savcı nuri ahmet saraç

Mahkeme, Pınar Selek hakkındaki beraat kararından vazgeçti
Mahkeme Başkanı bu kararı açıkladıktan sonra savcı Nuri Ahmet Saraç’a mütalaa için söz verdi. Mütalaası sorulan savcı Saraç, “Yeni bir durum oluştu. Ben de şok oldum.” diyerek konuşmasına başladı.
Şile kazısı davasında tutuksuz iki sanık tutuklandı
Savcı Nuri Ahmet Saraç, tutuksuz sanıklar Okan İşgör ile Hüseyin Yanç’ın tutuklanmasını talep etti. Duruşmaya verilen aranın ardından mahkeme, kararını açıkladı.
Devrimci Karargah duruşmasında gerginlik
Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında, mahkeme başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu, Savcı Nuri Ahmet Saraç’ın iki davanın birleştirilmesi yönündeki mütalaası üzerine verilen kararı okumaya başladı.
Devrimci Karargah davalarının birleştirilmesi talep edildi
Ceza Mahkemesi’nde görülen Devrimci Karargah örgütüne ilişkin birleşen iki davanın iddianamelerinin ve duruşma tutanaklarının dosyaya girdiğini belirterek Savcı Nuri Ahmet Saraç’a görüşünü sordu. Savcı Saraç, iki dosyanın içerik, kapsam ve deliller yönünden usul ve yargılama ekonomisi açısından birlikte değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Gülseven Yaşer'in avukatı dosyadan yasaklandı
Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde savcı Nuri Ahmet Saraç, sanıkların iddianamedeki hukuki değerlendirmelerine ilişkin bölümü özetleyerek okudu. Savcı Saraç’ın iddianamede yer alan “Deniz Yıldızı projesi kapsamında burs alan kızların teğmenlere ve bürokratlara gönderildiği ve bu şekilde kontrol altında tutuldukları”
Odatv haber müdürü Terkoğlu, 'emniyet ve savcı iftarı' haberiyle ilgili hakim karşısına çıktı
Savcı Nuri Ahmet Saraç, esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın kendisine gönderilmesini talep etti. Duruşmaya ara veren mahkeme mütalaa için dosyanın savcılık makamına gönderilmesine karar verdi.
Pınar Selek'e üçüncü kez beraat
Bozma kararına karşı görüşü sorulan Savcı Nuri Ahmet Saraç da, “Usul ve yasaya uygun verilen Yargıtay kararına uyulsun” diyerek dosyadaki eksikliklerin giderilmesini istedi. MAHKME, SELEK’E BERAAT KARARINDA DİRENDİ Mahkeme kararında daha önce verdiği kararın Yargıtay 9.
Poyrazköy davasında gerginlik üzerine duruşmaya ara verildi
Bu soruya karşı savcı Nuri Ahmet Saraç, “salon tiyatroya döndü. Alakalı sorular sorunuz.” dedi. Tutuklu sanık Ergin Geldikaya da söz alarak Alaç’a, Poyrazköy’de bulunup bulunmadığını sordu. Alaç, "Hayır" cevabını verdi.
Poyrazköy sanığı Albay Özyurt: Doğu ve Şule Perinçek ile bağlantım yok
Savcı Nuri Ahmet Saraç, Özyurt'a "Doğu Perinçek ile hemşehri olduğunuzu söylediniz. Sırf Refahiyeli olduğunuz için mi Perinçek ile adınızın geçtiğini düşünüyorsunuz? Diğer iddianameleri incelediniz mi, başka Refahiyeli var mı?
Kafes sanığı: Donanma komutanlığının işçisi, Kuvvet Komutanlığının haber elemanıydım
Savcı Nuri Ahmet Saraç'ın, ''Siz nesiniz? Ajan mı, istihbarat elemanı mı, yoksa haber elemanı mı?'' diye sorması üzerine Aydın, ''Ben işçiyim.
