sancaktarı

Sivas’ta buruk bir bayram arifesi
Muhammed’in sancaktarı Abdulvahabi Gazi’nin Türbesi de vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Arife Günü Yukarı Tekke Mezarlığı en yoğun günlerinden birini yaşadı.
MHP'li Yalçın'dan eleştirilere Alparslan Türkeş'li cevap
Siz kendinizi keramet izhar eden cennet sancaktarı veya peygamber askeri mi zannediyorsunuz?”Bir köşe yazarının Türk milliyetçiliği üzerinde dururken, toplumda MHP’lileşme eğilimi ve bunun varacağı yerin askeri vesayet olduğu iddialarını ortaya attığını
Bayburt’un belgeseli çekiliyor
İslam sancaktarı Abdulvahab gazi ile Hz. Ali Efendimizin ikinci hanımından olan oğlu Muhammed Hanefi hazretlerinin kabirlerine Bayburt’ta ulaştık. Uzun Hasanın oğlunun mezarını da Bayburt’ta tespit ettik.
Bahçeli Akyurtlularla sokak iftarında buluştu
Bölücülüğün sancaktarı olmuş gafillerin her dediğine inanmadan meseleleri değerlendirmeliyiz” diye konuştu.Ortadoğuda yaşanan olaylara da değinen Devlet Bahçeli, “Ortadoğu ve İslamiyet karanlık bir devirden geçmektedir.
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Atatürk mozolesine çelenk koydu
Türk gençliği Cumhuriyetin ve kazanımlarının ilelebet sancaktarı olacak ve bayrağı asla yere düşürmeyecektir. Ülkemizi hedef gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için görev sırası kendisine geldiğinde hiçbir fedekarlıktan da kaçınmayacaktır.
Bahçeli: 63’lükler birilerine benzetilecekse 150’liklere benzetmeli
İslam’ın sancaktarı, İslam’ın yüz akı, İslam’ın kınına girmeyen kılıcı büyük Türk milleti, değişik zamanlarda bunların her şekle ve her kalıba giren oyunlarıyla karşılaşmıştır. İsimler değişmiş, sıfatlar başkalaşmış, mekanlar farklılaşmış, ama niyetler hiç değişmemiştir.
DESAM: Türkiye, başkanlık ve çözüm sürecinde hızlı hareket etmelidir
Biz İslam’ın cesur ve kahraman hizmetçisi, Habil’i temsil eden kadim medeniyetin sancaktarı Türk milletini biliyor ve kendimizi de öyle hissediyoruz. Tarih boyunca bu milleti sevenler maalesef ölmüştür ama satan da kesinle ölmüş, perişan olmuştu.
Bahçeli: İslam’ın bu çağdaki sancaktarı Ülkücülerdir
ANKARA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu çağda İslam’ın sancaktarının ülkücüler olduğunu belirterek, "Türklüğün umudu, Türk milletinin aydınlık geleceği milliyetçi, Ülkücü harekettir.
Abdulvahabi Gazi Camisi ibadete açıldı
SİVAS - Abdulvahabi Gazi Camisi, tadilatı yapılarak yeniden ibadete açıldı. Camide, Hz. Muhammed'in sancaktarı Abdulvahabi Gazi Hazretleri'nin kabri bulunuyor.
Bartın Belediyesi Sahabe türbesini restore edecek
BARTIN - Hz. Muhammed'in(SAV) Sancaktarı Ebu Derda Hazretleri'nin makamının bulunduğu türbe Bartın Belediyesi tarafından restore edildi. Bartın Belediyesi’nce çevre düzenlemesi ve restorasyonu yaptırılan Ebu Derda Türbesi yapılan törenle tekrar inanç turizmine açıldı.
Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Yavuzarslan'dan, şehitlere şiir
Dumlupınar meydanında babam Sancaktarı oldum bayram günü Bayrak bayrak geldik sana Yas değil keder değil şehit oğluyuzGün o gün ki sanki şeb-i aruz
Belediye Başkanı Akın: Bartın'ın 50 yılını planlayarak çalışıyoruz
v)'in Sancaktarı Ebu Derda Hazretleri'ne ait olduğu ifade edilen Ebu Derda Türbesi'nin de nezih, Bartın'a yakışır bir şekilde düzenleneceğini ifade edtti. Başkan Akın, ziyaretçi akınına uğrayan, inanç turizmi açısından da önemli yeri olan türbenin düzenleme projesini BAKİAD Yönetim Kurulu'na göstererek 1 ay içinde ihalenin
Hz. Muhammed'in Sancaktarı Abdulvehhap Gazi tanıtılacak
Hz. Muhammed'in (SAV) sancaktarı Abdulvehhap Gazi'nin Bayburt Erenli köyündeki türbesinin tanıtılması için çalışma başlatıldı. Abdulvehhab Gazi Hz.
Eyüp Sultan ve kardeşi Feyzullah Ensari Hazretleri'nin türbeleri doğu-batı kardeşliğine örnek
Feyzullah Ensari Hazretleri, 639 yılında Bitlis'i fethetmek için gelen İyaz bin Ganem komutasındaki ordunun alemdarı (sancaktarı) olarak Bitlis'e gelmiş. Savaşta yaralanan Feyzullah Ensari Hazretleri Bitlis'e getirilmiş.
Ahlat'taki Abdurrahman Gazi türbesi ziyaretçi akınına uğruyor
Bitlisin Ahlât ilçesinde bulunan Hazreti Muhammed (sas)'in sancaktarı Muaz Bin Cebel'in oğlu Abdurrahman Gazi'nin türbesi, ziyaretçi akınına uğruyor. Tunus Mahallesi'ndeki türbeye ilçe halkının yanı sıra Diyarbakır, Van, Muş, Ağrı ve Siirt gibi çevre illerden binlerce ziyaretçi geliyor.
Anayasa Mahkemesi üyesi Prof. Dr. Sacit Adalı Ahlat'a hayran kaldı
Gence kentinde bulunan Bayındır Kümbetini, Ahlat Müzesini, kaya yerleşim yerlerini, Bayındır Köprüsü ve şelalesini, ardından Hazreti Muhammed'in (sas) sancaktarı Muaz bin Cebel'in oğlu Abdurrahman Gazi'nin türbesini ziyaret etti.