provokatörlük

Gezi Parkı provokatörü İzmir'de yakalandı
İZMİR - Gezi Parkı ile ilgili eylemlerde grupları yönlendirdiği, provokatörlük yaptığı ve terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla Ankara merkezli düzenlenen operasyonda bir kişi İzmir’de gözaltına alındı.
Hakarete uğrayan başörtülü Ceylan: Gerçekler yargılamayla ortaya çıkacak
Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun hakaretine maruz kaldığını belirten Zahide Ceylan, hakaretlere maruz kalmama rağmen hakkımda komploculuk, provokatörlük, önceden tasarlayarak olay çıkarmak gibi özellikle bazı basın kuruluşlarında birçok yalan yanlış yazı ve haber maalesef kaleme alınmış ve alınmaya devam etmektedir
Gezi Parkı operasyonunda gözaltına alınan bir kişi tutuklandı
İZMİR - İzmir’de düzenlenen Gezi Parkı ile ilgili eylemlerde grupları yönlendirdiği, provokatörlük yaptığı ve terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla Tunceli’de gözaltına alınan O.Ö., sevkedildiği mahkemece tutuklandı.
Gezi Parkı olaylarından aranan şüpheli Tunceli’de yakalandı
İZMİR - İzmir’de düzenlenen Gezi Parkı ile ilgili eylemlerde, grupları yönlendirdiği, provokatörlük yaptığı ve terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla aranan O.Ö., Tunceli'de yakalanarak gözaltına alındı.
İzmir’de Gezi Parkı zanlıları adliyeye sevk edildi
İZMİR - İzmir merkezli beş ilde, Gezi Parkı eylemleri bahanesiyle çeşitli şiddet olayları gerçekleştirerek provokatörlük yaptıkları iddia edilen kişilere yönelik operasyonda gözaltına alınan çoğu üniversite öğrencisi 15 kişi
Gezi Parkı provokatörleri operasyonu (4)
İzmir'de Gezi Parkı gösterilerinde vatandaşları kışkırttıkları, provokatörlük yaptıkları ve terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla düzenlenen ikinci dalga operasyonda 13 kişi gözaltına alındı, bir kişinin de arandığı belirtildi.
Gezi Parkı provokatörleri arasında bir sendika başkanı da var (3)
İzmir'de Gezi Parkı gösterilerinde vatandaşları kışkırttıkları, provokatörlük yaptıkları ve terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla düzenlenen ikinci dalga operasyonda gözaltına alınan 12 kişinin sorgusu sürüyor.
Gezi provokasyoncularına ikinci dalga operasyonu (2)
İZMİR - İzmir'de Gezi Parkı gösterilerinde vatandaşları kışkırttıkları, provokatörlük yaptıkları ve terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla düzenlenen ikinci dalga operasyonda gözaltı sayısı 12'ye yükseldi.
Gezi provokasyoncularına ikinci dalga operasyonu
İZMİR - İzmir'de Gezi Parkı gösterilerinde vatandaşları kışkırttıkları, provokatörlük yaptıkları ve terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişiden 13'ü tutuklandı. Sabah saatlerinde düzenlenen ikinci dalga operasyonda ise 10 kişi daha gözaltına alındı.
Önce polis eşliğinde LYS'ye sonra ceza evine girdi
İZMİR - Taksim Gezi Parkı ile ilgili İzmir’de yapılan gösterilerde vatandaşları kışkırttıkları, provokatörlük yaptıkları ve terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişiden 13’ü tutuklanmıştı.
İzmir'de terör operasyonu; 13 kişi tutuklandı
İZMİR - İzmir’de, Gezi Parkı eylemlerinde vatandaşları yönlendirerek provokatörlük yaptıkları, terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişiden 13’ü tutuklandı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylar sonrası İzmir’de düzenlenen gösterileri mercek altına
Gezi provakasyonunda gözaltına alınan şüpheli polis nezaretinde LYS'ye girdi
İZMİR - İzmir’de Taksim Gezi Parkı’nı bahane ederek kamu binaları, işyerleri ve araçlara zarar veren, provokatörlük yaparak halkı galeyana getirdiği iddiasıyla gözaltına alınan 14 kişi arasında bulunan üniversite öğrencisi
İzmir’de Gezi Parkı provokatörlerine operasyon: 14 gözaltı (2)
İZMİR - İzmir’de Taksim Gezi Parkı’nı bahane ederek kamu binaları, işyerleri ve araçlara zarar veren, provokatörlük yaparak halkı galeyana getirdiği iddia edilen 14 kişi gözaltına alındı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Gezi Parkı olaylarında İzmir sokaklarını savaş alanına çeviren provokatörlere yönelik çalışma
Türk Diyanet Vakıf Sen: Film rezaleti sona erdirilmeli
Karikatür, içki festivalleri, Kur’an yakma girişimleri ve bu tür densiz filmlerin amacı provokatörlüktür.” dedi. Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, “ABD’de Hz.
