resimlerden

NSU üçlüsü Dortmund'da cinayet öncesi görülmüş
2011 yılında NSU cinayetleri serisinin ortaya çıkmasıyla yayınlanan haber ve resimlerden örgütün üç üyesini teşhis ettiğini kaydeden A., NSU'nun Dortmund'lu Neonazilerle bir bağı olmadığı iddiaları üzerine şahit olmaya karar verdiğini ve bunun için müdahil avukatlardan biri ile irtibata geçtiğini anlattı
Vali yardımcısı çalıştığı illerin farklı özelliklerini resmetti
Vali Yardımcısı Nevzat Sinan’ın görev yapmış olduğu illerden esinlenerek yapmış olduğu resimlerden oluşan pirogravür resim sergisi hafta sonuna kadar açık kalacak.Anadolu’nun değişik illerinde görev yaptığı dönemlerde kendi bakış açısından hafızasında kalan en önemli olayları veya güzellikleri resmettiğini belirten Vali
Yunan ve Türk sanatçılardan 'Buluşmalar' sergisi
Eserlerinin suluboya resimlerden oluştuğunu belirten Meli; su, kağıt ve boyanın yardımıyla duygularını ve düşüncülerini ifade etmeye çalıştığını söyledi. Meli, “Şiir İstanbul” etkinliğinde İstanbullu şairler ile birlikte yer aldığını da sözlerine ekledi.
Çanakkale'de 'Çanakkale Evi' açıldı
İçinde Çanakkale Savaşlarını anlatan resimlerden oluşan sergi ve yine savaşlarda kullanılan malzemelerin sergilendiği bölümler bulunan Çanakkale Evi törenle açıldı.Açılışta konuşan ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Çanakkale Evi'ni gerekli konumda ve olması gereken binada açmanın mutluluğu yaşadıklarını söyledi.
Petrol Kanunu değişiyor, gizli saha verileri 5 yıl sonra paylaşılacak (4)
Mevcut kanunda şirketler, petrol işlemlerinde kullanacağı malzeme ve ekipmanı, gerek gümrük, gerekse diğer ithal vergi ve resimlerden muaf olarak ithal etmekteydi. Yeni düzenlemede de petrol işleminde kullanılacak ve yurt dışından ithal edilen malzemelere uygulanan mevcut muafiyetin yanı sıra, malzemelerin yurt içinden teslim alınmasında
Suriyeli ressam, açtığı sergiden elde edilen geliri vatandaşları için kullanacak
Yağlı boya çalışması ile yapılan resimlerden elde edilen gelirle vatandaşlarına yardımcı olacağını belirten Ressam Ümmedi Muhammed, “Ben aslında bu sergimde ülkemdeki insanların yüreklerinde sönen çıraları resim ettim.
Öğrenciler renklerin ahengini sergiye taşıdı
KARS - Kars Özel Sultan Alparslan Koleji öğrencilerinin hazırladığı resimlerden oluşan 'Renkteki Ahenk' isimli sergi, görücüye çıktı.Okul Müdürü Fatih Akaslan, öğretmenlerin de katıldığı açılışta yaptığı konuşmada, öğrencilerinin yaptığı resimlerin adeta bir ressamın elinden çıkmışçasına güzel
Almanya'da alkole karşı resim yarışması
Gençleri alkol konusunda daha duyarlı kılmayı amaçlayan kampanya kapsamında 2010 yılından bu yana yaklaşık 12-17 yaşlarındaki 35 bin öğrencinin çizdiği resimlerden bazıları sergileniyor.Serginin açılışını yapan Berlin Eyaleti Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Emine Demirbüken-Wegner, yarışmanın hedefinin son yıllarda gençler arasında ciddi boyutlara
Toroslu minikler resim sergisi açtı
Çocukları sayesinde kendilerinin de bir şeyler öğrenme fırsatı bulduğunu ifade eden Aziz Aşkan da, okulda ve evde yaptığı resimlerden çocuğunun çok mutlu olduğunu gözlemlediğini söyledi. Anasınıfı öğretmeni Nagehan Çetin ise öğrencileriyle bir dönem boyunca birçok etkinlik ve faaliyet yaptıklarını anlattı.
