sattığını

Makine ihracatı 14 milyar dolara dayandı
Sektörün 200’ü aşkın ülkeye ürün sattığını bildiren MTG Yönetim Kurulu Başkanı Dalgakıran, ihracatta ilk sırayı Avrupa’nın aldığını, ardından ABD ve Rusya’nın geldiğini duyurdu. Bu ülke ve bölgelerde önem verdiklerini aktarırken, “Almanya’da tanıtım faaliyetleri yürütüyoruz.
Hediyeliğe en büyük rağbet İstanbul’dan
Gökozan, bu aralar isim yazılı 2014 ajandalarının yok sattığını da duyurdu. İlave olarak ürünlerine taleplerin arttığına, fiyatları uygun ürünlere yönelim olduğuna temas etti. (CİHAN)
Mahkeme, Neonazi cinayetlerini aydınlatmakta zorlanıyor
’ye sattığını ve başka bir şey bilmediğini iddia ederken, bu sağlık kartının Beate Zschaepe tarafından sağlık hizmetleri almak için kullanıldığı ortaya çıktı. Andreas T.
Zeytin rekoltesi düşük bekleniyor, fiyatlar tırmanışta
Geçen yıl ürettiği zeytinyağının kilosunu 3,8 TL’den sattığını, bu yıl ise aynı yağın 6 TL olduğunu belirten Mehmet Ökten ise kendisinin ve köylülerin zeytin ve zeytinyağı fiyatlarından memnun olduklarını söyledi.
Develi’den 100 TIR kamış ihracatı yapılıyor
Kamış ihracatı yapan Tunalar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuna, sadece kendi firmalarına önceki yıllarda 380 müstahsilin kamış sattığını, ancak son yıllarda işin zorluğu nedeniyle bu işi yapan kişi sayısında azalma olduğunu söyledi.
Susam ve un zamlandı, simit piyasası kızıştı
Şehirdeki bazı esnafların simidi 50 gramdan sattığını belirten Pınar, "Onlar da önümüzdeki günlerde fiyatlarını yükseltecek. Bir simitte susamın maliyeti yüzde 30’dur.
İşadamı Ethem Sancak, medyadan sonra otomotiv ve finansa girmeyi düşünüyor
Sancak, burada yaptığı konuşmada Hedef Alliance’ı sattığını ve sağlık sektöründen çıktığını ifade ederek, dünyada daha etkin bir konuma gelme yolunda ilerleyen Türkiye’de daha can alıcı sektörlerde bulunmak istediği için böyle yaptığını söyledi.
NSU üyesinin babasından güvenlik birimlerine suçlama
'ye 300 Euro para karşılığında sattığını itiraf eden 33 yaşındaki şahit, hakimin kartı niçin verdiği ve daha sonra karta ne olduğu sorularına yanıt veremedi. Sylvia S., parayı görünce kartın ne için lazım olduğunu sormanın aklına gelmediğini ileri sürdü.
Öldürdüğü eşinin Tayland'daki kardeşine telefonla haber verdi
Damadının kızının ziynet eşyalarını gizlice sattığını ve belge imzalattığını iddia ederek, “Kızımın ikinci evliliğiydi, devam ettirmek istiyordu. İlk evliliğinden olan kızı üniversite sınavına hazırlanıyordu, onun için sabrediyordu.
Nüfus ve tapu memurları, çete kurup sahipsiz gayrimenkulleri satmış
Polis çetenin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 20 milyon TL değerindeki 10 gayrı menkulün sahte belgelerle üçüncü şahıslara sattığını belirledi. Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın yanı sıra İzmir ve Mersin’de de faaliyet yürüttüğü anlaşılan çetenin el koyduğu diğer tapular tespit edilmeye çalışılıyor.
