projesini

Türkiye-Polonya ilişkilerinin 600. yılında ilk ticari imza atıldı
Burada odamızın üzerinde çalıştığı 'Havuz' projesini anlattım. Sayın Bakanımız, projeyi çok beğendi ve değerlendirmek istediklerini söyledi. Projemizle oluşturulacak havuz sistemiyle ticaret erbapları ve sanayide üretim yapan işadamlarımız, bu havuza katkı yapacak.
Sanayinin sorunlarını çözecek 5 projeye Bakanlık'tan destek
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Uludağ Üniversitesi’nin 5 sanayi tezi (San-Tez) projesini desteklediğini açıkladı. Bakanlığın açıkladığı San-Tez Projeleri 2013 yılı 2.
Japonya'dan Marmaray için yeni kredi
Japonya Hükümeti adına açıklama yapan Büyükelçi Yokoi, Türkiye’nin en itibarlı projelerinden biri olan Marmaray Projesini kuvvetle desteklediklerini ve iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerini ve ekonomik işbirliğini güçlendirmeyi arzu ettiklerini ifade etti.
Aliya İzzetbegoviç'in doğduğu ev hizmete açıldı
Şahiç, "Bu sebeple 'Merhamet', Aliya İzzetbegoviç'in doğduğu evin restorasyon projesini başlamıştı. Ama bu heyecan verici projeyi tek başımızda, Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği olmadan başaramazdık.” ifadelerini kullandı.
Madenciler devlet yardımıyla ihracatını ikiye katlayacak
kullanabileceğini kaydeden Arslan Erdinç, ihracatçıların hata yapmadan bu yardımları daha çok kullanması amacıyla Ege İhracatçı Birlikleri'nin "Mikro Eğitim" projesini hayata geçirdiğini, "www.mikroegitim.org" adresindeki devlet yardımları danışma sisteminden destek talebinde bulunan firmalara, 5 dakika içinde dönüş yaptıklarını söyledi.
EİB rekabet ve ihracat artışı için dünyanın en kapsamlı eğitimini düzenliyor
Dört haftalık teorik kısma ek olarak yedi aylık bir saha projesini içeriyor. Bu program kapsamında katılımcılar, bölgesel rekabet ve kümelenme konularında Avrupa'da eğitim alabilecekleri en iyi ekiple birlikte çalışma fırsatına sahip olacaklar.
Türkmenistan’da 2013 yılında öne çıkanlar
AŞKABAT - OCAK 12 Ocak: Polimeks İnşaat, 2 milyar 253 milyon dolar değerindeki Aşkabat Uluslararası Havaalanı projesinin anahtar teslimi ihalesini kazandı. Bu ihale, Türk müteahhit şirketlerinin yurtdışında tek kalemde aldığı en büyük iş oldu.
Berdimuhamedov ile Çalık yeni projeleri değerlendirdi
Türkmenistan’daki önemli yatırımları ile bilinen Çalık Holding, bu ülkenin önemli elektrik enerji projesini hayata geçiriyor. Söz konusu projenin hayata geçirilme süresi beş yıl olarak belirlendi.
Türkiye'nin ilk kaya tırmanış rehberi kitabı çıktı
Bölgedeki kayalar üzerinde ilk defa açtığı rotalarla bu sporun meraklılarına yol gösterici olan milli tırmanışçı, Bafa Gölü için gerçekleştirdiği projesini Türkiye’nin diğer potansiyel bölgeleri için de gerçekleştirmeyi hedefliyor.
TUSKON Başkanı, Azerbaycan Ekonomi ve Kalkınma Bakanı ile görüştü
Geçtiğimiz salı günü yatırım amaçlı nihai imzaların atıldığı Şahdeniz 2 projesini de hatırlatan Mustafayev, söz konusu projenin asrın en büyük projelerinden biri olduğunu söyledi. Mustafayev Şahdeniz 2 projesinin iki ülke ekonomik ilişkilerine çok önemli pozitif katkılar sağlayacağını sözlerine ekledi.
Mesleki eğitimde 3 boyut dönemi başlıyor
müfredatı ve materyalleri hazırlayarak, öğrencilerin iş hayatına daha hazır ve kalıcı öğrenmelerle katılmalarını sağlamak amacıyla, ‘Interactive 3D In VET' projesini hazırladılar. Proje ile birlikte interaktif 3D Eğitim müfredatını halihazırda uygulamakta olan Macaristan'ın Kossuth Zsuzsanna Vocational Training School and Youth Hostel kurumundan yenilik
Mimar Arat: Açılır-kapanır çatı rahmetli Canaydın'ın en büyük isteği idi
İSTANBUL - Galatasaray'ın stadı Türk Telekom Arena'nın projesini çizen Mete Arat, Arena'nın çatısıyla ilgili yaşanan kriz hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Arat, konuyu sulandıran ve bilip bilmeden konuşan kişilerin işi çıkmaza soktuğunu söyledi.
