projeyi

Türkiye-Polonya ilişkilerinin 600. yılında ilk ticari imza atıldı
Sayın Bakanımız, projeyi çok beğendi ve değerlendirmek istediklerini söyledi. Projemizle oluşturulacak havuz sistemiyle ticaret erbapları ve sanayide üretim yapan işadamlarımız, bu havuza katkı yapacak.
Ali Palabıyık: Korkulan değil sevilen hakem olmak istiyorum
Türkiye’de bu projeyi uygulayan tek ortaokuluz. Hakemlik dışında bir diğer hedefim de bu. Zaten şu an Selçuk Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi üzerine yüksek lisans da yapmaktayım.
‘Camiayı hedefe koyarak yolsuzluk operasyonunu yok sayma çabaları sonuç vermez’
İzmir ve Türkiye’nin gelişmesi ve ilerlemesi adına yapılan her güzel projeyi desteklediklerini belirten Karakaş, bu gelişmeyi ve desteklemeyi durduracak her adıma da dikkat çekip ikaz etmeyi bir borç bildiklerini söyledi: “17 Aralık 2013 tarihinde başlayıp süregelen, cumhuriyet tarihinin
Türkiye'nin en büyük bilim müzesi eğitimin hizmetinde
Altepe, konuşmasını söyle sürdürdü: “ABD, Avrupa, Afrika ve Asya ülkelerindeki tüm bilim merkezlerini taradıktan sonra en güzel ve en iyi projeyi 27 milyon TL’lik bir kaynakla Bursa ve Türkiye için hazırladık.
Diyarbakır'da Türkiye Olimpiyat Merkezi'nin bilgilendirme toplantısı yapıldı
Bu ülke hepimizin birlik ve kardeşlik içerisinde bu projeyi yürüteceğiz." şeklinde konuştu. (CİHAN)
Aziz Yıldırım: Yayın havuzundan çıkacağız
Ben ya da arkadaşlarım bu projeyi hayata geçirecekler.Kalamış'ta ihale yapılacak. Devlet bunu ihaleye çıkarıyor.
'Almanya’da büyümüş nesil hem Türkiye hem Almanya için fırsat'
Almanya, altısı beşeri ve sosyal bilimler dalında, dördü anahtar teknolojiler ve üçü küresel dönüşüm dalında olmak üzere toplam on üç projeyi destekleyecek. Almanya’nın açtığı ikinci yarışmanın başvuru süresi 30 Nisan 2014 tarihine kadar sürecek.
Kadir İnanır: Kazakistan ile ortak film çekelim
Sözünü ettiği projeyi iki ülkenin organizasyonlarının ortak bir çalışmasından, eli kalem tutanların bir araya gelerek hangi değerlerle bu işin daha güzel olacağı düşünülerek gerçekleştirilebileceğine işaret eden İnanır, ”O biraz yazım
Adı skandallara karışan valinin partisindeki görevinden ayrılması istendi
Zimmer, Guadagno’nun kendisi ile buluşarak Christie’nin ‘‘Rockefeller şirketinin verdiği projeyi desteklemem karşılığında yardım parasını vereceklerini iletti.’’ diye konuştu.
Bakyapı’dan 160 milyon liralık yatırım
Kentsel dönüşümle yüzünü yenilemeyi planlayan Bursa’ya böyle prestijli ve modern bir projeyi kazandıracak olmaktan dolayı gururlu olduklarını anlatan Ferhat Bakgör, Bakyapı Prestij Modern’in aynı zamanda yabancı yatırımcıları Bursa’ya çekmeye de aday olduğunu
Aliya İzzetbegoviç'in doğduğu ev hizmete açıldı
Ama bu heyecan verici projeyi tek başımızda, Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği olmadan başaramazdık.” ifadelerini kullandı.
Bulgaristan'da eski cumhurbaşkanı, partisi içinde alternatif oluşum kurdu
Partisi'nin adayı olarak 2002-2012 yıllarında iki dönem cumhurbaşkanlığı yapan Pırvanov, ABV'yi henüz cumhurbaşkanı iken 2010 yılında kurmuş, fakat daha sonra projeyi dondurmuştu. ABV'nin seçim listesinin başında eski Dışişleri Bakanı İvaylo Kalfin'in olması bekleniyor.
Libyalı gençler demokrasiyi futbol yoluyla öğrenecek
Libya’dan bir heyetin Östersund’a geldiği ve Östersund kulübünde top koşturan Kuzey Afrikalı futbolcuların ülkeye adaptasyonuna hayran kalarak söz konusu projeyi tasarladıkları bilgisi veriliyor. (CİHAN)
Heimtextil'e Bursa damgası
8 yıldan bu yana performansını daha da artıran UTİB ise sadece 2013 yılından bu yana 50'nin üzerinde sektörel projeyi başarıyla hayata geçirmiştir.” Almanya ile ticari ilişkilerin önemini vurgulayan İbrahim Burkay, “Almanya, Avrupa Birliği’nin yanı sıra dünyanın lider ülkelerden biri konumdadır.
