sancıları

Bakan Işık: Medyadan ricam; üretime, ihracata, istihdama yoğunlaşın
Yaşananları, Türkiye’nin güçlü ekonomiye geçişinin sancıları olarak değerlendiren Işık, şöyle devam etti: "Medyadan ricam şu; Dubai’de tatil yapan savcıdan daha fazla Türkiye’nin üretim rakamlarına, ihracat ve istihdam rakamlarına yoğunlaşın.
Akaydın:Bir parka Gezi ismini vermeyi düşündüm ama kışkırtmamak için uygulamadım
Ötekileştirme sancıları yaşıyoruz. O bana diyor ki sen ötekisin. Ben içki içiyorum, eşimin başı açık diye. Biz diyoruz ki sen ötekisin.
Darbeleri ve yankılarını ele alan filmler gişe rekorları kırdı
12 Eylül sabahı doğum sancıları tutan karısını darbe olduğu için hastaneye götürecek taşıt bulamaz. Karısı doğum sırasında ölen Sadık, oğlu Deniz’i tek başına büyütme durumundadır.
Bahçeli: Oylamanın neticesi ne olursa olsun kazanan İstanbul olmuştur
Bahçeli şöyle devam etti: “Kamuoyuna yansıyan görüş ve bilgilerden, İstanbul’un seçilmeyişinde başlıca etkenlerin; doping kullanan sporcular, Gezi Parkı’nın sancıları ve Suriye meselesi olduğu anlaşılmaktadır.
Bahçeli: ABD Suriye'de uzlaşma zemini aramaktadır
yansıyan görüş ve bilgileri paylaşarak olimpiyatlarda İstanbul’un seçilmeyişinin nedenlerini söyleyen Bahçeli, “Doping kullanan sporcular, Gezi Parkı’nın sancıları ve Suriye meselesi olduğu anlaşılmaktadır.
Yüksekova'da doktora linç komalık etti (2)
İlçeye 17 kilometre uzaklıkta bulunan Kısıklı köyünde yaşayan ve ilk çocuğuna hamile olan 22 yaşındaki Güllü Bülbül'ün doğum sancıları tuttu. Yakınları tarafından Yüksekova Devlet Hastanesi'ne getirilen Bülbül, normal doğum yaptıktan sonra yaşamını yitirdi.
Erdoğan: MİT, atılan adımlar konusunda uyaracak
Biz ülkemize bu tür sancıları çektirmek istemiyoruz. Milletimizin birliğinin beraberliğinin dayanışmasının demokratik alanda yakaladığı bu performansı kaybetmesini istemiyoruz. Onun için tecrübe edilmiş bu sürecin devam ettirelim istiyoruz.
Güney Kore'ye niyet, İstanbul'a kısmet
Sancıları geçmeyince uçak İstanbul’a acil iniş yaptı. Hamile yolcu hemen hastaneye kaldırıldı. Özel bir hastanede normal doğum yapan anne Kim Jung Hwa ikinci, kez annelik sevinci yaşadı.
Uçakta sancılandı İstanbul'da erkek çocuk doğurdu
İSTANBUL - Emirates Havayolları'nın Varşova-Dubai seferini yapan yolcu uçağında doğum sancılarının tutması üzerine İstanbul Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptıran Güney Koreli kadın bir erkek bebek doğurdu.
Doğum sancısı tutunca uçak acil iniş yaptı
Sancıları geçmeyen yolcu ile ilgili kokpit ekibi de bilgilendirildi. Bunun üzerine İstanbul Atatürk Havalimanı Uçuş Kontrol Kulesi ile bağlantıya geçen uçağın kaptan pilotu acil iniş istedi. Uçağın acil inişi için havalimanı pistinde kalkışlar durdurulurken saat 18.
Engelli bebek için kendilerini ikaz etmeyen doktora tazminat davası açtılar
Leventdurur, 30 Temmuz 2010 tarihinde sancıları artınca ameliyata alındı. Dünyaya gözleri açan bebeğin sağ kolunun bilek kısmından itibaren olmadığı ortaya çıktı. Nilgün ve Kemal Leventdurur çifti, anne karnındayken yapılan ultrasonografilerde yarım kollu olduğu görülen bebeğin bu durumunu kendilerine söylemeyen Op.
Halk, Gezi eylemcilerine örnek gösterilen Sekapark'ı çok sevdi
Seka Kağıt Fabrikası’nın kapatılması döneminde yaşanan sancıları gündeme getiren Başbakan Erdoğan, alanın muhteşem bir parka dönüştüğünü söylemişti. Başbakan Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı: “Seka Kağıt Fabrikası'nı kapatacağız dediğimizde kim karşı çıktı?
