ruhsatsız av tüfeği

Uyuşturucu kuryelerinin yeni hedefi öğrenciler
sürdürdüğü sokak satıcılarına yönelik 10 ayrı adrese eş zamanlı yapılan operasyonlarda 1 kilo 264 gram esrar, 24 gram bonzai ve 217 adet extacy hap ile 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Operasyonda Skooly isimli köpek ev ve bahçelerde uyuşturucu aradı.
Eş zamanlı operasyonda 25 kilo esrar ele geçirildi
TRABZON - Gümüşhane ve Trabzon’da yapılan eş zamanlı operasyonda 25 kilo esrar, 6 bin 236 kök hint keneviri, 2 adet tabanca, 3 adet ruhsatsız av tüfeği ile bu silahlara ait mermiler ele geçirildi. Olayla ilgili 5’i Gümüşhane’de, biri Trabzon’da olmak üzere gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü çıkartıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Osmaniye’de 'torbacı' operasyonu
Şahısların üzerlerinde, araçlarında, ikamet ve iş yerlerinde yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait fişek, bir adet ruhsatsız av tüfeği, bir adet kurusıkı tabanca, bir adet ruhsatlı tabanca, 291 gram esrar, 604 adet uyuşturucu sentetik hap, 17.
Jandarmadan şafakta uyuşturucu operasyonu: 16 gözaltı
Jandarma kamerası tarafından kaydedilen operasyonda piyasa değeri yaklaşık 5 bin lira değerinde 2 bin 669 gram kubar esrar, 3 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 4 adet şarjör, 205 adet 9 milimetre çapında tabanca fişeği, 15 adet cep telefonu, 1 adet sim kart ele geçirildi.
Muğla'da tarihi eser operasyonu
işyerlerinde eşzamanlı yapılan aramalarda çeşitli dönemlere ait 50 parça tarihi eser, dedektör, sikke, yüzük, heykel, 10 santimetre çapında heykel başı, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ve kazılarda kullanılan malzemeler ele geçirildi.
Eğirdir'de uyuşturucu operasyonu
Isparta'nın Eğirdir ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 19 kilo 460 gram esrar, 64 kök Hint keneviri, 2 kilo 560 gram kenevir bitkisi tohumu ve 2 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Eğirdir'e bağlı Pazarköy'de uyuşturucu yetiştirildiği ve piyasaya uyuşturucu madde sürüleceği bilgisine ulaşan jandarma ekipleri, verilen adresi takibe aldı.
İvrindi'de 24 kg. esrar ele geçirildi
esrar, 681 kök Hint keneviri ve 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirdi. Emniyet güçleri tarafnıdan Soğanbükü köyünde bulunan bir mısır tarlasına ve tarla sahibinin ikamet adresine operasyon düzenlendi.
Yaban keçisini avlayan 2 kişiye 14 bin 620 lira para cezası
Çalışmalar sonucu durdurulan araçta yapılan aramalarda ruhsatsız av tüfeği ve poşet içerisinde bir miktar et elde edildi. Araçtaki O.Ç. ve B.Ç.’nin yapılan sorgusunda araçtaki etin yaban keçisine ait olduğunu itiraf ettikleri öğrenildi.
Narkotik köpeği 'Varis ve Acil' 3 ton 690 kilo uyuşturucu yakalattı
Belirlenen adreslerde yapılan aramalarda; 2 adet ruhsatsız av tüfeği ile birlikte evlere gizlenmiş yaklaşık 35 bin 100 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi. 3 ayrı tarlada birbirleri ile irtibatlı sir 500 metre mesafede döşenmiş yağmurlama yöntemli sulama sistemi, bekleme ve emniyet kulübesi ile düzenlenmiş ekili vaziyette 122
Çanakkale'de tefecilik operasyonu
işyeri ve arabalarında yapılan aramalarda 72 adet borç senedi, 215 adet muhtelif belge, 4 adet cep telefonu, 4 adet sim kart, 130 adet tapu senedi ve 3 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Olayla ilgili 27 mağdurun da ifadesi alındı.
Osmaniye'de uyuşturucu operasyonu: 30 kişi tutuklandı
Zanlıların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramada 4 ruhsatsız av tüfeği, 1 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 24 kilogram satışa hazır vaziyette esrar ile 30 gram eroin ele geçirildi.Zanlılar emniyetteki işlemlerin ardından ‘uyuşturucu madde ticareti yapmak ve nakletmek, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ile 6136 Sayılı Kanuna muhalefet’ suçlarından
Cezaevinden firar eden şahıs 1 yıl sonra yakalandı
Yakalanan şahısla birlikte evde 1 kilogram esrar, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 8 adet Osmanlı ve Bizans dönemine ait tarihi eser sikke ve sahte kimlik ele geçirildi. M.S adlı şahıs jandarma ekipleri tarafından yakalanarak Afşin Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.