Engelli ve eski hükümlü istihdamı için ceza havuzu formülü
Komisyon tarafından daha önce kabul edilen projeyi komisyon veya il müdürlüğü tarafından kabul edilen bir mazereti olmaksızın sözleşme imza tarihinden itibaren iki ay içinde başlatmaması, raporlarını süresinde vermemesi veya varsa istihdam yükümlülüklerini eksik
Toyota, Verso 1.6 D-4D’nin seri üretimine başladı
Özer, şunları söyledi: “Toyota Türkiye olarak, bu zorlu projeyi yürütmek üzere seçilen ilk üretim tesisi olmanın gururunu duyuyoruz. Bugün Toyota Motor Manufacturing Turkey'in (TMMT) tarihi açısından önemli günlerden biri olup, Toyota'nın küresel başarısına katkıda bulunmak için gösterdiğimiz çabalar açısından
Türkiye geçen yıl 274 bin 657 ton iç fındık ihraç etti
artırılması için harekete geçirdiğine de işaret eden Köleoğlu, şöyle devam etti: “Yaklaşık 10 yıldan beri üzerinde çalıştığımız, 2012’de uyguladığımız projeyi geçtiğimiz yıldan itibaren adeta topyekün bir seferberliğe dönüştürerek 'Fındıkta Verim ve Kaliteyi Artırma' adı altında Trabzon’da eskiyen bahçeleri sökerek yenileme
Zeytinpark Projesi tamam, ilk kazma onay bekliyor
Projeyi 2013 yılı sonuna kadar başlatmış olmayı planlamalarına rağmen gerek yerel yönetimlerden gerekse bölgenin özel durumdan kaynaklı bürokratik işlemlerden ötürü gecikme yaşadıklarını anlatan Çandır, "Bu işlerin bu
‘Ekonomiye Kadın Gücü’ne ödül
Projeyi başlatmamızın üzerinden henüz 1 yıl geçti. Hedefimiz hem daha çok girişimci kadına mikrokredi ulaştırmak hem de Turkcell’in teknoloji gücüyle kadınlarımızın gücüne güç katmaktı. Kısa süre içinde girişimci kadınlarımızın sayısı 55 binden 68 bine ulaştı.
Trabzon'a Gemi İnşa Sanayi Üretim Destek ve Hizmet Merkezi
Projenin yürütüldüğü Çamburnu tersane alanında ihtiyaç duyulan bir dolgu bölümü bulunduğunu kaydeden Hacısalihoğlu, amaçlarının projeyi en kısa sürede hayata geçirerek bölgenin hareketlilik kazanmasını sağlamak olduğunu dile getirdi.
Bursa, Türkiye’nin yazılım merkezi olacak
Projeyi üniversitemizin proje ofisi ile hazırladık. Bu projenin 250 bin lirasını BTSO katkı olarak koymaktadır. Projenin toplam süresi 12 ay.
Carlos: 3 büyüklerin taraftarı, Sivasspor taraftarını örnek olmalı
O yüzden Emniyet Müdürlüğü'nün uygulamakta olduğu bu projeyi gerçekten destekliyorum.” dedi. Bu tip şiddet olaylarının Brezilya’da da görüldüğüne dikkat çekerek, Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan projenin futbol açısından çok önemli olduğunu anlattı.
Yüzde 50 hibe desteğine son müracaat 27 Ocak’ta
Bakanlığın tarıma dayalı ekonomiyi geliştirebilecek her türlü projeyi hibe ödemesi aracılığıyla desteklediğini ifade eden İl Müdürü Ahmet Güldal, programın 14 Aralık 2013 tarihinde 28851 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.
Reklamcılıkta yeni nesil uygulama
Projeyi geliştire St İnovasyon sahibi Salih Turhal, uzun yıllardır gözlem ve deneylerle Sır küpü’nün ortaya çıktığını belirtti. "18 YILLIK UĞRAŞLA ORTAYA ÇIKARILDI"
ESİDEF: Ortaya çıkan tablo vahim, yanlış yapan hesabını vermeli
Şimdiye kadar olduğu gibi ülkemiz ve milletimiz adına güzel ve iyi olan her projeyi ve adımı destekleyip yapılan yanlışları da ifade etmeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.
