sanko okulları

NASA Uzay Kampı yetkilileri Özel Sanko Okulları’nda
GAZİANTEP - NASA Uzay Kampı Türkiye Koordinatörleri Özel Sanko Okulları öğrencileri ile söyleşi yaptı ve okulun laboratuvarlarında incelemelerde bulundu. Dünyada sadece Kanada, Amerika ve Türkiye’de bulunan 3 uzay kampından biri olan NASA Uzay Kampı Türkiye yöneticilerinden Operasyon Müdürü Mevlüde Karadağ ve
TÜBİTAK'ın yarışmasına Sanko Koleji damga vurdu
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, yaptığı açıklamada, TÜBİTAK tarafından düzenlenen ‘Girişimcilik ve Yenilikçilik Proje Yarışması’nda öğrencilerinin büyük başarı elde ettiğini vurguladı.
Bakan Şahin: Dünyanın külfeti bir düğmeyle çocuğun huzurunda anne baba olmak zor
Sanko Okulları'nda yapılan çalıştayda konuşan Şahin, ailenin, toplumun temeli olduğuna vurgu yaptı. Ailenin, nesillerin devamı için mutlaka güçlü bir şekilde korunması gereken bir kurum olduğuna dikkat çeken Şahin, “Birçok kültürel geleneğin, göreneğin çocuklar tarafından
Bakan Avcı: Sanko’nun eğitime katkıları tüm hayırseverlere örnek olmalı
Vali Erdal Ata, AK Parti Milletvekili Derya Bakbak, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Konukoğlu ve Cengiz Konukoğlu’nun da katıldığı törenle açıldı.
AB Koleji'ne burs desteği
Ayrıca, Türkiye’de ilk kez Özel Sanko Okulları’nda uygulanan interaktif dil öğretimi programı DynEd’in Türkiye lisansı satın alınıp, devlet okullarındaki öğrencilerin yararlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’na sunuldu.
MÖP Çatan’a çocuklardan yoğun ilgi
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun da katılımıyla Özel Sanko Okulları ile Özel Kolej Vakfı’ndaki ilköğretim okulu öğrencilerine MÖP’ü anlatan MÖP Çatan, özel kostümü, sempatik hareket ve tavırlarıyla kısa süre içinde öğrencilerin sevgilisi haline geldi.
Otonom kontrollü ve yapay zeka ile çalışan robotlar yaptılar
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, öğrencilerinin ayrıca tıp ve enerji alanlarında yaptıkları beş proje için uluslararası patent başvurusu yaptıklarına dikkati çekti. Köylüoğlu, fizik tedavi, kardiyoloji, nükleer tıp, sanayi ve savunma sanayi alanlarında proje çalışmaları yürüten öğrencilerinin yenilenebilir enerji temelli projelerinde
Gaziantep’te Öğretmenler Günü kutlandı
Ardından Özel Sanko Okulları'na geçilerek kutlamalara devam edildi. Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Programda ayrıca şiirler okundu, tiyatro gösterileri sergilendi.
Zeka Oyunları Yarışması’nın yarı finali Gaziantep’te yapıldı
GAZİANTEP - Türkiye Zeka Vakfı tarafından Türkiye genelinde 17’incisi düzenlenen ‘Oyun 2012 Zeka Oyunları Yarışması’, Özel Sanko Okulları ev sahipliğinde yapıldı. Yarışmanın Güneydoğu Anadolu Bölgesi merkezi, dördüncü kez Özel Sanko Okulları oldu.
Sanko Okulları’nda demokrasi deneyimi
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, öğrencilerin, oluşturulan seçim ortamında, adayların, temsil edecekleri öğrencilerin taleplerini de dinleyerek, yıl içinde yapacakları çalışmaları paylaşarak, işbirliği içinde çalışma
Konukoğlu: Yerli otomobil, birkaç şirket bir araya gelirse üretilebilir
Özel Sanko Okulları öğrencilerinden bir grup, yeni eğitim yılının başlaması dolayısıyla Genel Müdür Murat Köylüoğlu ile birlikte Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi, Okul Kurucu Temsilcisi
Özel Sanko Okulları, yeni eğitim öğretim dönemine yeniliklerle başladı
GAZİANTEP - Gaziantep Özel Sanko Okulları, yeni eğitim-öğretim dönemine öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla gerçekleştirilen coşkulu bir törenle başladı. Uyum programı kapsamında anasınıfları ve ilkokul 1.
