projesiyle

Türkmenistan, Tacikistan'ın açıklamalarından rahatsız oldu
AŞKABAT - Türkmenistan, Tacikistan'ın Türkmenistan-Afganistan-Tacikistan demiryolu projesiyle ilgili tek taraflı açıklamasına tepki gösterdi. Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı'ndan basına yapılan açıklamada, Tacikistan Devlet Demiryolları Genel Müdürü Amanulla Hikmetulla'nın Rus RİA Novosti haber ajansında
TOKİ'den Rize’deki yeni konutların kira yardımı ile ilgili açıklama
TOKİ, Rize Belediyesi ile işbirliğinde yürütülen, 'Rize Merkez Hamamderesi ve Hayrat Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesiyle' ilgili basında yer alan iddialarla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şöyle denildi:
TBESF'den Samsunspor'a moral ziyareti
Başkan Şerefhan, Samsun’da bulunan spor kulüplerini ziyaret ettiklerini, Medical Park Hastanesi ve spor kulübünün başlattığı,"Hayata Basket At" projesiyle ilgili çalışmaları yerinde incelediklerini belirterek; "Bu arada Samsun'un markası Samsunspor'u da ziyaret etmek istedik.
Avea NBA Basketbol Kampı’nda efsane 'Gary Payton' sahaya çıktı
ruhsal gelişimlerini sağlama hedefiyle dünya çapında NBA Junior ve NBA Elite kampları ile faaliyet gösteren NBA organizasyonu, Avea NBA Basketbol Kampı projesiyle Türkiye’de ilk kez bir kamp düzenliyor.
EİB'den inovasyona destek devam ediyor
Öğrenme Programı Leonardo da Vinci Yenilik Transferi kapsamında desteklenen "İnovasyon Yönetimi İçin Vaka Bazlı Eğitim Programının Geliştirilmesi" (INNOCASE) projesiyle inovasyonu desteklemeye devam ediyor.
‘Ekonomiye Kadın Gücü’ne ödül
Ekim 2013’te mobil iletişim dünyasının en önemli ödülleri arasında yer alan Mobile Excellence Awards’ta yine ‘Ekonomiye Kadın Gücü’ projesiyle ‘Sosyal Farkındalık’ dalında birinci olmuştuk. Şimdi de Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği-IPRA, projemizi 2013’ün en başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projesi seçti.
EİB rekabet ve ihracat artışı için dünyanın en kapsamlı eğitimini düzenliyor
EİB, 2013 Kasım ayında tamamladığı "Küme Yöneticileri İçin Kapasite Gelişimi" projesiyle Avrupa Küme Mükemmeliyeti Girişimi tarafından geliştirilen insan kaynağı gelişim programını uygulama yetkisi aldı.
Türkiye'nin TANAP'taki hisselerini arttırmasına engel kalmadı
Azerbaycan'ın önemli doğal gaz havzası Şahdeniz 2'den çıkarılacak olan doğal gazın Gürcistan üzerinden Türkiye'ye, daha sonra da Trans Adriyetik Projesiyle(TAP) projesiyle Avrupa'ya ulaştırılması hedefleniyor.
TAP için imzalar 17 Aralık'ta atılacak
Atılan imzalarla Azerbaycan'ın Şahdeniz 2 havzasından çıkarılacak olan doğal gazın Gürcistan üzerinden Trans Anadolu Projesiyle (TANAP) Türkiye'ye, daha sonra da TAP projesiyle Avrupa'ya ulaştırılması hedefleniyor.
Oyun alanı ile yetinmedi, restoranında pedagog da çalıştırıyor
Restorantın alt katında yaklaşık 400 metrekarelik alanı çocuk oyun parkına çeviren Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Özek, şimdi de KOSGEB projesiyle yeni bir atılım yaptı. Kobilere destek veren Kosgeb'e projeyi götüren Özek aldığı destek sayesinde profesyonel animatör, pedagog ve 5 çocuk gelişim uzmanı istihdam etti.