TUSKON: Devlette rüşvet, insanda kansere benzer
Şimdiye kadar olduğu gibi ülkemiz ve milletimiz adına güzel ve iyi olan her projeyi ve adımı destekleyip, yapılan yanlışları da ifade etmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.
Görme engelliler özel bir eğitimle bilgisayar teknolojisini öğrenecek
bilgi ve becerilerini artıracak, istihdam edilmelerinde onları avantajlı hale getirecek eğitimlerin ücretsiz olarak temin edildiğini görüyoruz ve bu açıdan projeyi ilimiz açısından da önemli buluyoruz.
Ortak Körfez vizesine 2014’ün ortasında geçilebilir
Yetkili, Körfez ülkelerini projeyi hızlandırmaya çağırdı. Ortak vize ile Körfez ülkelerinde çalışan 15 milyon yabancı işçinin diğer üye ülkelere ziyareti de kolaylaşacak.Kaynaklara göre altı ülkedeki yabancı işçiler toplam nüfusun yaklaşık yüzde 31’ini oluşturuyor.
Emine Erdoğan: Kadınların girişimci olarak iş hayatına atılması önemli
Konuşmaların ardından projeyi başarıyla bitiren kadınlar Emine Erdoğan’ın elinden sertifikalarını aldı. Sertifika ve plaketlerin verilmesinin ardından Keçiören TOGEM hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.
Mimar Arat: Açılır-kapanır çatı rahmetli Canaydın'ın en büyük isteği idi
Biz de projeyi bu hedefe odaklanarak dizayn ettik." diyerek şöyle devam etti:"Yoksa daha hafif ve narin bir çözüme giderdik. Şimdi çatı yapılmayınca konsept yarım kaldı.
Çin’in ilk ay robotu keşfe başladı
Uzay programının tamamen barışçıl amaçlı olduğunu söyleyen Çin, projeyi milli kalkınma ve uluslararası arenada daha çok söz sahibi olma hedefinin önemli bir ayağı olarak görüyor.Dün gerçekleşen başarıyla, Çinli astronotların (taykonot) Ay’a ayak basması ve bir uzay istasyonu kurulması hedefine yönelik de önemli bir adım atılmış oldu.
Oyun alanı ile yetinmedi, restoranında pedagog da çalıştırıyor
Kobilere destek veren Kosgeb'e projeyi götüren Özek aldığı destek sayesinde profesyonel animatör, pedagog ve 5 çocuk gelişim uzmanı istihdam etti. Oyun parkını baştan sona yenileyen Şahin Özek, yeni tasarımla Türkiye'de eşi görülmemiş bir oyun alanı kurdu.
Fındıkta verim ve kaliteyi artırmak için çalışacaklar
Projeyi başlatıp bırakmayacağız. 5-6 yıl, yani diktiğimiz ağaçlar fındık verinceye kadar, dekarda 200 kilonun üzerine çıkıncaya kadar projeyi sürdürecek, isteyen tüm üreticilere de destek olacağız. Örnek bahçeler oluşturacağız.
Nelson Mandela, Nizamiye Camisi'nin yapımını desteklemiş
Projeyi anlattık, projenin çok güzel bir proje olduğunu, burası için faydalı olduğunu, kendisi manevi olarak bu projenin devamlı arkasında destekleyicisi olduğunu anlattı. ‘Yalnız' dedi. 'Bir şey isteyeceğim.
Kafkas Üniversitesi'nden büyük atılım
BAKÜ - Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de faaliyet gösteren Kafkas Üniversitesi büyük bir projeyi hayata geçirdi. Üniversitenin bünyesinde Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi(SOCAR) ve British Petrolium'un (BP)işbirliği ile kurulan mühendislik laboratuvarı, törenle açıldı.
Saraybosna Üniversitesi'nin amfisini TİKA yeniledi
Bakir İzzetbegoviç ise TİKA'nın son üç yıl içerisinde Bosna-Hersek'te 130 farklı projeyi tamamladığını belirtti ve Türkiye ile Bosna-Hersek arasındaki derin tarihi bağlara dikkat çekti.TİKA Bosna-Hersek Koordinatörü Dr.
Yazıcı: İpek Yolu projesi ile Londra’yı Pekin’e bağlayacağız
2014’te tamamlamayı öngördüğümüz projeyi süratle hayata geçirme gayretindeyiz.Bu proje ile Londra’dan kalkacak bir trenin, Marmaray ve Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu ile Hazar Denizi’nde bulunan Aktau Limanı bağlantısından kesintisiz olarak Pekin’e
GİNTAŞ Karabağ'da atık su tesisi kuruyor
BURSA - Bursa’dan dünyaya açılarak birçok başarılı projeye imza atan GİNTAŞ İnşaat Taahhüt Tic. AŞ, yatırımlarına bir projeyi daha ekledi.
