rahmi bıyık

ANFED: Hizmet insanlarına iftiralar had safhada gönüller yıkılıyor, kırılıyor
ANKARA - Anadolu İş Adamları Federasyonu (ANFED) Başkanı Rahmi Bıyık, Hizmet mensuplarına iftiraların had safhada olduğunu, bu konuda diyecek söz bulamadığını belirterek, "Söylenen sözleri tekrar dillendirmek istemiyorum
Ankaralı iş adamlarından aklıselim çağrısı
Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, Hür Sanayici ve İş Adamları Federasyonu Başkanı Rahmi Bıyık, Ankara Sanayici ve İş Adamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Özcan Ülgener, Ankara Genç İş Adamları Derneği Başkanı Seçim Aydın, Genç Girişim ve Yöneticiler Derneği
Bakan Çelik: Siyaset üstü bir el ile çözüme ulaşılacak
Çakacak, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, Anadolu İşadamları Federasyonu Başkanı Rahmi Bıyık ve KAHİAD Başkanı Murat Baran ile derneğin yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.
İnşaat sektörü, ANKİSAD'ın toplantısında buluştu
Anadolu İşadamları Federasyonu (ANFED) Başkanı Rahmi Bıyık da federasyon çatısı altındaki 24 derneğe üye 7 bin 500 iş adamı bulunduğunu dile getirdi. Üye firmaların yurt dışı pazarları tanıması için birçok organizasyona imza attıklarını dile getiren Bıyık, Türk firmalarının dünya pazarlarında iş yapabilmesi için güç birliği
DÜZELTME - Filipinler heyeti, İstanbul'da Türk işadamları ile bir araya geldi
İSTANBUL - Sayın Abonemiz, haberde geçen "ANFAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık" sehven yazılmış olup, doğrusu "Filipinler-Türkiye Ticaret Odası Başkanı İrfan Karabulut" şeklinde düzelterek haberi düzelterek tekrar servis
Filipinler heyeti, İstanbul'da Türk işadamları ile bir araya geldi
Panlılıo, ANFAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık, Filipinli işadamları topluluğu ve GÜSİAD Yönetim Kurulu iştirak etti.Akşam yemeğinde bir araya gelen Türk ve Filipinli işadamları, ikili görüşmelerde bulunma imkanı buldu.
ANFED, Anadolu'nun 300 büyük firmasını Ankara'da biraraya getirdi
Federasyon Başkanı Rahmi Bıyık, iş forumunun bölgesel anlamda yapılan önemli bir çalışma olduğunu ifade ederek, foruma katılacak firmaların, hem ürünlerini teşhir edebileceklerini hem de, gelen firmalar ile ikili iş görüşmeleri yapabileceklerini
ANFED, gıda sektörünün öncü firmalarını Ankara’da buluşturacak
Anadolu İşadamları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık, iş forumunun, bölgesel anlamda yapılan önemli bir çalışma olduğunu ifade etti. Güvenli bir ticaret koridoru anlayışı ile üyelerini sektörel anlamda bir araya getirdiklerini aktaran Bıyık, bu forumda üretici, toptancı ve perakendecinin bir araya geleceğini
ANKİSAD'tan Ankara İş Forumu
ANFED Başkanı Rahmi Bıyık’ın açılış konuşmasından sonra ikili iş görüşmelerine geçilirken, firmalar inşaat, inşaat malzemeleri, mobilya ve ev tekstili konularında anlaşmalar yaptı. (CİHAN)
Otomotiv zirvesinden iş birliği kararı çıktı
ANFED Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık da, Türk işadamlarının dünyadaki iş adamları ile aynı düzeyde işler yapabileceğini dile getirdi. Türkiye’deki iş adamlarının büyük firmaların taşeronu olarak çalışmaması gerektiğini söyleyen Bıyık, “Dünya firmaları ile rekabet eder hale gelmeliyiz.
İnşaat ve yapı malzemeleri satıcıları ANKİSAD bünyesinde güçbirliği yaptı
Anadolu İşadamları Federasyonu (ANFED) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık, ANKİSAD Başkanı Harun Akca ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu katılım yemeğinde İnşaat ve Yapı Malzemeleri Satıcıları Komitesi Başkanı Ali Kemal Ak bir konuşma yaptı.
