sadullah ergin

Türkiye ile Bosna-Hersek arasında 'suçluların iadesi' anlaşması imzalandı
SARAYBOSNA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Bosna-Hersekli mevkidaşı Barişa Çolak ile 'Suçluların İadesi ve Adalet Alanında İşbirliği Anlaşması'nı imzaladı. Anlaşmanın uygulanması ile Türkiye ve Bosna-Hersek uluslararası suçlara karşı işbirliği güçlendirilecek.
Avrupa Konseyi’nden Türkiye’de medyayı hedef alan söylemlere son verin çağrısı
Muiznieks, iki hafta önce Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile bir araya geldiğini ve kaygılarını ilettiğini de söyledi. Muiznieks, "Türkiye’de çok güçlü insan haklarını temel alan profesyonel gruplar, doktorlar, hukukçular ve diğer akademik uzmanlar var.
Akhisar ile Hatay zeytinde İspanya'yı geçmek için güçlerini birleştirdi
Şenlikte Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat ile biraraya gelen Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Antakya’nın önümüzdeki süreçte zeytin ağacı varlığı bakımından Akhisar’ı geçeceğini belirtti.
Ergin: Avrupa’da dış temsilciliklerimize adli müşavirler atayacağız
STUTTGART - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Avrupa’daki dış temsilciliklere adli müşavirlikler atayacaklarını söyledi. Bakan Ergin, Fransa’nın Strasbourg kentinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde bir dizi temaslarda bulunduktan sonra, Stuttgart’a geçerek Stuttgart Başkonsolosluğu rezidansında
AİHM, içtihat veritabanını Türkçe olarak kullanıma sundu
Veritabanının kullanıma sunulması, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Mahkeme’yi ziyareti vesilesiyle gerçekleştirildi.Başkan, “Mahkeme; karar ve yayınlarımızın pek çoğunun tercüme edilmesi de dahil olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’nın, içtihatları yayma faaliyetlerimize
MODEF EXPO’yu 62 ülkeden 2 bin 500 kişi ziyaret etti
Fuarımıza teşrif eden Adalet Bakanımız Sadullah Ergin’e, açılışımızı gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ya, Bursa Valimiz Münir Karaloğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum.
'Türkiye'deki mobilyacıların İnegöl'den öğreneceği çok şey var'
Bakan Sadullah Ergin, daha sonra AK Parti ilçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. 2002 yılından bu yana ülkede birçok şeyin değiştiğini dile getiren Bakan Ergin, seçim atmosferine girildiğini kaydederek tüm Türkiye'de olduğu gibi İnegöl'de
MODEF EXPO’nun açılışını Süleyman Soylu yapacak
günde Adalet Bakanı Sadullah Ergin de ziyaret edecek. İnegöl Belediye Başkanı ve İFOR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Alinur Aktaş, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte fuar alanında incelemelerde bulundu.
Bakan Ergin: Terörle mücadelede hukuk kuralları dışına çıkılmamalıdır
İSTANBUL - Terörle Mücadelede Özgürlük ve Güvenlik Dengesi sempozyumunun açılışında konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, terörle mücadelenin hukuk kurallarının dışına çıkılmadan yürütülmesine dikkat çekti.
Adalet Bakanı Ergin: AİHM'deki dosya sayısı yüzde 25 azaldı
KAYSERİ - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ndeki (AİHM) görünümüne ilişkin bilgi vererek, buradaki dosya sayısının yüzde 25 oranında azaldığını açıkladı. Bakan Sadullah Ergin, Kayseri Adliye Sarayı açılış töreninde yaptığı konuşmada, ülkenin yıllarca hem şikayet hem de ihlal sayısı itibariyle AİHM’de en ön sırada
Cumhurbaşkanı Gül: Her gelişimde şehir daha da gelişiyor
Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyaretinde, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Danıştay Başsavcısı Mevlüt Çetinkaya, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Kayseri Valisi Orhan Düzgün ve milletvekilleri de hazır bulundu.