Orta öğretim öğrencilerinden ‘sigara ile mücadele’ konulu resim sergisi
Antalya Kent Konseyi Gençlik ve Spor Çalışma Grubu’nun, ilköğretim okulları ve liseler arasında düzenlediği 'Sigara ile Mücadele' konulu yarışmaya katılan resimlerden oluşan sergi, Kepez Belediyesi fuayesinde ziyarete açıldı.
Nü resim sergisini açabilmek için kurula farklı resimler göstermiş
yağlı boya ve heykel sergimi açmak istiyorum" ifadelerine yer verirken, Müdürlüğün Güzel Sanatlar Galerisi Seçici Kurulu'na sunulan resimler ise sergideki resimlerden farklı resimler içermesi dikkat çekti.
Güzelbey: Unutulan meslekler sadece resimlerde kaldı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Asım Güzelbey, kalaycı, kutnucu, taş ustası, bakırcı, haphapçı, bileyci, haratçı gibi birçok mesleklerin yalnızca resimlerden tanındığını ifade etti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Ressam Mehmet Ali Diyarbakırlıoğlu’nun “Kaybolan Meslekler ve Son Ustalar” isimli resim
Kastamonu'da Fazıl Boyner anıldı
Konuşmaların ardından öğrencilerin güzel sanatlar dersinde yapmış oldukları resimlerden oluşan sergi gezilerek eserler dikkatle incelendi. Boyner Ailesi, bu çalışmaların ortaya çıkmasında vesile olan herkese teşekkür ederek, bu tür çalışmaların düzenlenmesinden dolayı yaşadıkları mutluluğu
29 Ekim resepsiyonuna Türk-Japon dostluğu damgası
Ayrıca resepsiyonda, Türk çocukların Japon depremzede çocuklar için hazırladıkları resimlerden oluşan sergi de açıldı. Resepsiyon, iki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başladı.
Gonca Dergisi, genç yetenekleri ödüllendirdi
Törende, önce davetliler yarışmada dereceye giren resimlerden oluşan sergiyi gezdi, jüri tarafından ödüle layık görülen görme engelli Osman Emre Turan'ın çaldığı org ve şarkıları dinledi.YARIŞMAYA YAKLAŞIK 25 BİN ESER KATILDI
Jandarma tarafından iskeleti bulunan şahıs, yüzlendirme yöntemi ile bulunacak
Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Valilik aracılığı ile yayınlanan resimlerden yola çıkarak iskeletin kime ait olduğunu bulmaya çalışıyor. Olayın aydınlatılabilmesi amacıyla robot resmi yayınlanan şahsı bilen veya tanıyan kişilerin 156 Jandarma İmdat İhbar hattına bilgi vermesi gerektiği belirtildi.
Tiryakilerden sigara paketlerine kamuflaj
Paketleri üzerindeki resimlerden rahatsızlık duyduğunu belirten 25 yaşındaki Sevcan Özdemir, piyasada bir liradan satılan kılıfların imdadına yetiştiğini söyledi. Sigarayı bırakmayı düşünmesine rağmen devam ettiğini belirten Özdemir, hasta resimlerinin üzüntü verici olduğunu kaydetti.
Interpol tarafından tutuklanan Arıklı: Rum tarafında yargılanmaktan korkmuyorum
"RUMLARIN GÖNDERDİĞİ BELGELER KOMİK RESİMLERDEN İBARET"Arıklı, “Benim olayla ilgili olduğuma dair Rumların elinde hiçbir ciddi kanıt yoktur. Rum Interpolü, Kırgız Interpolüne herhangi bir dosya göndermemiştir.
Taşkent’te sanat ve moda rüzgarı esecek
Hafta devamında ayrıca türlü müzik sunumları, değişik resimlerden oluşan güzel ve çağdaş sanat sergilerine, milli el işi becerilerine ve antikalardan olaşan sanatsal ve kültürel etkinliklere de sunulacak.
