protesto

"İslam, on yıllardır Almanya’ya ait"
Tören esnasında cami karşıtı bir grup, protesto gösterisinde bulundu. Bakan Schneider, gruba yönelik olarak "Kendilerini Pro NRW diye adlandıranlar, esasında bu eyalete karşı olanlardır. Demokrasi karşıtları ile her ne kadar az sayıda olsalar da mücadele edilmelidir.
Rum siyasilerden BM Genel Sekreteri Ban'ın açıklamalarına tepki
Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, Ban’ın açıklamalarına karşı yoğun protesto girişiminde bulunacağını söyledi.Emekçi Halkın İlerici Partisi (AKEL) Meclis Grup Sözcüsü Stavros Evagoru Ban’ın 2012 yılında müzakereleri kimin kestiğini bilmesi gerektiğini kaydetti.
Trabzonsporlular, 'Temiz fubol' eylemi yaptı
İSTANBUL - Trabzonsporlu bir grup taraftar, 3 Temmuz 2011'den itibaren şike ve teşvik iddiaları ile ilgili yaşananları protesto ederek Taksim Tünel'de pankart açtı. Taraftarlar, “3 Temmuz süreci, Türk futbolundaki pislikleri ortaya döktü.
Ukrayna Cumhurbaşkanı Yanukoviç şartlı af yasasını imzaladı
Protesto gösterilerinin bitmesi ile birlikte de tutuklanan eylemciler 15 gün hiç bir toplumsal olaya karışmamaları şartıyla özgürlüğüne kavuşacak. Geçtiğimiz yıl kasım ayından bu tarafa devam eden eylemlerde bin 200 den fazla eylemci ve 600'den fazla polis yaralandı.
Rusya, Ukrayna’ya yardım paketinde yeni hükümeti bekleyecek
MOSKOVA - Rusya, protesto eylemleri nedeni ile zor günler yaşayan Ukrayna’ya vermeyi taahhüt ettiği mali yardımları yeni hükümetin kurulmasına kadar erteleyebileceği uyarısı yaptı.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de katıldığı hükümet toplantısında konuşan Medvedev, nasıl bir hükümet kurulacağının kendileri açısından önemli olduğuna
Ukrayna’da göstericiler kendilerini patates ile savunacak
Yapımı basit olan düzeneğin önümüzdeki günlerde protesto meydanlarında aktif bir şekilde kullanılması planlanıyor. Ülkede birçok kamu kuruluşunu işgal eden göstericilerin direnişi devam ediyor.
Fikret Orman, Seba'yı ziyaret etti
ORMAN'A PROTESTO Öte yandan hastane önünde toplanan bir grup Beşiktaşlı taraftar, Başkan Fikret Orman'ı protesto etti. Orman, hastane çıkışında arabasına doğru giderken taraftarlar Fikret Orman'a sırtını döndü, sonrasında ise alkışladı.
Ukrayna Başbakanı Azarov’un istifası Twitter'de Türkiye gündemi oldu
Ülkede istifası istenen ve protesto edilen Azarov’un istifasının Türkiye’de daha olumlu karşılanması dikkat çekti. Twitter’de çok sayıda kullanıcı Azarov’un istifa açıklamasındaki sözlerini paylaştı.
Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de 700’den fazla Afrikalı sınır dışı edildi
Olayın sonrasında eyalet Başbakanı Arvind Kejriwal, merkezi polisin kendi eyaletine bağlanmasını istemiş ve olayı sokakta 2 gün protesto etmişti. Merkezi hükümet adalet bakanını dinlemeyen polisleri izine çıkarırken, Delhi eyalet başbakanının taleplerini reddetmiş, Afrikalı ülkelerin büyükelçilerini gelen
Çin, New York Times muhabirinin vizesini uzatmadı
Çin’de çalışan yabancı gazeteciler, protesto yada muhaliflerin davaları gibi hassas konularda haber yaparken, müdahale yada şiddet gibi zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Çin ise yabancı gazetecilerin geniş ölçekli özgürlüğü olduğunu savunuyor.
