rahmetle

Dışişleri Bakanlığı, Rauf Denktaş’ı andı
Rauf Raif Denktaş’ı saygı ve rahmetle anan açıklamada, “Kıbrıs Türkü'nün var olma ve özgürlük mücadelesinin önderi merhum Denktaş, tüm hayatını adadığı bu mücadeleyi büyük bir özveri ve dirayetle savunmuştur.
Türk Silahlı Kuvvetlerinden üst düzey askeri heyet Bakü'ye geldi
Siz şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor, bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum'' yazdı.Korgeneral Atilla Gülan ve beraberindekiler daha sonra Azerbaycan Milli Savunma Bakanı Zakir Hasanov ile bir araya geldi.
Bisikletçiler ecdada saygı için Sarıkamış yolunda
Vali Abdil Celil Öz, uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, Sarıkamış şehitlerini rahmetle andı. Öz, şöyle devam etti: “Sarıkakamış’ta yaşanan bu elim olay 90 bin şehidimize mal oldu. Ancak Sarıkamış, Çanakkale ve Milli Mücadele gibi olaylar Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına vesile olan önemli olaylardır.
Bakan Yıldız: Madenciliğin hak ettiği yeri bulması için çalışıyoruz
dünyanın en zor mesleğini yerine getirmeye çalışan tüm madencilerimizin Dünya Madenciler Günü'nü kutluyor, bu uğurda yaşamını yitiren maden şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm maden emekçilerine aileleri ile birlikte sağlıklı mutlu bir yaşam diliyorum.
Bağış: Sivasspor, Galatasaray karşısında bu işi bitir
Törende konuşan Bakan Egemen Bağış, Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle andığını belirtti. Terör olmazsa Türkiye’nin kalkınma hızının çok daha fazla olacağını söyleyen Bağış, “Terör olmasaydı, Türkiye’nin milli geliri 903,3 milyar dolar, kişi başı milli geliri 12 bin dolar olacaktı
Saracoğlu'daki 'İmparator Fatih Terim' tezahüratları Terim'i de şaşırtmış
Hasan Doğan'ı da rahmetle analım. Bunlara ihtiyacımız var bizim. 2016'da bunları yaşama ümidiyle geldik. Hollanda maçının bozukluğunu atmış değilim.
Kerbela şehitleri Hollanda'da anıldı
Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyoruz." dedi.Dr. Reis Kurt, Muharrem orucu ile Zaandam şehrinde hüzün ve matemde birleştiklerini söyledi. Kurt "Bu günle aynı zamanda birliktelik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü ve kuvvetli olduğunu hissettik.
Başbakan Erdoğan: Marmaray, insanlığın projesidir
Bu şehrin fatihini bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Hayallerini kuran, bu hayali kağıtlara planlara döken Abdülmecit ve Abdülhamit’e de Allahtan rahmet niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.
Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Samsun’da bayram coşkusu
kutsal topraklar üzerinde bizlere hür ve bağımsız yaşama onuru kazandıran ve bu uğurda her türlü fedakarlığa katlanarak kanlarını akıtan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı gönülden kutlar, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım.
Muğla'da cumhuriyet coşkusu
kurucu lideri, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah, siyaset, mücadele arkadaşlarını, nice isimsiz vatan evladını minnetle, şükranla, rahmetle yad etmek boynumuzun borcudur." dedi. Ardından kutlama programına katılan bir okulun öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu.
Erdoğan: Cumhuriyet'in kuruluş felsefesinde ötekileştirmek, dışlamak yoktur
banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Güçlenen, büyüyen Cumhuriyetimizin 90.
Milletvekili Başer: Cumhuriyette egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
kuruluş yıldönümünü kutluyor, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." (CİHAN)
Silah kazası ile şehit olan oğullarının birliğini ziyaret ettiler
Bu vesileyle aziz şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum.” dedi.Şehit ailesi ziyaret programını müteakiben aynı gün havayolu ile memleketlerine uğurlandı. (CİHAN)
Çiçek: Milletimiz birlik içinde geleceği inşa edecektir
Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, bayram olarak kutladığımız Cumhuriyetin ilan edilişinin 90.
AK Parti İl Başkanı Köktaş: Aydınlık yarınlarımızı birlikte kuracağız
Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklal kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyor, cumhuriyetimizin 90. yılını, aziz milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.
