satranç takımı

Galatasaray Kulübü Satranç Şubesi kuruldu
Galatasaray İlkokulu Müdürü İhsan Zeren, Galatasaray Lisesi Müdür Yardımcısı Çiğdem Böke, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Direktörü Suat Sözen, Galatasaray Satranç Takımı Şube Kaptanı Volkan Silivri, Galatasaray Satranç Takımı Baş Antrenörü Yakup Erturan, Galatasaray Satranç Takımı Antrenönür Deniz Seyhanoğlu ve Galatasaray Satranç
Keşan 11. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası sona erdi
Emirhan Tarlaşabaşı (Kupa-Satranç takımı)2. Ahmet Utku Üüzümcü (Satranç takımı)3. Ahmet Burak Çakın (Satranç takımı)4. Esma Doğa Duran (Satranç takımı)
Başbakan korumaları ve polis, vatandaşa etten duvar ördü
Parti otobüsünden dağıtılan satranç takımı ve oyuncak arabalar, çocukların yüzünü güldürdü. Oyuncakları alabilen çocuklar, Başbakan Erdoğan'a seslerini duyuramasalar da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Parti binasından çıkan Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte makam aracına bindi.
Büyükşehir, 29 ton atık pil topladı
LCD televizyon, bilgisayar, fotoğraf makinası, dijital fotoğraf çerçevesi, bisiklet, ipod, klima, projeksiyon makinası, pcb oyun konsolu, masa tenisi ve satranç takımı, DVD player gibi teşvik ödülleri kazanacak.
Resim çerçevesinin içinden eroin çıktı
MALATYA - Malatya’da üç resim çerçevesi ile üç satranç takımı kutusu içine saklanmış halde 3 kilo 808 gram eroin ile 1 kilo 304 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yol kontrolleri sırasında A.
Cemil Çiçek, Türkçe Olimpiyatı öğrencilerini kabul etti
Çiçek'e ayrıca Kırgızistan'dan gelen bir öğrenci de satranç takımı hediye etti. Ardından Meclis Başkanı Cemil Çiçek öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. (CİHAN)
Kocaeli'nde her öğrenciye bir satranç takımı
Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı dağıtımına başladı. Her yıl ilkokul birinci sınıflara dağıtılacak satranç takımlarını minikler Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın elinden aldı.
Küçükler Santranç Turnuvası ödülleri sahiplerini buldu
Derecelere giren diğer yarışmacılara ise satranç takımı verildi. (CİHAN)
Mahkumlardan ilginç istekler: Kantinde el kremi türü ürünler bulamıyoruz
Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda yapılan inceleme ve gözlemde ise satranç takımı, masa tenisi, farklı renklerde oturma grubu, buzdolabı, çamaşır makinesi ve LCD televizyon olduğu belirtildi.
İzmir'de atık pil toplama kampanyası başladı
LCD televizyon, bilgisayar, fotoğraf makinası, dijital fotoğraf çerçevesi, bisiklet, ipod, klima, projeksiyon makinası, pcb oyun konsolu, masa tenisi ve satranç takımı, DVD player gibi teşvik ödülleri kazanacak.
Erdoğan: Gaziantep 10 yıl önce kasaba gibiydi şimdi 3 üniversitesi var
Konuşmasının sonunda Erdoğan'a hediye takdim edilirken, üniversite çıkışında Erdoğan da öğrencilere satranç takımı hediye etti.
2500 eser ile evini müzeye çevirdi
döneminden kalma 130 yıllık ayakla çevrilen çıkrık, 70 yıllık ölçü aleti şinik, 60 yıllık ayaklı fotoğraf makinesi, 48 yıllık radyo, 40 yıllık akordeon ve satranç takımı müzeye zenginlik katıyor. Müzede eski paralar, pullar, mutfak eşyaları, giyim ve kıyafetler, yakın tarihe ait çeşitli elektronik aletler ve tarım aletleri bulunuyor.
Satranç şampiyonlarına başarı belgesi
ADANA - Kozan Yıldırım Spor Satranç Takımı'nda başarılı olan 6 öğrenciye Kozan ilçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ve Kozan Yıldırım Spor Kulüp Başkanı Halil Akyürek tarafından başarı belgesi ile iki okul müdürüne teşekkür
Samsunlular, sağlıklı yaşam için pedal çevirdi
bisikletliden oluşan katılımcılar arasında yapılan çekilişle 1 adet bilgisayar, 10 adet kalori ölçer, 10 adet bisiklet kaskı, 10 adet bisiklet eldiveni, 10 adet satranç takımı ve 10 adet basketbol topu, sahiplerine verildi.