Jandarmadan 7,5 tonluk kaçak içki operasyonu
Jandarma, Kemalpaşa’nın bazı köylerindeki zanlıların, ahırlarda kaçak içki imal ederek lüks restoranlara sattığını tespit etti. Bunun üzerine harekete geçen timler, içkilerin Vişneli ve Bağyurdu köylerinde üretildiğini belirledi.
Bozdağ: Köylü, cumhurbaşkanı ile aynı hastanede tedavi olma imkanına kavuştu
Çocukları hasta olan anne ve babaların traktörlerini, tarlalarını sattığını söyleyen Başbakan Yardımcısı Bozdağ, sağlık güvencesi yoksa 18 yaşını bitirene kadar bütün çocukların sağlık giderini zengin fakir hiç fark etmeden devletin karşıladığının altını çizdi.
Kurban pazarlarında son gün hareketliliği
Tekirdağ'dan gelen Mehmet Çaba isimli kurban satıcısı ise bayram öncesinden bu güne kadar 3 yüz keçi sattığını kalan 50 adet hayvanını geri götüreceğini söyledi. Beyoğlu kurban pazarında son güne kalanlar, kurbanlarını aldıkları yerde kasaplara kestirdi.
NSU, cinayet silahını İsviçreli bir tüccardan satın almış
isimli şahsa sattığını anlattı. İsviçre'de silah satın almak için bir şahsın yetkili mercilerden silah ruhsatı alması gerektiğini ve bu ruhsatı silah alırken silah tüccarlarına vermek zorunda olduğunu anlatan S.
Kurbanlık paralarını bir yıldır alamadıkları şahıstan şikayetçi oldular
Mağdur vatandaşlardan Faik Can, şüpheli şahsa kendisinin 3 tane tosun sattığını, M.K.’nın elinde kalan 2 tanesi geri aldığını söyledi. Can, bir hayvan bedeli olan 8 bin 700 lirayı ise aradan geçen bir yıla rağmen alamadığını belirtti.
Manisa'da küçükbaş kurbanlıklar bitmedi
Muş’tan 30 büyükbaş kurbanlık getiren Yücel Budak, 27 tanesini sattığını söyledi. Satışlar bayramın birinci günü de devam edeceğini için geri kalanları da satacağına inandığını belirtti. Satışlardan memnun olduğunu dile getiren Budak, ancak fiyatların neredeyse geçen yılkilerle aynı olduğundan yakındı.
Kurbanlıkların hepsini satmanın sevincini yaşıyorlar
Ağrı'dan İzmit'teki pazara 40 büyükbaş hayvan getiren Bülent Sancak, 39'unu sattığını, elinde 1 tane kaldığını söyledi. Son büyükbaş hayvanın fiyatının da 4 bin 500 lira olduğunu belirten Sancak, "Yetişen son kişi alır.
Kurbanlıklar erken bitti
Gürbüz Yaprak isimli satıcı ise pazara getirdiği 25 hayvanın tamamını sattığını belirtti. Pazarda büyükbaş hayvan kalmadığını vurgulayan Yaprak, bu saatten sonra gelenlerin ancak küçükbaş alabileceğini kaydetti.
Kurbanlıklara ultrasonlu gebelik kontrolü
" dediği tosunu, 11 bin 500 liraya sattığını söyledi. Laçin, getirdiği bütün hayvanları sattığını belirtti. Ağrı Patnos’tan 60 büyükbaş getiren Veysi Kaya da işlerin iyi olduğunu, elinde sadece dört hayvan kaldığını ifade etti.
Kuyumcu faresi kamera görüntülerinden yakaladı
(26) isimli şahıslara sattığını tespit etti. Polis, hırsızlık malını satın aldıkları tespit edilen F.D. ve S.Y. isimli şahısları da aynı gün yakalayarak gözaltına aldı.