Sanko İlköğretim Okulu'ndan, SBS'de büyük başarı
Özel Sanko Okulları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Tilfarlıgil, öğrencilerinin takdir edilecek başarı sağladıklarını söyledi. Tılfarlıgil, “Başarı ortalamalarımızın her yıl bir önceki yıla göre yukarıya çıkması, uyguladığımız eğitimin doğal sonucudur.
Denizde boğulan kuzenlerin cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi
Maltepe Üniversitesi Üstün Zekalılar Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Yıldız ve Özel Sanko Okulları’nda 11’nci sınıf öğrencisi olan Özdemir’in yakınları ve arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Genç kızların cenazeleri, Bahaeddin Nakıboğlu Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.
Konukoğlu: Anadolu’nun ilk fen ve teknoloji lisesini kurduk
GAZİANTEP - Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu, Anadolu’nun ilk ve tek fen ve teknoloji lisesini kurduklarını belirterek, "Gururluyuz. Bu okulun öğrencileri, en seçkin üniversiteleri kazanacak donanımla yetiştirilecek.
16. Felsefe Olimpiyatları Özel Sanko Okullarında yapıldı
GAZİANTEP - Türkiye 16. Felsefe Olimpiyatları Türkiye Felsefe Kurumunun bölge temsilcisi Özel Sanko Okullarında yapıldı. Katılımcılardan farklı filozoflardan seçilmiş üç alıntıdan biri üzerine felsefi bir deneme yazmalarının istenildiği olimpiyatlara çevre il ve ilçelerden 19 öğrenci
Özel Sanko Anadolu Lisesi münazarada birinci
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, farklı düşüncelerin hoşgörü ve saygı sınırları içinde tartışılıp kelimenin gücünün kazandığı bir etkinlik olan münazaranın, öğrenciye aynı zamanda bilgi donanımının gerekliliğini de
Öğrenciler, 4 gün boyunca ülke meselelerini görüştü
GAZİANTEP - Özel Sanko Okulları tarafından düzenlenen Sanko Ulusal Gençlik Forumu (SAGEF), çalışmalarını tamamladı. Foruma Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Kayseri ve Gaziantep’ten katılan 17 okulun öğrencileri kültür, eğitim, insan hakları, sansür, kadına yönelik şiddet, töre cinayetleri
Masa tenisi turnuvasında dereceye girenlere ödülleri verildi
birinci Ziya Gökalp İlköğretim Okulu, ikinci Özel Cahit Nakıboğlu İlköğretim Okulu, üçüncü Hayriye Osman Külekçi İlköğretim Okulu, Genç Erkeklerde; Özel Sanko Okulları, ikinci Özel Erdem Koleji ve üçüncü Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi oldu.
Masa tenisi turnuvası sonunda ödüller sahiplerini buldu
Genç erkekler kategorisinde ise sıralama Özel Sanko Okulları, Özel Erdem Koleji ve Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi şeklinde oldu.
Konukoğlu tevsiye: Çok çalışın ama hırsınız, aklınızın önüne geçmesin
Özel Sanko Okulları tarafından düzenlenen Ulusal Gençlik Forumu (SAGEF), Türkiye genelinde 17 okulun katılımıyla başladı. Forumun onur konuğu Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, öğrencilere iş ve hayat deneyimlerini anlattı.
Zeka Vakfı yarışması Özel Sanko Okullarında yapıldı
GAZİANTEP - Türkiye Zeka Vakfı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Oyun 2011 Zeka Oyunları Yarışması Özel Sanko Okullarında yapıldı. Bu yıl 16.’sı düzenlenen Türkiye Zeka Vakfı’nın Oyun 2011 Yarışması’nın Güneydoğu Anadolu Bölgesi Merkezi üçüncü kez Özel Sanko Okulları oldu.
İbrahim Kutluay, Sanko öğrencileri ile buluşacak
GAZİANTEP - Eski Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay, basketbol antrenörleri Murat Özgül ve Ercüment Kunter ile birlikte, 28 Kasım 2011 Pazartesi günü Özel Sanko Okulları’nda düzenlenecek panelde, “Eğitimde Sporun Önemi” konusunu anlatacak.
Kurban:Açılan her sergi Gaziantep'in ekonomik gelişmişliğine katkı sağlıyor
Çalışkan’ın 25, Ali Osman Özirkin’in 19 suluboya ve Meral Oğuz’un 7 yağlıboya eserinin yer aldığı serginin açılışı, Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban, Özel Sanko Okulları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Tılfafrlıgil ve sanatseverler tarafından yapıldı.
"Gaziantep'in kültürel zenginliği de ön plana çıkarılmalı"
Konuşmaların ardından, Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat, Özel Sanko Okulları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Tılfarlıgil ve Sanko Park Alış Veriş Merkezi Genel Müdürü Emre Şen tarafından, 44 eserin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.
