pursaklar belediyesi

İyi Su Çeşmesi'nin suyu eski tadına kavuştu
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi tarafından restore edilen Şehit Salim Akgül Parkı ve Sosyal Tesisleri’nde bulanan İyi Su Çeşmesi ilçe halkının içme suyu ihtiyacını karşılıyor. Geçtiğimiz aylarda hizmete açılan park geneş alanı ve yarı açık amfisi, seyir kuleleri ve küçük dükkanlar ile ilçe sakinlerine hizmet veriyor.
60’lık gelin ve damat nikah masasına oturdu
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi, 60 yaşındaki çiftin mutluluğuna ev sahipliği yaptı. Azerbaycanlı Dilber Muhammetova ile Yusuf Ziya Özdemir çifti ikinci baharlarının imzasını attı.
Mısır ve Suriye'deki katliamlarda öldürülenler için gıyabi cenaze namazı
Cuma namazı çıkışı Pursaklar Belediyesi Tevfik İleri Pazar Alanı ve Kültür Merkezi önünde toplanan binlerce kişi, Mısır ve Suriye’deki katliamlar sonucu hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılarak topluca dua etti.
Mısır’daki katliamlara billboardlu tepki
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi, hazırladığı billboardlarla Mısır halkına destek oldu. Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanan billbordlarda 'Musaların olduğu yerde Firavunlar elbette lanetlenecek', 'Mısırlı kardeşleriniz için dua vakti', 'Firavunun vahşeti
Ramazan şenliklerinde ip cambazı Özdemir Turan, gösteri yaptı
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi Ramazan şenliklerinde ip cambazı Dr. Özdemir Turan, gösteri yaptı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan şenliklerinde bu yıl bir ilk yaşandı.
Sağlıklı hayat semineri düzenlendi
ANKARA - Ankara’nın Pursaklar Belediyesi Kültür Müdürlüğü, düzenlediği seminerde, sağlıklı hayat ve kilo kontrolü konusunda halkı bilgilendirdi. Abdurrahim Karakoç Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki seminerde sağlıklı hayat ve kilolardan korunma konusunda Sağlıklı Hayat ve NLP Uzmanı Halil Geçici bilgiler
Pursaklar’da el sanatları sergisi açıldı
ANKARA - Ankara’nın Pursaklar Belediyesi Kültür Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği '4. El Sanatları Yıl Sonu Sergisi' açıldı.
Nezaket Okulları'ndan 447 minik daha mezun oldu
ANKARA - Ankara’nın Pursaklar Belediyesi tarafından açılan ve bu güne kadar binlerce çocuğa ‘adab-ı muaşeret’ eğitimi veren Nezaket Okulları’ndan 447 minik öğrenci daha mezun oldu.Türkiye’de ilk ve tek olan Nezaket Okulları’nda yaşları 3 ile 5 yaş arasındaki çocuklara adab-ı muaşeret dersi, el becerileri, konuşma adabı, beden dili, çevre
Pursaklar'ı tiyatro heyecanı sandı
ANKARA - Ankara’nın Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün düzenlediği 'Tiyatro Günleri' Saray Kültür Merkezi’nde başladı. Sanat etkinliği kapsamında binlerce öğrenci tiyatro izleme imkanına kavuştu.
Dedeler ve nineler kaplıca tatili için koştu
ANKARA - Ankara’da sadece yaşları 50 ile 75 arasında olan dede ve ninelerin katıldığı koşu yarışması yapıldı. Pursaklar Belediyesi tarafından 'Dedeler ve Neneler 2.
Dede ve nineler eşofman kuyruğuna girdi
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi’nin organize ettiği “Dedeler Nineler 2. Bahara Koşuyor” yarışı için kayıt yaptıran 2 bin yaşlı eşofman alabilmek için uzun kuyruk oluşturdu.Belediye yarışa katılacak dede ve ninelere ücretsiz eşofman takımı, spor ayakkabısı ve şapka dağıtımına başladı.
‘Dedeler Neneler 2. Bahara Yürüyor’ müsabakaları için kayıtlar başladı
ANKARA - Türkiye’de ilk defa Ankara Pursaklar Belediyesi tarafından düzenlenen “Dedeler Neneler 2. Bahara Yürüyor” müsabakasının yedincisi için kayıtlar başladı.