Evinde saksıda kenevir yetiştiren kişi gözaltına alındı
Evde yapılan aramada üç plastik bidon içerisinde ekili vaziyette 27 kök kenevir bitkisi ve 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Ele geçirilen kenevir bitkileri imha edilirken, şüpheli Ü.
Jandarma 3 ilde cephanelik gibi silah ele geçirdi
eş zamanlı olarak 12 ayrı adrese yapılan baskınlarda 20 adet 9 mm ruhsatsız tabanca, 1 adet 7,65 mm ruhsatsız tabanca, 4 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 21 adet tabanca şarjörü, 34 adet tabanca fişeği ile 19 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi.
Jandarmadan uyuşturucu operasyonu
esrar, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 22 adet av tüfeği fişeği ve 7 adet 9 mm. çapında tabanca fişeği ele geçirildi. Gözaltına alınan 31 kişi, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.
Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 11 kişiden 5'i tutuklandı
çapında tabanca, 10 adet tabanca fişeği, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet oluklu kama, 1 adet muşta, 1 adet çalıntı motosiklet, 150 litre çalıntı akaryakıt, 3 adet çalıntı akü, 11 adet cep telefonu ve hafıza kartları ele geçirildi.
Polis, 153 kilogram eroini zuladan 'besmele' ile çıkardı
/>Coş, ayrıca polisin organize suç Örgütleri ve çetelere karşı kararlı mücadelesini de sürdürdüğünü, bu yılın üç ayında 231 adet ruhsatsız tabanca, 78 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilerek gerekli yasal işlemlerin yapıldığını dile getirdi.
Tarihi eser kaçakçılığı şüphelileri adliyeye sevk edildi
Şüphelilerin ev ve işyerlerine yapılan aramalarda, 82 adet tarihi olduğu değerlendirilen obje ve sikke, 8 adet tarihi eser arama dedektörü, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 28 adet fişek, 8 adet tarihi tabanca ele geçirilmişti.
Üç ildeki uyuşturucu operasyonunda 37 zanlı yakalandı
esrar, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve 20 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi. Aynı uyuşturucu şebekesine yönelik ilki 2012 Ekim ayında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 80 kişiden 68'i tutuklanmıştı.
Muğla'da kaçak silah ve sigara operasyonu
Aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız kurusıkı tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 77 adet tabanca fişeği, 63 adet av tüfeği fişeği ve 133 paket kaçak sigara ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Uşak'ta tarihi eser operasyonu
6 adet metal obje, üzerinde Latince harf ve insan figürü bulunan 1 adet mermer parçası ve 1 adet süngü olmak üzere toplam 52 parça tarihi eserle 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Şüpheli K.Y. gözaltına alındı.
Jandarmadan tarihi eser kaçakçılarına darbe
haç figürlü kolye, boğa başı figürlü ziynet eşyası ile yine bu suçlarda kullanıldığı düşünülen bir kuru sıkı tabanca, bir kasatura bıçak ve bir adet de ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Yakalanan şahıslar adli makamlara sevk edilirken ele geçirilen tarihi eserlere el konularak müze müdürlüğüne teslim edildi.
Adana'da 132 parça tarihi eser ele geçirildi
Ayrıca evde yapılan aramalarda; Hatay’ın Dörtyol ilçesinden çalındığı tespit edilen bir ruhsatsız tabanca, 11 adet tabanca mermisi, 1 çift kırma ruhsatsız av tüfeği, 1 ruhsatsız pompalı av tüfeği, 2 adet tarihi eşya arama dedektörü ve kulaklığı da bulundu.
PKK tehdidiyle dolandırıcılık yapan suç örgütü çökertildi
Şüphelilerin ev ve işyerinde yapılan aramalarda; bir adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca ve 25 fişek, bir ruhsatsız av tüfeği, 100 cep telefonu, farklı şahıslara ait çok sayıda nüfus cüzdan fotokopisi, 30 sim kart, 8 bilgisayar, taşınabilir bellekler, banka kartları, hesap cüzdanları gibi
Denizli'de 3 kg. esrar ele geçirildi
kubar esrar, 6 adet uyuşturucu hap, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ve 5 adet cep telefonu ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelere el koyan jandarma, sekiz zanlıyı adliyeye sevk etti. (CİHAN)
Bergama'da uyuşturucu tacirlerine büyük operasyon
Yakalanan şahısların evlerinde yapılan aramalarda, bir adet ruhsatsız av tüfeği, bir adet 6136 SKM bıçak, 17 adet tarihi madeni para, bir adet tarihi madeni küçük heykel ve bin 71 gram esrar maddesi ele geçirildi.
