ramazan ayı

Dünya Bakliyatçılar Başkanı: Bakliyatta gelecek sene de düşüş beklemeyin (Özel)
zamlara dikkat çeken Dünya Bakliyatçılar Birliği Başkanı Hakan Bahçeci, kuru fasulyedeki artışın önümüzdeki eylül ayında yeni mahsul çıksa bile süreceğini, Ramazan ayı öncesinde aşırı talep sebebiyle fiyatların daha da yükseleceğini öne sürdü.
Et ve Süt Kurumu’nun indirimli satışları sona erdi
ANKARA - Et ve Süt Kurumu (ESK), Ramazan ayı itibari ile başlatılan indirimli et kampanyasının sona erdiğini bildirdi. Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, "Ramazan ayı dolayısıyla 29.
Otelciler, iflas eden acentelere karşı güvence istiyor
Devamında Ramazan ayı geldi ve hem Türkiye’de hem de bölgede doluluk sıkıntısı yaşandı. Bununla beraber Suriye meselesi ve savaş çıkma olasılığı da Türkiye’ye dair bir güvenlik algısı oluşturdu.
Kuzey Iraklı hemşireler Van'da staj yaptı
Geçtiğimiz Ramazan ayı içerisinde Süleymaniye şehrine gittiklerini ve orada senato üyeleriyle bir toplantı yaparak işbirliği protokolü imzaladıklarını ifade eden Prof. Battal, protokol neticesinde hızlı bir şekilde işbirliğine başlamış olduklarını belirtti.
Çay sohbetlerinin ikinci durağı 5. Etap
Ama bu zenginliğimizi kültür sanat anlamında Ramazan ayı dışında kullanamıyoruz. Başakşehir Sular Vadisi'ni yılın on iki ayı kültür sanatın kalbi yapmak için Kiler Market'in bulunduğu yere kapalı bir kültür sanat merkezi inşa edeceğiz.
Yakutiye'de 250 bin metrekare asfalt döküldü
Belediye Başkanı Ali Korkut, yüzlerce sokak ve caddede asfalt çalışması yaptıklarını belirterek “Ramazan ayı ve sonrası asfalt çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Belediye ekiplerine ek olarak özel sektörü de devreye soktuk.
Sağlık Bakanı, olimpiyat oylamasını heyecanla izledi
AK Parti tarafından Ramazan ayı boyunca Edirne merkez ve ilçelerde iftar yemekleri düzenlendi. Yaklaşık 150 bin kişinin orucunu açtığı iftar programlarına çok sayıda iş adamı destek verdi.
Hacı adayları gün saymaya başladı; ilk kafile 12 Eylül'de yola çıkıyor
Bu personelimizi de Ramazan ayı öncesinde 5 günlük özel bir eğitim amacıyla Suudi Arabistan'a götürerek orada ciddi bir eğitim yaptık. Fiilen görevleri tatbik ettiler.
Balıkçılar ‘vira Bismillah’ diyecek, 20 liradan satılan hamsi fiyatı düşecek
Balıkçıların hazırlıklarını tamamladıklarını, artık denize açılmak için gün saydıklarını anlatan Dalarel şunları kaydetti: "Ramazan ayı boyunca tatil yapan balıkçılarımızın yeniden denizlere açılmasıyla birlikte sofralar balıksız kalmayacak Bayramda tatlıya doyan vatandaş bol bol balık yiyecek inşallah
AK Parti: Karşıyaka Belediyesi ağaç katliamı yapıyor
Parti Karşıyaka Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Erdinç Çobanoğlu, Karşıyaka Belediyesi tarafından kendilerine yönelik haksız eleştirilere Ramazan ayı süresince bilerek sessiz kaldıklarını belirterek, “Asıl çevre kıyımı Gezi’de değil Karşıyaka’da belediye tarafından yapılıyor.
Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin temeli atıldı
Yazıcı, daha sonra TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediye Başkanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen, Ramazan ayı süresince il merkezi ve ilçelerde iftar yemeği veren Bozok Bereket Kervanı Projesi hakkında da bilgiler verdi.
Başbakan Erdoğan: Bize 'diktatör' diyenlere hodri meydan
Rehavetin asla kabul edilemeyeceğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Ramazan ayı boyunca tüm gayretiniz, yaptığınız çalışmalar, gece gündüz demeden koşuşturmalarımız, tüm teşkilatımız hakikaten bir örnek teşkil etmiştir.
Sarıgül, o soruya cevap vermedi
Bu anlayışın önemli bir parçası da şudur: Ramazan ayı da bizimdir, Muharrem ayı da bizimdir. Başı kapalı olan kardeşimiz de bizimdir, başı açık olan kardeşimiz de bizimdir. Biz istiyoruz ki herkes el ele, kol kola, omuz omuza olsun.
