anahtarıdır
olduklarını kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti: "Bu doğrultuda, Başbakan Sayın Abe ile birlikte başlattığımız Türkiye-Japonya Bilim ve Teknoloji Üniversitesi projesine verdiğimiz önemi özellikle vurgulamak istiyorum.
Erdoğan, Japonya'da 3 dönemi savundu: Ölene kadar bu makamlarda kalamazsınız
İzmit Köprü Geçiş Projesi, Sinop’ta yapılacak nükleer enerji santrali, Japon firmaları ile ortaklaşa yürüttüğümüz Türksat uydu projesine de büyük önem veriyoruz. İki uydumuzdan birinin üretimi tamamladı.
Ruanda bakan yardımcısı Türk işadamlarına fırsatları anlattı
Demiryolu projesine sizler de katılabilirsiniz.” dedi. RUANDA'NIN 2020 VİZYONUDoğu Afrika pazarına gümrüksüz ürün verilebildiğini ifade eden Ruandalı bakan yardımcısı, yatırımlarda vergileri kolaylaştıracaklarını, ek teşvikler vereceklerini
Ünlü isimler Afrikalı yetimler için bir araya geldi
Aşçı, 1 Şiir 1 Yetim projesine yapılacak bağışların Afrika’ da 10 ayrı ülkedeki yetimler için kullanılacağını aktardı. Aşçı, projede yer alan sanatçılara teşekkür ederek hayırseverlerin desteklerini beklediklerini söyledi.
Keskinoğlu, tüketiciyi bilinçlendirmek için internet TV kurdu
bilinçlendirme çalışmalarından sonra, son yıllarda tavuk üretimi hakkında ortaya atılan iddialar konusunda halkı doğru bilgilendirmek için bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Keskinoğlu, bu projeyle, son zamanlarda kamuoyunun zihninde oluşan tüm sorulara cevap vermeyi hedefliyor.
Davutoğlu’ndan Rum tarafına ‘siyasi kararlılık’ çağrısı
Kıbrıs’a boru hattı ile su aktarma projesine dikkat çeken Davutoğlu, “Herkes bir kez daha görecek ki, Anadolu’nun kaderi ile Kıbrıs Türk halkının kaderi bir ve bütündür.” ifadelerini kullandı.
Nelson Mandela, Nizamiye Camisi'nin yapımını desteklemiş
Güney Afrika'nın Johannesburg şehrine Selimiye'nin ikizi Nizamiye Külliyesi'ni yaptıran hayırsever işadamı Ali Katırcıoğlu, Nelson Mandela'nın, külliye projesine sözleri ile büyük destek verdiğini söyledi.
Fransız milletvekilleri: AB'nin Türkiye'ye ihtiyacı var, Fransa artık yanınızda
Gecenin diğer ödülü ise Türk kökenli kadın derneği Nenuphar tarafından düzenlenen "Birlikte Yaşam Yemekleri" projesine verildi. Herkesin bir Fransız komşusunu davet ederek katıldığı bu yemeklerin son 1 yılda yaygınlaşarak 21 ilde aylık olarak düzenlenmeye başlandığı belirtildi.
Dünyanın en büyük veledromunu Türk şirketi inşa ediyor
Olimpiyat Köyü projesine de değinen Karakuş, projenin Orta Asya bölgesinde spor alanında yapılan ciddi bir yatırım olduğunu ifade etti. Koordinatör Osman Karakuş, "Bu projeyi geliştirirken, spor alanında dünya federasyonları, Asya kıtasındaki federasyonlar ile görüş alışverişinde bulunduk.
Türkmen gazını Güney Asya’ya taşıyacak projede önemli anlaşma
Asya Kalkınma Bankası, TAPI doğalgaz boru hattı projesine işlem danışmanı olarak hizmet veriyor. Bin 735 kilometre uzunluğundaki boru hattının 200 kilometresi Türkmenistan, 735 kilometresi Afganistan, 800 kilometresi Pakistan topraklarından geçerek, Pakistan ile
İzmirli müteahhitlerden Dubai çıkarması
İzmirli müteahhitler olarak İzmir'e ve ülkemize dünya standartlarında binalar yapmak için bir güç birliği projesine imza attık. Yeni kuracağımız şirketle birlikte bizler de İzmir'i dünyada bir çekim merkezi konumuna yükselteceğiz.