Bakan Yıldız: İran’a kayıtsız kalamayız
İran doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak doğalgaz boru hattı projesiyle ilgili kamulaştırma çalışmaları konusu için de Taner Yıldız şu ifadeleri kullandı: “Bu tür projeler Türkiye’nin stratejik önemini artıran ve Avrupa’nın gaz tedariğiyle ilgili önemli projeler.
Galatasaray’ın unutulmaz ismi Tuğrul Demir’e plaket
İSTANBUL - Türk Telekom ve Galatasaray Spor Kulübü işbirliğiyle başlatılan 'Galatasaray Efsanelerini Anıyor, Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor' projesiyle birlikte gerçekleştirilen etkinlikler bu sezon da tüm hızıyla devam
İhsanoğlu: KKTC'ye desteğim sürekli devam edecek
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise Türkiye’den KKTC’ye su temin projesiyle gelecek suyun Ortadoğu ve özellikle Kıbrıs’ta barış vesilesi olmasını arzu ettiklerini kaydetti. “Kıbrıs için ne yapılsa azdır, bunu yapmaktan mutluyuz.
İAOSB Başkanı Uğurtaş: 2023’ün yolu ar-ge ve inovasyondan geçiyor
çalışmaları, sektörel çalıştaylar, mesleki ve teknik eğitime dayalı bir okullar zinciri kurma planı, oluşturmaya çalıştığımız teknoloji geliştirme bölgesi projesiyle 2023 hedeflerine ulaşma yönünde üzerimize düşen katkıyı vermeye devam edeceğiz.
Muğla çam balının standartına GEKA desteği
(MAYBİR)'nin ortaklaşa yürüteceği ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)'nın desteklediği "Muğla Çam Ballarının C4 Şeker Oranı ve Şeker Profillerinin Belirlenmesi" projesiyle belirlenecek.MTB'nin, çam balının kalite kriterlerinin belirlenerek Türk Gıda Kodeksi'nde ayrı bir bal olarak değerlendirilmesi ve ihracatında son yıllarda yaşanan engellerin
İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması sonuçlandı
Yarışmanın birincisi, "Çoklu Frekans Seçimli Metal Dedektörü" projesiyle Elektral Elektromekanik A.Ş. oldu.Hem üniversite-sanayi işbirliğine hem de ar-ge ve inovasyonun önemine dikkat çekmek amacıyla başlatılan yarışmada ön elemenin ardından finale kalan altı firmanın toplam
Eğitim çevreleri yetenekli, öğrenci projesini konuşuyor
DÜSSELDORF - Almanya’nın ilk resmi ‘yetenekli öğrenci avcısı’ olarak isim yapan Suat Yılmaz, Ruhr Bölgesi’ndeki yetenekli öğrencileri teşvik eden projesiyle Almanya’nın her yerinde eğitim çevrelerince takdir topluyor.
Türk Telekom’dan Galatasaray’ın efsane isimlerinden Nur Danişmend’e plaket
İSTANBUL - Türk Telekom ve Galatasaray Spor Kulübü işbirliğiyle başlatılan "Galatasaray Efsanelerini Anıyor, Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor" projesiyle birlikte gerçekleştirilen etkinlikler bu sezon da tüm hızıyla devam
'Dedelerimin hayali gerçekleşti, Marmaray'da kurdele kesmek isterdik'
En kısa zamanda Sultan Abdülhamid Han’ın film projesiyle başlayıp, diğer padişahları da anlatmak istiyoruz. Sadece kendi halkımıza değil, bütün dünyaya anlatmak istiyoruz. Bizim için önemli bir proje.
Bakan Kılıç: Marmaray asrın değil asırların projesi
Ankara’dan İstanbul’a gelen Bakan Kılıç, Atatürk Havalimanı VIP çıkışında Marmaray projesiyle ilgili konuştu. Marmaray çok büyük bir rüya olduğunu kaydeden Kılıç, “Asırlık bir proje deniyor ama asırları aşan bir proje.
