römorkör

Arabalı feribotta korkutan yangın
Hareket kabiliyetini yitiren feribot, römorkör yardımıyla Tekirdağ Limanı'na çekildi. Yolcular ve araçlar tahliye edildikten sonra ekipler, feribotta inceleme başlattı. (CİHAN)
Türkiye'nin Kıbrıs tatbikatının deniz safhası başarıyla tamamlandı
1 sahil güvenlik helikopterinin katıldığını belirten Kezek, KKTC’den ise 1 arama kurtarma helikopteri, 1 ambulans helikopteri, 3 sahil güvenlik botu, 1 römorkör ve 1 deniz aracının iştirak ettiğini belirtti.
Çanakkale açıklarındaki bir yük gemisinde yangın çıktı
ÇANAKKALE - Ege Denizi'nin Çanakkale açıklarında ki bir yük gemisinde yangın çıktı. Bölgeye römorkörler gönderildi.
36 sektöre canlılık getiren gemi tersaneleri teşvik istiyor
Tersanede şuan 1 römorkör, 2 adet 4 bin 500 tonluk nehir tipi kuru yük gemisi imalatı gerçekleştirdiklerini söyleyen Zorlu, sektörün dünyada ciddi bir daralma yaşamasına rağmen kendilerinin imalata devam ettiklerini kaydetti.
Çanakkale Boğazı'ndan dev platform geçti
bandıralı, 97 metre uzunluğunda, 57 metre yüksekliğinde ve 103 bin 800 groston ağırlığındaki ''Ukraine'' isimli petrol ve doğalgaz arama platformu, bir römorkör tarafından çekiliyor. Giresun'a gidecek olan platform Marmara Denizi'ne çıktıktan sonra bogaz trafiği yeniden açılacak.
Bakan Yıldırım: Montrö'nün imzalandığı yıllarda değiliz
İSTANBUL - Boğazlardan geçen gemilerin kılavuz gemi ve römorkörle gitmemesinin büyük hata olduğunu belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Emniyet pazarlık konusu olmaz.
Lüks yat 'Prince Abdülaziz' Marmaris’te
Suudi kralın yatına körfeze girişi sırasında bir römorkör eşlik etti. Lüks yatta kraliyet ailesinden kimlerin bulunduğu konusunda bilgi alınamadı. Liman etrafında güvenlik önlemi alınması dikkat çekti.
Ereğli açıklarında batan gemi amatör kamera tarafından görüntülendi
Gemide bulunan 3 mürettebat ise römorkörler sayesinde kurtarıldı. Geminin batış anı amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi. Moldova bandıralı 13 mürettebatlı 'Yukka' gemisi, Muğla'nın Güllük Limanı'ndan cam, seramik, kaynak elektrotları ve boya sanayisinde kullanılan feldspat madenini
Heybeliada’daki yangın söndürüldü (Özel)
4 uçak ve 1 helikopter havadan, Kıyı Emniyeti’ne bağlı römorkör denizden, itfaiye ekipleri ve vatandaşlar da karadan alevleri bastırmaya çalıştı. Müdahale yaklaşık 2 saat sürdü.
İzmir’in 'İmbat'ı denize indi
Belediyesi’nin “Yüzülebilir Körfez” hedefindeki önemli aktörlerden biri olacak kesici emici tarama gemisine “Meltem İzmir”, ona lojistik destek sağlayacak römorköre ise “İmbat İzmir” adı verildi. İstanbul Tuzla Tersaneleri’nde suya indirilen İmbat, temmuzun ilk günlerinde İzmir Körfezi’nde olacak.
Yat limanına yönelen dev gemi korkuttu
Bahama bandıralı, 3 bin yolcusu ve bin 200 mürettebatı bulunan gemi, daha sonra bir pilot tekne ve römorkör yardımıyla Kuşadası Limanı'na götürüldü.Önceki yıllarda "Sky Wonder" adlı bir yolcu gemisinin karaya oturmasından sonra gemilerin yanaşmasına daha çok dikkat gösteriliyor.