Türk şirketlerinin globalleşme istekleri artıyor
'UKTI HER YIL 750 YABANCI YATIRIM PROJESİNE ÖNAYAK OLUYOR'Sernur Tatari ise Türkiye ekonomisinin Avrupa’ya göre daha istikrarlı olmasının, İngiltere için büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.
Medeniyetler Sporda Buluşuyor Projesi ile 144 yabancı öğrenci bir araya geldi
/>Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Uluslararası Misafir Öğrencilerle Dayanışma Derneği (UMİD-DER) işbirliği ile gerçekleştirilen Medeniyetler Sporda Buluşuyor Projesine dünyanın dört bir yanından Gaziantep'te eğitim almak için gelen öğrenciler katıldı.
Özfırat: Tek kubbe altında ibadet etmeliyiz
BOLU - Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı ve Kurucusu Yılmaz Özfırat, Cami-Cemevi projesine destek verdiklerini söyledi. Özfırat, "Tek kubbe altında, tek bir Allah'ın kulu olarak ibadet edebiliriz.
UNESCO, Dünya Mirası Listesi'ne yapılacak başvuru öncesi Mardin’i inceledi
7 bin yıllık tarihi geçmişi ile 30 medeniyete ev sahipliği yapan Mardin’i dünya kenti yapmak için Tarihi Dönüşüm Projesine büyük önem verdiklerini belirten Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz ise, 2014 yılında UNESCO’ya başvurmak için elimizdeki olan ciddi projeleri tamamlamak için hızlı bir döneme girdiklerini ifade etti.
Ihlara Vadisi'ne iniş çıkış daha kolay olacak
yönünde Kültür Turizm Bakanlığı ve valilik desteğinde daha başka çalışmaların da yürütüldüğünü belirten Doğan, Vadide uygulanacak iniş-çıkış sistemleri projesine ilaveten, elektrik, kamera güvenlik, yürüyüş yollarının düzenlenmesi, fresklerin restorasyonu, tehlikeli kayaların düşürülmesi ve girişteki tesisin modernizasyonu
Başbakan Erdoğan: Çözüm süreci bitmemiştir
Konuşmasında 29 Ekim'de açılışı yapılacak Marmaray projesine değinen Erdoğan, "Marmaray adını verdiğimiz, yüzyılın projesi olan boğaz tüp geçidini 29 Ekim'de saat 15.00'te hizmete açıyoruz.
Güney Afrika ile Malavi arasında “yol” kavgası
Gauteng eyaletindeki otoyolları ücretli sisteme geçirecek “e-toll” projesine halkı ikna etmek için yaptığı konuşmada Zuma'nın verdiği örnek Malavi'yi kızdırdı.Jacop Zuma’nın verdiği ülkelerini aşağılayıcı örneğe kızan Malavi Hükümet, Güney Afrika’ın başkent Lilongwe’deki büyükelçisi Cassandra Makone’yi bakanlığa çağırdı
Demirören ailesi hakim karşısında
Atıf Yılmaz Sokak'taki yer alan taşınmazın onaylı projesine aykırı olarak izinsiz yıkım yapıldığı belirtildi. Bodrum kata inen merdivenler moloz dolu olduğu için alt kata inilemediği çatı katının açılarak binadaki tahribatın artmasına sebebiyet verdiği, bu tahribatın aynı
Jeoloji mühendisleri: Van'da yıkılan binaların yüzde 30’u zeminden dolayıydı
gerektiğini belirten Murathan, “Yapı Denetim Sistemi, sadece bina inşasının denetimiyle sınırlı kalmamalı, gelişmiş ülke örneklerinde olduğu gibi binanın statik projesine veri sağlayan zemin ve temel etütleri de sistemin içine alınarak, Yapı Denetim Kanunu revize edilmelidir.
Azerbaycan gelecek 5 yılda doğal gazını Avrupa'ya ulaştıracak
Abdullayev, Şahdeniz-2 projesine bu güne kadar 3 milyar dolar harcamanın yapıldığını bildirerek söz konusu havzadan üretilecek doğal gazın satışı için alıcı firmaları ile geçtiğimiz ay ön anlaşmaların imzalandığını, nihai imzaların proje ortaklarının
145 köy mezarlığına 45 bin fidan dikilecek
Ürettiği projeyi Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesine götüren Saadet Varol’un projesine Bolu Orman ve Su İşleri Müdürü Sezgin Akay da onay verince Bolululara Hizmet Derneği öncülüğünde Muhtarlar Derneği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük ve Ticaret Odası işbirliği ile 'Ağacın Gölgesi' projesi hayata
Öğrenciler 'İzmir' adlı filin yemek menüsü için yarıştı
İZMİR - TÜBİTAK'ın çocuklara hayvanları sevdirmeyi amaçlayan “Yobolar Doğal Yaşam Parkında Buluşuyor” projesine, yatılı bölge okullarından 120 öğrenci katıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitim Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç.