Başbuğ'un avukatı: Aydın'ın şehit olduğu çatışmada Başbuğ'da ateş altında kaldı
Bahtiyar Aydın’ı rahmetle anar, bitmeyen acıları yeniden alevlenen değerli aile bireylerinin de acılarını yürekten paylaşırız.” ifadelerini kullandı.
Yavi'de katledilen 33 kişi için anma töreni düzenlendi
Türkiye'de kardeş kavgasının bulunmadığını belirten Milletvekili Yavilioğlu, "Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Madımak, Başbağlar, Yavi ve 33 erin Bingöl'de şehit edildiği kanlı bir tarihi süreci hep birlikte acılar içerisinde yaşadık.
Erdoğan: Mehmet Akif'in babası için yaptırılan camiyi bulduk restore ediyoruz
Ben bu vesileyle Akif'i rahmetle minnetle yad ediyorum. Özelikle millet şuurunu bizlere bu insanlar verdiler. Gerçek milliyet şuurunu en güzel şekliyle onlar verdi.
Erdoğan: Balkanların çehresini ve talihini değiştirebiliriz
ve şehidi’ olarak anan Erdoğan, “Kendisi bu makama ulaşırken ailesini de birlikte kaybeden, Türk halkının da gönlünde özel bir yeri olan Adem Yaşari’yi rahmetle yad ediyorum.” dedi.Kosova’nın, Balkanların en güzel ve en modern havalimanına kavuştuğunu belirten Erdoğan, yılda 5 milyon yolcu kapasitesinin Kosova’nın geleceğine yönelik
Beşiktaş'ta geleneksel bayram töreni, Fikret Orman'ın katılımıyla gerçekleşti
Kulübümüzün bugünkü seviyesine gelmesinde emeği bulunan şu an aramızda olmayan değerli büyüklerimizi rahmetle anıyorum. İnşallah önümüzdeki bayramı yeni yapılacak stadımızda kutlarız.
Gül: Bayramların manevi iklimi toplumun tüm kesimlerini sardı
“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYOR, GAZİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI İFADE EDİYORUM” Cumhurbaşkanı Gül, mesajının sonunda, bütün vatandaşların ve tüm İslam aleminin bayramını tebrik ettiğini, yarınların teminatı çocukların gözlerinden
Bakanı Kılıç: Kaldırım kenarlarında slogan atmakla memleket kurtulmaz
Yolu buradan geçen kardeşlerimiz tarihine saygı duyar ve ecdadını rahmetle anar. Çanakkale'de büyük zaferi kazananları, sonra 9 Eylül'de düşmanı İzmir'den denize dökenleri, daha sonra Ankara'ya dönüp 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet'i ilan eden Mustafa Kemal'leri saygıyla şükranla yad eder
İstanbul yeni otobüslerine kavuştu
O’nu rahmetle analım. Tüm ailesine, şu an cezaevinde olan babasına sabırlar diliyorum. Onlara zulmedenlere sesleniyorum; zulüm ile abad olunmaz.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den Fahri Korutürk mesajı
Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk'ü, vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyor, ailesine bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyorum." (CİHAN)
Acıpayam'da Dr. Tahir Kutsi Makal ve Edebiyat Günleri düzenlendi
Başkan Şevkan da Acıpayam için çok özel bir gün olduğunu ifade ederek, "Hocamızı rahmetle anıyorum. Bizler onun şiirlerini okuduğumuzda kendimizi buluyoruz. Onun yazdığı eserlerde herkes kendini bulabiliyor.
Devlet, Siirt’in Daltepe köyünde katledilen 33 vatandaşını unutmadı
Tüm şehitlerimiz rahmetle ve saygıyla anıyorum.” diye ifade etti.Bin yıldan beri bu topraklarda farklı kültürlerin birlik ve beraberlik içinde yaşandığını belirten Vali Ahmet Aydın da,“Tarih sahnesine baktığımızda, ülkemizde
Cumhurbaşkanı Gül: Rehberim anayasamız, inançlarım ve vicdanım oldu
Sözlerime son verirken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Yüce Meclis’in ebediyete intikal etmiş tüm üyelerini ve bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyor ve yeni yasama yılının milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.