Astana’da Eko Taksi dönemi başladı
Astana Valiliği, Expo-2017 çerçevesinde Astana Green City adı altında bir dizi projeyi hayata geçirileceğini duyurdu.Güney Kore’nin Kazakistan’da ürettiği Ssang Yong marka otomobilleri çevre dostu ve sıvılaştırılmış gazla çalışıyor.
Yıldız: Merkezi Irak ve Kuzey Irak arasındaki görüşme Aralık’ta(2)
Biz, bu projeyi destekliyoruz. Ve merkezi ırak hükumetiyle bunu beraberce gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun finansman yapısıyla alakalı Türkiye bunu üzerine alabilecek bir inşası ve montajı ile alakalı üzerine alabilecektir.
Tacikistan yeni dönemde büyük yatırımlar hedefliyor
Tacik lider, 2014-2016 yıllarında 15,8 milyar dolar değerinde 120 projeyi hayata geçirmek için çalışacaklarını söyleyerek, "1,3 milyar dolar değerinde 39 proje hayata geçiyor. 14,4 milyar dolar değerinde 89 proje için mali kaynak arayışına gireceği.
Ortadoğu’nun ilk rüzgar enerjisi projesi Ürdün’e kurulacak
Açıklamaya göre projeyi finanse eden kurum ve bankalar arasında Uluslararası Finans Şirketi, Avrupa Yatırım Bankası, OPEC Uluslarası Kalkınma Fonu ve Ürdün Sermaye Bankası bulunuyor. (CİHAN)
Teneke kutular geri dönüşümle arabalar için yedek parça oldu
ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, meşrubat ve teneke kutuların geri dönüşümü ile ilgili önemli bir projeyi hayata geçirdi. Teneke kutuları geri dönüşümle araba yedek parçası, beyaz eşya parçaları ve kornişe dönüştü.
Dünyanın en büyük veledromunu Türk şirketi inşa ediyor
Koordinatör Osman Karakuş, "Bu projeyi geliştirirken, spor alanında dünya federasyonları, Asya kıtasındaki federasyonlar ile görüş alışverişinde bulunduk." diye konşutu.
Erdoğan Bayraktar, Kolombiya’yı ziyaret eden ilk bakan oldu
271 projeyi başarıyla gerçekleştirdi. 2013 yılı itibariyle, müteahhitlik firmalarımızca Kolombiya’da üstlenilen ve 2,3 milyon dolar değerinde sadece 1 projemiz bulunuyor. Söz konusu proje, İpiales şehrindeki teleferik projesi.
TOKİ ortaklı Mahall Ankara tanıtıldı
Proje ortağı Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker de TOKİ ile gelir paylaşım modeli çerçevesinde böylesine büyük bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belitti. Türker, Ankara’da konut, ofis, mağaza, otel, city suitlerden oluşan, 3 bin kişinin yaşayacağı ve tahmini 10 bin kişinin gün içerisinde ziyaret edeceği bir mahalle konsepti
İzmir Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi açıldı
Projeyi gerçekleştiren herkese teşekkür ederim.” dedi. İl Müdür Vekili Toprak ise, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız'ın büyük önem verdiği ve Türkiye spor tarihinin farkındalık oluşturacak en ciddi ve en farklı projesi olan
Putin ve Erdoğan, Suriye konusunda ilerleme sağlayamadı
Putin, Rusya’da inşaat firmalarının 50 milyar dolarlık projeyi zamanında ve kaliteli bir şekilde tamamladıklarına dikkat çekti.Rusya’nın Mersin Akkuyu ile ilgili vergi imtiyazı istediği ifade edilirken, doğalgaz boru hatları ve ticari alandaki ilişkiler masaya yatırıldı.
Veysel Eroğlu: Kıbrıs'ı tıbbi ve aromatik bitki merkezi yapacağız
Veysel Eroğlu’nu kabulde konuşan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da bu önemli projeyi hayata geçirdikleri için Kıbrıs Türk halkı adına Bakan Eroğlu’na teşekkür etti. Eroğlu şöyle devam etti: “Bizim yıllardan beridir üzerinde hassasiyetle durduğumuz beklentisi içerisinde olduğumuz Türkiye’den KKTC’ye su getirilme projesinin
Balıkesir'de 127 bin ikinci konut turizme kazandırılacak
127 bin ikinci konuttan bahsediliyor, bu projeyi başarabilmemiz için ilk olarak sayıyı netleştirmemiz gerekiyor. Doğru tanıtım yaparak, güvenilir ve iyi bir organizasyonla bu projenin başarılı olacağına inanıyorum.