reyting

Türkiye Finans’tan 100 milyon TL tutarlı Sukuk arzı
Topladığımız talebin arz rakamını aşması kurumumuzun reyting ve kredibilitesinin bir işareti. Türkiye Finans, Türkiye’de kredi derecelendirme notu en iyi sekiz bankadan biri. Yenilikçi ürünlerimiz, Sukuk ihraçlarımız, murabaha sendikasyonlarımız ve teknolojik yatırımlarımızla hedeflenen büyüme trendine katkı sunmaya devam edeceğiz.
Rusya yabancı öğrenci için cazibe merkezi olmak istiyor
İngiltere merkezli Quacquarelli Symonds (QS) firması tarafından açıklanan, dünya üniversiteleri reyting sıralamasında Rusya Devlet Üniversitesi, BRICS (Brezilya, Hindistan, Çin, Rusya ve Güney Afrika) ülkeleri arasında 3.
Sedat Doğan: Saha değil, yürek önemli
Erteleme maçı olması, reyting açısından önemliydi. Dünya bu maçı izledi. Juventus'la olmayan bir hesabımız vardı bugün de onu görmüş olduk. Başta başkan olmak üzere yönetimi, hocamızı ve oyuncuları tebrik ediyorum.
Forbes’e göre Putin dünyanın en etkili insanı
Forbes “Dünyanın en etkileyici insanları” reyting sıralamasını yayınladı. Listenin ilk sırasında Putin, ikinci sırada ABD Başkanı Obama ve üçüncü sırada Çin lideri Xi Jinping bulunuyor. Forbes’e göre, Putin hem Rusya hem de yurtdışında siyasi iradesini ortaya koydu.
Fitch’ten Türkiye’ye cari açık ve sermaye uyarısı
İSTANBUL - Uluslararası reyting kurumu Fitch’in Kıdemli Direktörü Paul Rawkins, Türkiye adına ekonomide en önemli risklerin cari açığın artması ve sermaye akımının gerilemesi olduğunu vurguladı. Rawkins, bu risklerin resesyonun (durulma) nedeni olduğunu dile getirdi.
ZDF yetkilisinden itiraf: Maalesef göçmen yüzler konusunda BBC gibi değiliz
OFFENBACH - Alman İkinci Kanalı ZDF’in Uluslararası İlişkiler Genel Müdürü Dr. Frank-Dieter Freiling, reyting verilerine göre göçmen halk tarafından izlenmediklerini söyledi.
Dergicilik 'MARS Tab' ile tablete giriyor
Tanıtım toplantısında dijital derginin tanıtımını yapan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, artık reyting ölçümlerinin sosyal medyadaki ilgi ve istatistiklere göre tespitinin konuşulmaya başlandığını belirterek, gelecekte bu tür uygulamaların daha dikkat çeker hale
Almanya’da gençlerin işlediği suç sayısı geriledi
Gelişmeye rağmen Almanya’da gençlik suçları ile ilgili yazılan kitaplar alıcı bulmaya ve şiddeti ele alan programlar reyting yapmaya devam ediyor.Gençlik suçları uzmanı Aşağı Saksonya Kriminoloji Enstitüsü Başkanı Prof.
Ali Kopuz: Dolar karşısında değer kaybeden tek para birimi TL değil
Nitekim kimi uluslararası reyting kurumları ve uluslararası finans kurumlarının raporlarında ekonomimizin zafiyetleri ve zayıf yönlerine yönelik çok fazla ileti görmeye başladık. Bu iletilere izin verilmemesi gerekiyor.
Burger King, kadını aşağılayan TV programından sponsorluğunu çekti
48 saat içerisinde 22 bin e-mail ve telefon desteği alan HO, Burger King’i yüksek reytingli bir reality show’un sponsorluğundan vazgeçirmeyi başardı.HO platformuna uyarısı için teşekkür eden Burger King, “Şu saat itibariyle programdan sponsorluğumuzu çektiğimizi bildiriyoruz.
Görmez uyardı: İftar sofraları israf sofralarına dönüşmemeli
İSLAMİ KONULAR REYTİNG KAYGISI VE MAGAZİN BOYUTUNDA OLMAMALIDIR Özellikle son yıllarda kamuoyunun hassasiyetine duyarlı kalarak medyanın, dini konulan anlamsız tartışma ve gerilim konusu yapmaktan özenle kaçınmaya dikkat
SGK Başkanı: Geçmişte ben de mobbing mağduru oldum
Gökalp İlhan, “Yine o haberleri yapanlara, ‘bu haberi şöyle yapsaydınız iyi bir reyting toplardı' dedim. ‘Türkiye'de bir üst düzey ve kamuda yüksek maaş alan bir yöneticinin çocuğu çalışıyor. Hem annesine hem de kendi okul giderlerine katkıda bulunabilmek için.