Çin’de yolsuzluk karşıtı avukata 4 yıl hapis
Kararın açıklanmasından sonra uluslararası insan hakları grupları kararı protesto etti ve bunun Çin için bir utanç olduğunu açıkladı.Pekin’deki Orta Halk Mahkemesi'nde basına kapalı görülen davada, Xu için verilen hapis cezasının gerekçesi ise ‘’halka açık bir yerde kamu düzenini bozan
Trabzonsporlu taraftarlar ‘haksızlığa karşı tek yürek’ oldu
Trabzonsporlu taraftar, şike ile ellerinden çalındığına inandıkları 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasının yargı kararlarına rağmen kendilerine verilmemesini protesto etti. ‘Haksızlığa karşı tek yürek’ adı altında yapılan yürüyüşe Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yöneticiler ve camianın önde gelenlerinin de aralarında bulunduğu
Aşırı sağcı balo protestosunda 22 kişi yaralandı
VİYANA - Avusturya’da aşırı sağcıların geleneksel “Akademisyenler Balosu” büyük protesto olaylarına sebep olurken maddi zararın 1 milyon Euro'yu aştığı açıklandı. 17 gösterici ve 5 polis memurunun yaralandığı olaylarda, 15 kişinin tutuklandığı bildirildi.
İngiliz polisi, tazyikli su kullanma izni istiyor
Acpo'dan yapılan açıklamada, kemer sıkma önlemlerine karşı yapılması muhtemel protesto gösterilerine müdahalede tazyikli suyun da kullanılması gerekebileceği ifade edildi.Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, yaz aylarında tazyikli su seçeneğinin de devreye girmesi için istişarelerin başladığını açıklamıştı.
Güney Afrika’da polis protestoculara ateş açtı: 1 ölü
JOHANNESBURG - Güney Afrika’da belediyenin söz verdiği evleri teslim etmemesini protesto eden kalabalığa polisin ateş açması sonucu bir kişi hayatını kaybetti. Johannesburg’un Roodepoort mahallesinde devam eden gösterilerde, öfkeli kalabalık teker yakarak yolu trafiğe kapattı; bölgeden geçen araçları taşladı.
Pakistan’da terör saldırıları protesto edildi
İSLAMABAD - Pakistan’da terör saldırılarını protesto etmek amacıyla ülkede genelinde gösteriler düzenlendi. Başkent İslamabad başta olmak üzere ülkedeki eyalet başkentleri Karaçi, Lahor, Quetta ve Peşaver’de binlerce kişi sokaklara döküldü.
Ukrayna'da keskin nişancı ateşiyle vurulduğu iddia edilen eylemci öldü
Ukrayna Başsavcılığı izinsiz ve şiddet içerikli protesto eylemlerini 'vatan hainliği' olarak sınıflandırmasına ve polisin 'dağılın' uyarılarına rağmen 'Sağ Sektör' adlı radikal grup direnişini sürdürüyor.
Avrupa Parlamentosu önünde ayakkabı kutulu protesto
BRÜKSEL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) liderleriyle görüşmeleri devam ederken, Avrupa Parlamentosu (AP) önünde bir protesto gösterisi düzenlendi. Belçika’daki bazı Alevi derneklerin de destek verdiği gösteride terör örgütü PKK lehine sloganlar atan grup, Abdullah Öcalan posterleri taşıdı.
Ukrayna'daki olaylarda 119 polis yaralandı
Ukrayna Başsavcılığı izinsiz ve şiddet içerikli protesto eylemlerini 'vatan hainliği' olarak sınıflandırmasına ve polisin 'dağılın' uyarılarına rağmen ‘Sağ Sektör’ adlı grup direnmeye devam ediyor. Eylemciler, kolluk kuvvetlerine yaklaşık 20 metre mesafede barikat kurarak direniyor.