Uyuşturucu almak için hırsızlık yapan genç yakalandı
'nin cep telefonunu sattığını, çaldığı tüm parayla da uyuşturucu aldığını belirledi. Emniyet Müdürlüğü'nden adli mercilere sevkedilen Akın D., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Sokakta uyuşturucu satanlar suçüstü yakalandı
ESKİŞEHİR - Eskişehir'de narkotik polisi, sokaklarda uyuşturucu sattığını belirlediği 8 kişi ile bu şüphelilerden uyuşturucu alan 30 kişiyi suçüstü yakaladı. Operasyonda, satışa hazır hale getirilmiş, bonzai, esrar ve ecstsay hap ele geçirildi.
Cezaevine telefon sokan papaz yakalandı
Papaz sorgusunda cübbesinin altına sakladığı telefon ve diğer malzemeleri cezaevinde iki kişiye verdiğini, onların da diğer mahkumlara sattığını dile getirdi.Bugün mahkemeye çıkarılan papaz hakkında şehirdeki tüm din adamlarına kısa mesaj gönderen Bacau piskoposu, “Kardeşimiz zor zamanlar geçiriyor.
Sokakta zehir satanlara karşı operasyon düzenledi, 2 kişi tutuklandı
adlı şahısların esrar sattığını tespit etti. Şahıslar yakalanarak mahkemeye sevk edildi. A.K. ve K.E. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Yunanlıların sahiplendiği padişah tazısı Sivas’ta yetişecek
Ege bölgesine ait Zaar ırkı tazılara Yunanistan'ın sahip çıktığını ve 'Kopay' ismini vererek Türkiye'deki avcılara fahiş fiyatlara sattığını öne süren Polat, "Bu ırklar zaten ülkemize ait. Ancak bir şekilde Yunanistan'a götürülmüş ve üretilmiş olan bu tazılar tekrar ülkemize satılıyor.
Volkswagen krize yenik düşmedi
” diyen Christian Klingler, VW’nin geçen yılın sonuna kadar dünya genelinde 9,3 milyon araç sattığını olduğunu hatırlattı.Alman otomotiv devi bu yılın ilk sekiz aylık döneminde toplam 6,2 milyon binek ve hafif ticari araç satarak, 2012'nin aynı dönemine kıyasla satışlarını yüzde 4
Hakkarili işletmeci hem balık hem de elektrik üretiyor
Balık çiftliğinde yıllık 5 bin balık ürettiğini, çevre il ve ilçelere sattığını anlatan Çallı, " Tesisi büyütmek istiyorum. Bu konuda devletten yardım bekliyorum. Derenin kenarında kurulu bir tesis olduğumuz için eskiden tahta köprümüz vardı.
Kapkaççı kuyumcuya gidince yakalandı
Tuzla Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı ekipler Aydınlı Mahallesi’ndeki bir kuyumcuda genç bir kişinin altın kolye sattığını belirleyince kamera kayıtlarından belirlenen eşkal doğrultusunda çalışma başlattı.
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, 2020'den umutlu
Mersin’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’dan tüm branşlarda tesislerin tıklık tıklım dolduğunu ve biletlerin gişelerde yok sattığını vurgulayan Bakan Kılıç, "Bu yönüyle bakıldığında Türkiye’de olimpik seyirci duyarlılığının da oluştuğunu görebilmekteyiz.
Erdoğan, kendi hikayesini anlattı
Yatılı okuduğu zaman babasının kendisine haftada 2,5 lira verdiğini onunla kartpostal alarak sattığını, bunun yanında simit ve su satarak para kazandığını ve bu paralarla kitap almaya başladığını belirtti.
UBAM: Yüksek içki fiyatları vatandaşı kolonyaya yönlendiriyor
Çanakkale'de bir eczanenin 5 saatte 168 adet kolonya sattığını tespit ettiklerini ifade eden Dila Tezemir, şöyle devam etti: "İçindeki maddelerin etkisini azaltmak için bir takım uygulamaların yapıldığı bu sanayi ve temizlik maddesinin tadını değişmek için meyve suyu içine karıştırılabilmekte
Çalıntı otoyu parçalarken polise yakalandılar
Aracı kendilerine bir başkasının getirip sattığını iddia eden Ayhan D. ise adli merciilere sevk edildi. (CİHAN)
Silifke'nin ceviz üzümü sofraların vazgeçilmezi oldu
5 liraya sattığını aktaran Göktaş, “İşte bu alıcıya, yerine göre uzaklığına göre mesafesine göre 2,5 lira 3-4 lira değişen fiyatlarda satılır. Dama veya balkona hem gölgelik yapıyor.