Adalet Bakanı Ergin'den oğluna Hatay'da ikinci düğün
HATAY - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, geçtiğimiz salı günü Ankara'da yapılan düğünle dünya evine giren oğlu İsmet Ergin için bu kez de Hatay'da ikinci bir tören daha düzenledi. Antakya Ottoman Palace Otel'de gerçekleşen düğüne Hatay'dan çok sayıda davetli katıldı.
Bakan Ergin, Türkiye'nin ilk Müze Otel inşaatını gezdi
HATAY - Adalet Bakanı Sadullah Ergin memleketi Hatay'da inşaatı devam eden Müze Otel'i gezdi. Geçtiğimiz günlerde tarihi eserlerin üzerine çelik boruların yerleştirilmesi sırasında kullanılan vincin devrilmesi nedeniyle Adalet Bakanı Sadullah Ergin Otel Sahibi Necmi
Terör Zirvesi toplandı
Toplantıya İçişleri Bakanı Muammer Güler, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, MGK Genel Sekreteri Muammer Türker, KGDM Ulvi Saran, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Ali Ülker, Jandarma Genel
Bakan Ergin’in oğlunun düğünü bakanlar kurulunu aratmadı
ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in oğlu Ankara’da düzenlenen nikah töreni ile dünya evine girdi. İsmet Ergin ve Elif Olgun çiftinin nikah törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Tayyip Erdoğan ve birçok bakan katıldı
Cihan Haber Ajansı Gündemi
İSTANBUL - -Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in oğlunun ATO Congresium’daki nikah törenine katılacak. (20.00 - Ankara)
Bakan Ergin: Hakan Fidan'ı gelecek nesiller hayırla anacak
ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili Amerika ve İsrail basınında yayınlanan haberlerle ilgili olarak, “MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı gelecek nesiller hayırla anacak.
Adalet Bakanı Ergin Hatay'da bayramlaşmaya katıldı
HATAY - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, memleketi Hatay'da vatandaşlar ve yetkililerle bayramlaştı.Hatay Valiliği tarafından Antakya Belediye Parkı'nda düzenlenen bayramlaşma törenine ilde yaşayan kanaat önderleri ve 3 semavi din adamları başta olmak üzere vatandaşlar
Ergin: 10 aydır kan akmıyor, bunun neresi kötü?
HATAY - Hatay’da bayramlaşma programında konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Türkiye’de 10 aydan bu yana kan akmadı. Bunun neresi kötü? Barış süreci için elimizden gelen her şeyi yapacağız.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin: İstikrarın kadrini kıymetini bilmek gerekiyor
HATAY - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türkiye'nin 11 yıllık istikrar sonunda altyapısını yeniden kurduğunu ve büyüyen bir çizgi yakaladığını belirterek, "Bu istikrar süreci Türkiye'de gözle görülür ilerlemeleri getirdi.
CHP'li eski belediye başkanı, AK Parti'den aday adayı oldu
Geçtiğimiz hafta Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le Ankara'da makamında görüşerek, projelerini anlatan Güven, bugün öğle saatlerinde Erzin ilçe teşkilatını ziyaret etti. Kalabalık bir vatandaş topluluğu ile parti binasına gelen Mehmet Güveni İlçe Başkanı Abdullah Yakar ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
Adalet Bakanlığı'ndan açık görüş genelgesi
ANKARA - Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Bakan Sadullah Ergin imzasıyla, Cumhuriyet başsavcılıklarına gönderdiği genelge ile Kurban Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapılacak açık görüşlerle
Bakan Ergin: 2012 yılında 425 bin dava açıldı
ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 2012 yılında icra hukuk ve icra ceza davaları dahil 425 bin 219 dava açıldığını açıkladı. Adalet Bakanı Ergin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun yazılı soru önergesini cevapladı.
Bakan Ergin: Soruşturma hassasiyetle sürdürülüyor
HATAY - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in adli tıp raporunun açıklanmasının ardından "Bu soruşturmanın ne kadar hassasiyetle yürütüldüğünün göstergesidir.
40 yıllık CHP'li başkan AK Parti'den aday adayı oluyor
Uzun yıllar Erzin siyasetine yaptığı hizmetlerle yön veren ve üç dönem CHP’den belediye başkanlığı yapan Mehmet Güven, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le Ankara’da makamında görüşerek, projelerini anlattı.