Kiev’de eylemciler polisi havai fişekle dağıttı
Ukrayna Başsavcılığı izinsiz ve şiddet içerikli protesto eylemlerini 'vatan hainliği' olarak sınıflandırmasına ve polisin 'dağılın' uyarılarına rağmen ‘Sağ Sektör’ adlı grup direnmeye devam ediyor. Eylemciler, kolluk kuvvetlerine yaklaşık 20 metre mesafede barikat kurarak direniyor.
Almanya’da “yeni nesil milliyetçiler” sessizce ilerliyor
Gruba üye olan gençlerin protesto yürüyüşleri veya benzeri olaylarda siyah renkli giysileri, şapkalı kazakları dikkatlerden kaçmazken, günlük hayatta gençlik modalarına uymaları da çıplak gözle tanınamamalarına sebep oluyor.
Almanya havaalanlarında bir saatlik grev, seferleri etkileyecek
Avrupa Birliği (AB) Uçuş Sendikası Hava Trafiği görevlilerinin maaşlarındaki yetersizliği protesto etmek için düzenleyeceği greve Almanya’nın bütün havalimanları Alman Uçuş Güvenliği Sendikası talimatı ile katılacak.
Almanya'da yeni nesil milliyetçiler sessizce ilerliyor
Gruba üye olan gençlerin protesto yürüyüşleri veya benzeri olaylarda siyah renkli giysileri, şapkalı kazakları dikkatlerden kaçmazken, günlük hayatta gençlik modalarına uymaları da çıplak gözle tanınamamalarını sebep oluyor.
Almanya'da savaş uçağı düştü, pilotlar kurtuldu
Üs önünde daha önce pek çok kez protesto gösterileri düzenlenmiş ve ABD’nin nükleer silahlarını Almanya’dan çekmesi istenmişti. (CİHAN)
Burgos’taki ‘yol projesi’ karşıtı gösterilerde 14 gözaltı
Dün gece Madrid’in Sol Meydanı’nda düzenlenen protestoda 14 kişi gözaltına alınırken, 5 polis ve 5 gösterici yaralandı.“Hepimiz Gamonalıyız”, “Yaşasın işçi sınıfının mücadelesi” ve “Gözaltındakilere özgürlük” sloganları atan göstericilerden bazılarının arabaları ve çöp bidonlarını
Albayrak: Hükümet, memurları düşük ücrete mahkum etti
Albayrak, ve sendika üyeleri bordroları yakarak zamları protesto etti.Albayrak, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, “İktidar ve malum konfederasyon işbirliği ile memurlar 123 TL, emekliler ise 140 TL zamla bütün bir yıl boyunca idare etmek zorunda
Hamburg’da “tehlikeli bölge” uygulaması kalktı
Uygulama kalksa da, daha önce planlanan çok sayıda protesto yürüyüşünün gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.Polisle sol gruplar arasında başlayan çatışmalarda yaklaşık 130 polis ile 500 gösterici ve sivilin yaralandığı iddia edilmişti.
'Bangkok’u Kapatma' eylemi erken başladı
Bölgelerde bulunan büyük hastane yöneticileri, protestocuları hastanelerden uzak durmaları konusunda uyardı. Aylardır devam eden protesto gösterilerinin, Tayland ekonomisini 2,1 milyar dolar zarara uğrattığı belirtilirken, bu rakamın 13 Ocak'tan sonra 6 milyar doları geçmesi
Hamburg’da olaylar devam ediyor
süredir yürürlükte olan tehlikeli bölge uygulaması, cuma akşamı yastık savaşı, cumartesi günü ise gösterilerin sembolü haline gelen 'Tuvalet Fırçası' ile protesto edildi. St. Pauli semtinde toplanan yüzlerce protestocunun yastık savaşı yaptığı esnada üç polis yaralandı, iki kişi gözaltına alındı.