İzmir'deki Tünelli Ev'in projesi hazır
Meryem Ana’ya kadar gidebilen bir inanışın parçası olan bu çeşmeve şehrin tarihi su şebekesi, Tünelli Ev projesiyle dünyaya açılacak. Başkan Tartan, yaptığı açıklamada Büyük İskender’in Kadifekale efsanesinin Tünelli Ev'le gerçek bir boyut kazanacağını ifade ederek şunları söyledi: “Avlusundan tünele girilen
Çiftçi aileler bilgilerini yarıştırdı
İl müdürlüğü tarafından 2009 yılında başlatılan "Kalıntı Önleme" projesiyle İzmir’in, EKÜY için bakanlığa ilham verdiğini ifade eden Güldal, projenin bugün 24 ilde devam ettiğini belirtti. 2012 yılında Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)'nün de destek vermeye başladığını belirterek, “Dört yılda 3 bin 144’ü İzmir’den olmak üzere projeye katılan toplam
İnce: ODTÜ'ye 500 puanla girilir, Başbakan ve Gökçek 500 iş makinesiyle girdi
Yol projesiyle ilgili bazı kararları anlatan ve Danıştay’ın, ‘planın onaylanması için askı süresinin dolması lazım’ kararına değinen İnce, ”Yani bir planının onaylı olabilmesi için askı süresinin dolması lazım.
Gümüşhane Üniversitesi’nin bütçesi 75 milyon liraya dayandı
Bunlar, her ile bir üniversite projesiyle gerçekleştirilen yatırımların ne kadar isabetli olduğunu göstermektedir. Bu anlamda Gümüşhane Üniversitesi de her ile üniversite projesinin örnek bir modelini oluşturmaktadır.
Sağlık Bakanlığı dopingle ölüme soruşturma başlattı
Bakan Müezzinoğlu, dünyanın en büyük sağlık tesislerinden biri olan ‘Ankara Etlik Şehir Hastanesi’ projesiyle ilgili kahvaltılı bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Müezzinoğlu, toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Başbakan, Başkent'in ikinci şehir hastanesinin temelini yarın atıyor
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, dünyanın en büyük sağlık tesislerinden biri olan 'Ankara Etlik Şehir Hastanesi' projesiyle ilgili kahvaltılı bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Sağlık kompleksinin inşa edileceği arazinin bulunduğu bölgede gerçekleştirilen toplantıda konuşan Müezzinoğlu, bayramda yaşanan trafik kazaları nedeniyle yüzü aşan can kaybı
Cihan Haber Ajansı Gündemi
Mehmet Müezzinoğlu, dünyanın en büyük sağlık tesislerinden biri olan ‘Ankara Etlik Şehir Hastanesi’ projesiyle ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (09.00 - Ankara )
Cihan Haber Ajansı Ön Gündem
Mehmet Müezzinoğlu, dünyanın en büyük sağlık tesislerinden biri olan "Ankara Etlik Şehir Hastanesi" projesiyle ilgili kahvaltılı basın toplantısı gerçekleştirecek. (09.00 – Ankara)
Galatasaray'ın unutulmaz yıldızı Ayhan Akman'a plaket
İSTANBUL - Türk Telekom ve Galatasaray Spor Kulübü işbirliğiyle başlatılan "Galatasaray Efsanelerini Anıyor, Türk Telekom Dünyaya Duyuruyor" projesiyle birlikte gerçekleştirilen etkinlikte Ayhan Akman'a plaket verildi
Rumları bile sevindiren Asrın Su Projesi'ne KKTC'li sendikadan tepki
Varoğlu, Veysel Eroğlu'nun Türkiye'den Kıbrıs'a su getirme projesiyle ilgili olarak "KKTC ile Anavatan'ı göbekten bağlama" projesi olarak ifade etmesinin bu konudaki düşüncelerini doğruladığını savundu.