Kadınlara ‘bilinçli teknoloji kullanımı’ anlatıldı
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi Nezaket Hanımevi’nde kadınlara ‘Televizyon, Bilgisayar ve Çocuğum’ konulu seminer düzenlendi. TV Programcısı Saide Nur Yıldız seminerdeki anlatımında, gelişen teknoloji ve çocuklar üzerindeki etkiler konusunda bilgiler verdi.
Liseli gazeteciler altı günde 6 bin fidan dikecek
Bu amaçla Pursaklar Kaymakamlığı, Pursaklar Belediyesi ve Ankara Orman İşletme Müdürlüğü'le işbirliği yapıldı.Orman mühendislerinden, ormanın bir ekosistem olduğunu öğrenen liseli gazeteciler, bakımı zor ancak gövdesinde bol su tutan, geniş yapraklı ağaçları seçti.
Pursaklar'da belediye personeli stres attı
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi personeline yönelik “Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi” semineri düzenledi. NLP Uzmanı Mehmet Ekici ve İstanbul Aydın Üniversitesi Ankara İletişim Temsilcisi Çiğdem Karaçay’ın konuşmacı olarak katıldığı seminere Pursaklar Belediyesi personeli yoğun
Pursaklara ‘Hoş Geldin Küçük Hemşerim’
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi, “Hoş Geldin Küçük Hemşerim’ çalışması ile ilçede yeni dünyaya gelen bebekleri ziyaret ediyor. Sosyal Yardım Müdürlüğü görevlileri, diğer belediyelere de ilham veren çalışması ile yeni doğan bebeklere ilk hediyelerini veriyor.
‘Tebessüm Çarşısı’ Pursaklar'ı güldürdü
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi’nin ilçedeki ihtiyaç sahibi aile ve kişiler için kurduğu 'Tebessüm Çarşısı’ ile şu ana kadar 2 bin 400 aileye gıda yardımı yapıldı. Belediyenin geçen yıla ilişkin yardım faaliyetleriyle ilgili yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahibi binlerce aileye gıda yardımının yanı sıra; giyim, ev eşyası, iş
Pursaklar'da çocuklar gelenekleri Dede-Torun Evleri'nde öğreniyor
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi Dede-Torun Evleri, uzun kış akşamlarında yoğun ilgi görüyor. Buralarda düzenlenen etkinliklerde dedeler, adap, gelenek ve görenekleri miniklere anlatıyor.
Kaçan boğa, Esenboğa Protokol Yolu'nda trafiği kilitledi
Belediyelerini boğa yakalama timlerine haber verilmesine rağmen Pursaklar Belediyesi Boğa Yakalama Timi ancak bir saat sonra olay yerine gelebildi. 2 kişilik ekip Pursaklar Belediyesi Sokak Hayvanlarını Toplama Aracı ile olay yerine geldi.
Başbakan Yardımcısı Atalay, Avcılık Bayramı'na katıldı
ANKARA - Pursaklar Belediyesi ve Pursaklar Dost Avcılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Avcılık Bayramı’ büyük ilgi gördü. Programa Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da katıldı.
Pursaklar’da yaz spor okulu için kayıtlar başladı
ANKARA - Pursaklar Belediyesi’nin düzenlediği yaz spor okulu kayıtları başladı. Aralarında tekvando, voleybol, basketbol ve futbolun yer aldığı yaz okulu için kayıtlar 1 Temmuz’a kadar sürecek.
Dünyanın en uzun insanı Sultan Kösen, belediyeden araç talep etti
ANKARA - Dünyanın en uzun insanı olan 2 metre 51 santimetre boyundaki Sultan Kösen, toplu taşım araçlarını kullanamadığını belirterek, Pursaklar Belediyesi’nden kendine özel araç talep etti. 2010 Guinness Rekorlar Kitabı'na giren dünyanın en uzun boylu insanı olan Mardinli Sultan Kösen, Pursaklar Belediyesini ziyaret etti.
4. Şehircilik konferansı yapıldı
ANKARA - 4. Şehircilik Konferansı'nda konuşan Pursaklar Belediyesi Başkanı Selçuk Çetin, şehirlerin milletin gönlü taht kuran mimari ve estetik anlayıştan uzaklaştığını ifade ederek, kentlerin medeniyetimizden esinlenerek inşa edilmesi
"Şehirleri medeniyetimizi yansıtacak şekilde inşa etmeliyiz"
ANKARA - 4. Şehircilik Konferansı'nda konuşan Pursaklar Belediyesi Başkanı Selçuk Çetin, şehirlerin milletin gönlü taht kuran mimari ve estetik anlayıştan uzaklaştığını ifade ederek, kentlerin medeniyetimizden esinlenerek inşa edilmesi
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
İSTANBUL - Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Pursaklar Belediyesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi işbirliği ile Esenboğa Airport Hotel’de düzenlenen 4. Uluslararası Şehircilik Konferans ve Çalıştayına katılacak.