Orta Afrika'da darbeyle gelen devlet başkanı istifa etti
MÜSLÜMANLAR FRANSA’YI PROTESTO EDİYORDjotodia’nın istifa haberi ardından Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian, devlet başkanlığı koltuğunun acilen doldurulması gerektiği çağrısı yaparken, ülkedeki Fransız tankların devlet başkanlığı
Tayland büyük gösteriye hazırlanıyor
BANGKOK - Tayland’da göstericiler, 13 Ocak'ta yapılacak büyük protesto için hazırlıklara devam ediyor. Ülke tarihinin en büyük protestosunu yapacaklarını açıklayan göstericiler, başkent Bangkok’un 7 bölgesindeki ana yolları kapatmayı planlıyor.
Almanya'da ‘tehlikeli bölge’ uygulamasına tepkiler sürüyor
Uygulamayı protesto etmek için sosyal medya üzerinden organize olan sol gruplar her gün gösteri düzenliyor. Çarşamba akşamı toplanan 350 kişilik sol grup tarafından zaman zaman koruma amaçlı kurulan setlere ve polise taş ve havai fişek gibi yanıcı maddelerle saldırıda bulunuldu
Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadın için gösteri düzenledi
ERBİL - Geçtiğimiz yıl 10 Ocak’ta Fransa'nın başkenti Paris’te öldürülen 3 PKK’lı kadın için Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nin Erbil şehrinde protesto gösterisi düzenlendi. Saldırıda ölen; Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in posterlerini taşıyan göstericiler, çeşitli sloganlar attı.
‘Tehlikeli bölge’ uygulamasından esnaflar da etkilendi
Pauli-Altona semtleri arasında kalan bölgede toplanan gruplar ‘tehlikeli bölge‘ uygulamasını protesto ediyor. Protestocular, izinsiz toplandıkları için polisin ısrarı üzerine belli sokaklarda yürüseler de gruptan ayrılanlar polise yine zor anlar yaşattı.
Sakine Cansız ve arkadaşları Strasbourg'da anıldı
Paris cinayetini protesto etmek için 3 tabutla birlikte valilik önüne gelen göstericiler, Türkiye aleyhine sloganlar attı. Göstericiler, cinayetlerin bir an önce aydınlatılması için Fransız makamlarına da çağrıda bulundu.
Times: Erdoğan, kendi ülkesinin can düşmanı haline geliyor
Protesto ve skandallarla sarsılıyor, eğitimli gençleri hükümete yabancılaşmış durumda ve lideri ülkenin hastalıklarını, iyileştirmek bir yana, kavrayamamış gözüküyor. Artık ekonominin bozulmaya başladığına dair işaretler de var.
Polisi dövdüğü iddia edilen aşırı sağcı lider hakkında fezleke düzenlendi
Türkçe yer adlarının silinerek yerlerine Bulgarca karşılıklarının konulması kararından geri adım atılmasını protesto için Varna'ya giden Siderov'un uçakta Fransız bir diplomata hakaret ettiği iddia ediliyor.
Afrika kamuoyu, fildişi imhasını takdirle karşıladı
Her yıl yüzlerce filin dişleri için katl edilmesi, tüm Afrika Vahşi Hayatı Koruma kurumları tarafından protesto edliyordu.Fildişi ticaretinin yüzde 90’dan fazlası, başta Çin olmak üzere uzak doğu ülkelerine yapılıyor.
Hamburg'da tehlikeli bölge uygulaması tansiyonu düşürmedi
Geçtiğimiz ay yapılan protesto yürüyüşüne yönelik müdahaleyi savunan bir polis müdürü ise “Orada her an şiddet çıkaracak kişiler vardı.” şeklinde konuştu. Yürüyüş sırasında çıkan çatışmaların video görüntülerini komisyon üyelerine sunan emniyet görevlisi çıkan çatışmalarda 500 kişinin yaralandığına dair kendilerine
Rehin aldıkları fabrika müdürünün kulağını çektiler
PARİS - ABD'li lastik üreticisi Goodyear'ın, ekonomik kriz nedeniyle Paris yakınlarındaki fabrikasını kapatma kararını protesto eden fabrika işçileri, iki yöneticisini alıkoydu. Polisin müdahalesiyle sona eren eylem sırasında, bir işçinin Fabrika Müdürü Michel Dheilly'nin kulağını çekmesi tepkilere sebep oldu.
