sağlık raporu

Danimarka dışişleri bakanı istifa etti
Villy Soevndal, Ekim ayında hastaneye kaldırılmasının ardından sağlık raporu almıştı. Doktorlar, Soevndal'ın kalbindeki kan pıhtısın çıkartmış, bununla birlikte siyaseti bırakmasını tavsiye etmişlerdi.
Yrd. Doç. Dr. Soner Akkurt: Ülkemizde spor hekimliği yeterince tanınmıyor
olduğuna dikkat çeken Akkurt, Spor Hekimliği Anabilim Dalında verdikleri hizmetleri şöyle özetledi: “Spor Hekimliği Anabilim Dalımızda; spora katılım öncesi sağlık raporu veya lisans çıkarma işlemleri, spor sakatlıklarının tanı, tedavi ve rehabilitasyonu, cerrahi müdahale geçiren sporcuların rehabilitasyonu, şişmanlık (obezite) tedavisi
Okuldan atılan öğrenci müdür yardımcısının burnunu kırdı
Aşkım Tüfekçi Hastanesi'nde tedavi edilen Savaş, 10 gün sağlık raporu aldı. Savaş, öğrenciyi önceden tanımadığını belirterek, arkadaşlarla tartışınca araya girdiğini daha sonra ise kendisini darp ettiğini söyledi.
Nuceyfi: Talabani'nin sağlık durumunun saklı tutulması korkunçtur
Konuyu, Musul şehrinde düzenlediği basın toplantısında değerlendiren Nuceyfi, "Talabani'nin durumu ile ilgili bir sağlık raporu sunulması gerekiyordu. Anayasal yollara başvurulup çözüm bulunurdu.
Bakanlık: Gebe hayvanların kurbanlık olarak satılmasına izin verilmemektedir
Muayene işleminden sonra ise yetkili kişilerce veteriner sağlık raporu düzenlenmektedir. Kurbanlık satış yerleri, bakanlığımız il ve ilçe müdürlüklerinde görevli resmi veteriner hekimlerce denetlenmekte, sağlık ve gebelik muayeneleri yapılmaktadır.
Prof. Dr. Tayar: Kahvaltıda kurban eti yemeyin
Mustafa Tayar, veteriner sağlık raporu veya menşe şahadetnamesi olmayan hayvanların alınmamasını istedi. Tayar, dikkat edilecek hususları şöyle sıraladı: "Küpesiz ve büyükbaş hayvan kimlik kartı bulunmayan, çok zayıf olan, gebe veya yeni doğum yapmış olan, yeni doğum yapmış
'Sürücüler 18’inde aldıkları sağlık raporuyla 80 yaşına kadar araç kullanıyor'
DİYARBAKIR - Göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Lokman Balyen, sürücülerin ehliyet almak için 18 yaşında aldıkları sağlık raporuyla ömrünün sonuna kadar araç kullandığını ve bunun ülkede büyük sorun olduğunu söyledi.
Cadde, sokak ve parklarda kurban kesilemeyecek
İhsan Aslan, şöyle devam etti: “İller arası sevklerde hayvanların resmi veteriner hekim tarafından sağlık muayenesinden geçmiş olduğuna dair veteriner sağlık raporu bulunmalıdır. Hiçbir surette veteriner sağlık raporu bulunmayan hayvan satın alınmamalıdır.
Kurbanlık hayvanlar denetlendi
Geliyorlar, sağlık raporu var mı diye kulak küpelerine bakıyorlar. Daha sonra ilaçlamalarını yaparak bize her türlü yardımcı oluyorlar. Allah razı olsun” dedi.
Kurbanda dişi hayvan kesecekler mutlaka gebelik testi yaptırmalı
Alparslan Coşkun, kurban alırken Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerince denetlenmiş, sağlık raporu, pasaport ve nakil belgesi bulunan hayvanların tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Kurban pazarlarında bulunan hayvanların denetim altında olduğunu belirten Coşkun, kurban olarak kesilecek hayvanın sağlıklı olması gerektiğine işaret etti.
Kurban kesim kursuna katılan kursiyerler sertifikalarını aldı
Kurbanlıkların kulak küpesi, sağlık raporu ve pasaportlu olmasına dikkat edilmesini isteyen Doğan, kurban pazarında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün denetim ekiplerinin bulunduğunu, ekiplerden yardım alabileceklerini kaydetti.
Kasaplardan, zincir marketlere 'depodaki etler kurban diye satılıyor' suçlaması
Kurban alırken sağlık raporu, menşei belgesi ve pasaportunun satıcıya sorulması gerektiğini belirten Yardımcı, “Daha yaşı dolmamış hayvanları kurban diye satıyorlar. Dinimizce alanın değil satanın sorumluluğu vardır.