Emniyet: Dolandırcılara karşı bayramda 'kurban olmayın'
İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün projesine Manavgat Esnaf ve Sanatkalar Odası da (MESO) destek verdi. İlçe Emniyet Müdürü İsmail Taşkıran, aldığı malı fiyatından daha fazla miktarda bütün para ile ödemek isteyen kişilerin piyasaya sahte para sürmeye çalışabileceği
Erdoğan: Boğaz güzel, ama Kanal İstanbul daha güzel olacak
Marmaray projesine değinen Erdoğan, “29 Ekim geliyor. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü. Bunu Marmaray ile taçlandırıyoruz.
Erdoğan: Boğaz güzel, ama Kanalistanbul daha güzel olacak
Kanalistanbul projesine de değinen Erdoğan, “Boğaz güzel ama Kanalistanbul daha da güzel olacak.” şeklinde konuştu. Başbakan, deniz ulaşımı anlaşını kökten değiştireceklerini sözlerine ekledi.
Sebze ve meyve üreticilerine ‘iyi tarım’ eğitimi
URGE projesine katılan firmaların temsilcilerinin katıldığı ‘İyi Tarım Uygulaması Eğitimi’nde İyi Tarım Uygulamaları’nın (İTU) Dünya’daki uygulamaları, katma değer fırsatları ile pazarlama değer zincirindeki doğru konumlanmanın
Türkmenistan'ın en büyük oteli hizmete açıldı
Son yıllarda devlet tarafından Avaza projesine 2 milyar doların üzerinde yatırım yapıldı. 2020 yılına kadar tamamlanacak 3 aşamalı proje için 7 milyar dolarlık yatırım planlanıyor. Avaza projesi için Hazar Denizi kıyısındaki 16 kilometre uzayan sahilde 5 bin hektar alan ayrıldı.
Başbakan Erdoğan'dan, başörtülü memura provokasyon uyarısı
Erdoğan'ın konuşmasının ardından barış, kardeşlik ve demokrasi projesine destek olmak amacıyla Uşak'tan Ankara'ya koşarak gelen Akın Yeniceli kürsüye çıktı. Yeniceli, Başbakan Erdoğan'a Uşak'tan getirdiği Türk bayrağını hediye etti.
Koşarak demokrasiye destek verdi
ANKARA - Uşaklı Akın Yeniceli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın barış, kardeşlik ve demokrasi projesine destek olmak amacıyla Uşak’tan Ankara’ya koştu. Salı günü AK Parti grup toplantısına katılması beklenen Yeniceli, Başbakan Erdoğan’a Uşak’tan getirdiği Türk Bayrağını hediye edecek.