Et yüklü kamyondan esrar çıktı
esrar, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 17 adet tarihi madeni para ve 1 adet tarihi heykel başı ele geçirildi. Şüphelilerden adliyeye sevk edilen 15 kişi tutuklandı.
Esrara 'şeker hastalığı' bahanesi tutmadı
Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 52 kilogram esrar maddesi, 68 adet captagon hap, 3 adet ruhsatsız tabanca, 18 adet mermi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Yakalanan şüphelilerin operasyon sırasında esrarı sakladıkları yerler de dikkat çekti.
Şemdinli'de uyuşturucu operasyonu
"3 bin 840 gram toz esrar, 69 bin 640 gram kubar esrar, bin 950 litre kaçak akaryakıt, 1 adet bölücü terör örgütüne ait propaganda malzemesi, 3 adet ruhsatsız av tüfeği" (CİHAN)
Hakkari'de bomba operasyonu
isimli şahsın ev aramasında ise FUSL-RJ3JST ibareli 1 adet ruhsatsız tek kırma av tüfeği, 1 adet 006 numaralı Magnum marka ruhsatsız av tüfeği, 27 adet çeşitli markalara ait av tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.
Kaçak üretilen şarap piyasaya sürülemeden ele geçirildi
isimli şahsa ait olduğu belirlenen 332 litre kaçak şarap ve bir adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Kaçak içki ve av tüfeğine el konulurken, olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
Aksaray’da jandarma cephanelik ele geçirdi
62 mm çapında Kalaşnikof piyade tüfeği, bir adet ruhsatsız av tüfeği, 3 adet Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 60 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirildi. Şüphelinin merkezdeki evinde yapılan aramalarda ise 6 adet ruhsatsız 9 mm çapında tabanca, 13 adet tabanca şarjörü, 314 adet av tüfeği fişeği, 186 adet 9 mm tabanca
Bitlis'te kaçakçılık operasyonunda 14 tutuklama
ikametlerinde yapılan aramalarda ise 12 adet Kalaşnikof silah, bir adet otomatik tüfek, bir adet uzun namlulu silah, 5 adet ruhsatsız tabanca, 16 adet ruhsatsız av tüfeği, 4 adet kuru sıkı tabanca, 10 adet lazerli dürbün, 622 adet dolu tabanca fişeği, 652 adet dolu uzun namlulu silah fişeği, 532 adet dolu Kalaşnikof fişeği, 169 adet
Bitlis'te operasyon: Çok sayıda silah ele geçirildi
marka uzun namlulu silah,1 adet kırma dipçikli otomatik silah,1 adet Mauzer marka uzun namlulu silah, 5 adet değişik markalarda ruhsatsız tabanca, 16 adet ruhsatsız av tüfeği, 4 adet değişik markalarda kuru sıkı tabanca, 10 adet lazerli dürbün (Kaleşnikof marka silahlara ait), 622 adet değişik çaplarda dolu tabanca fişeği, 652 adet uzun
Adana'da KCK'nın talimatlarıyla yol kesen 10 kişi gözaltına alındı
Operasyonda ayrıca, 1 kuru sıkı tabanca, 1 ruhsatsız av tüfeği ile 3 şüphelinin eylem günü giydikleri kıyafet, 3 örgütsel renkte bez parçası, 3 örgütsel içerikli yayın ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, vatandaşlardan destek istendi.
Fuhuş amaçlı organize suç örgütü çökertildi
Şahısların evlerinde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet tabanca, sahte kimlik ve ehliyette el konuldu. Emniyette ifadeleri alınan zanlılar, adliyeye sevk edildi.
Denizli’de 4,5 kg. esrar ele geçirildi
Operasyonda ayrıca 4 adet ruhsatsız av tüfeği, 44 adet av tüfeği fişeği, 10 adet 7,65 mm. çaplı fişek, 50 adet farklı çaplarda uzun namlulu silah fişeği ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi. Gözaltına alınana iki zanlıdan biri tutuklandı.