MÜSİAD: Bankalar teminatın yanında projeye de kredi vermeli
Bu ortamda Türkiye de 4 reyting kurumundan yatırım yapılabilir ülke notu aldı. Bu 10 senede elde edilen başarının dünyada takdir topladığının emaresi. Biz, bunu 'Güven Ekonomisi' olarak adlandırıyoruz.
JCR, Türkiye’nin kredi notunu 2 kademe artırdı
Ülkenin notunu 2 kademe birden atırıp BB’den BBB-‘ye çıkaran Japon reyting kurumu, finansal yapısında önemli bir kırılganlık olmadığını da vurguladı. (CİHAN)
Moody’s TOKİ’nin de notunu yükseltti
ANKARA - Türkiye’nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyeye getiren uluslararası reyting kurumu Moody’s’ten bir iyi haber de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) geldi.Reyting kurumu, TOKİ’nin küresel ve ulusal ölçekli notunu artırdığını duyurdu.
Menderes’in Yassıada günleri sahnede
Bizler Sanat 3 olarak, ‘gençliğini kaybeden ülke, geleceğini kaybeder’ anlayışından yola koyularak bu ülkenin gençlerini rant ve reyting canavarlarına kurban etmeyecek ve bu ülkenin geçmişini onlara unutturmayacağız.
BESD-BİR Başkanı Koca: Tavuk döner fiyatlarını yüksek buluyorum
Koca, “Duydukları, gerçeği yansıtmayan bilgilerle reyting yapmaya çalışan bazı kişilerin varlığı bizi çok üzüyor. Bu kişilerin verdiği yanlış, gerçek dışı bilgiler tüketicileri yanıltıyor. Bu da sektöre ve dolayısıyla tüketicilere büyük zararlar veriyor.
Ergün, sanayi rakamlarını olumlu buldu: Yüzde 4 büyüme hedefini rahat yakalarız
Türkiye’nin süratli ve kalıcı büyüdüğüne dikkat çeken Ergün, reyting kurumlarının da bu hakikati görerek ülkenin notunu artırdığını kaydetti.Türkiye’nin uzun vadede büyümesi için katma değeri yüksek ürünler üretmesi gerektiğini dillendiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Ergün, “Bunun için Bakanlık
Nazarbayev’in veliahtları açıklandı
ALMATI - Kazakistan’da zaman zaman gündeme getirilen Nazarbayev’in veliahdı kim olacak? sorusu Kazak basınında yeniden gündemde.
Erdoğan: İsim boyutuna takılıp, hedefin arka plana itilmesine müsaade etmeyin
Gençlerin ölümüne tiraj ve reyting kaygısıyla bakanlar oldu hala var. Kasasına giren çıkan para noktasında bakanlar oldu ve bunlar hala var. Akan kana bakarken kendi çocuklarını, kardeşlerini gözünün önüne getirmeyip kendi reytingini şöhretini düşünenler oldu ve bunlar da hala var.
İhracat Mart'ta binde 3 arttı
Reyting kurumları da bunun sinyalini veriyor. Geçenlerde Standard & Poor’s Türkiye’nin notunu artırdı. Bu kurum, notumuzu bir kademe artırdı.
Sanayici de S&P’nin not artırımını eksik buldu
İSTANBUL - Uluslararası reyting kurumu Standard & Poor’s (S&P)’un Türkiye’nin kredi notunu BB+’ya yükseltmesi sanayicileri mutlu etti ancak, sektörün önemli isimleri artışı yetersiz buldu. Kabine üyeleri de söz konuşu artışı 'yetersiz' bulduklarını açıklamıştı.
İSGİD’den not artırımı yorumu: Daha iyisini hak ediyoruz
Demokratik Açılım’da alınan merhale, bölgede İsrail ile normale dönen temaslar, reyting kurumlarının da ilgi alanında. Bu not artışı yakın vadede yeni artışların da görüleceğinin işaretini veriyor. Türkiye'nin elde ettiği başarılar şu kredi notunu hak etmiyor.
Yalçıntaş: Not artışı yatırım fonlarının Türkiye’ye girişini kolaylaştıracak
Murat Yalçıntaş, “Not artışının 3 uluslararası reyting kurumu içinde en korumacı olan S&P’den gelmesi mühim. S&P geriden geliyor ama bu not artışı gayet olumlu.” yorumunu yaptı.