THK Üniversitesi'ne Pursaklar’da yeni bina
ANKARA - Pursaklar Belediyesi Altınova hizmet binası 25 yıllığına Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne tahsis edildi. Pursaklar Belediyesi’nde düzenlenen programda belediyeler kanunu çerçevesinde Altınova hizmet binasının 25 yıllığına THK’ye verilmesi için mutabakata varıldı.
Hanım lokali üyeleri obeziteye karşı bilgilendirildi
ANKARA - Pursaklar Belediyesi Ayyıldız ve Saray hanımlar lokallerinde 'sağlıklı yaşam' konulu bir seminer düzenlendi. Programa çok sayıda hanım katıldı.
U20 Milli Takım’dan Başkan Çetin’e ziyaret
Çetin de bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Pursaklar Belediyesi olarak U20 Milli Takımımızı başarısından dolayı tebrik ediyor ve bu başarılarının devamını diliyorum. Ülkemiz ve Pursaklarımız adına çok önemli bir başarı elde ettiler.
Haluk İpek: Fransa tarihi bir hata yaptı
Olağan Kongresi Pursaklar Belediyesi Saray Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Ankara Milletvekillerinden Nurdan Şanlı, Cevdet Erdöl ve Emrullah İşler
Pursaklar'da hanımlar kurslarda becerilerini geliştiriyor
ANKARA - Pursaklar Belediyesi’nin açtığı kurslara katılan hanımlar el işinden tezhibe kadar birçok alanda becerilerini geliştiriyor. Kursların verildiği Pursaklar Ayyıldız ve Saray Hanımlar Lokallerine bayanlar yoğun ilgi gösteriyor.
Yetki belgesi konferansı büyük ilgi gördü
ANKARA - Pursaklar Belediyesi tarafından düzenlenen “Yapı Müteahhitlerinin Kayıtları ile Şantiye Şefleri ve Ustalara Yetki Belgesi Verilmesi” konferansına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Ankara'nın Pursaklar Saray Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda “Güzel ve sağlam bir şehir nasıl olur” sorusunun cevabı arandı.
Pursaklar Belediyesi'nden lokal üyesi kadınlara Konya gezisi
ANKARA - Pursaklar Belediyesi, Ayyıldız ve Saray Hanımlar Lokali üyesi bir grup kadını, Şeb-i Aruz törenleri için Konya'ya götürdü. Belediyeye ait otobüsle Şeb-i Aruz programına katılmak üzere Konya’ya giden Ayyıldız ve Saray hanımlar lokali üyelerinden oluşan 46 kişi hem Mevlana’nın kabrini ziyaret
Pursaklar'da şiirli, türkülü programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi
ANKARA - Pursaklar Belediyesi'nin düzenlediği şiir ve türkü programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Radyo programcısı Talha Bora Öge, şiir ve türküleri ile Pursaklar Belediyesi Saray Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte vatandaşlar keyifli anlar yaşadı.
Çankırı Gençlik Derneği üyeleri ‘Dede Torun Evi’nde buluştu
ANKARA - Çankırı Gençlik Derneği’nin düzenlediği aşure gününde Ankara’daki Çankırılılar, Pursaklar Belediyesi Dede Torun Evi’nde bir araya geldi. Pursaklar Atatürk Caddesi’ndeki 2.
Engellilere destek veren Belediye Başkanı Çetin'e plaket
ANKARA - Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin'e engellilere verdiği destekten dolayı plaket verildi. Pursaklar Belediyesi Saray Kültür Merkezi’nde düzenlenen 'Engelliler Günü' kutlama programında Başkan Çetin’e desteklerinden dolayı ‘başarı ödülü’ plaketi verildi.
Pursaklar Belediye Başkanı Çetin, engelli vatandaşlarla bir araya geldi
Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikte Belediye Başkanı Selçuk Çetin, vatandaşlarla Tebessüm Parkı’nda vakit geçirdi. Etkinliğe Başkan Selçuk Çetin’in yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Sinan Ünver, Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Recep Aydın, yetkililer ve çok sayıda vatandaş
Başkan Çetin, aşure dağıttı
ANKARA - Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, vatandaşlara aşure dağıttı. Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri, Pursaklar ve mahallelerindeki birçok camide 5 bin adet aşure dağıttı.
