radyasyon onkolojisi

Dizdar: Enerji ve yem maliyetini düşürmek için tavuğu tüysüz üretiyorlar
BURSA - İstanbul Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, ilaç ve yemlerle bir yılda gelebileceği boya 45 günde gelen bir hayvanın etinin yenmeyeceğine dikkat çekerek, “Bugün tüysüz tavuk üretildi.
Trabzonsporlu futbolculardan anlamlı ziyaret
TRABZON - Trabzonsporlu futbolcular, Lale Atahan Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nde tedavi gören hastaları ziyaret etti. Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Yerleşkesi’ne gelen futbolculardan Mustafa Yumlu, Bosingwa, Henrigue ve Alanzinho, Lale Atahan Radyasyon Onkolojisi Kliniği’nde
TOKİ’den hastaya moral verecek hastane
psikiyatri bölümü ve fizik tedavi departmanları ile acil servis gibi bölümlerin yanında; görüntüleme merkezi, laboratuvarlar, anjiyografi, nükleer tıp, radyasyon onkolojisi, kemoterapi, hemodiyaliz gibi çoklu tedavi üniteleri de yer alacak.
DEÜ Hastanesi'nden kanser tedavisinde kamuda bir ilk
Mehmet Refik Mas, Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fadime Akman ve yeni teknolojiyi Türkiye’ye getiren Varinak firması adına Pazarlama Müdürü Selçuk Bayer, bu hizmetin 2014 yılı başından itibaren hayata geçirileceğini açıkladı.
Ünlüler eşliğinde Bursa’da kansere karşı farkındalık oluşturulacak
UÜ Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Lütfi Özkan da Türkiye'de her yıl 150 bin kişinin kansere yakalandığını belirterek konunun önemine dikkat çekti. Kanser hastalığında erken teşhisin önemine vurgu yapan Lütfi Özkan, bu durumda yüzde 95’lere varan bir başarı yakalandığını aktardı.
Tütsülenmiş gıdalar geniz eti kanserine yol açıyor
Acıbadem Maslak Hastanesi’nden Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Enis Özyar, kesin sebebi bilinmeyen hastalığa tütsülenmiş yiyecek tüketilmesi ve kimyasal maddelerle temas etmenin sebep olduğunu belirtti.
Medicine Hospital Güneşli'deki hastanesini büyütüyor
Bir çok yeni bölümde hasta kabulü yapılacağı bilgisini veren hastane yetkilileri, yeni tesis ile hizmet alanlarına onkoloji, radyasyon onkolojisi ve organ nakli gibi özel uzmanlık bölümleri ekleyecek.
Almanya’dan Şifa’ya sağlık turizmi için geldiler
Misafir heyeti Şifa Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Armağan Arıcan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Vedide Tavlı, Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.
'2030'da 13 milyon insan kanserden hayatını kaybedecek'
GAZİANTEP - Medical Park Gaziantep Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Ali İhsan Şeran, dünyada ve Türkiye’de sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra kanserin ikinci sırada yer aldığını belirtti
Kansere dikkat çekmek için İstanbul'dan Artvin'e pedal çevirerek gidiyorlar
Emel Özyürek, Radyasyon Onkolojisi uzmanı Uzm. Dr. Barış Okumuş, turun organizatörü Mithat Özdemir ve bisikletçiler, sağlık kontrolüne girmeden önce kanser hastalığında erken tanı ve teşhisin önemi hakkında sohbet etti.
Başhekim Ünal: Hocalar da hasta bakıyor
hastalıkları, göğüs cerrahi, üroloji, organ nakli-nefroloji, genel çocuk, çocuk gastroenteroloji, kadın-doğum, kulak-burun-boğaz, tıbbi onkoloji, genel cerrahi, radyasyon onkolojisi, çocuk yoğun bakım, aile hekimliği, algoloji (ağrı bilimi), iç hastalıkları-ramotoloji, ortopedi branşlarında hasta baktığını belirtti.