Manisa'da üzüm bağı alanı yüzde 16 arttı (Özel)
Yuntdağı ve Gördes gibi yüksek yerlerdeki çiftçilerin de kazanabileceğini öngören müdürlüğün, 1990’lı yıllarda "Manisa İli Yayla Bağcılığını Geliştirme" projesini hayata geçirdiğini hatırlattı. O dönemde büyük özverilerle kurulan bağların, bugün üzüm yetiştiriciliğine hizmet ettiğini ve örnek olduğunu söyledi.
GTO, ticaret üniversitesi kuruyor, işadamları derse bizzat girecek
GAZİANTEP - Gaziantep Ticaret Odası (GTO) önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Gaziantep Ticaret Üniversitesi projesini hayata geçirmek isteyen oda, belirli bölümlerin olacağı tematik üniversitede iş adamlarının da bizzat derse girmesini amaçlıyor.
Azerbaycan doğal gazının Avrupa'ya nakli için nihai imzalar atıldı
Aliyev konuşmasında Şahdeniz 2 projesinin dünyanın en büyük enerji projelerinden biri olduğunu söyledi. Azeri lider, imzaların atılmasının enerji güvenliğinin temini ve çeşitliliğinin sağlanması noktasında çok önemli bir adım olduğunu ifade etti.
‘Türkiye’de bin kişiye 110, ABD’de bin 500 otomobil düşüyor’
Sıradan bir işyerine girseniz bile mutlaka bir projesini ve hedeflerini söyler.” dedi.‘TÜRKİYE PAZARINDA 550 ÇEŞİDİN ÜZERİNDE OTOMOBİL BULUNUYOR’Açılış konuşmalarının ardından ilk sunumu, Renault Mais Genel Müdürü Aybar yaptı.
Denetim yetersizliği, kaçak tütün marketlerini ortaya çıkardı
ürünlerinden yüzde 80 oranında vergi alıp sigara fiyatlarını yüksekte tutarak satışlarını azaltmayı hedeflerken Sağlık Bakanlığı ise “Dumansız Hava Sahası” projesini başlatarak Türkiye genelinde kapalı ve bazı açık alanlarda sigara kullanımını yasaklayarak kullanımın önüne geçmeye çalışıyor.
15 bininci iş makinesini müşterisine teslim etti
Hidromek, aynı zamanda Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) ile işbirliği yaparak, Denizli Honaz’da 15 bin fidanı içeren sosyal sorumluluk projesini hayata geçirecek. Bozkurt bu konuyla ilgili olarak, “Yaşadığımız çevre ve topluma olan vefa borcumuzu çevreye faydası olacak bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile bir nebze de olsa ödemek
510 milyon lira değerinde iki konut projesi hayata geçiriyor
İSTANBUL - Timur Holding markalarından Nef, Kağıthane ve Merter’de 510 milyon lira değerinde 2 konut projesini satışa sunuyor. Nef Merter 13 ve Nef Kağıthane 08 adlı projelerin, 2016 Haziran ayında tamamlanıp maliklerine takdim edilmesi planlanıyor.
'Kulüpler, teknolojiye ilgi gösterdiğinde şikeyle maç almaktan vazgeçecek'
Az önce Raşit kardeşimizin projesini çalışmasını gördük. Futbol dünyasında, tribünlerden söven adamın veya taş atan adamın veya olay çıkaran adamın haber olma hakkının Raşit’ten daha fazla olmaması lazım.
BUGİAD heyetinden Dubai’ye fuar çıkarması
BUGİAD üyeleri, Türk Yapı firması TAV İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilen “Marina 101 Otel ve Konut Projesini” gezdi. Binanın 425 metrelik uzunluğu ile dünyada Türk müteahhitler tarafından hayata geçirilen en yüksek bina olduğunu dile getiren Uğur Anlıatamer, “Binanın 2015
Point Bornova’ya Finansbank’tan 56 milyon Euro’luk kredi
Alanlarında öncü olan her iki kurumun birlikte yaratacağı sinerjinin Point Bornova projesini daha ileriye taşıyacağına inanıyorum.” Kavuklar Grup Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Metehan Kavuk ise İzmir'in en büyük karma projesi olan Point Bornova’nın 325 milyon dolara mal olacağını, projenin
BMW motoru taşıyan ilk Toyota modeli Verso, Türkiye'de üretilecek
6 D-4D projesini yürüten TME’nin Belçika’daki teknik merkezi, yaptığı çalışmalarla, Verso’nun mevcut konforu ve dinamik performansını koruyarak, şanzıman ve araç elektroniğinin, yeni motor ile kusursuz birleşimini gerçekleştirdi
Tacikistan yeni dönemde büyük yatırımlar hedefliyor
Rahman ayrıca, Tacikistan-Afganistan-Türkmenistan demiryolu hattı projesinin Tacikistan kısmını ve CASA-1000 elektrik nakil hattı projesini hızlandırmak istediklerini kaydetti. (CİHAN)
Özbekistan'da dev demiryolu projesi
TAŞKENT - Özbekistan hükümeti, ülke tarihinin en büyük demiryolu projesini hayata geçirmeyi hazırlanıyor. Tacikistan’ı by-pasa edecek Fergana demiryolu ağının 2016’ya kadar tamamlamayı hedefliyor.