Kadınlar ve çocuklar, Nezaket Okulu'nu sevdi
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi bünyesinde nezaket kurallarını öğretmek amacıyla kurulan 'Nezaket Okulu' faaliyetlerine başlıyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen adab-ı muaşeret derslerine, kadınlar ve çocuklar büyük ilgi gösterdi.
Belediye Başkan Yardımcısı Kayaer, bayanlara 'Nezaket Okulu'nu anlattı
ANKARA - Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce düzenlenen programa katılan bayanlara hitap eden Pursaklar Belediye Başken Vekili Osman Kayaer, ‘Dede Torun Lokali’nde toplanan 100’ün üzerindeki hanıma ‘Nezaket
Pursaklar'dan Van'a yardım gönderildi
ANKARA - Van depreminin ardından seferber olan Ankara'nın Pursaklar ilçesinden depremzedelere bir TIR dolusu daha yardım malzemesi gönderildi. Pursaklar Belediyesi ve Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öncülüğünde sürdürülen kampanya ile depremzedeler için hazırlanan yardım TIR'ı düzenlenen bir törenle yola
Pursaklar Belediyesi öğrencilere test kitapçığı dağıttı
ANKARA - Ankara'da Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, kırtasiye yardımlarının ardından şimdi de sınava hazırlanan öğrencilere çek-kopart test kitapçıkları dağıttı. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Sirkeli İlköğretim Okulu’ndaki sınava hazırlanan öğrencilere test kitapçıklarını verdi.
Öğrenciler atasözlerini resimleyecek
ANKARA - Ankara Pursaklar Belediyesi ve Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Atasözleri Resimleme Yarışması” başvuruları başladı. Ankara merkez ve taşrada bulunan tüm ilköğretim 2.
Pursaklar’da kurban kesim alanı hazır
ANKARA - Ankara'da Pursaklar Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde gerekli denetimleri düzenlemeleri yaparak Bağlum yolu üzerindeki kurban kesim alanını vatandaşların kullanımına tahsis etti.
Pursaklar halkı Van için seferber oldu
Pursaklar Belediyesi Ayyıldız ve Saray Hanımlar Lokali üyesi birçok kadın da depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçti. Gönüllü kadınlar her türlü kıyafet, yatak ve yorgandan oluşun yardımları paketleyerek depremzedelerin yardımına koştu.
Pursaklar'da tekvando okulu açıldı
ANKARA - Ankara'da Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tekvando okulu açtı. Pursaklar Kapalı Spor Salonu’nda çalışmalarına başlayan tekvando okuluna çocuklar büyük ilgi gösterdi.
Pursaklar'da kadınlar dua terapisi konferansında buluştu
ANKARA - Ankara'da Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği 'dua terapisi' konulu konferansa çok sayıda kadın katıldı. Saray Kültür Merkezi’nde yapılan Hakkari Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd.
Pursaklar’da 2. Dede Torun Evi açıldı
ANKARA - Pursaklar Belediyesi, özgün projelerinden biri olan Dede Torun Evi’nin ikincisini Pursaklar Merkez Mahallesi’nde açtı. Daha önce Pursaklar Mimar Sinan Camii altında açılan 1.
Şehit babasından acı sitem
Öte yandan Pursaklar Belediyesi, şehit Yunus Yılmaz'ın evlerinin önündeki parka Şehit Yunus Yılmaz Parkı adını verdi. Yeni tabela parka takıldı.
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, esnafla kucaklaştı
Pursaklar’ın daha iyi yaşanılabilir bir ilçe haline getirildiğini belirten Selçuk Çetin, Pursaklar Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ertuğrul ve Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Recep Aydın ile esnafı ziyaret ederek sorunları olanlara en kısa sürede çözüm üreteceklerini söyledi.
Pursaklar Belediyesi'nin ‘Nezaket Okulu’ açıldı
ANKARA - Ankara'nın Pursaklar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü özgün projelerine bir yenisini daha ekleyerek, 'Nezaket Okulu' açtı. Kültür Müdürlüğü’nün yürütmüş olduğu Nezaket Okulu ile çocuklara görgü kuralları, beden, çevre temizliği, büyük-küçük arasındaki saygı ve sevgi ilişkisi gibi önemli konularda