Frig Vadisi’nin tanıtımı için yarışma düzenlendi
il sınırları içerisinde kalan Frig Vadisi'ndeki Frig ve Frigya kültürel mirasını tanıtmak için düzenlenen yarışmada 15 Nisan 2013 tarihine kadar çekilen resimlerden 3 adet fotoğrafla başvuru yapılabilecek.
Ressam Resuloğlu, 'Renk Çalarlarım' isimli resim sergisini Side'de açtı
Sergide, ressam Assım Resuloğlu'nun 2001 yılından bu yana yaptığı resimlerden 30'unu görücüye çıkardı. Rusya Sanatçılar Birliği üyesi olduğunu hatırlatan ressam Resuloğlu, sergideki dinlerin kardeşliği, insan sevgisi, mitoloji, müzik ve Side'yi anlatan yağlı boya resimlerini 11 yılda yaptığını
Ajanlar, İran istihbaratına bilgileri böyle sattı
Görüntülerde İranlı ajan, önündeki resimlerden birini göstererek "Burası neredir" diye soruyor. Timur A., "Bu, Kars 14. Mekanize Tugayıdır" diye yanıtlıyor.
Fotoğraflarla Dersim katliamı
Tamamı orijinal resimlerden oluşan Dersim 1938 fotograf sergisinde 1938'de Dersim'e düzenlenen askeri harekat sırasında meydana gelen olayları gösteren resimler belgeler ve haritalar yer alıyor. Dönemin Tunceli’de görevli askerler tarafından çekilen resimlerde öldürülen insanlar gözaltına alınan insanlar ve gözaltına alınan dönemin aşiret liderleri ailelerinin orijinal
Brezilya, Dünya Kupası'na kadar kağıt paralarını değiştirecek
Brezilya paralarında kullanılan genel tema ise yalnızca Brezilya’da bulunan hayvan türlerine ait resimlerden oluşuyor. (CİHAN)
'Mukaddes Yolculuk' sergisi Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde açıldı
Resimlerden, hatlardan ve minyatürlerden oluşuyor. Ben Sayın Bakana kendi şahsi koleksiyonunu bizimle paylaştığı için teşekkür ediyorum. Bu serginin hayırlı olmasını diyorum.
3 bin yıllık Tarihi Roma Hamamı turizme kazandırılacak
Bu nedenle buranın suyunun bir şifa kaynağı olduğunu bu resimlerden de anlayabiliriz. Amacımız 3 bin yıllık Tarihi Roma Hamamı'nın ilçemiz ve ülkemiz turizmine kazandırılmasını sağlamaktır." (CİHAN)
Abdullah Avcı'dan ALS hastalarına destek
İSTANBUL - A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastaları tarafından çekilen fotoğraflardan ve yaptıkları resimlerden oluşan serginin açılışına katıldı.
Gönüllü öğrenciler resim sergisi açtı
EDİRNE - Edirne 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri gönüllü olarak yaptıkları resimlerden oluşan bir sergi açtı. Dönem içerisinde 65 kız ve erkek öğrencinin yaptığı 75 eser yaklaşık 3 ay içerisinde tamamlandı.
Görme engelliler için kokulu bornoz ve kabartmalı tişört üretildi
Dal, bu bornoz ve tişört için İngiltere’de yaşayan Türk ressam arkadaşı Türel Süt’ün görme engelliler için yaptığı kabartmalı, kokulu ve sesli resimlerden yararlandı. Türel Süt’ün resimlerine bakarken hayran kaldığını, bu projenin tekstil ürünleri üzerinde de uygulanabileceği fikrini arkadaşıyla paylaştığını ifade eden Dal, “Doğuştan ya
Kara kalem portre çalışmasına, tükenmez kalem açılımı (Özel)
İlerleyen günlerde sırf tükenmez kalem resimlerden oluşan bir sergi açacağını belirten Hüsnü Mol, resim çizmeyi aşk düzeyinde sevdiğini söyledi. 22 yıllık polis memuru Hüsnü Mol, çocukluğundan beri resim çiziyor.