Dünya Arıcılık Kongresi 2017 yılında İstanbul’da yapılacak
yada kurulaşa her yıl Altın Arı Ödülü verdiklerini belirten Arasan, 2011’de ‘Bal’ filminden dolayı yönetmen Semih Kaplanoğlu’na, 2012’de bal ormanları projesine verdiği desteklerden ötürü Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, 2013’te de sektöre sağlanan desteklerden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verdiklerini
EGİAD iki projenin daha meyvelerini toplamaya başladı
Enerji CheckUp projesine katılımla enerjinin daha verimli kullanılması yönünde önemli bilgi ve kazanımlar elde ettiklerini aktaran Kaya, şunları söyledi: “Bu proje sayesinde enerji verimliliği nedir, enerji maliyeti nasıl daha da düşürülebilir
Akkuyu Nükleer Santralinin ÇED raporu 2. toplantıda değerlendirilecek
Akkuyu NGS'den yapılan açıklamada Mersin'in Gülnar ilçesi, Büyükeceli Beldesi’nde yapılması planlanan Akkuyu Nükleer Güç Santrali Projesine ilişkin ÇED Raporu İnceleme ve Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Rumlar resmi geçide harcayacakları parayla öğrencilere kahvaltı verecek
Rum Kesimi'nin törene harcanacak parayı, öğrencilere ücretsiz kahvaltı verilmesi projesine aktaracağı belirtildi. (CİHAN)
Nevşehir Belediye hizmet binası ve ticaret kompleksinin temeli atıldı
imza atıldığını söyleyen Ünver, Nevşehir’e yeni bir farklılık kazandırarak zengin birikimini çeşitlendirecek Nevşehir Dini İlim-Eğitim Uygulama Kampüsü projesine ilişkin bilgiler de aktardı. Ünver, 10 bin 500 öğrencinin eğitim görmesinin hedeflendiği kampüste okulların yapımına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya da bilgi ve proje sunumu yaptıklarını, kampüs
Hayırsever işadamı memleketine öğrenci yurdu yaptırıyor
Konuyu hayırsever işadamı Vahap Küçük’e açtıklarını anlatan Akbudak, Küçük’ün yurt projesine hiç düşünmeden destek verdiğini ifade etti. Belediye Başkanı Karaman'ın teknik anlamda destek verdiğini, Kaymakam Soğukpınar’ın ise yurt çalışması için yakından ilgilendiğine dikkat çeken Akbudak, 80 öğrenci kapasiteli
ESAFED: Dünya iyileşinceye kadar vazifemiz devam edecek
Mali Cumhuriyeti’nden gelen doktorlar, ESAFED ve TİKA ortaklığında düzenlenen "Mali-Türkiye Sağlık Eğitimi" projesine katıldı. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şifa Üniversitesi'ne bağlı eğitim ve araştırma hastaneleriyle Tepecik Eğitim ve
Denizli Belediyesi çöpten aylık 60 bin liralık elektrik üretiyor
Elektrik üretim merkeziyle burada üretilen biyogazı elektrik ve ısı enerjisine dönüştürerek dev bir tasarruf projesine imza attık. Çöpten elektrik üretiyoruz, kanalizasyon atıklarından elektrik üretiyoruz.
Arınç'tan TÜSİAD'a sert cevap
Bölgesel uçak tipleri konusunda 60 kişilik 90 kişilik milli uçak projesine başlayacaklarını ifade eden Arınç, "Bu konuda Bursa sanayicisinin öncülüğüne ihtiyacımız var. İddiası olan bir ülke, yerli bir araç üretmek anlamında diyebilmeli.
Umman 15 milyar dolarlık tren projesini hızlandırdı
Times of Oman gazetesinin haberine göre hükümet, ulaşım projesine idari danışman atamak için son aşamaya geldi. Umman ulaştırma ve iletişim bakanı Muhammed El Futeysi, halen teklifleri değerlendirdiklerini ve ay sonu itibariyle tavsiyelerini ihale komisyonuna ileteceklerini söyledi
Kürt yazar Jan Dost: Kürtleri İslam'dan koparmak ruhlarını çıkarmak gibi olur
Bugün Ahmedê Xani'nin o dönemde projesine büyük ihtiyacımız var. O proje nedir. Biz Müslüman bir milletiyiz. Bugün kendimizden İslam'i ayırsak sanki ruhumuzu bedenimizden ayırmışız gibi olur.
Türkiye’nin ikinci jeoparkı Bitlis’te hayata geçiriliyor
BİTLİS - Dünyanın en iyi jeopark projesine aday Türkiye’nin ikinci jeopark projesi Bitlis’te bulunan dünyanın ikinci Türkiye’nin ise en büyük birinci krater gölünün bulunduğu Nemrut Kalderası'nda hayata geçiriliyor.
İzmir-Bandırma arasındaki trenler saatte 160 kilometreye ulaşacak
Daha sonra Uğur, Aydınlıoğlu ve Turhan, düğmeye basarak elektrifikasyon ve sinyalizasyon projesine ilk harcı koydu. (CİHAN)
Tokat Endüstri Meslek Lisesi’ne katkı verenler ödüllendirildi
Mesleki ve Teknik Eğitimin İyileştirilmesi Projesi ve Elektrik Makinelerinin Kumandasındaki Teknolojik İlerlemeler Projesine katkıda bulunanlara ve okul atölyesinin yeniden yapılanmasında emeği geçenlere Tokat Endüstri Meslek Lisesi'nde düzenlenen törenle sertifika verildi.