Konukoğlu: İyi ki bu hastane ve okulu yapmışız
GAZİANTEP - SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nin 15., Özel Sanko Okulları’nın 10.
Konukoğlu: Ülkemizin geleceğinde rol alacak gençleri yetiştiriyoruz
Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu, Türkiye’nin geleceğinde rol alacak gençleri yetiştirmek amacıyla 10 yıl önce kurdukları Özel Sanko Okulları’nın, bu hedefine kararlı adımlarla yürüdüğünü söyledi.
Özel Sanko Okulları’nda diploma töreni
GAZİANTEP - Özel Sanko İlköğretim Okulu’ndan mezun olan 71 öğrenci diploma aldı. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, törende yaptığı konuşmada, "Bilgi çağında gençleri hangi anlayışla yetiştirip hayata nasıl hazırlayacağız, bütün mesele
Konukoğlu: Geldiğimiz noktayı görünce ‘İyi ki bu okulu kurmuşuz’ diyorum
GAZİANTEP - Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Özel Sanko Okulları Kurucu Temsilcisi Adil Sani Konukoğlu, “Geride bıraktığımız 10 yılda geldiğimiz noktayı görünce ‘İyi ki bu okulu kurmuşuz’ diyorum.
Gaziantepli öğrenciler, streetball turnuvası ile stres attı
GAZİANTEP - Özel Sanko Okulları tarafından Gaziantep’teki 10-15 yaş arası öğrencilere yönelik düzenlenen 2. Streetball turnuvası geniş katılımla gerçekleştirildi.
Özel Sanko Anadolu Lisesi TÜBİTAK Olimpiyat birincisi
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Özel Sanko Anadolu Lisesi’nde 9. sınıfa başlayan öğrencilerin bilim olimpiyatları için sınava tabi tutularak oluşturulan takımlarda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Özel Sanko Okulları öğrencileri projelerini görücüye çıkardı
GAZİANTEP - Gaziantep Özel Sanko Okulları, Geleneksel Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında öğrencilerin hazırladığı 150 projeyi sergiledi. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, okulda proje tabanlı eğitimi esas aldıklarını belirtti.
Öykü yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi
GAZİANTEP - Özel Sanko Okulları kuruluşunun 10. yılı etkinlikleri kapsamında il genelinde düzenlediği “Hayalimdeki Şehir Gaziantep” temalı öykü yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
'Hayalimdeki Şehir Gaziantep'i çizen öğrenciler ödüllendirilecek
GAZİANTEP - Özel Sanko Okulları’nın, kuruluşunun 10. yılı etkinlikleri kapsamında, il genelinde düzenlenen 'Hayalimdeki Şehir Gaziantep' temalı öykü yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek.
Sanko Anadolu Lisesi Tobbilatlon Bilgisayar Yarışması'nda Türkiye 4.'sü oldu
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, gençlerin ‘geleceğe dönük yüzünün’ kendilerini umutlandırdığını belirterek, “Bilişim ve bilgi çağında öğrencilerin akademik donanımlarını üretkenliğe dönüştürmeleri, okulumuzda uyguladığımız
Özel Sanko Anadolu Lisesi öğrencisi Zeka Oyunları birincisi oldu
Ersel Hengirmen’in notebook ile ödüllendirildiği törende, Özel Sanko Okulları’na ise teşekkür belgesi sunuldu. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, öğrencilerin çok boyutlu ve analitik düşünmesinde önemli katkılar sağlayan zeka oyunlarının, başarmanın oluşturduğu özgüvenin de
Şehitkamil Belediye Başkanı Fadıloğlu: Fark oluşturabilen başarılı olur
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, söyleşi için teşekkür ederek, Başkan Rıdvan Fadıloğlu’na çiçek verdi. (CİHAN)
Özel Sanko’lu öğrenciler kariyerleri için ilk adımı attı
GAZİANTEP - Gaziantep Özel Sanko Okulları, 9. ve 10. sınıf öğrencilerine, insan hayatında önemli bir karar aşaması olan meslek seçimi konusunda bilinçli davranmaları için Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri düzenledi.