Bakan Çağlayan: S&P’nin not artırımı yeterli değil
ANKARA - Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, uluslararası reyting kurumu Standard&Poor’s (S&P)’un Türkiye’nin kredi notunu BB’den BB+’ya çıkartmasını memnuniyetle karşıladı. Zafer Çağlayan, “Bu not artırımını uzun zamandır bekliyordum, ama yeterli değil.
(ÖZEL) Hikmet Karaman: 8 final maçımız var, Avrupa’ya gitmek zorundayız
Bunlar reyting ve paranın getirdiği avantajları kullanıp o yönde yönlendirmek isteyenler var. Geçen kura çekiminde Ahmet Çakar’ı ben de izledim.
Bursaspor’dan Hikmet Karaman yalanlaması
Reyting ve tiraj kaygıları ile yapılan bu tür haberlerin zorlu maçlar öncesinde daha çok izlenmek ve daha çok satış yapmak uğruna camiaları birbirine düşürme amacı güttüğünü dikkat çekilen açıklama, şöyle devam etti: “Bununla
Uşşak, 'Sayın Öcalan' ifadesine açıklık getirdi
Reyting hazretlerini tatmin etmek isteyebilir. 'Sayın Öcalan' ifadesine gelince, bu kanlı kinli dönemi sona erdirmek için o kişinin yardımına ve desteğini muhtaç iseniz muhatabiyette herhalde hakaret dilini kullanamazsınız
Moody’s’ten not artırımı gelmedi, borsada kayıp yüzde 4’ü aştı
İSTANBUL - Uluslararası reyting kurumu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu artırmaması ve ödemeler dengesi ile ilgili uyarılarda bulunması İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi’nde satışları artırdı
Çağlayan: Otomotivde yüzde 85 yerlilik oranını yakalayacağız
"REYTİNG KURUMLARI İTİBAR EROZYONU İLE KARŞI KARŞIYA"Gazetecilerin Moody’s’in not artırım sinyali verdiğini aktarması üzerine Zafer Çağlayan, "Bu reyting kurumları, Türkiye’nin hak ettiği notu vermede cimriler
TRT Genel Müdürü Şahin: Süper Lig yayın ihalesine girmeyeceğiz
oranları bakımından önemli başarılara ulaştığını belirten Şahin, “Seksenler, Sakarya Fırat, Böyle Bitmesin,Zengin Kız Fakir Oğlan gibi dizilerimiz iyi reyting alıyor. TRT’nin günlük ortamala reytingi 3,2’lere kadar yükseldi.
Çağlayan’dan S&P yorumu: İnşaallah akılları başlarına gelir
İSTANBUL - Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Hazine'nin uluslararası reyting kurumu Standard & Poor’s (S&P) ile anlaşma yenilememesini olumlu karşıladı. Çağlayan, “Hazine bu konuda dilediği kurumları ile bağlantıda bulunabilir.
S&P, Türkiye’yi notlandırmaya devam edecek
İSTANBUL - Uluslararası reyting kurumu Standart & Poor’s (S&P), Türkiye’yi notlandırmaya devam edeceğini bildirdi.Kurumdan yapılan açıklamada “Ülke ile not artırımına dair anlaşma bitirildi.
Putin, 2012’nin siyaset adamı listesinde ilk sırada
sağcı Liberal Demokrat Parti Başkanı Vlamir Jirinovski yüzde 7, Komünist Parti lideri Genadi Zyuganov yüzde 3, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise yüzde 3 reyting alabildi.Rusya lideri Putin, VTsIOM’un 2007’den bu yana yaptığı çalışmalarda her yıl listede ilk sırada yer almayı başardı.
Ünal Aysal: Şike sürecinde şu anda yapacağımız hiçbir şey yok
Basınımız ve televizyonumuz sporu, sağlıklı ve sağlam karakterli nesiller yetiştirmek için yaptığımızı neredeyse unutarak bir tiraj ve reyting mücadelesi içinde, meselenin sadece rekabet boyutuna kilitlenmiş durumdadır.
"Üniversite kurmak isteyen müteşebbislere güvenilmeli"
HÜSNÜ ÖZYEĞİN: BAŞARIYI ÖLÇMEK İÇİN REYTİNG SİSTEMİ KURULSUN"Kamudan hiçbir şey almadan kendim 400 milyon liralık yatırım yaptığım için üniversitemin geleceği için fevkalade hassas ve ilgiliyim.
Maliye Bakanı: Türkiye artık uluslararası kreditör ülke
Türkiye’nin dünyada artan itibarına işaret eden Şimşek, “Uluslararası reyting kurumları not artırımına gidiyor. Ülkeye yatırım yapılabileceği iletilerini veriyor. Bu durum faiz oranlarını geriletecek, Türkiye’ye giren sermayeyi artıracaktır.