Hindilerin altından 105 kilo esrar çıktı
Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri, ayrıca bir kargo toplanma merkezinde narkotik dedektör köpeği desteğinde yaptığı operasyonda, Kanada’ya gönderilmek üzere satranç takımı ve kalemlik altına gizlenmiş 2 kilo 380 gram uyuşturucu Afyon sakızı ele geçirdi.
Devlet büyüklerine 'valiliği ziyarette' hediye verme töreni sona erdi
Vali Balkanlıoğlu, ziyaret sırasında, Orgeneral Özel’e ziyaretinin anısına Afyon mermerinden yapılmış bir satranç takımı, el dokuması Bayat kilimi ve üzerinde Kurtuluş Savaşının simgelerinden olan Utku Anıtı figürünün bulunduğu plaket takdim etmişti.
Camide hem Kur'an öğreniyorlar hem spor yapıp oyun oynuyorlar
Müftümüzün talimatlarıyla cemaatimizle birlikte, bilgisayar, koşu bandı, masa tenisi ve satranç takımı aldık. Gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Yaklaşık 35 öğrenci geliyor.
15 bin öğrenci, 12 branşta eğitim aldı
Bu kapsamda öğrencilere, spor ayakkabı, forma, şort, satranç takımı, masa ve kort tenisi malzemeleri dağıtıldı. 74 eğitmen gözetiminde gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları katılım konusunda kendi rekorunu da kırmış oldu.
İzmir'de atık pil toplama seferberliği başlıyor
üç dereceye girenlere bisiklet, fotoğraf makinası, dizüstü bilgisayar, mp3, kol saati, Ipod Shuffle, akülü Scooter, masa tenisi, satranç eğitim panosu, satranç takımı, kitap seti, spor seti gibi teşvik ödülleri verilecek.
Moğollar Bursa’da toplanacak
Vali Vekili Sabahattin Yücel, konuk büyükelçiye İznik çinisi hediye ederken, Büyükelçi Ochirjav ise Yücel’e, Moğolistan’a özgü keçeden yapılmış satranç takımı takdim etti.
ÖSYM Başkanı Demir: Diş hekimliği sınavı daha şeffaf ve adaletli yapılacak
Ali Demir’e mermerden yapılmış satranç takımı ve ili tanıtan kitap ve CD hediye etti. (CİHAN)
Dünya Satranç Şampiyonası'nda Türk takımının büyük başarısı
Türk Satranç takımı kafilesi maç sonrasında Yaş'ta Türkiyeli müteşebbisleri tarafından kurulan Spectrum Okulu’nu da ziyaret etti. Milli Takımlar Sorumlusu Türkiye Satranç Federasyonu Sorumlusu Yasin Emrah Yağız, Türk okulunda gördükleri misafirperverlikten çok etkilendiklerini ifade etti.
Suyun önemini en iyi anlatanlar altınla ödüllendirildi
Programda şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere birer tam cumhuriyet altını, satranç takımı ve kitap seti hediye edildi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de artan çevre kirliliği ve küresel ısınmanın suyun önemini bir kez daha ortaya koyduğunu bildirdi.
Köyde okuyan çocuklar öğretmenlerinin sayesinde kütüphaneye kavuştu
Bu amaçla hazırladığımız projede kapsamında 10 köy okuluna kütüphane 10 okula müzik salonu, 10 okula park kurmayı, 20 köy okuluna satranç takımı, 10 okula tenis masası almayı ve 10 okuluna folklor ekibi oluşturmayı planlamıştık.
Atıkları topla dizüstü bilgisayarı kazan
olan okula masasıyla birlikte masa tenisi takımı, 5 olan okula da satranç eğitim panosu ve satranç takımı hediye edilecek. Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması’nda ise toplanan atık yağlar okulda toplanacak ve belediyeye bildirilecek.
Büyükşehir'den Keşanspor’a spor malzemesi desteği
Bu kapsamda; futbol forması, kaban, spor çantası, antrenman yeleği, satranç takımı, futbol kale filesi, kronometre, antrenman düdüğü, sağlık çantası, kaleci eldiveni, spor ayakkabı ve satranç takımı malzemelerinden oluşan yardım paketi Keşanspor’a ulaştırıldı.