Dünyanın en büyük veledromunu Türk şirketi inşa ediyor
Uluslararası Spor Medya Forumu’na katılmak için Türkmenistan’da bulunan yabancı gazeteciler, Olimpiyat Köyü projesini inceledi. Olimpiyat Köyü’nün en çok dikkat çeken projesi, veledrom oldu.
Maden ihracatçıları devlet yardımlarıyla daha rekabetçi olacak
desteklerini her firmanın kullanabileceğini, ihracatçıların hata yapmadan yardımları daha çok kullanması amacıyla Ege İhracatçı Birlikleri’nin "Mikro Eğitim" projesini hayata geçirdiğini, "www.mikroegitim.org" adresli danışma sitesinden destek talebinde bulunan firmalara 5 dakika içinde dönüş yaptıklarını anlattı.
Ekonomi Bakan Yardımcısı: KOBİ'lerimiz için de değişim zamanı
Rekabetçiliğin tebliği kapsamında bugüne kadar 122 işbirliği kuruluşumuzun projesini destek kapsamına aldık.” diye konuştu. (CİHAN)
Batalla’dan Bursaspor’a şok veda mektubu
Ben kulübün futbolcusu olarak hocanın ve kulübün projesini bozmak istemiyorum. Onun için bu kararı aldım. 2009 senesindeki gelişimden bu yana hiç kimseyle bir sorun yaşamadım. Profesyonel olarak bütün görevimi yaptım.
Vestel, yetkili servisleri için eğitim seferberliği başlattı
Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) işbirliğiyle hayata geçirilen programla Türkiye’nin bu alandaki en kapsamlı projesini başlatan Vestel, 2014 Mayıs ayına kadar 100 yetkili servis yöneticisine eğitim verecek.
NATA Holding Türkmenistan'da dev ihale kazandı
Çalık Holding'e bağlı Gap İnşaat 1,5 milyar dolarlık Uluslararası Deniz Limanı projesinin ihalesini kazanırken, Polimeks İnşaat 2 milyar 253 milyon dolara Aşkabat Havaalanı inşaatı projesini aldı. Bu işlerle birlikte Türk işçileri için önemli bir istihdam oluşturdu.
Samsung'dan 718 öğrenciye teknoloji eğitimi
mobil cihazlar, beyaz eşya, ses ve görüntüleme cihazları, bilgisayar ve yan ürünleriyle ilgili uygulamalı eğitim verilmesini amaçlayan Samsung Akademi projesini, teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak geliştirdi.
Tacikistan yarın sandık başına gidiyor
Yüksek Konsey, 1994 yılında yeni Anayasa'nın taslak projesini onayladı. Daha sonra referandum sonucu anayasa tamamen yürürlüğü girdi. Kasım 1994 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde İmamali Rahman cumhurbaşkanlığına seçildi.
Ahmet Vefik Alp'in Çamlıca Camii projesine birincilik ödülü
Alp projesini şöyle anlatıyordu: "Dört taraftaki kademeler şelalesi İslam’ın yükselişini, altta su aynası evreni, Kur’an'dan ayetlerin oluşturduğu altın simülasyonu Küre ise İslam kültürünün egemen olduğu bir dünyayı simgelemekte
Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna İsrail elçisi de katıldı
Marmaray projesini gerçekleştiren Türkiye'yi tebrik eden Yakov Hadas-Handelsman, Tel Aviv'in Ankara'dan özür dilediğini hatırlattı ve "Artık ileriye bakarak eski yakınlıklarımızı yeniden canlandırmamız gerekiyor.
Marmaray, Ukrayna basınında geniş yankı buldu
Marmaray projesini en baştan beri takip ederek okurlarıyla paylaşan haftalık Zerkalo Nedelya Gazetesi ise; 'İstanbul'da Avrupa ve Asya'yı birbirine bağlayan Marmaray tüneli açıldı." başlığı ile verdi.
Erdoğan: Sinop'taki nükleer enerjiyi, Japonya-Fransa-Türkiye ortak inşa edecek
İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sinop’taki nükleer enerji projesinin Japonya-Fransa ve Türkiye olarak birlikte inşa edileceğini söyledi.Marmaray’ın açılışında konuşan Başbakan Erdoğan, “Japonya ile bir başka adımı daha atıyoruz.