Milletvekili Demir'den dizilere eleştiri
Bu dizinin senaryosunu yazanlar ya ecdadının tarihini bilmiyorlar ya da kasıtlı olarak farklı bir algı oluşturma ve reyting peşindeler. Ecdadımız bunu hak etmiyor.
Oyuncu Nebahat Çehre: Başbakan gündem değiştirmek istiyor olabilir
Sultan Süleyman, birebir anlatılamaz reyting kaygısı vardı. Masalımsı bir havayla anlatıldı. Yapılan bir hikaye değil emektir bu. Çocuklar tarihimizi merak etti, bu konuda kitaplar basıldı.
‘Türbesine gelen Kanuni’ye dua, Hürrem’e beddua ediyor’
Reyting ve izlenebilir olma kaygısı, bizi tarihi gerçeklerden tarihten çok uzaklaştırıyor. Bunu bende şiddetle eleştiriyorum.
DOSB Başkanı Uslu: İşsizlik değil, işçisizlik var
Abdülkadir Uslu, uluslararası reyting kuruluşu Fitch'in Türkiye'nin notunu "Yatırım yapılabilir" seviyesine çıkarmasıyla ilgili ise şunları söyledi: “Bankacılık ve finans sektörünün çok sağlam olması, kontrol altında olması bizi çok rahatlatıyor.
BDDK Başkanı: Gelir elde etmeden harcar duruma geldik
Ben Fitch'in ardından diğer reyting kurumlarının da not artırımına gideceğini umut ediyorum. Fitch'in adımı ile önemli bir aşama alındı. Buna bağlı olarak risk algımız gerileyecektir.
İhracatçı, Merkez’den 'politika faizi'ni de indirmesini istiyor
Uluslararası reyting kuruluşu Fitch’in Türkiye’yi yatırım yapılabilir ülke konumuna getirmesi ihracatçıyı memnun etti. Not artırımının yabancı yatırımları artıracağını öngören sektörün sıcak para ve liranın değeri ile ilgili kaygıları da arttı.
Bakan Şimşek: Reyting kuruluşları Türkiye’yi geriden takip ediyor
DENİZLİ - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uluslararası reyting kuruluşlarının Türkiye’yi geriden takip ettiğini söyledi. Şimşek, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) yeni akademik yıl açılış törenine katılmak için geldiği Denizli’de, Vali Abdülkadir Demir’i de ziyaret etti.
Çağlayan: Fitch'i diğer kredi derecelendirme kuruluşları takip edecek
İSTANBUL - Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, uluslararası reyting kuruluşu Fitch'in not artırımını geç alınmış bir karar olarak değerlendirdi. Çağlayan, "Fitch'in not artırımı lütuf değil.
Sigortacı not artırımından umutlu: Yabancı yatırımı artacak, BES büyüyecek
İSTANBUL - Sigortacılık sektörü uluslararası reyting kuruluşu Fitch’in Türkiye ile ilgili not artırım kararını olumlu buldu. Türkiye'nin yatırım yapılabilir ülke seviyesine getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Recep Koçak, Fitch’in kararının ekonomiyi
"Hazine, Türk yatırımcının sukuk ile finanse edilmesinin yolunu açtı"
Çalıştaya akademisyenler ve finans uzmanlarının yanı sıra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası yetkilileri, reyting şirketleri, uluslararası hukukçular, yatırım ile menkul kıymetler şirketlerinden temsilciler katılacak.
Dündar: Duvara yatak resmi yapar karşısına geçer uyurum
Bu tür haberlerin ekranlarda ve gazete sayfalarında yoğunlaşmasının bir sebebi de reyting ve traj getirmesiydi.” ifadesini kullandı.
MHP'li Yalçın: CHP beceriksiz ve basiretsiz siyasetin timsali haline geldi
Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un, MHP ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle ilgili haddini aşan beyanlarda bulunduğunu kaydeden Yalçın, "Haluk Koç, reyting ve ortalığı karıştırmak hevesiyle zaman zaman MHP’ye sataşmakta.
Reyting yönetmeliği yürürlüğe girdi, belgesiz ölçüm yapana 600 bin lira ceza
ANKARA - Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK)'nun, reyting operasyonu ile ölçüm şirketlerine karşı oluşan güvensizliğin önüne geçecek yasal düzenlemesi yürürlüğe girdi. Üst Kurul, bundan böyle ölçüm yapacak tüm şirketlere 'izlenme ve dinlenme ölçüm yetki belgesi' verecek.