Kurbanlık alacak vatandaş için 'Alo Küpe' hattı
Ayrıca, kurbanlık satış yerleri denetlenerek belge (veteriner sağlık raporu/nakil beyannamesi/pasaport) ve sağlık kontrolleri yapılacak olup, küpesi olmayan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların alınmaları ve satılmasına izin verilmeyecektir.
'Kurbanlıkları kontrollü hayvan pazarlarından alın'
İller arası nakillerde ise mutlaka veteriner sağlık raporu almaları gerekmektedir.”Kurbanlıklara değişik yem verilmemesi gerektiğini de belirten Oda Başkanı Uzakgider, “Nakil esnasında araçların hayvan refahına uygun, dezenfekte edilmiş ve yeterli altlık serilmiş
Kurbanlıkta ağız ve burun akıntısı hayvanın sağlığı hakkında ipucu veriyor
Veteriner sağlık raporu olmayan ve kulak küpesi bulunmayan hayvanların satışının yasak olduğunu hatırlatan Tuncel, Kurban Bayramı süresince halkın sağlıklı kurbanlık alımına yönelik satış yerlerinde denetimleri aralıksız sürdüreceklerini
Oktay Enimehmedov'a karşı açılan dava başladı
Doğan, sağlık raporu sunarak mahkemeye gelmedi. Ağustos ayında yapılan ilk duruşmada sağlık durumunun iyi olmadığı gerekçesiyle Doğan yine mahkemeye gelmemiş ve böylece duruşma ertelenmişti. Doğan'ın mahkemeye gönderdiği mektupta, davada taraf olarak bir şey talep etmek istemediğini ve mahkeme sürecinin başlamasını istediği aktarıldı.
"Kurban döneminde canlı hayvan ithal edilmeyecek"
Akın, kurbanlık alacak vatandaşları, alacakları hayvanlarda ‘veteriner sağlık raporu/menşe şahadetnamesinin bulunmasına, büyükbaş hayvanların küpeli olmasına dikkat etmeleri’ konusunda uyardı. Akın, kurbanlık alacak vatandaşların dikkat etmesi gereken hususları şöyle sıralandı:
Özal'ın ölümüne ilişkin davanın ilk duruşması başladı
Gazetecilerin takip ettiği duruşmada Ersöz'ün avukatı, müvekkiliyle ilgili sağlık raporu sundu. Genelkurmay Başkanlığı'nın ise 1993 yılında Ersöz'ün nerelerde görev yaptığına ilişkin talebe cevap verdiği ifade edildi.
Şener Eruygur geceyi hastanede geçirecek
Adli tabiplik Eruygur'un sağlık raporu alınması için hastaneye sevkine karar verdi. Eruygur daha sonra, sağlık kontrolü için ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Hastaneye yatış işlemleri yapılan Eruygur'un sağlık raporu alınması için kontrollerinin yarın yapılacağı öğrenildi.
Veterinerlerden önemli uyarı: Hastalıklı hayvanı kurban kesmeyin
Sağlam, vatandaşlara da veteriner sağlık raporu olmayan hayvanları, küpe ve pasaportu bulunmayan sığır ve mandaları, gebe, çok zayıf, yeni doğmuş ve hastalık belirtileri taşıyan hayvanları almamalarını tavsiye etti.
Celeplere 'Çalışma İzin Belgesi' alma zorunluluğu getirildi
Çebi, bu hayvanlar için Veteriner Sağlık Raporu düzenlenmeyeceğini belirtti.Başvuruda istenen belgeler ise şunlar: Dilekçe, çalışma izni alacak satıcı, bir şirket adına alım satım yapıyorsa şirketin kuruluşunu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
Okula başlama yaşı değişti
ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı, "Zorunlu okula başlama yaşının 66 ay olarak tanımlanması, ancak okula başlaması uygun görülmeyen çocuklar için sağlık raporu istenmesi uygulamasından vazgeçilmeli. Veli ve okul işbirliği ile çocuğun okula başlayıp başlamamasına karar verilmesi, uygulamadaki birçok sorunu çözecek ve memnuniyetsizliği azaltacak.
Hava trafik kontrolörü sayısı bin 175’e yükseldi
kontrolörlüğünün sürekli eğitimi, kendini yenilemeyi gerektiren bir meslek olduğunu dile getiren Birdal, "Sizler, her yıl mesleki sınavlardan geçeceksiniz, her yıl sağlık raporu alacaksınız. Mesleki bakımdan yeterli görülmeyen, sağlığı elverişli olmayan arkadaşlarımızın mesleklerini kaybetme riski var.
Firari işkenceci: Hak etti yaptım, cezaevinden yine kaçacağım
, sağlık raporu için getirildiği hastanede, pişman olmadığını söyledi. Gazetecilerin niye işkence yaptınız şeklindeki sorusuna "Hak edenin cezası verdik. Mahallede hırsızlık yapıyordu" cevabını verdi.