Ragıp Paşa Dalyanı'nın su altında kalan duvarları yıkıldı
Bu amaçla bir adet tarama gemisi ve römorkör alıyoruz. Yapımı süren gemi ve römorkörü temmuz ayında teslim edilecek. Çamurları bertaraf edecek bu son sistem makineler işimizi çok kolaylaştıracak.
İzmir Körfezi'nin dibini temizleyecek gemi gün sayıyor
İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılan, 9,5 milyon liralık kesici-emici tarama gemisi ve römorkörün yapımı devam ediyor. İmalatları Çiğli ve Tuzla’da yapılan gemiler, temmuz ayında teslim edilecek.
Bakan Yıldırım: İzmir Körfezi'ni temizleyeceğiz
Römorkör için 3 milyon 463 bin, kesici emici tip tarama gemisi için de 5 milyon 850 bin liralık yatırım yapılacağını ifade eden Yıldırım, gemilerin temmuz ayı içerisinde teslim alınacağını bildirdi. Yıldırım, “Son teknolojiye sahip, dip taraması yapabilen gemilerle körfezde derin bir koridor açılacak.
Çanakkale’de römorkör battı
ÇANAKKALE - Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Babakale köyü açıklarında, gece bir römorkör battı. Römorkörün 4dört mürettebatı kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.
Kuru yük gemisi limana alındı
ZONGULDAK - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gece 02.30 sularında SOS sinyali veren St. Filip isimli kuru yük gemisi römorkörler sayesinde liman içine alındı.
Bakanlıktan, Karadeniz Ereğli'de batan gemi ile ilgili açıklama
30 civarında Erdemir’e ait 2 adet römorkör ile 1 adet palamar botunun olay mahalline Kdz. Ereğli Liman Başkanlığı'nca sevk edildiği, çalışmalara Eskişehir ilinden kalkan bir helikopterinde iştirak ettiği, gemiden bu saatten sonra haber alınamadığı ve yapılan
Karaya oturan kuru yük gemisi kurtarılmayı bekliyor
Geminin bulunduğu yere bir römorkör ve bir kurtarma botu geldi; ancak dev dalgalar ekiplerin işini zorlaştırdı. İzmit'ten Bulgaristan'ın Varna Limanı'na doğru giden ve içinde 9 personeli bulunan Moldovya bayraklı 'Rona' adlı kuru yük gemisi, Karadeniz'deki olumsuz hava
Batma tehlikesi geçiren gemi denizde bekletiliyor
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı römorkör ve tahlisiye botları, Zeytinburnu açıklarında bekletilen geminin çevresinde güvenlik önlemi aldı .Yetkililer, botlarla geminin etrafında gezerek kontrol altında tutuyor.
Körfezi temizleyecek tarama gemisi ve römorkör 8 ay içinde İzmir'e geliyor
İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi, körfez dibindeki ve dere ağızlarındaki çamuru temizleyecek tarama gemisi ve römorkör alımı için açtığı ihaleyi sonuçlandırdı. 8 ay sonra İzmir Körfezi'nde hizmet vermeye başlayacak araçlar için belediye, 9.
Boğazda felaket senaryosu gerçeğini aratmadı
Tatbikata; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait 2 helikopter, 4 tane bot, Hudutlar ve Sahiller Müdürlüğüne ait deniz ambülansı, 4 adet römorkör tatbikata katıldı. Üsküdar sahilinde de yardım ekipleri bekletildi.
İki dev konteyner gemisi Çanakkale Boğazı'nın misafiri
Yunanistan'ın Pire Limanı’ndan Ambarlı Limanı’na giden Liberya bandıralı iki konteyner gemisinden biri, römorkör eşliğinde Çanakkale Boğazı'ndan geçti. Diğeri de kısa bir süre sonra geçecek.