Bakan Yıldırım: Marmaray, Türk’ün hayallerini gerçekleştirdiğinin göstergesidir
Yılına asrın projesini armağan ediyoruz. Bu proje yüzyıllar da geçse Türk milletinin hayalleri gerçekleştirdiğinin göstergesidir.” dedi. Marmaray, devletin zirvesinin katılı ile açıldı.
Marmaray Çin medyasında: 150 yıllık rüya gerçek oldu
Çin resmi Xinhua ajansı da Marmaray projesinin bugün resmen açılacağını abonelerine duyurdu.Çin Komünist Partisi’nin resmi yayın organı Halkın Günlüğü gazetesi ise haberinde, Pekin ile Londra’yı birleştirecek olan Marmaray tünelinin bugün resmen açılacağını
UNESCO, Dünya Mirası Listesi'ne yapılacak başvuru öncesi Mardin’i inceledi
Mardin’de yapılan Tarihi Dönüşüm Projesini yerinde inceleyen UNESCO heyeti daha sonra Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz’i makamında ziyaret etti
İzmir'deki Tünelli Ev'in projesi hazır
Büyük İskender’in Kadifekale efsanesinin Tünelli Ev'le gerçek bir boyut kazanacağını ifade ederek şunları söyledi: “Avlusundan tünele girilen ev, Arkeopark projesini gerçekleştireceğimiz Altınpark alanına çok yakın bir konuma sahip.
Brezilya, yerel internet projesini hızlandırdı
tarafından gerçekleştirilen telekulak skandalını konuşurken dinlemenin mağduru Brezilya hükümeti yerel internet ve iletişim altyapısının millileştirilmesi projesini hızlandırdı.Gelecek hafta başında mecliste oylamaya sunulması bekelenen proje kapsamında, ülke içinde faaliyet gösteren internet ve iletişim şirketlerine veri depolama işini
Arınç: Annelerin gözyaşları artık sevince döndü
29 Ekim'de Marmaray projesini açacağız. 6 devlet başkanı, 10 başbakan gelecek, Türkiye'nin bu büyük projesini görecek. İzmir'den yola çıkan insan 3 saat 15 dakikada İstanbul'a gelecek.
'Tatil tadında uluslar arası eğitim' projesi başlatıldı
İbrahim Güngör, yabancı öğrencileri eğitmek amacıyla 'Tatil tadında uluslar arası eğitim' projesini başlattı. AÜ Alanya İşletme Fakültesi, yabancı öğrencileriyle Sunprıme Otel'de bir araya gelmek için toplantı düzenledi.
Bakan Kılıç; Doping zehirdir, öldürmese bile süründürür
Hacettepe ile spor enstitüsü projesini geliştirdik. Japonya, Fransa, Almanya ve ABD’de var olanları bir adım daha birkaç adım daha iyisini hem bilimsel olarak hem laboratuvar imkanları olarak hem ölçme ve değerlendirme sistematiği olarak hem de eğitim
Boğaziçi Üniversitesi’nden ODTÜ’ye destek
İSTANBUL - Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ODTÜ yerleşkesi içinden geçen yol projesini protesto etti. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) arazisinden geçirilmek istenen yol projesi Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından protesto edildi.
"Doğumdaki mahremiyet ihlali çocuk sayısını azaltıyor"
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, Orta Anadolu Kalkınma (ORAN) Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında 'Bilinçli ebe, sağlıklı aile' projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında 60 ebeye 4 gün sürecek eğitim verilmeye başlandı.
Erdoğan: Balkanların çehresini ve talihini değiştirebiliriz
Priştine Uluslararası Havalimanı’nın 20 yıl boyunca işletilmesi ve ek terminal binasının projesini yüzde 90 Limak yüzde 10 Aeoroport de Lyon ortaklığı ile kurulan konsorsiyum kazanmıştı. Hava trafik kontrol ve güvenliği haricindeki tüm havalimanı faaliyetlerini kapsayan sözleşme çerçevesinde, Limak Kosova İnternational Aiport JSC Konsorsiyumu’nun inşa ettiği
Ankara Büyükşehir Belediyesi, CeBİT'e katılacak
Belediyesi, kiraladığı geniş standında oluşturduğu platformda, tamamlandığında "Ankara turizminin atar damarı olması hedeflenen Temapark ve hayvanat bahçesi projesini” dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar ve ziyaretçilere anlatacak.
İzmir'de 6,5'lik depremde yaklaşık 1,5 milyon kişi açıkta kalacak
Odamızca çalışmaları planlanan 'İzmir Kent Jeolojisi' projesinin ilk aşaması olan ve Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Jeoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir tarafından hazırlanan 'İzmir Fayının Kent Alanlarından Geçtiği Yerlerin Belirlenmesi' projesini, İzmir Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin sorumlu ve