Mozaik çalışmalarının yer aldığı ‘Performans Sergisi’ açıldı
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu ise evrensel iletişim aracı olarak sanatın farklı kültürlerden gençleri bir araya getirdiğini ifade etti. Köylüoğlu, “Dört gün boyunca Özel Sanko Okulları tarafından yapılan program çerçevesinde öğrenciler, mozaik sanatı ile birlikte Gaziantep ve Zeugma tarihini de öğrenerek
Uluslararası Zeugma Mozaik Projesi ülkeler arasında işbirliği için fırsat oldu
GAZİANTEP - Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Özel Sanko Okulları ve Koç Özel Lisesi işbirliği ile yürütülen Uluslararası Zeugma Mozaik Projesi’nin, bir farkındalık ve sosyal sorumluluk projesi olarak ülkeler
Mozaikler, uluslararası proje ile dünyaya tanıtılıyor
Öğrenciler, GAMEK Mozaik Atölyesi ve Özel Sanko Okulları atölyelerinde mozaik eğitimi alarak çok sayıda eser üretti. Proje kapsamında 8-11 Nisan tarihlerinde de aralarında İngiltere, Rusya, İsviçre, Lübnan, Bahreyn, Azerbaycan, İspanya ve Tunus’tan 17 okulun, 100'ün üzerinde
Galatasaray Medical Park, yarın Botaş'la oynayacak
Antrenör Ceyhun Yıldızoğlu yönetimindeki Galatasaray Medical Park, Gaziantep’teki antrenmanını ise Özel Sanko Okulları’nın spor salonunda gerçekleştirdi. Galatasaray Medical Park kafilesinde herhangi bir eksik oyuncu bulunmuyor.
Özel Sanko Okulları TÜBİTAK'tan iki ödül aldı
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu,16. ve 17. Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda da birincilik ödülü alan öğrencilerinin olimpiyatlarda da bölge birinciliği yanında üçüncülük ödülü almalarında uyguladıkları akademik programların
Zirve Üniversitesi, beyin göçünü engellemek için kolejlerle ortak proje üretecek
Fevzi Akıncı ise “Gaziantep’in yaşanabilir kent olması, Güney Eğitim Kurumları, Bahçeşehir Koleji, Sanko Okulları, Seçkin Koleji, Erdem Koleji gibi kaliteli okulların olmasının tersine beyin göçü projemize büyük katkı sağlamaktadır.
Özel Sanko Okulları, Gaziantep kültürünü İtalya'ya taşıdı
Özel Sanko Okulları'nın koordinatörlüğünde yürütülen 'Avrupalı Kimliğinin İzleri Olarak Kültürel Değerlerimiz' adlı Comenius Projesi'nin paylaşım toplantısı İtalya'nın Napoli kentinde yapıldı. Türkiye, İtalya, Macaristan, Polonya, Slovakya ve Litvanya ortaklığında yürütülen projenin ilk toplantısı Macaristan'ın Budapeşte kentinde yapılmıştı.
Özel Sanko Anadolu Lisesi öğrencisinin Oyun 2010 başarısı
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, zeka oyunlarının akademik başarıyı desteklediğini belirterek, "Hengirmen'in mantık ve zeka alanında sergilediği başarı, öğrencilerimizin kavrayarak öğrendiklerinin kanıtıdır.
Ressam Müslüm Teke'nin 'kırk yüz'ü sanatseverlerle buluştu
Sergi açılışına, Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü Başkanı Füsun Şengül, Özel Sanko Okulları Resim Bölümü Başkanı Aslı Özen, Gaziantep Kültür, Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı Ali Atalar ve Ressam Gülay Karslıgil katıldı.
Yazarlar, öğrencilere yazarlık yolunu anlattı
Özel Sanko Okulları tarafından düzenlenen 'Öykü Günleri'ne katılan çocuk kitapları yazarları ve eleştirmenleri Mehmet Güler, Ferda İzbudak Akıncı, Hülya Soyşekerci, Lütfiye Aydın, İnci Gürbüz Atik, Murat Şahin, öğrencilerle
Avrupa ülkelerine mozaik yapımını öğretecekler
Bu kapsamda GAMEK ve Özel Sanko Okulları işbirliği ile yürüttüğümüz eğitim projemize 8-11 Nisan 2011 tarihlerinde, aralarında Mısır, Macaristan, İtalya, Rusya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Zimbabwe, İsviçre, İsrail, Libya, Polonya, Bosna, İspanya, Bahreyn
Özel Sanko Okulları öğrenci ve personeli kan bağışında bulundu
Özel Sanko Okulları Okul Aile Birliği, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi ve Kızılay Atatürk Kan Merkezi işbirliği ile düzenlenen kan bağışı kampanyasında 32 ünite kan toplandı. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, okulun kurulduğu 2001 yılından bu yana her eğitim-öğretim döneminde iki defa yapılan veli bireysel görüşme (portfolyo)