SAÜ'de 'Sanal Kaynak Simülatörü' üretildi
Fatih projesiyle simülasyon ağırlıklı bir eğitim döneminin başladığını vurgulayan Öz, endüstrinin ve sanayinin en önemli alanlarından biri olan kaynakçılıkta vasıflı eleman ihtiyacının arttığını ifade etti.
Görme engelliler Anadolu’yu kitapla tanıyacak
' projesiyle devam edeceğini ifade eden Korkut, proje ile görme engeli olmayan bir kişi ile görme engelli bir vatandaşın kitabı paylaşmasının sağlanacağını belirtti. HAYATLA İNSAN ARASINDAKİ TÜM ENGELLERİ KALDIRIYORUZ
Fotofest’de ‘maket kitap’ yarışmasını 'Öteki Bosna' projesi kazandı
BURSA - 3. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali Maket Kitap Yarışması’nda ödülü ‘Öteki Bosna’ adlı projesiyle Can Akgümüş kazandı.Fotoğraf sanatı ile ilgili özel bir kitap yayınlamak isteyenleri teşvik etmek amacıyla Bursa FotoFest kapsamında düzenlenen ‘Maket Kitap Yarışması’ sonuçlandı
Hira Mağarası’ndan esinlenerek yapılan cami ibadete açılıyor
” diyen Başkan Akgün, “Çok önemli bir çizgi yakaladık ve Emre hocanın projesiyle dünya çapında 2 ödül aldık. Proje bazında Barselona’da ve Singapur’da birincilik ödülü alan bir ibadethaneye sahibiz.” ifadelerini kullandı.
Bitkisel atık yağlar engellilere destek olarak dönüşecek
ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Keçiören Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü ‘Temiz çevre engelsiz hayat’ projesiyle bitkisel yağlar toplanarak engelli vatandaşlara destek verilecek. Etkinlik kapsamında konuşma yapa Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, muhtarların yetki ve sorumluluklarının artacağını belirterek, "Türkiye de yaklaşık
Her ailenin bir avukatı olacak
Faaliyete başlayan aile avukatı ve aile rehberliği projesiyle istismar ve şiddete uğrayan kadın, çocuk, yaşlı ve engellilere ücretsiz hukuki ve sosyal yardım yapılacak.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle Türkiye'nin ilk ‘Aile Avukatlığı ve Aile Rehberliği Merkezi’ Bağcılar’da açıldı
İzmir Büyükşehir 106 bin çocuğa 7 milyon litre süt içirdi
Kocaoğlu, bir dönem sütlerin satılamadığı için döküldüğünü belirterek, “Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük'le biraraya geldik ve 'Okul Sütü' projesiyle 246 okulda binlerce öğrenciye her gün süt dağıtmaya başladık.
Bakan Yazıcı: Dünya tüketilecek nesne gibi görüldü
Ülke olarak İpek Yolu projesiyle bu yol üzerindeki gümrük kapılarını yenilerken, dostluk köprülerini de daha sağlam inşa etmek istiyoruz. UNESCO, İpek Yolu’nu Doğu ve Batı arasındaki diyalog ve teması artırdığı için ‘Diyalog Yolu’ olarak isimlendirmektedir.
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Karşıyaka’da buluştu
Törende Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu da "Mahalle Oyunevleri" projesiyle jüri teşvik ödülü aldı.Diğer ödül alanlar şunlar: Sağlıklı Çevre kategorisinde Karşıyaka Belediyesi "Karşıyaka’dan Bir Nefes" projesi ve Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi.
TOKİ: Tarım Kent Köy Projesi'yle bir ilgimiz yok
TOKİ yetkilileri yaptığı açıklamada, söz konusu haberin kendileriyle ilgisi olmadığını, TOKİ’nin 'Tarım Kent Köy' projesiyle alakası olmadığını kaydetti. TOKİ 'den yapılan yazılı açıklamada, "Söz konusu haber Doğan Haber Ajansı (DHA)'nın 29 Eylül 2013 tarihli haberi kaynak gösterilerek verilmiştir.