Hastaneye yürüyerek gitti cenazesi çıktı
Oğlumun sancıları daha da arttı. Sürekli olarak ağrı kesici ve ateş düşürücü verdiler. İhmal olmasaydı bu çocuk şuanda yaşıyor olacaktı.
Hırsızlık yapan kadının doğum sancısı tutunca polis sahip çıktı
Hastaneye götürülen ve burada doğum sancıları tutan kadına polis sahip çıktı. Alınan bilgilere göre Tatvan ilçesinde meydana gelen olayda il dışından geldiği belirlenen 16 yaşındaki 9 aylık hamile Z.
Bebeğiniz çok uyuyorsa telaşa gerek yok
Yılmaz, yeni doğan bebeklerde uyku saatlerinde günlük değişmeler görülebileceğini de hatırlatarak, “Örneğin bebekte gaz sancıları varsa, bebek hasta ise bir yeri ağrıyorsa ya da aç ise daha az uyuyacaktır.
Evde doğum, ikizleri öldürdü
İddialara göre normal doğumu bekleyen anne Melek Koç'un (34) aniden sancıları başladı. Evde kayın validesi bulunan Koç, acılar içinde bağırmaya başladı. Dakikalar içinde peş peşe doğum yapan anne için hemen sağlık ekipleri çağrıldı.
Türkiye’nin şekeri 90 yaşında
Türkiye’nin uruluş sancıları yaşadığı bir dönemde ekonomiyi canlandırmak amacıyla köy köy dolaşıp, sermaye toplayan Uşaklı bir çiftçi olan Nuri Şeker'in hayatı girişim yapmak isteyen herkese örnek olacak nitelikte.
Taşgetiren: İslam dünyasındaki genç nüfus özgürlük arayışı içerisinde
Türkiye Aile Platformu (TÜRAP) ve Bozok Üniversitesi (BÜ) işbirliği kapsamında ''İslam Dünyasında Normalleşme Sancıları ve Türkiye' konulu konferans veren Taşgetiren, son yıllarda İslam ülkelerinde yaşanan süreçlere ve bunun yansımalarına dikkat çekti.
Hamile kadın, Snow Trac ambulansla hastaneye yetiştirildi
ERZURUM - Erzurum'da sancıları artan hamile kadın, köy yolunun kar ve tipi nedeniyle kapanması üzerine paletli Snow Trac ambulansla mahsur kaldığı köyden kurtarıldı. Kadının, bebeğini kaybettiği anlaşıldı.
Ameliyat edilen 800 gramlık bebek hayata tutundu (Özel)
Erken doğum sancıları başlayınca ailesi tarafından Esenler'deki Avicenna Hastanesi'ne kaldırılan Güneş, Ela ve İpek isimlerini verdikleri kız çocuklarını dünyaya getirdi. Erken doğdukları için yaklaşık 800 gram olan bebeklerin yaşaması zordu.
Hamilelikte stres, bebekte kolik oluşmasına sebep olabilir
Kolik sancıları sırasında, kucakta veya beşikte hafifçe sallanması, ninni söylenmesi, ya da müzik veya ritmik seslerin (saç kurutma makinesi) dinletilmesi, bebekte rahatlama sağlayabilir. Ilık banyo yaptırmak, karnına saat yönünde masaj yapmak rahatlatıcı diğer yöntemlerdir.
Bombalar altında Suriye’den kaçtı, 2 gün yürüdü doğumunu Türkiye’de yaptı
Doğum sancıları bulunan 35 haftalık hamile Suriyeli Fatıma Mustafa, savaşın yaşandığı Suriye’nin İdlib şehrinden çocuklarıyla birlikte kaçmaya karar verdi. Çocuğunu Suriye’de dünyaya getiremeyeceğini düşünen anne, 4 çocuğunu da yanına alarak, yola çıktı.
Yolda mahsur kalan kadının doğumunu yaptıran hemşireye Vali'den ödül
Doğan Köyü Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli hemşire Fatma Altınyurt, safra kesesindeki rahatsızlık nedeniyle Siirt'e getirilirken yolda minibüste doğum sancıları çeken Havvar Han Kartal isimli bir annenin doğumunu gerçekleştirmişti.
Eksi 40 derecede ambulansta doğum yaptı
Ülkenin Akmola eyaletine bağlı Gökçetau şehrinde yaşayan hamile kadının aniden doğum sancıları tutuğu, kadının çağırılan ambulansın içinde bebeğini dünyaya getirdiği bildirildi. Eksi 40 derecede doğum yapan kadının, daha sonra ambulansa şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktaki hastaneye götürüldüğü kaydedildi.
İki ayda 3 kez sünnet edildi
Sünnet edildikten sonra sancıları artan ve idrarını yapamayan bebek ,20 gün sonra tekrar hastaneye götürüldü. İkinci kez ameliyat edilen bebek bir süre sonra iyileştiği gerekçesiyle evine gönderildi.