Bakan Müezzinoğlu sağlıkçıları dinledi
Dernek tarafından hazırlanan ‘2013 Türkiye Sağlık Raporu’nu Bakan Müezzinoğlu’na sunan yöneticiler, görüş ve tekliflerini de iletti.Ziyarette konuşan Başkan Sezen, “Mecburi hizmet kaldırılmalıdır.
Bursaspor’da altyapı seçmeleri yarın başlıyor
Seçmelere katılacak 18 yaş altındaki sporculardan, sağlık ocağından alacakları resimli sağlık raporu ve anne ve babalarından alacakları 'Oğlumuzun, Bursaspor seçmelerine katılmasına izin veriyoruz.' yazılı bir belge istenecek.
Sahte sağlık raporu çetesinin ’engelli maaşı oyunu’ bitti
GAZİANTEP - Gaziantep polisi, düzenlediği operasyonla, sahte sağlık raporu düzenleyen bir suç şebekesini çökertti. Olayla ilgili aralarında hastanede görevli 2 devlet memurunun da bulunduğu 53 kişi gözaltına alındı.
Kadınlar erkeklerden daha çok hastalanıyor
Yıllık 3,91 milyon sigortalısının aldığı hastalık raporlarını ve ilaç tüketimini araştıran TK Sağlık Raporu, 2012 yıllında 55 milyon gün hasta raporu verildiğini açıkladı. Sigortalıların yüzde 47,7'sinin en az bir kere hasta raporu aldığını belirten sigorta, raporluların yüzde 51,3' ünün kadınlardan ve 44,6'sının da erkeklerden
Eğitim Bir Sen: 66 aylıklar için sağlık raporu uygulaması kalksın
Raporun öneriler kısmında 66 aylık çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerden sağlık raporu alma uygulamasından vazgeçilme önerisi dikkat çekti.Genel anlamda sistemin doğru olduğunu ancak eksiklikleri olduğunu vurgulayan Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Yardımcısı Ahmet Özer, özellikle 66 aylık çocukların
Triatlon Avrupa Şampiyonası Olimpik yaş gruplarında İngilizler damga vuruyor
Yaş gruplarında 18 yaşından başlayarak elinde sağlık raporu bulunan 80 yaşına kadar sporcular katılıyor. 342 erkek ve 123 bayan sporcunun katıldığı yaş gruplarında Türk atletler ilk üç sıraya girme başarısını gösteremedi.
Haluk Koç: Benim babam senin babanı döver
Başbakan’ın ruh sağlığı da beden sağlığı da tam teşekküllü bir sağlık raporu ile bu görevini sürdürüp sürdüremeyeceği konusunda değerlendirilmeli. ” şeklinde konuştu.
Suç makineleri tutuklandı
Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi'nden sağlık raporu aldıktan sonra zanlıları E Tipi Ceza ve Tutukevi’ne götürdü. (CİHAN)
Emniyet kemerini takın, hızı azaltın, kaza riskiniz düşsün
Sağlık sorunları nedeniyle emniyet kemeri takamayacak kişilerin resmi veya özel sağlık kuruluşlarından emniyet kemeri takamayacağına dair sağlık raporu almaları gerekir. Bu kişiler raporda belirtilen süre zarfında emniyet kemeri takmaktan muaf tutulur.
Kötü alışkanlıklar Brüksel’i ‘Avrupa birincisi’ yaptı
Beş yılda bir yayımlanan Avrupa Perinatal Sağlık Raporu’na göre Belçika’nın başkenti Brüksel, Avrupa genelinde en fazla bebek ölümlerinin yaşandığı şehir oldu. 22. gebelik haftasının üstünde ve doğumdan sonraki ilk hafta içindeki ölümleri kapsayan Perinatal bebek ölümlerinde Brüksel, bin doğumda 8,9 bebek ölümü ile ilk sırada yer
Samsun polisinden hırsızlık şebekesine darbe
örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri içerisinde evlerden hırsızlık yapmak" suçlarından gözaltına alınan şahıslar iki otobüs ve geniş güvenlik önlemi altında sağlık raporu için hastaneye götürüldü. Sağlık raporu işleminin tamamlanmasının ardından 31 kişinin bu gece hakim karşısına çıkması bekleniyor.
Yeni Hayvan Nakil Yönetmeliği, il içi alım satıma kolaylık getirdi
Yeni yönetmeliğe göre ile il sınırları içinde yapılacak sığır, koyun, keçi, at, arı ve hayvansal ürün nakillerinde veteriner sağlık raporu uygulaması kaldırıldı. Yeni yönetmelikle ilgili açıklama yapan Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, bununla il içi hayvan alım satımına kolaylık getirildiğini söyledi
Bursalı dövüşçüler, fizik kurallarını altüst etti
Spor salonuna sağlık raporu ve doktor kontrolünde lisans çıkarıp sporcu aldıklarını belirten Saygıcı, “Burada şu ana 50 tane sporcumuz var. Büyüklerin çalışması akşam 20.