Erdoğan: Bu paket, Türkiye’nin ulaştığı seviyenin bir tezahürüdür
Böylece vasiyetlerini yerine getirdiğimiz tüm şehitlerimizi, bu anlamlı günde bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyor; Allah onlardan razı olsun, mekanları inşallah Cennet olsun diye dua ediyoruz.
Kamalak: Merhum Erbakan 9.5 saat etrafı sırtlanlarla çevrili aslan gibi direndi
Biz Erbakan hocayı rahmetle anıyoruz.” sözlerini dile getirdi. "HOCA HAYATTA OLSAYDI 'ŞAHSİ HAKKIMI HELAL EDİYORUM' DERDİ" Kamalak, merhum Erbakan’ın kendisine yapılan haksızlıklara, küstahlıklara rağmen eğer hayatta olsaydı, bir baba şefkatiyle, kendisini darp eden evladını kurtarmak
Sakarya basınının ‘kara günü’nün üzerinden bir yıl geçti
Kara ünün birinci yıl dönümünde hepimizi yasa boğan o acı olayı lanetliyor, şehitlerimiz Recep Bolat ve Devrim Ersen Özergin’i rahmetle anıyoruz. “ BİK Sakarya Şube Müdürü Ömer Faruk Çakır’da; şantaj, tehdit ve iftira gazeteciliğine asla izin vermeyeceklerini, daha özgür bir basın için çalışmaya devam edeceklerini
Bahçeli: 'Türk milletinin dili Türkçe'dir' gerçeğini kimse değiştiremez
ve yıldız gibi parlaması için emek ve çaba gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarını ve kutlu ecdadımızı rahmetle, minnetle yad ediyorum. Hali hazırda Türkçeye aşkla ve sadakatle hizmet eden, görev ve statüsü ne olursa olsun tüm değerli şahsiyetlere en derin sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.
Cumhurbaşkanı Gül: Türkçe, bilim ve kültür dili seviyesine ulaşmıştır
kurucusu Atatürk’e, dilimizin gelişmesini, zenginleşerek bugünkü seviyeye ulaşmasını sağlayanlara şükranlarımı sunuyor, aramızdan ayrılanları saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Bütün vatandaşlarımızın Dil Bayramı'nı kutluyorum.
BKK Başkanı Pala: 2022 veya 2026 Kış Olimpiyatları Bursa’da yapılmalı
Osman Şevki Uludağ’ı rahmetle anıyoruz.”Bursalıların, Uludağ ile alakalı birçok hatırası olduğunu belirten Pala, kendisinin de küçük yaşlarda dedesiyle birlikte Uludağ’a çıkarak hayvan otlattıklarını dile getirdi.
Gaziler günü Samsun'da törenle kutlandı
Bu anlamlı günde başta siz olmak üzere silah arkadaşlarımızı ve şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygı ile anıyoruz. Ruhun şad olsun." dedi. Gaziler adına konuşma yapan Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril ise, "19 Eylül Çanakkale'de, Dumlupınar'da, Sakarya'da göğsünü düşmana siper
Çiçek: Menderes’in idam edilmesini lanetliyorum
Yıl dönümünde bir kez daha rahmetle anıyor, milletimizin değerli mensuplarına ve şehitlerimizin geride kalanlarına baş sağlığı diliyorum." (CİHAN)
Terör yüzünden kapanan okul köylülerin desteğiyle yeniden açıldı
Veysel Ünlü’yü rahmetle andı. Kaymakam Bingöl, "Bugün bizim ilçemizde benim için en önemli gün. Çünkü; biz bu coğrafyada, bu topraklarda eğitimi egemen kılmazsak, insanların cehalet sarmalını insanların üzerinden kaldırmazsak, bu coğrafyada başarılı olmamız mümkün değil
İsmiyle Alevileri sevindiren Hacı Bektaş Veli Ortaokulu'nun açılışı yapıldı
Hacı Bektaş Veli Hazretleri'ni rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz. Ülkemize, insanımıza kazandırdığı öğütler, verdiği dersler, yetiştirdiği öğrenciler, yazdığı eserler, bugün bile bize ışık tutmaya, bize yol göstermeye devam ediyor.