Makinesiz gemi yedekli olarak boğazdan geçti
ÇANAKKALE - Çanakkale Boğazı'ndan yedekli olarak geçen Panama bandıralı, 102 metre uzunluğundaki makinesiz gemiye "Kurtarma-4" römorkörü refakat etti.Antigua Barbuda Bandıralı "Salus" adlı, 31 metre uzunluğunda ve 260 groston ağırlığındaki römorkör tarafından çekilen "Heidi-1" adlı 3 bin 370 grostonluk makinesiz geminin
İzmir Büyükşehir: Ragıp Paşa Dalyanı'nın dip kalıntıları temizleniyor
Sirkülasyon kanalı açıp dere ağızlarını temizlemek için bir gemi ve römorkör alım şartnamesi hazırladık, en kısa sürede ihaleye çıkacağız. Bir saatte 600 ton kuru çamuru ve yüzde 15'i çamur olan 4 bin ton malzemeyi 2 kilometre uzağa aktaracak bir makine alacağız.
Arabayı minibüse paketlediler
BERLİN - Almanya’da Kazak asıllı iki vatandaş, gümrükten satın aldıkları araçları ülkelerine götürmek için akıl almaz bir yola başvurdu. Römorkör ve benzin masrafından kurtulmak için satın aldıkları ikinci el Mazda marka arabayı minibüsün içine yüklediler.
Çanakkale Boğazı'ndan geçen yedekli geminin halatı koptu
Türk bandıralı, "Kaptan Teoman" isimli 32 metrelik römorkör tarafından çekilerek götürülen, 3 bin 475 grostonluk Antigua bandıralı "Dalina" isimli gemisinin çeki halatı, Uzunburun mevkisinde koptu. Geminin sürüklenmemesi için demir atan kaptan, durumu Çanakkale Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü’ne rapor etti.
Su sıkıntısı çeken ülkelere kutuplardan buzdağları taşınacak
Kuzey Kutbu’ndan dev buzdağlarını (aysberg) römorkörle çekmeyi planlayan 70 yaşındaki Mougin, bu yolla milyonlarca insanı susuzluktan kurtarmayı amaçlıyor. Dünyada yaklaşık 1,1 milyar insan, temiz içme suyu bulmakta zorlanıyor.
Bozcaada açıklarındaki canlı hayvan yüklü gemide yangın çıktı
Bunun üzerine bölgeye, üç römorkör ve hızlı tahlisiye botları sevk edildi. Yangına müdahele eden mürettebat, geminin tahliyesine hazırlandığı sırada yangını söndürmeyi başardı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı, geminin Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait römorkörler tarafından yedekli olarak Tekirdağ Limanı'na götürüleceği kaydedildi.
İTÜ’den Denizcilik Şenliği
Gün içerisinde Kıyı Emniyet’ten gelecek olan römorkör ve yangın söndürenlerin etkinlikleri olacak. (CİHAN)
Dev petrol arama gemisi Sinop açıklarında petrol arayacak
Montaj işleminin tamamlanmasının ardından dev gemi, Sahil Güvenlik botu gözetiminde 5 römorkör yardımıyla Samsun Limanı’ndan çıkması sağlandı. Yapılan anlaşma çerçevesinde ExxonMobil Karadeniz'de iki adet kuyu açacak.
Dev platform Marmara sularında
Yaklaşık 120 metre boyunda ve 86 metre yüksekliğindeki dev platforma çok sayıda römorkör ve klavuz kaptan eşlik etti. (CİHAN)
'Samsun' isimli gemi Libya’ya hareket etti
Bu arada, Sarayburnu’ndan hareket eden Samsun gemisine, 2 römorkör ile deniz polisine ait iki tekne eşlik etti. Geminin kalkışı sırasında halatlardan birisinin açılması unutulunca panik yaşandı. Bağlı kalan halat da çözülünce gemi yola çıktı.