Erdoğan: Mısır'daki saldırıları tel'in ediyor, lanetliyorum (3)
Maalesef Ramazan ayı öncesi Mısır'da bir darbe yapıldı. 70 yıl süren demokratikleşme mücadelesi çok ağır şekilde yaralandı. 70 yıl otokratik rejime sabredenler, totoliter rejimi destekleyenler yüzde 52 ile oyla işbaşına gelen Sayın Mursi’ye tahammül edemediler.
Mazlum Der Kayseri Şube Başkanı: Darbeciler döktükleri kanda boğulacaklardır
Mısır halkının iradesini yok sayan halk düşmanı darbeciler Ramazan ayı ortalarında gece vakti namaz kılma anında Adeviye Meydanı'ndaki Mısır halkı üzerine saldırarak yaptıkları katliamda 300 Mısırlıyı şehit etmişler, 5 bin kişiyi de yaralamışlardı.
Kayseri Valisi’nden polise Süper Kupa teşekkürü
Bu kapsamda, ilk olarak Kayseri’deki taraftar grupları ile Ramazan Ayı’nda iftar yemeğinde bir araya gelindi. Maç günü ise Galatasaray ve Fenerbahçe’nin İstanbul merkezli taraftar gruplarının temsilcileri ile öğle yemeğinde buluşuldu.
7 aylık hamile milletvekili, tempo düşürmeden çalışıyor
İlçelerde bayramlaşma programlarına katıldığını ifade eden Bakır, “Ramazan ayı boyunca düzenylenen etkinliklere ve programlara katıldım. Sahura kadar devam eden programlar oldu ve işimi aksatmadım. Çalıştım. Çalışmaya da devam ediyorum.
Bekir Bozdağ: Gündemimizde genel af yok
Türkiye'nin ramazan ayını ve bayramı huzur içinde geçirdiğini ancak diğer İslam coğrafyasındaki ülkelerin aynı huzuru yaşayamadığını belirten Bozdağ, “Türkiye dışında İslam coğrafyasının birçok yerinde ramazan ayı ve bayramın hüzün içinde
Sarıgül'den hemşehrilerine: Birleşecek ve iktidara yerleşeceksiniz
Mübarek Ramazan ayı da bizim, Muharrem ayı da bizim. Başı kapalı kardeşimiz de bizim, başı açık kardeşimiz de bizim." diye konuştu.
İsveçli papazdan ilginç teklif: Ülkemde Ramazan Bayramı'na resmi statü verilsin
Lööv Roos, Ramazan ayında oruçlu Müslümanları yakinen takip etiğini bu ibadetin artık İskandinavya kültürü haline de geldiğini savundu. Ramazan Bayramının İsveç'te Noel Bayramı gibi resmi şekilde tanınmasını isteyen Lövv, İsveç'in Dagens Seglora gazetesine Ramazan ayı ve bayrama ilişkin öneri ve değerlendirmelerini
Mersin'de 8 bin adet extacy hap ele geçirildi
Öte yandan ekiplerin Ramazan ayı boyuncu yaptıkları çalışmalarda Tarsus'ta 398, Silifke ilçesinde ise 46 kilogram esrar ele geçirdiği bildirildi. Olaylarla ilgili gözaltına alınan 9 kişi ise tutuklandı.
Aşırı ısrar edilen ikramları doyumluk değil, tadımlık tüketin
Evet Ramazan ayı boyunca tüm yeme alışkanlıklarımızda değişiklikler söz konusu oldu. Oruçla beraber metabolizma hızı yavaşlar ve ana ilkelerimizden az az sık sık beslenme ilkesine de ara vermiş oluruz.
BDP, Meclis'in erken açılma teklifine destek verecek
Ramazan ayı toplumun bütün kesimlerinin kucaklaştığı, barışın egemen olduğu önemli günlerdendir. Millet olarak bayrama kavuştuk, şükürler olsun bu bayramlaşma ile toplumun siyaset kesiminden görmek istediği birlik, beraberlik ve kaynaşmayı görüyorlar.
Bayramda diş temizliğine dikkat
Ramazan ayı boyunca ağız kokusu artar, dişlerin üstünde plaklar uzun süre biriktiğinden dolayı kokuya sebebiyet verir. Ağızda tükürük salgılanması yavaşladığı için sıkıntılar meydana gelir.