Süt satarak Pakistan'a 10 bin kişinin yararlandığı su kuyusu açtırdı
Siyade Yılmaz, konuyla ilgili açıklamasında, İzmit'in bir köyünde inek besleyerek sütünü sattığını, bununla kendisi, eşi ve kızıyla birlikte hacca gittiğini söyledi. Yılmaz, "Daha sonra Kimse Yok Mu Derneği Kocaeli şubesinde gönüllü olan kızımdan da duyduğum su kuyusu kampanyasından etkilenerek, süt satarak para biriktirdim ve babamın
Bin TL fiyat biçilen yılana alıcı çıkmadı, korkup kaçan çok oldu
olduğuna inanan insanlar ile bazen tıbbi gerekçeler için yılan eti lazım olanların kendisini sürekli aradığını belirten Doksal, bu sayede yılda 70-80 yılan sattığını belirtti. Elleriyle yılan ve akrep yakalayan Doksal'ın tüpsüz ve dalgıç malzemeleri olmadan metrelerce suyun altında kalma, nehirlerin altında, suyun içinde veya mağaralarda dakikalarca
Tarım desteklemelerinden yararlanmayan çiftçilere bir fırsat daha
Aygül, şöyle devam etti: “Destekleme mevzuatında çiftçinin üretim yapması ve ürününü sattığını belgelemiş olması gerekir. Ama kişi malını sattığı zaman fatura ve müstahsil makbuzlarının bir kısmı paravan şirketler dolayısı ile hayali çıkabiliyor.
Başkent'te aspir hasadı başladı
Aspiri bu sene ilk defa denediğini ve ürettiği ürünü bir yağ firmasına sattığını kaydeden çiftçi Sezgin Karagöz, ilerleyen yıllarda da aspir ekmeye devam edeceğini söyledi. Şu anda en çok desteğin verildiği ürünün aspir olduğuna dikkat çeken Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, bir kilogram aspir için verilen
Suriye uyruklu çocuk ölü bulundu
Çevredeki vatandaşlar, polislere ölen çocuğun Suriyeli olduğunu ve anıt alanı çevresinde birkaç gündür mendil sattığını ifade etti. Polis, çocuğun ölüm nedeni, kimliği ve ailesini bulmak için soruşturma başlattı.
Adanalılar orucu ‘kar’ ile açıyor
Haftada ortalama 3 ton kar sattığını belirten Polat, özellikle iftar vakti yoğun ilgi nedeniyle kar kesip yetiştiremediğini söylüyor. Adana’nın diğer illere nazaran daha sıcak olduğunu belirten vatandaşlar, “Karı alıp şeker ve pekmezle karıştırıp yiyoruz.
Axel Springer'in yerel gazete ve dergileri satması endişeyle karşılandı
Almanya Gazeteciler Sendikası (DJV) Hamburg Başkanı Marina Friedt, Axel Springer'in anlaşmayla birlikte gazetecilik mirasını sattığını belirterek, "Burası ileride yayınevinden çok karma ekonomi şirketi olacak.
Beyzbol sopasını ‘kaynanasavar’ adıyla satıyor
Canlı, 175 tane beyzbol sopasından 165’ini ‘kaynanasavar’ adıyla kısa sürede sattığını anlattı. “BEN KAYNANAYIM”
Sahte çeklerle, iflas eden firmaları dolandıran çeteye baskın: 30 gözaltı
rastlayan polis, çetenin 17 firmanın çeklerini çalarak, bilgilerini değiştirdiğini ve sahte çek oluşturmak suretiyle iflas eden firmalara para karşılığında sattığını tespit etti. Operasyon için düğmeye basan polis, çete üyesi 30 kişiyi gözaltına aldı.