30 bin dolarlık saati photoshopladılar, gölgesini unuttular
Ancak bir bloggerin dikkati sayesinde resimlerden birisinde oynama yapıldığı ortaya çıktı. Resimde Patrik Krill kolunda saati olmadan otururken, kolunun yanında taktığı saatin masada yansıması görülüyor.
Polis memurları resim yaparak stres atıyor
kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, polis memurları Hüsnü Mol ve Cengiz Sezer’in yaptıkları resimlerden oluşan sergi açıldı. Atatürk Evi Güzel Sanatlar Galerisi’ndeki serginin açılışını, Kayseri Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı İsmail dalkılıç yaptı.
Diyarbakır’daki restorasyon çalışmasında 5,5 milyon TL kayıp
Restorasyondan önce çekiler resimlerden 2-3 kişinin elektrik süpürgesi yaptığı gübre temizliğini firma 10 kamyon dolusu gübreye denk gelecek temizlik yapılmış gibi gösterip para aldığı belirlendi. Bilirkişi bu tavanda 10 kamyon dolusu gübrenin çıkmasının da mümkün olmadığı notunu yazdı.
Milyonluk tabloları bırakıp PlayStation'ı çaldı
Resimlerden bazılarının hırsıza ömür boyu yetecek değerde olduğunu belirten Albaş, “PlayStation’ın yanında kafasını kaldırmış olsaydı, onun yanında el yapımı 35-40 bin lirayı bulan kesmeyi alabilirdi.
Rus ressam, Putin'in “iyi bir insan”olduğunu çizdiği 10 resimle kanıtladı
Serginin açılışında konuşan Rus ressam, “Bu resimlerden oluşan bir renkli takvim çıkarmayı da planlıyorum. Bu takvimin memurların odasının bir süs eşyası olacağına inanıyorum” dedi.Resimler arasında Putin’in geyik yavrusuna süt içirmesi, kucağında köpek yavrusunu okşaması, seçim sonrasında Moskova’nın Manejnı Meydanı’nda ağlaması, elinde bir kuşu
Yaşlı ressamların eserleri Metro Sanat Galerisi’nde sergileniyor
Eryaman Aile Yaşam Merkezi Yaşlılar Lokali üyelerinin yaptığı resimlerden oluşan serginin açılışı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar ve Şefkatevleri Şube Müdürü Atıf Soylu ile Yaşlılar Merkezi üyeleri, belediye bürokratları ve çok sayıda vatandaş tarafından gerçekleştirildi.
Fonu yaprak olan resimlerini sergiliyor
GİRESUN - Giresun'da yaşayan Pamuk Şirin, yaprak üzerine yaptığı resimlerden oluşan ilk sergisi açtı. Şirin, yaptığı açıklamada, 4 yıldır hobi olarak yapraklar üzerine resim yaptığını söyledi.
Tükenmez kalemle yaptığı resimlerini sanatseverlerle buluşturuyor
ANTALYA - Ressam Erkan Gürkan(68), tükenmez kalemle yaptığı resimlerini sergiliyor. Yaklaşık 40 yıldır üzerinde çalıştığı resimlerden 56’sının yer alacağı ‘Ustadan Tükenmez Kalem Mucizesi’ adlı sergi, 6 Ocak’ta Antalya Kültür Merkezi (AKM) Fuayesi’nde sanatseverlerle
Belediye koleksiyonu 13 Kare'de sergilendi
Yıl Sanat Galerisi’nde 1999 yılından itibaren açılan sergilerden aldığı resim, heykel ve gravürlerden oluşan toplam 85 parçalık koleksiyonun sadece resimlerden oluşan 45 parçalık bölümü sanatseverler tarafından ilgiyle izlendi.