'52 yıl önce Menderesi değil, onu seçen Türk halkını astılar'
Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı ölüm yıldönümlerinde İstanbul’daki kabirlerini ziyaret eden Milletvekili Sait, şunları söyledi: "Bu üç güzel insanı rahmetle ve minnetle anıyoruz ancak tarihten ders almamış bazı demokrasi havarileri, bugün hala askeri ihtilalden bahsedebiliyor.
Bakü'nün Türk ordusu tarafından kurtarılışının 95'inci yıl dönümü kutlanıyor
hatırlama gayreti içerisinde olurken söz konusu dönemde en büyük fedakarlığı yapan, bu mücadelede hayatını veren Azerbaycanlı ve Türkiyeli şehitlerimizi de rahmetle anıyoruz.'' dedi.AZERBAYCAN'IN VARLIK SEBEBİ KAFKAS İSLAM ORDUSU
Şehit pilot Hamza Gümüşsoy’un ismi Aksaray’da mezun olduğu okula verildi
O yüzden burada şehidimizi rahmetle anıyor, öyle bir evlat yetiştirdiği için de anne ve babasına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
12 Eylül’de idam edilen ülkücüler mezarları başında anıldı
BBP İzmir İl Başkanı Ahmet Bereket, yaptığı konuşmada, “Bir kere daha şehitlerimizi burada rahmetle anıyoruz. Onların sayesinde bu bayraklar şerefle şanla dalgalanıyor.
Adnan Menderes'in idamının 52. yılında 52 camide Mevlit okutulacak
Demokrasi şehidi Menderes'in haksız bir kararla idam edildiğini, kendisini rahmetle yad ettiğini belirten Uzunırmak, “Demokrasi şehidi, rahmetli Menderes’in hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Bu elim hadisenin Türk demokrasi tarihine ders olmasını ve nesiller boyunca bir kilometre taşı olmasını diliyorum.
Moldova Metropolitliği, kuruluşunun 200. Yılını kutladı
Hepsini rahmetle anıyorum." şeklinde konuştu.Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından da kabul edilen II. Krill, AB taraftarı Actiune 2012 sivil toplum örgütü tarafından protesto edildi.
Cumhurbaşkanı Gül: Osmanlı'yı başarılı kılan idare anlayışıydı
Anma etkinliklerinin bundan sonra da aynı coşkuyla gerçekleştirilmesi temennisiyle, Ertuğrul Gazi’yi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum." Öte yandan Cumhurbaşkanı Gül, Manisa'nın kurtuluş yıldönümü sebebiyle de Vali Abdurrahman Savaş ile Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e birer tebrik telgrafı gönderdi
Vali Turhan: Balıkesir'in yiğit evlatları üzerlerine düşen görevi başardı
Mayıs 1919'da Alacamescit'te buluşturan, Balıkesirlilerle birleştiren ve milletiyle bütünleştiren kahraman 41 vatansever bayrak adamı şükran, minnet ve rahmetle anıyor, aziz Balıkesir halkının, Balıkesirli olmanın haklı gururu ve kıvancıyla kurtuluş günlerinin 91.
"Birbirimize sıkı sıkıya sarılarak hedeflere birlikte yürümeye devam edeceğiz"
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Sivas’ta ve diğer şehirlerde tarihi kararları alan değerli temsilcileri, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.
'Camilerimiz sadece ibadet olarak değil, sosyal alanlar olarak hizmet ediyor'
Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızda şehit düşenleri rahmetle andığımız, hatırladığımız bir gündür. 1922'den bu yana da şu kadar yıl geçti, her sene 30 Ağustosları, bizi var eden o büyük zaferi büyük bir heyecan ve coşkuyla anarız.
Zafer Bayramı Acıpayam'da coşkuyla kutlandı
kahramanlarını, günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet güçleri mensuplarımızı ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz." dedi.Buradaki törene Acıpayam Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Duysak, İlçe Emniyet Müdürü Nusret Ertop
Er: Türk milletinin mücadelesi tarihin altın sayfalarında yerini almıştır
yıldönümünde, büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı saygı, minnet, şükran ve rahmetle bir kez daha anıyor, Türk milletinin Zafer Bayramı'nı kutluyorum.
Cumhurbaşkanı Gül’den Zafer Bayramı mesajı
Zafer Bayramı'nda, Cumhuriyet'in kurucusu Aziz Atatürk'ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anan Cumhurbaşkanı Gül, “Büyük Zafer’in 91.