“Kurumsallaşma olmazsa firmalarımız, yabancı firmaların taşeronu olur”
KAYSERİ - Anadolu İşadamları Federasyonu (ANFED) Başkanı Rahmi Bıyık, Türkiye’nin yabancı yatırımcı için en cazip ülke haline geldiğini ifade ederek, “Yabancı firmalar Türkiye’ye yatırım için akın akın geliyor.
ANFED Başkanı Bıyık:Türk şirketleri, çağa ayak uydurmak için kurumsallaşmalı
ESKİŞEHİR - Anadolu İşadamları Federasyonu (ANFED) Başkanı Rahmi Bıyık, Türkiye ekonomisi ve markalarının her geçen gün geliştiğini, Türk şirketlerinin çağa daha iyi ayak uydurabilmek için mutlaka kurumsallaşması gerektiğini
Süvari Giyim Başkanı Coşkun: Hedefi olan başarılı olur
Dünyanın her geçen gün biraz daha değiştiğini ifade eden Anadolu İş Adamları Federasyonu (ANFED) Başkanı Rahmi Bıyık da “İş adamlarının buna ayak uydurması gerekir. Yoksa dünya şirketlerinin piyonu olursunuz.
Tacikistan'ın 20. kuruluş yıldönümüne özel kutlama
resepsiyona Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, bazı devletlerin büyükelçileri, dışişleri yetkilileri, ANFED Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Kaynak, HÜRSİAD Başkanı Rahmi Bıyık ile çok sayıda işadamı ve davetli katıldı.
BBP Lideri Destici: Türkiye terör belasından artık kurtulmalı
HÜRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık, Türkiye'de son yıllarda ekonomik ve siyasi güzel gelişmeler yaşandığına dikkat çekerek, bunların açlıkla mücadele eden Afrika insanı için harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi.
HÜRSİAD, gençlere kucak açtı
Programda konuşan HÜRSİAD Başkanı Rahmi Bıyık, “Şu an üniversite okuyan ve iş hayatına yeni başlamış gençliğe yol göstermek için kurduğumuz Genç HÜRSİAD üyeleri yurt içinde ve yurt dışında aldıkları eğitimle iş dünyasına yeni bir soluk getirecektir.
Türk işadamları, Senegal’i kalkındıracak
Afrika ülkelerinde ayaklanmaların olduğu bir dönemde Senegal’e gelme fikrine değinen HÜRSİAD Başkanı Rahmi Bıyık ise “Türkiye demokrasinin yerleşmesi sebebiyle öncü bir ülke, özellikle Kuzey Afrika bölgesiyle tarihten gelen ilişkimiz var.
Türk işadamları Senegal’de
DAKAR - Hür Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (HÜRSİAD) üyesi bir grup işadamı Senegal’de temaslarda bulundu. HÜRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık başkanlığında bir grup Türk işadamı Senegal’de iş görüşmelerinde bulundu.
HÜRSİAD: Libya'daki olaylardan en büyük yarayı inşaat sektörü alacak
ANKARA - Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Başkanı Rahmi Bıyık, Libya’da yaşanan olaylardan duydukları kaygıyı dile getirdi. Ülkede çıkan isyanın Türk işadamlarını zor durumda bıraktığını söyleyen Bıyık, ticari açıdan yeni keşfettiğimiz Ortadoğu ve Afrika topraklarında karşı karşıya kalınan bu
Senegal Ticaret Zirvesi, 22 Şubat'ta yapılacak
Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Başkanı, ANFED Başkan Yardımcısı ve TUSKON Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Bıyık, Türk İşadamlarının dikkatini Afrika’ya çekmek istediklerini, bunun için bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Senegal Ticaret Zirvesi’ne büyük önem verdiklerini söyledi.
Ankaralı iş adamları, OSTİM ve İvedik’e ‘yanınızdayız’ mesajı verdi
Daha sonra ANFED Başkanı Doğan Kaynak, ASAD Başkanı Şahin Altuntaş, ANKSİAD Başkanı Harun Akça, HÜRSİAD Başkanı Rahmi Bıyık ile SİSİAD Başkanı Hasan Toprak ve üyeler, bölgedeki firma yetkililerine geçmiş olsun ve başsağlığı ziyaretinde bulundu.
HÜRSİAD'dan Mısır açıklaması
ANKARA - Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Başkanı Rahmi Bıyık, Tunus’ta yaşanan krizin aşılmasıyla rahatlayan ihracatçının, Mısır’da yaşanan krizle bir kez daha kaygıya kapıldığını belirtti.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İslam ülkeleri arasındaki ticaret ve işbirliği artmalı
Ankara Büyükelçisi Abderahman Salaheldin, ATO Başkanı Sinan Aygün, Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri Mustafa Destici, HÜRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık ve 150'si Mısır'dan olmak üzere çok sayıda işadamı katıldı.