3 bin öğrenciye karne hediyesi olarak satranç takımı verildi
KOCAELİ - Kocaeli Körfez Belediyesi, eğitim yarılını tamamlayan ilköğretim altıncı sınıf öğrencilerini satranç takımı ile ödüllendirdi. Körfez Belediyesi tarafından hazırlatılan satranç takımları, Körfez’de ilköğretim altıncı sınıfta okuyan 3 bin öğrenciye dağıtıldı.
Öğrenciler atık pillerin geri dönüşümü konusunda bilinçlendiriliyor
atık pil toplayarak birinci olan okula masa tenisi Oyun masası ve takımı, ikinci olan okula futbol, voleybol ve hentbol topları ile üçüncü olan okula ise satranç takımı hediye edileceğini belirtti. (CİHAN)
DEĞİDER köy çocuklarına sahip çıkıyor
okuluna kütüphane kurmayı , 10 köy okuluna müzik salonu kurmayı, 10 köy okuluna tenis masası almayı , 10 köy okuluna folklor ekibi kurmayı ve 20 köy okuluna satranç takımı almayı ve 10 köy okuluna park kurmayı, satranç kursu vermeyi planlıyoruz, Yaklaşık bir aydır yaptığımız çalışmalar sonucunda bu imkanlardan yoksun köy okulları tespit
Dünya bayanlar satranç turnuvasında heyecan sürüyor
'ci gününde Çin Bayan satranç takımı takım halinde 8 puanla birinciliğini sürdürürken, ikinciliği 7 puan toplayan Hindistan, üçüncülüğü ise 6 puanla Rusya takip ediyor. Türkiye Bayan Satranç takımı ise 4 puanla 6.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan depremzedelere moral desteği
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın üç çadır kentinde çocuklar için 3 bin adeta oyun hamuru, 3 bin boya takımı ve 3 bin satranç takımı, 500 kumandalı araba ve 20 adet masa tenisi ve 20 adet basketbol potası da yer alıyor.
Ahi Koleji 5. 'sağlam kafa satranç turnuvası' sona erdi
Dereceye giren okullara ise lazer jet yazıcı, satranç takımı ve başarı belgeleri takdim edildi. (CİHAN)
Antakya Belediyesi okullara atık pil toplama kutusu dağıttı
atık pil toplayarak birinci olan okula masa tenisi oyun masası ve takımı, ikinci olan okula futbol, voleybol ve hentbol topları ile üçüncü olan okula ise satranç takımı hediye edileceği belirtildi. (CİHAN)
Vali Balkanlıoğlu Belçikalı öğrencilere Afyonkarahisar'ı anlattı
Öğrencilerin Türkiye hakkında görüşlerini soran Balkanlıoğlu, yapılan sohbetin ardından tüm misafirlerine Afyonkarahisar Mermeri'nden yapılmış satranç takımı, kitap ve broşürler ile Afyonkarahisar Türkülerinin bulunduğu CD hediye etti.
Vali Balkanlıoğlu, başarılı öğrencilerini plaketle ödüllendirdi
Balkanlıoğlu, öğrencilere plaket vererek, mermerden yapılmış satranç takımı hediye etti. Afyonkarahisar'da Kocatepe Dershaneleri'nin 5 öğrencisi SBS'de 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.
Bakan Yıldız: TEPCO'nun kararını bekliyoruz
Bakan Yıldız’ın konuşmasının ardından Afyon mermerinden yapılan bir satranç takımı ile Bayat’ta üretimi yapılan kök boyalı bir kilim Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu tarafından Yıldız’a takdim edildi.
Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası ilgi gördü
Ayrıca öğrencilere satranç takımı ve çeşitli hediyeler verildi. Futbol takımlarını oluşturan cami imam hatipleri Ömer Ezim, Turan Ayra, Adnan Özdemir, Muhittin Erhan, Hasan Sadan, Duran Demir, Rasim Üstün ve Yusuf Öztürk’e müftülük tarafından
Ceyhan Belediyespor satranç takımı Türkiye ikincisi oldu
Türkiye ikincisi olarak ilçeye gelen satranç takımı yöneticileri ikincilik kupasını Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye teslim etti. Ceyhan Belediyespor başkanlığını da yapan Hüseyin Sözlü, basketbol ve güreşten sonra satrançta da 1.