319 yetim çocuk kendileri için alınan kurbanlıkları seçti
YOZGAT - Yozgat Valiliği tarafından hayata geçirilen Koruyucu Yetim Destek (Hami-yet) Projesiyle, babasını kaybetmiş 319 yetim çocuk için alınan kurbanlıklar anne ve çocukları tarafından seçilerek kurdeleleri bağlandı
Tamamlanma aşamasına gelen viyadüğün imar planı yeni çıkarılacak
SAMSUN - Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü'nün Samsun'un Canik ilçesinde inşa ettiği katlı yol projesiyle ilgili açılan davada verilen projenin iptal kararı, şehirde şok etkisi yapmıştı. Müdürlük, bu durumun sebebine ilişkin açıklama yapmama kararı alırken mahkemenin gerekçesi de belli oldu.
KARSAMED’li doktorlar 'Sevgi Eli'ni bu defa Somali’ye uzatacak
/>Daha önceki gidişlerinde Afrika ülkelerinde gördükleri manzaranın, mesuliyetlerinin daha da arttırdığını vurgulayan KARSAMED Başkanı Çebi, "Sevgi Eli–6" projesiyle bu yıl da Somali’ye gideceklerini söyledi.
Sayısı artan kadın balıkçılara projeyle destek olunacak
MUĞLA - Akdeniz Koruma Derneği (AKD) tarafından yürütülen "Kadın Balıkçılar" projesiyle ihtiyaçları karşılanan balıkçı kadınların yüzü gülüyor. "Türkiye'nin Deniz ve Kıyı Koruma Alanları Sisteminin Güçlendirilmesi" projesi kapsamında Kadın Balıkçılar'ın ön çalışmaları tamamlandı.
Balıkesir Adliyesi'nde basın bürosu açılacak
BGC olarak hazırladığımız AB projesiyle Türkiye'den meslektaşlarımızı Portekiz, İngiltere, Almanya ve Belçika'ya bir ay süreli eğitime gönderen ilk cemiyet olduk. Bizim projeden sonra Türkiye'de 26 cemiyet, bu yıl AB Bakanlığı'na proje verdi.
Kılıçdaroğlu: Nerede ibadet etmek isteniyorsa saygı göstereceksiniz
Cami- cemevi projesiyle ilgili düşünceleri sorulan Kılıçdaroğlu, “Yeryüzü bir ibadethanedir. İnsanoğlu nerede ibadet etmek istiyorsa saygı göstereceksiniz.
Dil asistanı Polonyalı Rybacka, Manavgat'ta derslere girmeye başladı
ANTALYA - Antalya'nın Manavgat ilçesinde Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri 'Dil Asistanlığı' projesiyle Almanca ve İngilizce pratiklerini daha rahat yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Comenius Avrupa Birliği(AB) Eşletirme Projesi kapsamında, 2013-2014 eğitim öğretim yılında Namık Karamancı Fen Lisesi'ne Polonya asıllı
‘İngilizce öğrenmek için az müfredat çok tekrar önemli’
Öğrencilere pratik yaptırdıklarını vurgulayan Uçar, “Fatih Projesiyle dil öğrenimi daha kolay yapılabilir. Çocuk çok fazla tekrar edecek. Dolayısıyla ders programı az olacak.
Akdeniz Akademisi start verdi
‘İzmir’e İz Bırak’ projesiyle 10 yıllık stratejik planımızı tüm İzmirli hemşehrilerimizle birlikte yapmaya çalışıyoruz. 10 yıllık yol haritamızı belirleyecek stratejilerimizi katılımcı bir anlayışla ortaya çıkarıp tekrar katılımcılarımızla paylaşacağız.
Maddi durumu yetersiz olan öğrencilere okul kıyafeti dağıtıldı
İSTANBUL - Esenyurt Belediyesi başlattığı 'Dostluğa Uzanan El' projesiyle maddi durumu yetersiz olan öğrencilere okul kıyafetleri dağıttı.Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Esenyurt İhsan Nakipoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenci ve öğretmenler ile kahvaltıda buluşarak öğrencilere kıyafetlerini