Erzincan’da toplu bayramlaşma geleneği bozulmadı
Erzincan’ın Ramazan ayı süresince göstermiş olduğu, birlikteliğin, kardeşliğin ve dostluğun tüm Türkiye’ye örnek olduğunu kaydeden Vali Akdemir, sürücülere de şu uyarılarda bulundu: “Bu bayram Türkiye’nin çok ziyaretçi çektiği bir bayram
Afyonkarahisar'da bayram mesajlarında birlik ve beraberlik vurgusu
Çoban, "Güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Ancak İslam dünyası olarak arzuladığımız bir tablo ile bayrama girmedik. Mısır'da, Filistin'de, Suriye'de, Afganistan'da Pakistan'da, Irak'ta da gönül isterdi ki; birlik beraberlik içerisinde savaş olmadan, kardeş kavgası olmadan bayrama erişilsin
Faruk Çelik: İslam alemindeki hadiseler bayram lezzetini hissetmemizi engelliyor
Ramazan ayında ülke ve çalışma hayatı açısından çok önemli hizmetlere imza attıklarını anlatan Bakan Faruk Çelik, şöyle devam etti: “Bunlardan bir tanesi sözleşmeli yüz bin personelin kadroya geçişi bu ayda gerçekleşti.
"Dağıtıcılar, bir fiyat uygulamasına ihtiyaç kalmadan indirim yapar"
“Ramazan ayı boyunca tutulan oruçlar da Allah’ın kabul etmesi niyazıyla bugün bayramlaşıyoruz” diyen Bakan Yıldız, Müslüman ülkelerde yaşanan sıkıntılara da dikkat çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Vatandaşlarımızla, memurlarımızla
Şeker, kalp ve tansiyon hastalarına 'diyetinizi bozmayın' uyarısı
İZMİR - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Barış Önder Pamuk, Ramazan ayı boyunca terbiye edilen metabolik dengenin üç günlük bayramda bozulmaması gerektiğini söyledi.
Selanik Müslümanları bayrama hazırlanıyor (Özel)
Selanik’te yaşayan Müslümanlar, 11 ayın sultanı Ramazan ayını tamamlayarak bayrama ulaşacak olmanın heyecanını yaşıyor. Selanik’te 6 yıl önce açtıkları dernek binalarında bulunan mescitlerinde son teravih namazını kılan Müslümanlar, hep birlikte bayramlaştı.
Gauck: Ramazan Bayramı'nın ülkemde kutlanması din özgürlüğünün bir ifadesidir
BERLİN - Göreve geldiğinden bu yana ikinci defa Almanya'da yaşayan Müslümanların Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Ramazan ayının yokluğu hissetme, tefekkür etme ve insanın iç sesini dinlediği ay
Sivas’ta, 500 aileye gıda yardımı
SİVAS - Kimse Yok Mu Derneği, Sivas’ta Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere 500 koli gıda yardımı yaptı.Kimse Yok Mu Derneği gönüllüsü Abdullah Döner, Ramazan boyunca yardımlara devam ettiklerini, bugün dağıtılacak yardımlarla birlikte 40 mahallede 500 koli yardım
ETSO’dan ihtiyaç sahibi 900 aileye gıda yardımı
ERZİNCAN - Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanlığı, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi 900 aileye gıda yardımında bulundu. Yardımlar hakkında açıklamada bulunan ETSO Başkanı Selçuk Polat, Ramazan ayı ile birlikte yardımlaşma duygularının kat kat arttığını ve her yıl geleneksel hale
Başbakan Erdoğan: Kimseyi dışlamadan aydınlık geleceğe yürüyoruz
İslam aleminin bayramını kutlayan Erdoğan, “Ramazan ayı boyunca oruç ile derin bir manevi iklimi; huzur iklimini, kardeşlik iklimini teneffüs etmemizin ardından, bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bu köyde şeker için kapı kapı dolaşmaya gerek yok (Özel)
KIRCALİ - Ramazan ayı boyunca yapılan farklı etkinliklerin ardından tüm dünyada olduğu gibi Bulgaristan’daki Müslümanlar da bayrama hazırlanıyor. Ülkenin doğusundaki Kırcali'de bayram öncesi yapılan gelenekler arasında 'şeker toplama' adeti yer alıyor.
Başbakan Erdoğan'ın bayram mesajı
"Ramazan ayı boyunca, oruç ile derin bir manevi iklimi; huzur iklimini, kardeşlik iklimini teneffüs etmemizin ardından, bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" ifadesini kullanan Erdoğan, Ramazan ayı zarfında, millet olarak
Diyanet, Ramazan Bayramı vaktinde son noktayı koydu
Yapılan açıklamada, Başkanlığın konuyla ilgili ayeti kerimeler, hadisi şerifler ve İslam alimlerinin görüşlerini dikkate alarak Ramazan ayı ve dini bayramları, hilalin yeryüzünün herhangi bir yerinden çıplak gözle görüle bilirlik esasına göre tespit ve ilan ettiği belirtildi.
Elazığ Belediyesi mezarları ziyarete gidenlere Kur’an-ı Kerim dağıttı
Ramazan ayı içerisinde Kur’an kurslarımızda öğrencilere Kur’an-ı Kerim'i dağıtmıştık. Bugün de 3 bin adet Kur’an-ı değerli hemşerilerimize hediye ettik.
