şakir tavlı

Meram Tıp Fakültesi, Konya’nın ilk organ nakli ünitesini açtı
Şakir Tavlı, 2002 yılından bu yana organ nakillerini hastanede gerçekleştirebildiklerini, ancak Organ Nakil Ünitesi olmadığı için birçok hastanın diğer illerdeki hastanelere gitmek zorunda kaldığını anlattı.
Türkiye'deki 70 bin böbrek hastası sayısı bir kaç yılda iki kat artacak
Şakir Tavlı, organ naklinin sorunlarla dolu hassas bir konu olduğunu vurgularken, Dr. Pelin Taşdemir, 'Organ Bağışı ve Önemi' konusunda katılımcılara bilgi verdi.
Konya, organ bağışında Türkiye ortalamasının üzerinde
Şakir Tavlı, organ naklinin sadece belirli gün ve haftalarda değil, her gün hatırlanması gerektiğini ifade etti. Tavlı, organ nakli konusunda Konya'nın Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu söyledi.
Organ Nakli Merkezi Müdürü Tavlı: Türkiye organ nakli sorununu İran modeliyle çözebilir
Konya Selçuk Üniversitesi (SÜ) Organ Nakli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şakir Tavlı, Türkiye'de organ nakli sorununun çözümü için İran modelini önerdi.
Prof. Dr. Şakir Tavlı: Türkiye'de beyin ölümünü bilmeyen hekimler var
Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Organ Nakli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şakir Tavlı, Türkiye'de birçok hekimin beyin ölümünün ne anlama geldiğini bilmediğini ileri sürdü.
9 yıllık böbrek hastası Seher'in imdadına babası yetişti
Şakir Tavlı ise Konya'da 4 bin kişinin böbrek nakli için sırada beklediğini belirtti. Prof. Tavlı, "Halkımız gerek kadavra gerekse canlı nakillerde günden güne bilinçlenmeye başladı.
Babasının böbreğiyle sağlığına kavuştu
Şakir Tavlı, ameliyatın çok başarılı geçtiğini kaydetti. Baba ve oğlunun sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayan Tavlı, "Mevlüt Uysal, oğlunun ilk rahatsızlandığı dönemde böbreğini vermeyi teklif etti.
Öğretmenin böbrekleri 12 yıldır diyalize bağlı olan bir kadına nakledildi
Şakir Tavlı, naklin başarılı bir şekilde Ayşe Elik'e nakledildiğini belirterek, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.