Korunmasız güneşe maruz kalmak uzun dönemde kansere yol açabilir
SAKARYA - Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haldun Şükrü Erkal, yaz aylarında korumasız olarak güneşe maruz kalınmasının, uzun dönemde kansere yol açabileceği uyarısında bulundu.
60 yaş üstü daha çok kansere yakalanıyor
SAKARYA - Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haldun Şükrü Erkal, 60 yaş üstü insanların diğer yaş gruplarına göre daha fazla kanser riski taşıdığını söyledi.
Memorial, SGK’lı hastalara Medstar ile ulaşacak
Medikal onkoloji, hematoloji ve kemik iliği nakli, radyasyon onkolojisi, girişimsel radyoloji, nükleer tıp ve onkolojik cerrahi branşları Medstar Antalya Kanser Merkezi çatısı altında toplandı. Kanser merkezinin akademik kadrosu 9 profesör ile 3 doçentten oluştu.
İzmir’in beşinci tıp fakültesi, İzmir Üniversitesi ile Medical Park’tan
Bu ay sonuna doğru da radyasyon onkolojisi bölümüyle hizmet vermeye başlayacağız. Üniversite hastanesi olarak hem hizmet hem eğitim araştırma tarafı aynı anda planlandığı için yeni bilimsel gelişmelere de zemin hazırlanmış olacaktır.
SAÜ'ye 20 akademik personel alınacak
SAÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bölümü Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı'na 1, Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı'na 1 ve Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü'ne 1 profesör alınacak
Yeni yılda özel hastanelerin acilleri ücretsiz olacak
Daha önce SGK ile kısmi sözleşme imzalayan bazı hastaneler, kardiyoloji, radyasyon onkolojisi, doku ve organ nakli ile özellikli işlemlerden oluşan 6 branşta SGK’lı hastaya hizmet veriyordu. Sosyal Güvenlik Kurumu, yaptığı yeni sözleşme ile bu 6 branşa acil hizmetlerini de ekledi.
Medical Park ileri kanser tedavisiyle ilgili yatırımlarını sürdürüyor
Uzman hekimleri, onkoloji cerrahları, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi uzmanlarıyla kanser tanı teşhis ve tedavisinde Samsun ve bölge halkına hizmet sunduklarını dile getiren Dr. Özcan, "Hastanemizde onkolojik birimler ek binasının genel hastane ile bir arada bulunması sayesinde onkolojik birimlere destek vermesi gereken pek çok branş aynı çatı altında
Kanserli çocuklar şehir dışına gitmek zorunda kalmayacak
Sağlık Bakanlığı’nın Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne pediatrik hematolog, yeni doğan, onkoloji ve radyasyon onkolojisi bölümlerine 4 yan dal uzmanı verdiğini söyledi. Pediatrik kardiyologun da gelecek dönemde hizmete başlayacağını kaydeden Prof.
Kleptomani hastası, iki yıldır hastaneden eşya çalıyormuş
İZMİR - İzmir' Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan S.K.'nin (45), Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
PAÜ Hastanesi'ne radyoterapi sistemi kuruldu
DENİZLİ - Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahar Balatalarlı, Denizli’de ilk modern radyoterapi sisteminin üniversite hastanesine kurulduğunu söyledi.