Paketle ilgili idari düzenleme gerektiren hususlar bayram öncesi tamanlanacak'
AKSARAY - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 'demokratikleşme paketi'yle ilgili bayram öncesinde idari düzenleme gerektiren hususların tamamlanmasının ve bayramı izleyen hafta içinde de yasal düzenleme gerektiren konuların Bakanlar
Ergin: Başörtüsünde kurumlar kendi çatısı altındaki düzenlemeleri kendi yapacak
ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, demokratikleşme paketindeki başörtüsünün kamudaki serbestliğine yönelik düzenlemede bazı alanların kapsam dışı tutulmasıyla ilgili kanun maddesini hatırlattı.
Adalet Bakanı Ergin: Makul öneriler paket içerisinde yer alabilir
ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, demokratikleşme paketiyle ilgili süreç içerisinde yapılan eleştirilerin, ortaya atılan fikirlerin ilgi alanlarında takip edildiğini söyledi. Ergin, makul önerilerin de bu paket içerisinde yapılan ve yapılacak değişiklik ve düzenlemelerde değerlendirme imkanı olabileceğini ifade etti.
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Stratejik Düşünce Enstitüsü'nde düzenlenen demokratikleşme paketi değerlendirmesine yönelik panele katılacak. (10.30-Ankara)
AB Bakanı Egemen Bağış: Reformları AB için yapmıyoruz
Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise Türkiye’nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Türkiye’nin yakın zamana kadar aleyhinde en çok şikayet yapılan ikinci ülke olduğunu hatırlattı. Ergin, şunları söyledi: ‘Biz bunu hak etmiyoruz.
Ankara'dan gelen heyet, Bingöl M Tipi Kapalı Cezaevi'nde incelemelerde bulundu
BİNGÖL - Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in görevlendirdiği heyet, Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda incelemelerde bulundu. Öncelikle Bingöl M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu içerisinde incelemelerde bulunan heyet, sonrasında tünelin çıkış noktasına geçerek incelemelerine devam etti
Adalet Bakanı Ergin: Koğuşların birinin içerisinden bir tünel kazılmış
ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Bingöl M Tipi Cezaevi'nde 18 PKK'lının firar etmesiyle ilgili yaptığı açıklamada inceleme yapmak üzere heyetin yola çıktığını söyledi. Cezaevinde sabah sayımında 14 tutuklu, 4 hükümlü toplam 18 kişinin firar ettiğinin anlaşıldığını belirten Ergin, koğuşların birinin içerisinden bir tünel kazıldığının anlaşıldığını
Kan davası nedeniyle 258 mahkumiyet kararı verildi
ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, kan davası ile ilgili suçlamalar nedeniyle geçen yıl 258 muhkumiyet kararı verildiğini açıkladı. Geçtiğimiz hafta Mardin Kapalı Cezaevi önünde kan davası nedeniyle silahlı saldırıya uğruyan 5 kişi haylatını kaybetmişti.
Bakan Ergin: Kabinede yaşadıklarım büyüklerimden helallik istememe yol açtı
İSTANBUL - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, kabinede görev aldıktan sonra karşılaştığı olaylar sebebiyle geçmişte sitem ettiği büyüklerinden helallik istediğini söyledi. Bakan Ergin, Bakırköy'de Adalet ve Hukuk Derneği'nin (AHD) yeni merkez binasının açılışına katıldı.
AİHM'in verdiği ihlal kararları sebebiyle 4 milyon lira tazminat ödendi
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesini cevapladı. Ergin'in verdiği bilgilere göre AİHM tarafından verilen ihlal kararları nedeniyle, Adalet Bakanlığı 1 Mart-31 Aralık 2012 tarihleri arasında toplam 1.
Bağış: 23 ve 24. faslın açılmaması bizim değil, AB’nin ayıbıdır
Barolar Birliği ve İngiltere Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen “Yargı ve Temel Haklar Projesi” konulu toplantı, Trabzon Novotel’de Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın da katılımı gerçekleştirildi.