Belediye resim koleksiyonunu sergiliyor
Resim, heykel ve gravürlerden oluşan toplam 85 parçalık koleksiyonun sadece resimlerden oluşan 45 parçalık bölümü Sabancı Güzel Sanatlar Galerisinde görülebilecek. (CİHAN)
'13 Kare Sanat Günleri' çarşamba günü başlıyor
Resim, heykel ve gravürlerden oluşan toplam 85 parçalık koleksiyonun sadece resimlerden oluşan 45 parçalık bölümü, Sabancı Güzel Sanatlar Galerisi’nde görülebilecek. Cuma günü Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası tarafından konser verilecek.
Çocuk yazarları Karamanlı okurlarıyla bir araya geldi
özellikleri, onların algı seviyeleri, beklentileri, onların sevdiği ya da sevmediği şeyleri dikkate alarak yazıların ağırlığını, kelime sayısını, kullanacağımız resimlerden puntoya kadar hepsini okur kitlemizin beklentilerini dikkate alarak seçiyoruz, ayarlıyoruz.
Büyükşehir Belediyesi, internet üzerinden televizyon ve radyo yayını yapacak
Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehirlere yapacağı yurt dışı gezilerine temsilci üyelerin katılımı” ile “Meclis çocuklarının kendi emekleriyle yapacağı resimlerden takvim hazırlanarak satışa sunulması, elde edilecek gelirin sosyal sorumluluk projelerine aktarılması" konularında 2 önerge gündeme getirdi.
Ayşegül Yeşilnil’in eserleri sanatseverlerle buluştu
1985 yılından beri yapmış olduğu resimler, caz resimleri ve mitolojik resimlerden oluşan eserleriyle 17 kişisel sergi gerçekleştirdi. Resim çalışmalarının yanı sıra, 1987 yılından itibaren, birçok tanınmış caz müzisyenleriyle birlikte, profesyonel olarak caz söylemeye başladı.
Çocuklar, çocuk gözüyle sergileniyor
BURSA - Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte sokakta çalıştırılan çocukların çocuklarla ilgili yaptıkları resimlerden oluşan sergi açıldı. Bursa Kent Meydanı AVM, '20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü' etkinlikleri kapsamında önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
‘Fırçasız ressam’ çalınan tablolarını bekliyor (Özel)
İki tablonun manevi değerinin kendisi için büyük olduğunu belirten Akaslan, çalınan resimlerden birinde Hz. İsa'nın çarmıha gerilmesini tasvir ettiğini, diğerinde ise 'Fi Tarihi' ismiyle geçmişi anlatmaya çalıştığını kaydetti.
Öğrenci ve velileri Van için seferber oldu
Depremden zarar gören çocuklara çok üzüldüğüne değinen İpek “Umarım resimlerden elde edilecek gelir orada bir okul yapılmasına yetecek kadar olur.” dedi. Resimler en az 50 TL bedelle üst sınırı alıcının insiyatifne bırakılarak satışa çıkarıldı.
Aziziyeli öğrenciler, Cumhuriyet'in kazanımlarını resimlerle anlattı
Öğrencilerin Cumhuriyet'i ve kazanımlarını anlattığı resimlerden oluşan sergi, Aziziye Eğitim Kurumları Genel Müdürü Aziz Burgazlı tarafından açıldı. Açılış törenine öğretmen ve öğrenciler de katıldı.
Karaman İl Emniyet Müdürlüğü sloganlı etiket ve ruhsat kapları dağıttı
2010 yılında Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak basımı yapılıp öğrencilerimize dağıtılan 'Trafikte Çocuk Hikayeleri' isimli hikaye kitabındaki resimlerden faydalanıldı. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğümüzce resimlerin altına resme uygun trafikle ilgili uyarıcı sözlerin yazıldı ve her birinde 10 adet okul etiketi olan toplam 12 bin
Bu resimler karanlıkta da görülüyor
Özerdem, "Bu gün burada sergilenen resimlerden çok etkilendim. Işıklar kapanınca resimlerin görülmesi ise yapılan bu emeğe ayrı bir güzellik katıyor.” şeklinde konuştu.