Sinop Limanı'nda karaya oturan yük gemisi kurtarıldı
SİNOP - Sinop Limanı'nda şiddetli fırtına sebebi ile sürüklenerek karaya oturan Armarin 3 isimli yük gemisi, römorkör yardımıyla kurtarıldı.İstanbul'dan Giresun'a vinç götüren ve Sinop Limanı'na demirleyen 90 metre uzunluğundaki, 9 mürettebatı bulunan 2 bin 191 grostonluk Türk bayraklı Armarin 3 isimli yük gemisi
Vinç taşıyan yük gemisi Sinop'ta karaya oturdu
Şirket yetkililerinden ve çevre illerden römorkör istendi.Sinop sahilinde gemiyi gören ve şaşkınlarını gizleyemeyen vatandaşların; fotoğraf çekip, kamera ile görüntü almaları dikkat çekti. (CİHAN)
Panama bandıralı yük gemisi Çanakkale Boğazı'nda arızalandı
Transit gemi geçişlerine engel teşkil etmeyen geminin yanına, güvenlik amacıyla ''Söndüren-4'' isimli römorkör sevk edildi. Klavuz kaptan almış olan geminin, arızasını gidermek üzere güvenli bir bölgeye demirleyeceği kaydedildi.
Bodrum'da kuru yük gemisi karaya oturdu (1)
Bölgeye yardım amacıyla 2 sahil güvenlik botu gönderildiği ve çarpma neticesinde karaya oturan geminin kurtarılması için Milas'ın Güllük beldesinden römorkör istendiği bildirildi. Muğla Valisi Fatih Şahin, sabaha karşı kuru yük gemisinin karaya oturduğu belirterek, "Gemi içerisinde 12 mürettebat bulunuyor.
Bodrum'da kuru yük gemisi kayalara oturdu (1)
Yardım amacıyla iki Sahil Güvenlik botu gönderildiği, karaya oturan geminin kurtarılması için Milas'ın Güllük Beldesinden römorkör istendiği bildirildi. Muğla Valisi Fatih Şahin, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: "Gemide 12 mürettebat bulunuyor.
'Afrika'ya iğneden ipliğe her şeyi satabiliriz'
Dün geldik, bugün bizden petrol gemisi, römorkör ve balıkçı gemisi talep ediyorlar." dedi. Bakan Zafer Çağlayan'ın, program kapsamında Afrika ülkelerine Türkiye'den yapılacak ihracat ve yatırımların bedellerinin Türkiye'nin petrol ithalatıyla ödenmesi önerisinin
CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne dava
İhale ile 32 şehir hatları vapuru, 3 yolcu motoru, 1 römorkör, 2 hizmet motoru, 1 yakıt gemisi 7 yüzer iskele olmak üzere toplam 46 deniz vasıtası bulunuyor. Bunlara ek olarak 49 adet iskele ve terminal ile Haliç Tersanesi'nin 30 yıl intifa hakkı karşılığında işletilmesi için, yıllık belirlenen muhammen yıllık 400 bin TL bedel
Çanakkale Boğazı'nda etkili olan lodos deniz ulaşımını felç etti
Malta bandıralı, 67 metre uzunluğunda ve bin 780 grostonluk "AGAT" adlı römorkör tarafından çekilerek sabah saatlerinde Gelibolu önlerine gelen platform, kuvvetli lodosun etkisiyle gemilerin boğaz geçişi sırasındaki hız limitinin altında kaldı.
Dev gemi 4 bin 500 yolcusu ile okyanus ortasında mahsur kaldı
Geminin yardım isteğine önce bir ardından da iki tane daha römorkör göndererek cevap veren Sahil Güvenlik ekipleri, gezi gemisini karaya çekmeye çalışıyor. ABD Sahil Güvenlik biriminden yapılan açıklamaya göre geminin motor dairesinde pazartesi sabahı çıkan yangın sonunda tüm elektriğinin kesildiği belirtildi.