Fransa'da patronlarını alıkoyan işçiler, eylemi sürdürüyor
PARİS - ABD’li lastik üretici Goodyear'ın, ekonomik kriz nedeniyle Paris yakınlarındaki fabrikasını kapatma kararını protesto eden fabrika işçilerinin iki fabrika yöneticisini alıkoyarak gerçekleştirdikleri eylem sürüyor
Aşırı sağcı parti başkanı kavgaya karıştı
Siderov, yaklaşık 300'e yakın Türkçe yer isminin Bulgarcayla değiştirilmesi kararınından geri dönene Varna valisini protesto etmek için bu şehre gitmişti. (CİHAN)
Hamburg Occupy kampı boşaltıldı
HAMBURG - Daha çok eğitimli gençler tarafından 2011 yılında sosyal eşitsizliği protesto etmek amacıyla başlatılan ve kısa sürede dünyanın birçok ülke ve şehrinde kurulan ‘Occupy Kampı’ Hamburg’da sona erdi.
Hamburg’daki gerginlik ‘tehlikeli bölge' ilanına rağmen tırmanıyor
Olaylar Rote Flora’nın kapatılmasını protesto etmek üzere toplanan 7 binden fazla kişinin polisle çatışmasıyla başlamış ve çıkan olaylarda 500’e yakın gösterici ve 120 polis yaralanmıştı. Bu olayın hemen ardından bu kez St.
Rum mahkumlar açlık grevinde
LEFKOŞA - Rum Merkezi Cezaevi’nin kapalı bölümünde tutulan 200 mahkumun, cezaevi yemeklerini protesto maksadıyla açlık grevine başladığı bildirildi.Rum adalet bakanının cezaevini ziyaretinde şartların iyileştirilmesi talimatı vermesine rağmen, yemek kalitesi ve miktarının azaltıldığını öne süren mahkumlar
Pakistan’da cemaat liderinin cenaze namazı öncesi protesto
Cenaze namazı öncesi protesto gösterileri yapan cemaat mensupları, cinayetten Şii grupları sorumlu tutarken, aleyhinde sloganlar attı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı cenaze töreninde hükümete çağrıda bulunuldu.
13 Ocak'ta Bangkok kapatacak
Aylardır devam eden protesto gösterilerin, Tayland ekonomisini 2,1 milyar dolar zarara uğrattı belirtilirken, 13 Ocak'tan sonra bu rakamın 6 milyar doları geçmesi bekleniyor. Bangkoku kapatma eyleminin (Bangkok Shutdown) 5 ile 20 gün arasında sürebileceği ifade ediliyor.
Eğitim İlke-Sen İl Temsilcisi Aycın: Asgari ücret köleliktir
Bugün yine kölelik düzeninin asgari ücret uygulamasını protesto ediyoruz.” dedi.Asgari ücret belirlenmesini tiyatroya benzeten, "Ölmeyecek kadar verelim" mantığıyla belirlendiğini iddia eden Aycan, “Her sene bir tiyatro oynanıyor.
Stockholm Camii’nin kapısına gamalı haç işareti
karşıtı barışçıl bir gösteri yapan küçük bir gruba saldırmasından bir hafta sonra Stockholm’ün Karrtorp bölgesinde on binlerce kişi Nazizm karşıtı dev bir protesto gösterisi yapmıştı. (CİHAN)
Irak'ta geçtiğimiz yıl 8 bine yakın sivil öldürüldü
Irak'ta Nisan ayında hükümetin protesto çadırını hedef alan operasyonun ardından şiddet olayları tırmanmıştı. (CİHAN)