Yeni doğan bebeğini pencereden attı
’nün sabaha karşı sancıları arttı. Arkadaşları gelen seslere uyanarak Ö.’nün acılar içinde kıvrandığını gördü. Evde doğum yapn Ece Ö.
Doğum sonrasında ölüm, hasta yakınlarını isyan ettirdi
Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Doğum Evi’nde meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti: Üçüncü bebeğine hamile olan Şükran Tuğ (40), sancıları artınca dün gece 02.00 sıralarında hastaneye kaldırıldı.
Trabzonspor’un haklarının teslimi için gerekli tüm girişimlerde bulunulacaktır
Nusret Yılmaz, yaşanan süreci futbolun temizlenmesi sırasındaki doğum sancıları olarak niteleyerek şöyle devam etti: “Doğum sancısının sonu hayırlıdır, mutludur. Ama sancı da kaçınılmazdır.
'Krizdeki ülkeler ekonomik yardım için özgürlüklerini bırakacak mı?'
İstihdam piyasasında esnekliğin az olmasının Avrupa ekonomisini kötü eklediğinin altını çizen Karataş, ekonomik kriz için, “Bunlar büyüme sancıları, kriz özellikle AB'de kalan ülkelerle daha sert ve zor bir yapı oluşturacak.
Resmi nikahlarına ikiz bebekleri şahitlik etti
Hamileliğinin son aylarını yaşayan Hayriye Turan’ın sancıları tutunca, nikah salonu yerine hastaneye gidildi. Belediye Nikah Memurluluğu da genç çifte bir jest yaptı. Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne giden memur, çiftin nikahını, dünyaya yeni gelen ve henüz isimleri koyulmayan ikiz bebeklerinin şahitliğiyle kıydı.
Taşgetiren: Türkiye, 60 yılda 5 askeri darbe yaşadı
Türkiye'nin 28 Şubat sancısının halen devam ettiğine dikkat çeken Taşgetiren, “Türkiye'de ne yazık ki 28 Şubat sürecinin sancıları devam ediyor. On yılı aşkındır 28 Şubat sancısını toplum olarak yaşıyoruz.
Adet sancıları için magnezyum
BURSA - Bayanlarda adet sancıları ve adet öncesi gerginlik ile hamilelik sırasında görülen bacak krampları için magnezyum tavsiye edildi. Özel Bahar Hastanesi Başhekim Yardımcısı Genel Tababet Dr.
THBB’den Kentsel Dönüşüm önerisi: Binalar güçlendirilmemeli, yıkılmalı
Bu dönüşümün sancıları olacaktır, sıkıntıları olacaktır. Burada amaç toplum olarak kentsel dönüşüme hazırlıklı olmamızdır. Artık bir icraat, tek devletten beklenmemeli, toplum tarafından da ciddiye alınmalıdır.
Ekmeleddin İhsanoğlu: 3 dinin mabedleri İslam şehirlerinde bir arada yaşamıştır
Bunun sancıları olacaktır. Buna hazırlıklı olmak lazım.‘3 DİNİN MABEDLERİ İSLAM ŞEHİRLERİNDE BİRARADA YAŞAMIŞTIR’İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, Suudi Başmüftüsü’nün büyük tepki çeken “Arap Yarımadası’ndaki tüm kiliselerin yıkılması” gerektiği
13 yaşındaki kız karın ağrısıyla gittiği hastanede doğum yaptı
Burada sancıları artan H.Y., ameliyata alındı ve sezaryanla bir bebek dünyaya getirdi. Yaşının küçük olması sebebiyle hastane yetkilileri, durumu Çocuk Büro Amirliği'ne bildirdi.
Deprem, Abdulselam bebeğin doğum yerini değiştirtti (Özel)
Muğla'ya gitmek üzere yola çıkan anne Sıddıka Atakul, Kayseri sınırında sancıları tutunca hastaneye kaldırıldı. Annenin 2,5 ay erken dünyaya getirdiği Abdulselam bebek, Kayseri nüfusuna kaydettirilirken aile de misafirhaneye yerleştirildi.
"Eğitim sistemi, anayasa ve toplu sözleşme konularında safımız belli olacak"
GİRESUN - Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Yeni Türkiye'nin, yeni sancıları var. Eğitim sistemi, Anayasa ve Toplu Sözleşme mevzuatındaki değişimler.
'Nevruz'u siyasi emelleri için kullanıyorlar'
halkımızın birlik ve beraberliğine, kardeşliğin pekiştirilmesine, huzur, barış ve esenliğe kavuşturmayı diliyor ve İslam dünyasında yeni bir dönemin doğum sancıları yaşanırken, Müslüman halkların baharının gelişi ile birlikte, Yüce Allah’ın kendilerine müjdelediği İlahi adalete dayalı yönetime ulaşmalarını temenni ediyoruz.