Aslan Sivri Römorkörü, denize römorkör indirdi
Tersane girişinde işçilerle tokalaşan Bakan Yıldırım, Med Yılmaz Tersanesi İşletme Müdürü Tarık Uysaltürk'ten römorkör hakkında bilgi aldı. Yıldırım, kriz döneminde tersane sektörüne 2 milyar liralık kamu projesi verdiklerini söyledi.
Dev petrol platformu Çanakkale Boğazı'nı tek taraflı kapattı
70 metre boyundaki "GSP Quin" römorkörü tarafından çekilen, 52,4 metre uzunluğunda ve 40,8 metre genişliğindeki platformun geçişi sırasında, aralarında Kıyı Emniyeti Müdürlüğü'ne ait Söndüren-4 ve Kurtarma-2'nin de bulunduğu, özel olarak kiralanan toplam
Dev yüzer havuz Çanakkale Boğazı'nı kapattırdı
Danimarka'dan Yalova'ya götürülen 227,5 metre uzunluğundaki yüzer havuzu, İtalyan bandıralı, 55 metre uzunluğunda ve bin 658 grostonluk ''Carlo Martello'' adlı römorkör çekti. Öğle saatlerinde boğaza Ege Denizi'nden giriş yapan yüzer havuzun geçişine, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait Söndüren-4, Söndüren-6, Kurtarma-2 ve Kurtarma-3
İstanbul Boğazı'ndan en uzun yük gemisi geçti
Kerkis" adlı gemiye iki büyük römorkör eşlik etti. Çin'den gelen ve Ukrayna'ya giden geminin demir cevheri yükledikten sonra tekrar boğazdan geçeceği belirtildi. Yaklaşık 10 yıl önce 312 metre uzunluğunda yük gemisi, 30-40 yıl önce de 330 metre uzunluğunda tankerlerin geçtiği İstanbul Boğazı'ndan geçecek en uzun gemi olan "V.
Karasu'da ilk gemi denize indi
Özel balonlar yardımıyla denize indirilen gemi, daha sonra römorkör tarafından çekilerek Marmara Tersanesi'ne götürüldü. Gündoğdu Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Gündoğdu, CİHAN muhabirine yaptığı açıklamada, geminin tamamlanmasında gecikmenin söz konusu olmadığını
Mavi Marmara, Türkiye'ye hareket etti
İsrail Radyosu'nun haberine göre, Mavi Marmara'yı Türkiye'den gönderilen bir römorkör çekiyor. Defne ve Gazze adlı iki Türk gemisinin daha bugün Türkiye'ye doğru hareket etmesi bekleniyor. Gemilerin 8 ya da 9 Ağustos'ta Türkiye'ye ulaşacağı tahmin ediliyor.
Mavi Marmara'yı almak için Mersin'den bir römorkör hareket etti
Gazze'ye yardım götürürken İsrail tarafından düzenlenen kanlı saldırıda el konulan Mavi Marmara ile iki gemiyi getirmek için Mersin'den bir römorkör hareket etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kıyı Emniyetine ait Söndüren-7 isimli römorkör eksikliklerinin tamamlanması için Mersin Limanı'na geldi.
Aliağa'dan İsrail'e liman römorkorü ihraç ediliyor
İzmir'in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren Mariner Makina, gerilen ilişkilere rağmen son üç yılda, Norveç ve Yunanistan'dan sonra İsrail'e de liman römorkörü satmayı başardı. Römorkör, Aşhod Limanı'na götürüldü.
Protokol üyeleri, Karadeniz gezintisi yapıp denize çelenk bıraktı
Valililk önündekü törenin ardından protokol, römorkör ile Karadeniz gezintisi yapıpı denize çelenk bıraktı. Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen törende, Atatürk anıtına çelenk konulması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklâl Marşı okundu.