Güney Kore eski Başbakanı Sung ve eski Genelkurmay Başkanı Kil'den demokrasi dersi (Özel)
HÜRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık da her iki ülke arasındaki dostluğun her zaman devam edeceğini belirterek, "Bu dostluk, gerek ekonomik gerekse kültürel işbirliği alanlarında pekişecektir. Üyelerimizle birlikte en kısa zamanda Güney Kore'ye gelerek oradaki ilişkilerimizi daha da geliştireceğiz.
HÜRSİAD Güney Koreli işadamlarıyla buluştu
Ticaret Odası'nda verilen yemeğe, Güney Kore eski hükümet başkanı, genelkurmay başkanı, Güney Koreli işadamları ve ATO Başkanı Sinan Aygün, HÜRSİAD Başkanı Rahmi Bıyık katıldı. Karşılıklı temennilerin dile getirildiği yemekte, iki ülke arasında ticaretin geliştirilmesi için gerekli adımların atılması üzerinde duruldu.
"Hakim ve savcılar sırça köşklerde oturarak ahkam kesip ülkenin önünü tıkamasın" (Özel)
Hür Sanayici İş Adamaları Derneği (HÜRSİAD) Genel Başkanı Rahmi Bıyık, bazı hakim ve savcılara 'sırça köşklerde oturarak ahkam keserek, ülkenin önünü tıkamayın' mesajı verdi. Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ve kalabalık iş adamı heyetiyle EPOKA Üniversitesi tarafından düzenlenen Arnavutluk-Türkiye İş Formuna katılan HÜRSİAD Genel başkanı
Bakan Ergün: 2010 Türkiye için uzun ve hızlı büyümenin başlangıcı olacak
HÜRSİAD Başkanı Rahmi Bıyık ise dernek çatısı altında 500'den fazla üye bulunduğunu, buralarda 60 binden fazla kişiye istihdam sağlandığını aktardı. 2010 yılında bin seçkin üyeye ulaşmayı ve 100 bin istihdam sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Bıyık, 4 büyük yurtdışı ticaret gezisi düzenleyeceklerini vurguladı.
HÜRSİAD: Katsayı sorunu kalifiyeli eleman eksikliğini artırır
Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık, Danıştay'ın katsayı farkı ile ilgili verdiği karara tepki gösterdi. Bıyık, "Türkiye'nin geçmişten bu tarafa en önemli sorunlarından birisi de kalifiye eleman eksikliğidir.
HÜRSİAD: Katsayı sorunu kalifiyeli eleman eksikliğini artırır
HÜRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık, katsayının kaldırılmasına tepki gösterdi. Türkiye'nin geçmişten bugüne en önemli sorunlarından birisinin kalifiyeli eleman eksikliği olduğunu belirten Bıyık, bu sorunun görmezden gelinerek daha da büyümesine yol
Ankaralı müteahhitler HÜRSİAD'da buluştu
HÜRSİAD Başkanı Rahmi Bıyık ve yönetim kurulu üyeleri, ANİMDER Başkanı Tahir Tellioğlu ve yönetim kurulundan oluşan heyeti, derneğin genel merkezinde ağırladı. ANİMDER ve HÜRSİAD üyesi müteahhitlerin bir araya geldiği ziyarette, dernek temsilcileri, Türk ekonomisi ve Türk müteahhitleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.
TUSKON Başkanı Meral: Türkiye hiçbir zaman bu kadar itibarlı olmadı
Özdemir, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkanı Sinan Aygün, Beypazarı eski Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ANFED Başkanı Doğan Kaynak, Hürsiad Başkanı Rahmi Bıyık ile çok sayıda siyastçi ve işadamı katıldı.
HÜRSİAD, İstanbul'da kurulacak 'Türkiye-Dünya Ticaret Köprüsü'nü üyelerine tanıttı
Program açılışında konuşan HÜRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Bıyık, TUSKON'un gerçekleştirdiği programların Türkiye için çok hayırlı ve bereketli olduğunu belirterek, Türk ekonomisi için böylesine ciddi programların herkes tarafından takdir toplamasının ayrıca gurur verici olduğunu