Epidural anestezi, anne adaylarını normal doğuma ikna ediyor
Anne adaylarının en çok doğum esnasında yaşayacakları doğum sancılarını düşündüğünü ifade eden Op. Dr. Tolga Şişli, "Anne adayları hep ağrısız doğum yapmak için sezeryanı tercih eder. Sezaryenle doğum oranının artması üzerine harekete geçen Sağlık Bakanlığı yapmış olduğu kampanya ile anne adaylarını normal doğuma teşvik ediyor.
Bitlis'te 7’nci doğumunu helikopterde yapan anne bebeğine pilotun ismini verdi
birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, Mutki ilçesine bağlı Kayran Köyü'nde doğum sancısı çeken 34 yaşındaki Gülçimen Güllü'nün, dün akşam saatlerinde doğum sancıları başladı. Sancıları artan Güllü'nün yakınları, köy yolunun kapalı olduğunu belirterek Mutki Kaymakamlığı'na haber verdi.
Uçağı beklerken sancılanan kadın ambulansta doğum yaptı
Türk Hava Yolları'nın (THY) 1529 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a gelen Arnavut Bushi Dhurata (24) 212 numaralı körükte Düsseldorf uçağın beklerken doğum sancıları tuttu. 8.5 aylık hamile Dhurata'ya Port Clinic acil sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, genç kadını Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne
Olin Edirne’nin Amerikalısı Wilkinson’ın mutlu günü
Normal olarak doğuma 4 hafta daha olmasına karşın doğum sancıları başlayınca hastaneye kaldırılan Lindsay Wilkinson İstanbul Amerikan Hastanesi’nde bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Mila Kelly ismi verilen bebeğin ve annenin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
Depresyon, erken doğum riskini iki kat artırıyor
Bu dönemde gerekirse steroid uygulamaları tamamlanıncaya kadar sancıları durdurmaya yönelik tedaviler uygulanıyor. Eğer sorun idrar yolu enfeksiyonu uygun bir antibiyotik tedavisine başvuruluyor. Bu tedaviler sayesinde de yenidoğan bebeğin yaşama şansı yarı yarıya artıyor.
Çelik: Kerbela, bütün İslam aleminin ortak matemi, ortak acısının adıdır
Sorunları ile yüzleşemeyenler, o sorunların sancıları ile yaşamak zorunda kalırlar. Bundan sonra da herkesin sorunu bizim sorunumuzdur. Bu anlayış ile bir araya geldik.
Sağlam: Bazı maçlarda kötü oynadık ama felaket senaryolarına gerek yok
Değişen takın sancıları var. Aramıza yeni katılan oyuncular var. Bu oyuncuların kariyerlerine, geçmişine baktığımız zaman 'kötü' demeye hakkı yok, 'niye buradalar' diye demeye hakkı yok. Böyle kaliteli bir yabancı grubunu Bursa görmedi.
Depremzede aileyi yeni doğan Gülay bebek teselli etti
Meydana gelen depremlerden sonra doğum sancıları başlayan anne Hatice Sancak, Van Doğum Hastanesi'nin depremden dolayı kullanılmaz halde olduğu için Bitlis Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Anne Hatice Sancak, Bitlis Devlet Hastanesi'nde Gülay isminde bir kız çocuğunu dünyaya getirmenin mutluluğunu yaşıyor.
Baydemir: 1 hafta içinde KCK’dan ben de içeri alınabilirim
Bunun da sancıları mutlaka vardır ve olacaktır. Ama kimse moralini bozmasın, bütün bu olumsuzluklara rağmen, çözüme de en yakın olduğumuz bir andayız. Hepimizin belki ortak diyalogla katkı sunması çaba sarf etmesi gerekir.
Bağış: AB övülecek konularda cimri, eleştirilecek konularda cömert davrandı
Kıbrıs konusuna da değinen Bağış, sözlerini şöyle tamamadı: “Çözümü istemeyenlerin, sindiremeyenlerin yaşadığı ‘gaz sancıları’ AB tarafından sahiplenilmesi bizi gerçekten düşündürmektedir. Kıbrıs’ta gerçekler adanın arkasına saklanılmayacak kadar acıktır.
Doğuma yetiştirilmeye çalışılan kadın kazada öldü
DÜZCE - Düzce'de doğum sancıları artan bir kadını hastaneye yetiştirmeye çalışan otomobil kaza yaptı. Kazada hamile kadın ve bir kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de ağır yaralandı.
Doğduğu hastanede 75 yıl sonra muayene oldu
Doğum sancıları başlayınca annemi acilen, zaten tek hastane olan Memleket Hastanesi’ne getirmişler. Doktorlar kız kardeşim için ‘Canlı kalmaz!