Bakan Yazıcı: Başbakan, kredi kartını bilinçli kullanma çağrısı yaptı
Yazıcı, “Sayın Başbakan'ın o ifadesini kullanmayından ziyade ‘bilinçli hareket edin, dikkatli hareket edin, ne aldığınızı ne sattığını bilin, basiretli olun’ anlamında: Ben öyle anlıyorum. Başbakan'ın söylemini bir bütün olarak değerlendirdiğimde öyle anlıyorum.
Felçli genç Umut’un bakım maaşına haciz konuldu
Bundan 9 yıl önce bakkal esnafı olduğunu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sahte bir evrak düzenleyip kendilerine ait minibüs hattını sattığını anlatan Gülsüm Kabadayı, “O zamandan bizim 4 bin lira vergi borcumuz vardı.
Krizden kurtulmak için başladı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın zanaatkarı oldu
yapması ve halk oyunları oynayan animasyon gruplarının artması nedeniyle işlerinin iyiye gittiğini ifade eden Tunahan Uysal, yılda 150-200 çarık üretip, sattığını kaydetti. Tanesini 70- 80 TL arasında sattığı çarıkları siparişle ürettiğini vurgulayan Uysal, "Antalya, Burdur, Isparta, Muğla ve Denizli illeri Yörük kültürünün ağırlıklı
Gezi Parkı eylemleri en çok Alman ekonomisine yaradı
Türkiye'ye en son 2008 yılında biber gazı sattığını iddia eden şirketi sahibi Thomas Hoernecke, son olayların ardından talepleri geri çevirdiklerini açıkladı.Almanya'da haftalık yayımlanan "Die Zeit" gazetesi bu hafta biber gazı sanayiini ele aldı.
Kürt muhalefeti, Barzani’nin görev süresini 2 yıl uzatan parlamentoya tepkili
Abdullah, para karşılığında milletvekillerin oyunu sattığını illeri sürdü. Parlamento Başkanı Arselan Bayiz ise; ”Biz bu kararı alırken, milletimizi ve halkımızı düşündük. Parlamentoda arbede çıkaran muhalefet milletvekilleri, bölgemizde demokrasinin gelişmesine gölge düşürdüler.
UÜ Kimya Bölümü ‘Bor Madeni Araştırma Merkezi’ oluyor
Kimya Bölümü’nü ziyaret eden İlker Duran, Türkiye’nin, dünyadaki bor rezervinin yüzde 72’sine sahip olmasına rağmen yurt dışına işlenmemiş hammadde halinde sattığını ifade etti. Düşük fiyata işlenmemiş olarak satılan bor madenine karşılık, mamul haline dönüştürülmüşünün yüksek fiyata satın alındığını vurgulayan Duran, “Üniversite-sanayici
Sıcaklar arttı, vatandaş serinlemenin derdine düştü
Niğde’den kamyonla getirdiği karı Merkez Seyhan ilçesindeki Kanal Köprü civarında satan Ali Akbaş, 10 günde bir kamyon kar sattığını ifade etti. Müşteriler ise sıcaklara karşı Toros Dağları’ndan getirilen karları yiyerek serinlediklerini belirtiyor.
Okul harçlıklarını yayladan topladıkları saleplerden çıkarttıyorlar
bakkala sattıklarını dile getiren çocuklar, bakkalın bu bitkileri çevre illerden gelen toptancılara, toptancılarında bunu dondurma imalatı yapan firmalara sattığını kaydetti. Günde yaklaşık 2 ile 4 kilo arası salep bitkisi topladığını dile getiren Yakup Calp, “Salep toplamak için sabah erken saatlerde yaylaya gidip salep topluyorum.