Nihat Hatipoğlu Eyüplülerle buluştu
Haliç, Ramazan ayında pek çok etkinliğe sahne oldu. Tarihi Osmanlı evlerinde stantlar açan hemşehri dernekleri memleketlerinin yöresel ürünlerini, kültürlerini tanıttı.Ramazan’ın son iftarında ise Malatyalılar buluştu.
Sağlık Bakanlığı’ndan bayramda beslenme önerileri
- Ramazan ayının sonlanması ile beraber tüketilecek yiyeceklerin miktarını aniden arttırmayınız. Öğün araları en az 2 en fazla 4-5 saat olacak şekilde düzenleyiniz.
Sular Vadisi’nde Ramazan’a veda
Ramazan ayı boyunca 3 bölgede ayrı etkinlikler yaptık. Hayırlısıyla Ramazanı bitirdik. İstanbul’a gelenler, yaşayanlar ‘Başakşehir’de, Sular Vadisi’nde ramazan etkinleri varmış’ desin diliyoruz.
Bayramda ziyaretlere yürüyerek gidin, ziyareti uzun tutun
BURSA - Ramazan ayı boyunca oruç tutan pek çok kişi, bayramda kendini hiç doymayacakmış ve aç kalacakmış gibi hissediyor. Uzmanlar, bayramda ziyaretlere yürüyerek gidilmesini ve ziyaretlerin uzun tutularak ikramların yavaş tüketilmesini öneriyor.
'Ramazan Bayramı en çok diyabet hastalarını zorluyor'
ESKİŞEHİR - Acıbadem Eskişehir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Dinç, Ramazan ayı boyunca beslenme alışkanlıklarının değişmesi, öğün sayısının ve sıklığının azalması nedeni ile insan vücudundaki kan şekerinde dalgalanmaların
Ramazan denetimleri sonuç verdi, 53 numuneden 47’si olumlu
Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Çelik, Ramazan ayı münasebetiyle kurulan iftar çadırlarında verilen yemeklerden numuneler alınarak laboratuarda analize tabi tutulduğunu söyledi.
Bayramda beslenme uyarısı: Yiyecek miktarını aniden arttırmayın
ANKARA - Sağlık Bakanlığı, Ramazan ayının son bulmasıyla yeme alışkanlığından doğabilecek sağlık sorunlarına karşı uyarı ve önerilerde bulundu. Bakanlık yetkilileri, vatandaşların bayram ziyaretlerinde sunulan ikramlara dikkat etmelerini, aşırıya kaçmamalarını, yeterli ve dengeli beslenme ilkelerini unutmamalarını
Bayramda ağır yiyeceklerden uzak durulması istendi
Oruç tutan kişilerin, Ramazan ayı sonrasında daha fazla yeme eğilimine girdiklerine dikkat çeken Özdener, Ramazan süresince yavaşlayan metabolizma için Ramazan Bayramı'nda yenilen tatlıların risk oluşturduğunu kaydetti.
İhtiyaç sahiplerine bayramlık dağıttılar
Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahipleri 3 bin 500 gıda paketi, toplam 14 bin 380 kişiye sıcak yemek dağıtımı yaptıklarını kaydetti.Bin 100 kişiye kıyafet yardımı yaptıklarını anlatan Temel, “Müslümanların huzur dolu bir ramazan geçirmesi için büyük çaba harcıyoruz.
Uzmanlar uyardı: Oruç bitti diye fazla yeme psikolojisine girmeyin
Orucun bitmesiyle açlık hissine kapılıp fazla yemek yemekten uzak durulması gerektiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Hayrettin Mutlu, "Ramazan ayının bitmesi insanlarda aç kaldığı ve fazla besin tüketebileceği psikolojisi uyandırabilir.
Kamboçya’da Kimse Yok Mu’dan Ramazan yardımı
PHNOM PENH - Kimse Yok Mu Derneği, Kamboçya’da Ramazan ayı boyunca iftar yemekleri organize ederken, ihtiyaç sahiplerine de yardım paketleri dağıttı.Kamboçya’da Kimse Yok Mu tarafından yaşlılar ve yetimler başta olmak üzere din ve inanç ayrımı yapılmadan tapınaklardan fakirhanelere, halkın her kesimine 400’den
Kayseri Müftüsü Maraşlıgil: Ramazan, vücudumuzu yeniledi
KAYSERİ - Kayseri Müftüsü Ali Maraşlıgil, Ramazan ayının insanlara maddi, manevi ve sağlık açısından önemli kazanımlar sağladığını söyledi. Ramazan Bayramı'na bu kazanımlarla girildiğini aktaran Ali Maraşlıgil, "Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyurmuştur: 'Oruç tutunuz, sıhhat bulursunuz.