satrançla

Tarihi Kurşunlu Külliyesi, minik satranç ustalarını ağırlıyor
Zeka sporu olan satrancın Eskişehir'de gelişmesi ve yaygınlaşması için çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Başkan Sakallı, satrancı bilmeyen, satrançla tanışmamış öğrenci kalmamasını hedeflediklerini kaydetti.
Anafen Satranç Turnuvası başladı
Öğrencileri satrançla buluşturuyoruz. Satrancı yaygınlaştırmak için iki gün boyunca satrançla, öğrencileri bir araya getireceğiz." diye konuştu.
Kocaeli'nde her öğrenciye bir satranç takımı
Bugüne kadar satrançla uğraşıp, yanlış işlere yönelen kimseyi görmediğine dikkat çeken Bakan Kılıç, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun satranca yönelik çalışmasının son derece önemli olduğunu belirtti.
Camide hem Kur'an öğreniyorlar hem spor yapıp oyun oynuyorlar
Merkezde öğleye kadar Kur'an-ı Kerim ve dini eğitim alan öğrenciler, yatsı namazına kadar bilgisayar, masam tenisi ve satrançla oynuyor. Merkezde obeziteyi önlemek için kurulan koşu bandı da gençlerin ilgisini çekiyor.
Burç öğrencileri sporda iddiasını sürdürüyor
25 Şubat’ta satrançla başlayacak yarışmalar serisine de şimdiden hazırız.’’ dedi.Uyanık, satrancın ardından jimnastik, atletizm ve yüzme müsabakalarına gireceklerini belirterek, ‘’Bizim için spor diğer dersler kadar önemli.
Sürmene’de öğrenciler satrançla stres atacak
Bizlerde öğrencilerimize satrançla karar verme alışkanlığını kazandıracağız.” değerlendirmesinde bulundu. Daha sonra 510 öğrenci arasından finale kalan minikler ve yıldızlar kategorisinden 30 öğrenci birbirleriyle satranç müsabakası yaptı.
Yeni Kasparovlar için köy köy dolaşıyorlar
Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki köylerde yaşayan çocuklar satrançla tanıştı. Nallıhan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğretmenleri, '100 köy çocuğu satranç öğreniyor' projesiyle köy köy dolaşarak, çocuklara satranç öğretti.
Yardımsevenler Derneği'nden Burdur'a üçüncü anaokulu
Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında ilimiz genelinde okul öncesi çocuklarımıza yönelik olarak satrançla büyüyen çocuklar proje başlattık. Çocuklarımıza daha okul çağına gelmeden satranç öğreterek farkındalık oluşturma amaçlanmış bu da Türkiye'de ilk defa yapılan bir proje konumunda.
Minikler satrançta kozlarını paylaştı
Bu gelişmeler sürecinde Burdur'da 'Satrançla Büyüyen Çocuklar Projesi'ni uygulamaya koyarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten, Başgül, bu sayede çocukların ilköğretime başlamadan satranç oynamayı öğrendiğini dile getirdi.
Erciş'te öğretmenler satranç kursu görüyor
Kurs hocası Ergin, amaçlarının öğretmenlere satrançla ilgili doğru bilgi verme, onlara oyunun detayını öğretme ve bu işin resmi ellerle yapılmasını sağlama olduğunu belirtti. Satrançın sosyal hayatta başarılı olmayı sağladığını, boş vakit bırakmadığını, matematik zekasını geliştirdiğini vurgulayan Ergin, hayatla yaşam arasında bağ kurduğunu
Serhat Koleji'nde öğrenciler satranç oynayarak stres atıyor
Satranç antrenörü Evgeni Vasıukov, 'Satranç büyük hayatın küçük modelidir' diyerek satrançla gerçek hayat arasındaki benzerlikleri vurgulamıştır." diye konuştu.