Hacettepe hastanelerine uluslararası akreditasyon
Kutluk, yabancı ülkelerden gelen hastaların daha çok radyasyon onkolojisi, nörogelişim, girişimsel radyolojisi, özellik arz eden cerrahiler için Hacettepe'yi tercih ettiklerini vurguladı. Daha önce sadece Erişkin Hastanesi akredite iken, İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi ve Onkoloji Hastanemizin akreditasyonu için de başvuruda bulunduklarını anlatan Kutluk
Güneydoğu’daki hastanelerde artık 'yetersiz kalındı' denemeyecek
Örneğin 1 Ocak 2011’de Bölgedeki kanser hastaları için Radyasyon Onkolojisi Ünitemizi hizmete açtık. Gelen tepkiler çok olumlu.” ifadelerini kullandı. Onkoloji ünitesinde radyoterapi tedavisi alan Şeyhmus Sarıgül de 10 yıl boyunca KOAH tedavisi için İstanbul’daki çeşitli hastanelere gittiğini, 2 ay önce de kendisine kanser
Radyasyon Onkolojisi uzmanı Dizdar : Dünyada 10 milyon kişi kanserden ölecek
İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Radyasyon Onkolojisi uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, 2020 yılında dünyada 10 milyon kişinin kanser hastalığı sebebiyle hayatını kaybedeceğini, Türkiye'de ise sigara yasağı sebebiyle bu hastalıktan
"Türkiye'de illegal olarak GDO'lu ürünler yetiştiriliyor"
İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Radyasyon Onkolojisi uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, Türkiye'de illegal olarak Genetiği Değiştirilmiş Organizmalı (GDO) ürünler yetiştirildiğini savundu. Sakarya Kanser Derneği ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği GDO' lu Ürünler konulu toplantıda konuşan Dizdar, Türkiye'de yasak olmasına rağmen illegal
Tümör tedavisinde 'Uzay Neşteri' Ege Bölgesi'nde ilk defa uygulandı
Radyasyon Onkolojisi İdari Birim Şefi Doç. Dr. M. Oktay Tarhan da, "Ege Bölgesi'nde sadece hastanemizde bulunan cihaz, 10 milyonu aşkın nüfusa hitap ediyor. İzmir'de de olması, bölgemizdeki hastaların tedaviye ulaşabilmesi açısından bir şans.
An-Deva Yıldız Hastanesi, onkoloji ünitesi kurdu
Antalya'da faaliyet gösteren An-Deva Yıldız Hastanesi bölgenin en donanımlı onkoloji ünitesini hizmete soktu. Medikal Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi uzmanlarının yönetimindeki ünite An-Deva Yıldız Hastanesi'nde açıldı.
Pozitif bilekliklerle kanserle savaşa destek veriyorlar
etkinliğe Yeşim'de çalışanları kanser hakkında bilinçlendirmek ve kanserle mücadelede pozitif düşünmenin önemini vurgulamak amacıyla Uludağ Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof Dr.
Tümörlere 'Uzay Neşteri' vurulacak
"Uzay Neşteri" adı verilen sistemin uygulanacağı bölümün inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirten Tıbbi Onkoloji Klinik Şefi ve Radyasyon Onkolojisi Birimi Sorumlu Şefi Doç. Dr. Oktay Tarhan, kısa bir süre sonra bu yeni teknolojiyle hizmet vermeye başlayacaklarını ifade etti.
Acıbadem Kayseri Hastanesi tüm branşlarda SGK ile anlaştı
Acıbadem Kayseri Hastanesi'nden yapılan açıklamada, SGK ile daha önce sadece kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, radyasyon onkolojisi ve medikal onkoloji bölümlerinde anlaşma yapıldığı, hastanenin bundan sonra ise bütün branşlarda hastaları kabul edeceği ifade edildi.
Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aydınlar: 2009'da yüzde 25 büyüme gerçekleştirdik
Bunlar, dünyadaki en son teknolojiyi içeren radyasyon onkolojisi tedavi cihazlarıdır. Biz kanserle ilgili hizmetlerimizi, İstanbul'da Maslak ve Kozyatağı ile Bursa, Adana ve Kayseri hastanelerimizde sunuyoruz.
Acıbadem, kanserde çığır açan Onkoloji Merkezi ile hizmette
Onkoloji Merkezi ve yanı sıra Radyasyon Onkolojisi Merkezi ile Acıbadem Bursa Hastanesi, Acıbadem Sağlık Grubu'nun "kansere karşı yalnız değilsiniz" sloganının güçlü bir ünitesi olarak hizmet verecek.