AİHM’e Türkiye aleyhinde 50 bin 249 başvuru yapıldı
ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) 2002-2012 yılları arasında Türkiye aleyhine toplam 50 bin 249 başvuru yapıldığını açıkladı. Bakan Sadullah Ergin, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun yazılı soru önergesini cevapladı.
Son 11 yılda yaklaşık 2 milyon boşanma davası açıldı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in cevaplaması isteği ile TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verdi. Tanrıkulu, soru önergesinde 2002-2012 yılları arasında yıllara göre açılan icra davası ve boşanma davası sayılarını sordu.
Adalet ve Hukuk Derneği, yeni binasına taşınıyor
İSTANBUL - Adalet ve Hukuk Derneği’nin yeni merkez binası, yarın Bakırköy’de açılıyor. Açılış törenine Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de katılması bekleniyor.
"Uyuşmazlık Mahkemesi'ne ilişkin düzenleme, uyuşmazlıkları azaltmaz, artırır"
Haşim Kılıç, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve çok sayıda davetli katıldı. Sempozyum saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
İnsan ticareti suçundan 31 yabancı uyrukluya mahkumiyet
ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, insan ticareti suçu sebebi ile henüz kesinleşmeyen verilere göre geçen yıl 168 yabancı uyruklu şüpheli hakkında kamu davası açıldığını, bunlardan 31'i hakkında mahkumiyet kararı verildiğini
'Haberleşmenin gizliliğini ihlal' suçundan 215 kamu davası açıldı
Sorulara cevap veren Adalet Bakanı Sadullah Ergin, '2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanununun ek 5. maddesinde, jandarmanın, Kanunda belirtilen görevleri yerine getirirken, önleyici ve koruyucu tedbirleri almak üzere, sadece kendi sorumluluk alanında, Ceza Muhakemesi Kanununun
AK Parti’de demokratik paketi değerlendirme toplantısı başladı
yardımcıları Beşir Atalay, Bekir Bozdağ ve Bülent Arınç gibi isimlerin yanı sıra İçişleri Bakanı Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ve Erdoğan’ın siyasi baş danışmanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Akdoğan katılıyor.
Teröristbaşı Abdullah Öcalan'a bir avukat vasi olarak tayin edildi
Sorulara cevap veren Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'nun 'Özgürlüğü bağlayıcı ceza' kenar başlıklı 407. maddesinin birinci fıkrasında, bir yıl veya daha uzun süreli özgürlüğü bağlayıcı bir cezaya mahkum olan her ergin kısıtlanacağının hüküm altına alındığı; kısıtlıların tam
Beşir Atalay: Demokratikleşme paketi çok kapsamlı bir paket
AK Parti Genel Merkezi'ndeki zirveye başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti genel başkan yardımcıları Hüseyin Çelik, Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan
Hüseyin Çelik: Demokratikleşme paketi Başbakan Erdoğan tarafından açıklanacak
AK Parti Genel Merkezi'ndeki zirveye Başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti genel başkan yardımcıları Hüseyin Çelik, Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan
Çözüm Süreci toplantısı sona erdi, Cuma günü ikinci kez toplanılacak
AK Parti Genel Merkezi'ndeki zirveye Başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti genel başkan yardımcıları Hüseyin Çelik, Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan
Başbakan Erdoğan kurmaylarıyla çözüm sürecini görüşüyor
Zirveye Başbakan yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hüseyin Çelik ve Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan
Bakan Müezzinoğlu, şehir hastaneleri projesinin temelini attı
Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'ya yapılacak olan 750 yataklı devlet hastanesinin temelini atmak üzere Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile birlikte Hatay'a gelen Bakan Müezzinoğlu, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
TEKEL binası rehabilitasyon merkezi oluyor
HATAY - Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan TEKEL Dinlenme Tesisleri’nin yapılacak değerlendirmelerin ardından en iyi şekilde değerlendirileceğini söyledi. Bakan Ergin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Antakya´da 750 yataklı devlet hastanesinin temel atma töreninin ardından, rehabilitasyon merkezine dönüştürülmesi