‘Dedeler Neneler 2. Bahara Yürüyor’ müsabakaları için kayıtlar başladı
Başvuru için sağlık raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve kayıt formu gerekiyor. Müsabakaya katılmak isteyenler Pursaklar Belediye Binası, Kültür Merkezi (Salı Pazarı yanı), Tebessüm Çarşısı, Dede Torun Evleri, Ayyıldız Hanımlar Lokali, Nezaket
Görevde bir atın yaraladığı asker, tazminat davasını kaybedince icralık oldu
Engelli olduğuna dair sağlık raporu alamadığı için kimsenin iş vermediğini belirten genç adam, yoksul ailesine yük olmamak için 20 lira yevmiyeyle balık çiftliğinde çalışmaya başladı.Haksızlığa uğradığını düşünen Darcan, hakkını aramak için dava açmaya karar verdi.
Avukatlar: Savunmaları hükmü verecek heyete yapmak istiyoruz
Alparslan Arslan’ın avukatı Oğuz Kayıran, müvekkiliyle ilgili Adli Tıp Kurumu’ndan kati sağlık raporu alınmasını talep etti. Mesai saatinin dolması üzerine mahkeme duruşmayı bitirdi.
Hasta yakınları 112’ye saldırdı, Sağlık Müdürlüğü şikayetçi oldu
Sağlık çalışanları, Bursa Devlet Hastanesi’nden sağlık raporu aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, “Sağlık çalışanlarımız hasta yakınlarının sözlü saldırısına maruz kalmıştır.
'Şoför sigortası' sürücüleri memnun etmiyor
Analık, doğum, ölüm ve sağlık raporu gibi konularda 4A’lıların haklarından yararlanamamaları taksicileri çaresiz bıraktı. Bu sigortada bir aylık prim ödemesinde devlet, 13 günlük primi kendisi ödüyor.
Etimesgut Belediyesi, Çanakkale ve Konya'ya gezi düzenliyor
65 yaş üstü katılımcıların sağlık raporu, 18 yaş altındakilerin ise aile muvafakatnamesi almaları gerekiyor. Geziye katılımcıların ikametgah kontrolleri TC kimlik numaralarıyla MERNİS sistemi üzerinden yapılacak.
Hakem futbolcudan şikayetçi oldu
Sabancı, buradan sağlık raporu almak üzere hastaneye götürüldü. Sabancı’nın, Özer’den şikayetçi olduğu belirtildi. Bu arada, Göztepe-Karşıyaka derbisi öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili olarak 6 kişi gözaltına alındı.
Katil zanlısı Ziya T., İstanbul'a götürülecek
, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki ilk sorgusunun ardından sağlık raporu için Antakya Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Polisin koluna girdiği Ziya T., olayla ilgili açıklama yapmadı, sakin tavırları ile dikkat çekti.
Bebekleri elinden alınan Türk aile hukuk mücadelesi veriyor
Sağlık raporu veren doktor da Salih’in vücudunda meydana gelen kırıkların tetkiklere göre şiddet sonucu oluşmuş olabileceğini belirtti.OLAYIN GELİŞİMİ
Alanya’da 1 ton kaçak et ele geçirildi
Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, yurt içi ve sağlık raporu olmadığı için ceza işlemi uyguladıklarını belirtti. Canlı hayvan ve hayvan maddesi sevk eden vatandaşların il ve ilçe müdürlüklerden gelip yurt içi ve canlı hayvan sevki raporu almak zorunda olduğunu belirten Rüzgar
Mağdurun avukatı, karakolda dayağa verilen cezayı az buldu
Karakola getirilmeden önce sağlık raporu var. 45 dakika sonra ise aynı yerden almış olduğu kırık raporları var. Bunun açıklanmasını istedik mahkemeden.
‘Terör suçlularını affediyorlar, yatalak babam hala içeride’
Sağlık raporu için gittiği Adli Tıp'tan kovulduğunu söyleyen Zeynep Koç, “Terör suçluları 'hasta' diye tahliye ediliyor, ancak babam yatalak olmasına rağmen hala cezaevinde. Babam asker öldürmedi, bomba atmadı.
Hayyam Garipoğlu hakkında yakalama kararı verildi
İSTANBUL - Sümerbank'ın zarara uğratılmasına ilişkin davada, sağlık raporu göndererek duruşmaya katılmayan bankanın eski sahibi Hayyam Garipoğlu'nun mazeretini inandırıcı bulmayan mahkeme, Garipoğlu hakkında yakalama kararı