Türkiye'nin ilk kanser kitabı yazıldı
Cüneyt Ebruli, Türkiye'de radyasyon onkolojisi üzerine yazılan kitapların İngilizce olduğu için böyle bir kitap yazma gereksinimi duyduklarını söyledi. Ebruli, kitabı GATA'da çalışan Murat Beyzadeoğlu ve Hacettepe Üniversitesi'nde bulunan Gökhan Özyiğit adlı doktorlarla ortaklaşa yazdıklarını kaydetti.
Konya Onkoloji Hastanesi hasta kabulüne başladı
Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi ve poliklinik hizmeti veren hastanede sağlık sistemine kayıtlı tüm hastalar, hiçbir ücret farkı ödemeden tedavi görebilecek. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.
Konya Onkoloji Hastanesi hizmet için gün sayıyor
Hastane bünyesinde Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Kemik İliği Transplantasyon üniteleri ve poliklinikler yer alıyor.
Acıbadem Kayseri Hastanesi'nde 6 saniyede anjiyo imkanı
Ayrıca, Haziran ayında temin ettiğimiz radyasyon onkolojisi cihazlarımız da yine Kayseri'de ilk kez uygulamaya girdi. " diye konuştu. Dr. İsmail Tamer, sağlıkta Acıbadem kalitesini daha fazla sayıda Kayserili ile buluşturmak için kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, radyoterapi (ışınla kanser tedavisi)
Türkiye'de her yıl 150 bin yeni kanser vakası teşhis ediliyor
Acıbadem Kayseri Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Doç. Dr. Bünyamin Kaplan, Türkiye'de her yıl yaklaşık 150 bin yeni kanser vakasının en az yarısının tedavilerinin bir aşamasında radyoterapi almaları gerektiğine dikkat çekti.
Gaziantep Üniversitesi ile Halep Üniversitesi arasında işbirliği
Proje kapsamında yapılan ziyaretlerde, Halep Sağlık Müdürlüğü ve Halep Üniversitesi içerisinde bilgilendirme ofisi kurulması, radyasyon onkolojisi konusunda hekimlerin iş birliğinde bulunması, Gaziantep Üniversitesi internet sitesinde Halep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin de tanıtımının yer alması
Balcalı Hastanesi'nde yeni radyoterapi cihazları hizmete girdi
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı'na yeni alınan radyoterapi cihazları hizmete girdi. ÇÜ Rektörü Prof.
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi denetimden tam not aldı
2009 yılı hedeflerine de değinen Süleyman Kutluhan, şunları söyledi: "Çocuk yoğun bakım ünitesi, Radyoterapi ve Radyo Onkoloji Merkezi'ni (Radyasyon Onkolojisi) açmak için çalışmalar devam ediyor. Radyoloji Merkezi'nde deneme çalışmaları yapılıyor.
Noel kermesinin geliri kanserli çocuklar için bağışlandı
yılki Noel kermesinden elde ettiği 10 bin liralık geliri, tedavi gören çocuk hastaların yararına kullanılması için Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı'na bağışladı.
Sağlık çalışanlarından Türk Tabipler Birliği'ne dikkat çekici sorular
Radyasyon Onkolojisi Kliniğine ciddi yatırımlar yaparak Türkiye'nin en önemli 3 merkezinden biri haline getirmiştir. Türkiye'de sadece Hacettepe Üniversitesi ve Anadolu Sağlık Merkezi'nde bulunan, sadece parası ve nüfuzu olanların yararlandığı en son teknoloji cihazları getirterek vatandaşımıza
Acıbadem Sağlık Gurubu 2009'da 310 milyon dolarlık yatırım yapacak
Işın tedavisi dediğimiz radyasyon onkolojisi tedavileri mayıs ayında başlayacak ve hiçbir fark ücreti almadan hizmet vereceğiz." diye konuştu.
'Gökkuşağının bütün renkleriyle beslenin'
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı'nda görev yapan hekimlere göre kanser tedavisinde bilinçli ve duygusal olgunluktaki hastalar, mücadeleden başarıyla çıkıyor. Erken teşhis de tedavi şansını artırıyor.