Başkan Ergün'ü, temel atma töreninde kaçak yapı sahipleri protesto etti
Protestocuya tepki gösteren Ergün, "Sen buraya provokatörlük yapmaya mı geldin? Burada hayırlı bir hizmetin temelini atıyoruz. Bir dahaki seçimde sen de oy verme.
Ünyespor - Eyüpspor maçının sonrasındaki olaylar
SERHAT KARAKAYALAR ADETA PROVOKATÖRLÜK YAPTI Eyüpspor Futbol Şubesi Sorumlusu Habib Sever yaptığı açıklamada Ünyespor’lu futbolcu Serhat Karakayalar’ın olayları ateşleyen futbolcu olduğunu iddia ederek şunları söyledi:
Canikli: İçtüzük değişikliği ile Meclis'te verimliliğin artmasını amaçlıyoruz
Hasip Kaplan'ın 'provokatörlük yaptığı' iddiaları ile ilgili de Canikli, "Bu BDP'nin sürekli yaptığı şey. Elimizde somut bir şey yok.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç: Sergi ve resmin bizimle alakası yok
Serginin haberini yapanları da provokatörlükle suçlayan Ataç, serginin açılışını yapmasına rağmen sergiyi gezmediğini ve içeriğinden haberi olmadığını savundu. Ataç ayrıca, kendi ismiyle davetiye gönderilmesine ve belediyenin sitesinden serginin haberinin yapılmasına rağmen, kimseye davetiye göndermediklerini ve sergiden kendilerinin
Ulaşım zammını protesto eden öğrenciler, meclis toplantısında kavga çıkardı
Sedefçi, ardından öğrencilerin provokatörlük yaptığı gerekçesiyle dışarı çıkartılmasını istedi. Başkanın talimatıyla koruma, özel güvenlik ve zabıta görevlileri öğrencileri dışarı davet etti. Konuşmalarına devam eden öğrencileri ikna edemeyen görevliler bu kez zor kullanarak onları yaka paça dışarı çıkarttı.
DGAP'tan Gazeteci Candaş Tolga Işık’a tepki
Yazının provokatörlük amacı taşıdığını savunan Çetin, Işık’ın kaleme aldığı yazının zamanlamasının çok manidar olduğunu belirtti. Çetin, "Yapılan provokasyon nefret suçu niteliği taşımaktadır.
İdamlı protesto yapayım derken boğuluyordu
komutanımız Çetin Doğan’a, selam Mustafa Balbay’a selam Tucay Özkan’a, selam Mehmet Haberal’a diye konuşmasını sürdüren Kocaaslan, “Bu sloganları kullanarak provokatörlük, işbirlikçilik, tahrikçilik, kışkırtıcılık yaparak kaos, kargaşa ve terör ürettim.
Ege Üniversitesi'nde terör örgütü operasyonu: İkisi öğrenci 3 kişi gözaltında
, üniversite eylemlerinde provokatörlük yaptığı iddiasıyla İktisat Bölümü öğrencisi Hüseyin G. (20), terör örgütü sempatizanları tarafından yapılan birçok eylemde gitar ve org çalarak sözde örgüt marşlarını söylediği ileri sürülen Yaşar D.
Ökkeş Şendiller: Olayları balkondan seyretmenin provokatörlük olduğu nerede görülmüştür?
Olayları balkondan seyretmenin provokatörlük olduğu nerede görülmüştür?" diye sordu. Şendiller, Pazar günü kentte yapılan 'Maraş Olayları'nı Anma Etkinliği' ve daha sonra Ülkü Ocakları'nın irtibat bürosunun önünde kendisini eleştirdiği basın açıklamasıyla
Diyarbakır'da halkın huzur içinde sandığa gitmesi için 4 bin 500 güvenlik görevlisi çalışacak
"Provokatörlük yapan şahıslar anında tespit edilecek ve gerekli yasal işlem yapılacaktır. Oy kullanılacak okul ve çevrelerinde geniş güvenlik tedbirleri alınarak kanunsuz toplanmalara kesinlikle izin verilmeyecektir.
Başbakan Erdoğan: Türkiye Cumhuriyeti sonuna kadar mağdur ailelerin yanında olacaktır
Ankara'dan gelen birisi; işi gücü bu tür provokatörlük yapmak. Halkımızın bu tür provokasyonlara gelmeyeceğine inanıyorum." diye konuştu
BDP İl Başkanı Avcı: 1 Mayıs'ta provokasyonu Ergenekon yapar
İçimize girip de bizim veya bir başka grup adına provokatörlük yapabilecek hiç kimseye müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu. Parti teşkilatlarını da uyaran Avcı, "Ben il eşbaşkanı olarak kalkıp herhangi bir ilçemizin kortejine girmeye çalışsam bile almamaları lazım.
Alperen Ocakları da pankartı kınadı
Provokatörlük olarak değerlendirilen olayla ilgili Alperen Ocakları Sivas Şubesi de bugün bir açıklama yaptı. Şube Başkanı Mustafa Şimşek imzalı yazılı açıklamada, vatan toprağında dostluk ve kardeşlik rüzgarının estirilmesi gerektiği vurgulandı.