Depremzede gençler izci kampında
Çiftçi’nin talebi doğrultusunda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından alınarak gönderilen Voleybol, Basketbol, Futbol, Hentbol, Masa Tenisi malzemeleri, Satranç takımı ve tişörtler dağıtıldı. 13-18 yaş grubunda 83 erkek, 25 kız öğrenci ve personelle birlikte 120 kişinin bulunduğu kamp iki grup halinde yapılacak olup Simavlı gençlerden talep olması halinde grup
Depremzede gençlere spor malzemesi desteği
Müdürlüğü'ne yapılan talep üzerine gönderilen 110 bin TL’lik ekipman desteği içinde yer alan Voleybol, Basketbol, Futbol, Hentbol, Masa Tenisi malzemeleri, Satranç takımı ve tişörtler Vali Çiftçi tarafından dağıtıldı.
En çok atık pil getiren ödül aldı
Kampanyada birinci olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na masa tenisi takımı, ikinci olan Bahaddin Kayalı İlköğretim Okulu’na satranç takımı ve üçüncülüğü elde eden Dayı Ahmet Ağa İlköğretim Okulu’na da çeşitli spor malzemeleri hediye edildi.
Atık pil kampanyasında il birincisi okul ödülünü aldı
TOKİ Okçular İlköğretim Okulu’na geçtiğimiz günlerde, kazandıkları satranç takımı ödülünü vermiştik. Bugün de Çatak İlköğretim Okulu’na ödülünü vermenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. İlçemizden 5 okul, 47 okulun katıldığı Atık Pil Toplama Kampanyası’nda, ilk 10 arasında yer aldı.
Kaddafi, Rus temsilci ile satranç oynadı
İlyumjinov, Kaddafi ailesine Kalmukya yapımı satranç takımı hediye etti.FIDE’nin 2011’i Afrika yılı ilan etmesinin ardından İlyumjinov, Zambia ve Nijerya’ya da birer ziyaret gerçekleştirdi.
En fazla atık pili topladılar, ödülü aldılar
Kampanyada birinci olan Çatak İlköğretim Okulu masa tenisi takımı, TOKİ Okçular İlköğretim Okulu da satranç takımı ile ödüllendirildi.Alaplı Belediye Başkanı Dr.
Gül Aydın Koleji yılın başarılı öğrencilerini ödüllendirdi
Güler, programda dereceye giren öğrencilere altın, bisiklet, satranç takımı ve çeşitli hediyeler verildiğini belirtti. Ayrıca programa katılan herkese teşekkür ediyorum dedi.Program çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
Özel Fırat İlköğretim Okulu, satrançta namağlup il şampiyonu oldu
BALIKESİR - Özel Fırat İlköğretim Okulu Satranç Takımı, 13 takımın mücadele ettiği Balıkesir Satranç Ligi'nde namağlup şampiyon oldu. Beş hafta süren lige, yedişer oyuncudan oluşan 13 takım katıldı.
Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan küçük Esra, talimat yağdırdı
Ziyarete gelen öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başkan Akkaya, ziyaretin sonunda öğrencilere satranç takımı ile kalem seti hediye etti.
Cizre İstikbal Koleji'nden satranç turnuvası
Birinci olan öğrencilere madalya, satranç takımı ve başarı belgesi gibi çeşitli hediyeler verildi. Cizre’de eğitim ve öğretimin çıtasını yükselten Cizre Özel İstikbal Koleji, sportif alanlarda da öğrencilerini geliştiriyor.
Doğubayazıt'ta polis-öğrenci kaynaşması
Hafta kapsamında Doğubayazıt Reşat Erdem Lisesi'ni ziyaret eden polislere öğrenciler karanfil verirken, polis de okula satranç takımı hediye etti. Polis ve öğrenciler daha sonra okul çevresine birlikte 40 çam fidanı dikti.
STS’de birinci olan öğrenciler ödüllendirildi
Sultan Alparslan Koleji, STS’de birinci olan öğrencilerine birer satranç takımı hediye etti. Okul Müdürü Hüseyin Çelik, “İl genelinde yapılan sosyal, kültürel, sportif alanlarda da okulumuzun başarıları devam ediyor.