Müşteki avukatların Kafes'e müdahillik talebi reddedildi
Müdahillik talepleri ile ilgili görüşü sorulan savcı Nuri Ahmet Saraç, avukatlara bir soru sormak istediğini kaydetti. Saraç, "Yaklaşık 40 yıldır terörle mücadele eden Türkiye'de başka terör davalarına da müdahillik talebiniz oldu mu?
Öğütçü: Dink ve Santoro'nun ölümüne en çok üzülenlerden biri benim
Savcı Nuri Ahmet Saraç, "Savunmanızda sık sık 3. güç ve köstebekten söz ettiniz. Köstebeğin tanımını yapar mısınız?" diye sordu. Öğütçü, "Köstebek deniz kuvvetleri içine sızmış, bu 3.
Albay Gülmen: Kafes Eylem Planı, geleceği parlak subayların yükselmesini önlemek için hazırlandı
Gülmen'in çapraz sorgusunda savcı Nuri Ahmet Saraç, Gülmen'e 'Sizin çok detaylı bilgileriniz var. TSK içinde bir husumet mi var?' sorusunu yöneltti.
Amirallere suikast davasında 18 sanığın savunması tamamlandı
Savcı Nuri Ahmet Saraç'ın "Deniz Harp Okulu'nda patlayıcı eğitimi veriliyor mu?" sorusuna Yücel "Teğmen olarak mezun olduktan sonra 1 yıllık kursun sonunda bu eğitim veriliyor" diye cevap verdi. Savcının "Bu tür patlayıcının patlaması için buzdolabı motorunun sıcaklığı yeterli midir?
Sanıkların 'TSK yıpratılıyor' ifadesi üzerine Savcı: TSK ile biz de gurur duyuyoruz
Sanık Yakut Aksoy'a savcı Nuri Ahmet Saraç, "Savunmanda ihbarların TSK'yı yıpratmaya yönelik olduğunu söylediniz. Oysa ihbarlar sizinle ilgili, TSK ile ilgili değil.
Amirallere suikast davası ertelendi
Savcı Nuri Ahmet Saraç'ın, "İhbara konu bilgilerin istihbaratın bile elde edemeyeceği bilgiler olduğunu söylediniz. Ancak bu bilgilerde nokta atışları yapılmış.
Sanık teğmenler suçsuz ve mağdur olduklarını savundu
Savcı Nuri Ahmet Saraç ise "Patlayıcılarla ilgili bilgim yok diyorsun. Ancak koysaydın buzdolabı motoruna, elektrik aksamı ve sıcak olan yere saklamayacağını da belirtiyorsun. Bu da bir bilgi değil midir?
Savcı, Bektaş'ta ele geçen DVD'nin TÜBİTAK'ta incelenmesini istedi
Savcı Nuri Ahmet Saraç, 21-24 Nisan 2009 tarihlerinde Poyrazköy Keçilik mevkiinde yapılan kazılarda alınan 4 ayrı toprak numunesinde kimyasal ve jeolojik rapor için çalışma yapılıp yapılmadığının tespiti için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne
Poyrazköy davasında avukatlar, imzaların makine ile taklit edilebileceğini savundu
Avukatların savunmasından sonra söz verilen savcı Nuri Ahmet Saraç, Avukat Celal Ülgen'in duruşmanın başında savcıların heyet ile aynı kürsüde oturmalarına ilişkin yaptığı eleştiriye cevap verdi. Savcı Saraç, iddianameyi okumaya geçmeden önce, savunmanın kutsal olduğunu söylediklerini hatırlatarak duruşma salonunun yargılama yeri olduğunu, arena olmadığını söyledi
Duruşmada sanığın yumruk attığı savcının burnu kırıldı
Savcı Nuri Ahmet Saraç'ın yüzüne isabet eden yumruk nedeniyle burnunun kırıldığı ifade edildi. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde 12.
Ali Kalkancı tutuklandı
Ergenekon kapsamında serbest kalan Ali Kalancı, bu kez işyerinde ele geçirilen uyuşturucu haplarla ilgili soruşturmayı yürüten savcı Nuri Ahmet Saraç tarafından sorgulandı. Savcılık sorgusunun ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen Kalkancı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından uyuşturucu madde üretmek ve ticaretini yapmak suçundan