Terör örgütüne Suriye'den silah sevkıyatına darbe
Çığır ve Tepecik köyleri ile Gültepe mezrasında aramalarda ise 1 Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 4 Kaleşnikof şarjörü ve 20 adet Kaleşnikof mermisi, 2 ruhsatsız av tüfeği ve 12 adet av tüfeği fişeği, 58 adet 7,62 milimetre çapında G3 piyade tüfeği fişeği, 2 adet Bixi fişeği ele geçirildi.
Denizli’de silahlı suç örgütü operasyonunda 5 kişi tutuklandı
18 ayrı adreste Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün desteği ile yapılan aramalarda 8 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatlı tabanca, 6 kuru sıkı tabanca, 2 ruhsatsız av tüfeği, 1 polis kelepçesi, 8 senet, 112 adet 9 mm tabanca mermisi, 145 av tüfeği kartuşu, 125 kurusıkı gaz tabancası mermisi, 9 bıçak ele geçirildi.
Fuhuş çetesi kadınları ölüme sürüklemiş
Yakalanan kişilerin ev ve işyerlerindeki aramalarda, 11 ruhsatsız tabanca, 3 kuru sıkı tabanca, 1 ruhsatsız av tüfeği, 12 şarjör, 82 fişek, 4 çelik yelek, 4 bin 370 paket gümrük kaçağı sigara, 42 bin lira nakit para, bin 215 gram uyuşturucu, bin 680 TL meblağlı banka dekontu, 3 adet
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü'nden uyuşturucu operasyonu: 13 gözaltı
tohumu, 33 kök kenevir bitkisi, 4 adet esrar içmede kullanılan plastik şişe aparatları, sigara sarma kağıdı, 1 adet kuru sıkıdan dönme tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.Yakalanan 13 şüpheli şahıs Nevşehir Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Denizli’de torbacılara helikopterli operasyon
esrar maddesi, 4 adet ruhsatsız av tüfeği ve1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Aralarında kadınların da bulunduğu 61 kişi gözaltına alındı. (CİHAN)
Bursa’da 4 bin 500 kilogram esrar ele geçirildi
Düzenlenen operasyonda yakalanan 2 şahısla birlikte 2 adet ruhsatsız tabanca ve 2 adet ruhsatsız av tüfeği de ele geçirildi. Bursa İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan istihbarat çalışmaları sonucu, Bursa’nın İnegöl ilçesinde iki şüpheli şahsın, ev ve iş yerlerinde narkotin ve pisikotrop
Bartın'da 50 gram esrar ele geçirildi
yaptığı tespit edilen 3 şahıs 4 ayrı paket içerisinde 50 gram esrar maddesi, 1 adet ruhsatsız tabanca bu tabancaya ait 5 fişek, 1 adet sustalı bıçak, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve bu tüfeğe ait 96 fişek ile yakalandı.
Trabzon'da uyuşturucu tacirlerine darbe
kenevir bitkisi, 110 adet extacy sentetik hap, 12 adet satış amaçlı ruhsatsız tabanca, 9 adet şarjör, 186 adet 9 milimetre çapında tabanca fişeği, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 30 adet av tüfeği fişeği ile 9 bin 360 paket kaçak sigara ele geçirildiği kaydedildi.
İzmir'de 162 kilo esrar ele geçirildi, 5 kişi gözaltında
Zanlıların evlerinde yapılan aramada bir adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Jandarma Komutanlığı'na götürülen zanlıların, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
Ödemiş'te 162 kg. esrar ele geçirildi
Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ise bir adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Olayla ilgili olarak İ.S., U.S., T.S. Z.B. ve T.S. gözaltına alındı.
Biga'da uyuşturucu madde operasyonu
kenevir tohumu, 13 kök kenevir bitkisi ve bir adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Uyuşturucu maddeler imha edildi. Zanlı M.K., çıkarıldığı adli makamlar tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Sakarya'da 23 günde 22 bin 565 kök Hint keneviri ele geçirildi
Operasyonlarda ayrıca 1 kilo 667 gram kubar esrar, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile 25 adet fişek ele geçirildiği bildirildi. (CİHAN)
Sinop'ta kaçak silah operasyonu: 6 gözaltı
Şüpheli şahışların işyeri ve ikametlerinde yapılan aramada 7 adet ruhsatsız çeşitli çap ve markalarda tabanca 34 adet ruhsatsız av tüfeği, 29 adet faturasız kuru sıkı tabanca, 14 adet kuru sıkı tabanca mermisi, 81 adet çeşitli çapta tabanca mermisi ele geçirilmiştir.