rahmaninov

Hacettepe Orkestrası “Ankara Güneşi” ile Rusya’yı büyüleyecek
Çaykovski, Glinka, Şostakoviç, Rahmaninov gibi Rus besteciler Türk sanatseverlere yabancı değil. Konservatuvarımızda her yıl yaklaşık 15 Türk öğrenci eğitim alıyor. Burada bazı yabancı öğrenciler de var, ama Türk gençler bizim gibi müzik delisi.
Genç piyanistler 2. Rahmaninov yarışmasında ödüllerini aldı
İSTANBUL - Klasik müziğin önemli isimlerinden Rus piyanist Sergey Rahmaninov adına bu yıl düzenlenen ikinci yarışmada dereceye giren gençler ödüllendirildi. Ödül töreni, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, Türk Rus Kültür Vakfı ve Rusya İstanbul Başkonsolosluğu'nun katkılarıyla İstanbul’da yapıldı.
Genç piyanistler Rusları büyüledi
MOSKOVA - Rahmaninov Piyano Yarışması'nda dereceye giren Türk piyanistler, Rusya'nın önde gelen Klasik Müzik Konservatuvar'ında Türkiye’yi temsil etti. Türk besteci Adnan Saygun'un da eserlerini icra eden Türk piyanistler, Rus dinleyicilerini büyüledi.
İlişkilerinde sorunlu 12 ülkenin piyanistleri Moskova’da barış konseri verdi
Golubkina’nın sunduğu ve yaklaşık iki saat süren gösteride Azerbaycan, Ermenistan, Türkiye, İsrail, Gürcistan ve diğer ülkeden gelen piyanistler Sergey Rahmaninov ve Beethoven gibi ünlü bestecilerin eserleri seslendirdi.
Uludağ Üniversitesi öğrencisi piyano yarışmasında dünya birincisi
BURSA - Rus piyanist ve besteci Sergey Vasilyeviç Rahmaninov adına bu yıl ilk kez düzenlenen piyano yarışmasında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi Ata Üstün Bilgin birinci seçildi.
I. Rahmaninov Piyano Yarışması'nı kazananlar belli oldu
İSTANBUL - 20. yüzyılın en önemli piyanist ve bestecilerinden biri olan Tatar asıllı Sergey Rahmaninov adına İstanbul'da bu yıl ilk kez düzenlenen piyano yarışmasının kazananları belli oldu. 12 yarışmacının Rahmaninov'un eserlerini yorumladıkları yarışmada dereceye girenlere ödülleri Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nun tarihi binasında takdim edildi.
Genç piyanistler Rahmaninov yarışmasıyla seslerini duyuracak
İSTANBUL - Genç piyanistler Sergey Rahmaninov adına düzenlenen 1. Sergey Rahmaninov Piyano Yarışması ile seslerini duyuracak. 1. Sergey Rahmaninov Yarışması özel bir programla tanıtıldı.
Tatar Rahmaninov’un eşsiz müziği İstanbul ile buluşuyor
İSTANBUL - Klasik müzik tarihinde önemli yeri olan Sergey Rahmaninov adına İstanbul’da piyano yarışması düzenleniyor. 30 Mart - 1 Nisan 2011 tarihleri arasında İstanbul Başkonsolosluğu’nun tarihi binasında gerçekleştirilecek “Sergey Rahmaninov Piyano Yarışması” Türkiye’de ilk olma özelliği