savcılık

Bremen’deki UFO’nun sırrı çözüldü
Konuyla ilgili soruşturmayı tamamlayan Bremen emniyeti ve savcılık, yaklaşık 50 kadar ipucunu değerlendirdi ve çok sayıda görgü şahidiyle konuştu.Ortaya çıkan tabloyu kamuoyuyla paylaşan savcılığın raporuna göre, söz konusu UFO zannedilen nesne uzaktan kumandalı küçük bir model uçak cinsi hava aracıydı.
Türk bebeğin cesedi hastanede kayboldu
Adını açıklanmasını istemeyen baba, olayın polis ve savcılık tarafından araştırıldığını, kendilerinin de sonucu beklediklerini söyledi. Hastane yetkilileri ise bu durumu açıklamakta güçlük çekiyor.
HRW: Türk hükümeti yargı bağımsızlığını tehlikeye atıyor
Savcılık makamının operasyon isteğinin polis güçleri tarafından uygulanmadığına işaret eden Webb, yolsuzluk soruşturmasının hükümetin ve başbakanı düşürmek için yapıldığının da ileri sürüldüğünü aktardı.
Kazmaz: Fenerbahçe davası yeni bir kaos ortamı yarattı
Savcılık, tutuklama ve arama kararı çıkartarak hükümlüleri yurtiçinde arar. Üç yıldan aşağıda olanlarla ilgili de davetiye çıkarır, davete icabet ederler, gelir cezasının infazı yapılır.
Bakan Işık: Medyadan ricam; üretime, ihracata, istihdama yoğunlaşın
Keşke şunu yapsalardı, bir yolsuzluk varsa dosya olgunlaşır olgunlaşmaz, hemen savcılık harekete geçip gerekeni yapsaydı biz de o savcıları alkışlasaydık. Ama 3 sene, 4 sene biriktirip de ilgili ilgisiz şeyleri torbaya koyup adeta bir operasyon noktasına getirmek kimsenin kabul edeceği bir şey değil.
Almanya'da sağlık sigortası dolandırıcılığı
Savcılık olayı bütün boyutlarıyla mercek altına alırken benzer skandallar daha önce de Kuzey Ren Vestfalya, Rheinlan-Pflaz, Saksonya-Anhalt eyaletlerinde ortaya çıkmıştı. (CİHAN)
Türk genci, Merkel'in yatağında uyurken yakalanmış
Savcılık tarafından hazırlanan fezlekede olayın tam olarak nasıl gerçekleştiği bilgisi de ayrıntılı bir şekilde yer aldı.Sanığın verdiği ifadelere göre, olay günü askeri kıyafetlerle havalimanına gelen Volkan T.
Ukrayna'da eski İçişleri Bakanı Lutsenko ağır yaralandı
Soruşturma dosyası açan savcılık olayı araştırıyor. Polis ise eylemciler hakkında, holiganlık, mahkemeyi engelleme ve polise karşı koyma suçlarından dava açtı. Ukrayna’da Avrupa Birliği (AB) yanlılarının 21 Kasım 2013’den bu tarafa gösterileri aralıksız devam ediyor.
Almanya'da okuldan atılan sahte öğretmen başka bir eyalette göreve başladı
Savcılık soruşturması devam ederken öğretmen bu kez de Mecklenburg Vorpommern eyaletinde geçici olarak işe başladı. Diplomayı Kuzey Ren Vestfalye sınav merkezinden aldığı tahmin edilen sahte öğretmen hakkında bu merkez de dava açtı.
Vali, siyasi intikam için yolu kapattıran başdanışmanını görevden aldı
Yazışmaların ortaya çıkmasından sonra savcılık konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.Köprü skandalının, 2016 başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin aday adayları arasında gösterilen karizmatik Vali Christie'nin kariyeri için önemli bir sınav olacağı
Rusya’da araça bağlanarak paraşütle uçma denemesi ölümle sonuçlandı
Olayla ilgili inceleme başlatan savcılık, etkinlikte yer alan 7 kişiyi sorguladığı bildirildi. (CİHAN)
Yunanistan'da yolsuzlukla mücadele kamu bankalarına uzandı
armatörlerin bulunduğu 25 kişi, kamu bankası Post Bank’ı yasadışı kredi kullanarak ya da kullandırtarak 400 milyon Euro zarara uğrattıkları gerekçesiyle savcılık tarafından soruşturuluyor. Şimdiye kadar gözaltı kararı çıkartılan üç kişi sorgulanıyor.
İsviçre bankaları Yunanistan’daki yolsuzluk skandalına karıştı
Federal Savcılık, rüşvet skandalıyla ilgili basın açıklamasında bulundu. Açıklamada soruşturmanın devam ettiği ve 10 milyon franga tedbir kararı konulduğu bildirildi. 2000 yılında yürürlüğe giren kanuna göre, bankalar yüksek miktarda para almadan önce gereken tetkikleri yapmakla hükümlü.
Fenerbahçe Kulübü'nden 'Yakup Aslan' açıklaması
ilişkiler karşılığında elde edilen paraların; kimlerden, nasıl ve ne şekilde alındığı, kayıt dışı olup olmadığı, MASAK, Maliye Bakanlığı, SPK, Emniyet ve Savcılık makamlarının sorumluluğundadır.Ancak Trabzonspor Kulübü’ne belli şartlar karşılığında bu ödemeyi yapan ve yine belli şartlar karşılığında daha da fazlasını vaad eden bu ‘Fenerbahçeli’ işadamının
Eski Cumhurbaşkanı Wulff ile ilgili karar bu ay verilebilir
Ancak hem savunma hem de savcılık bu talebi reddetmişti. Özellikle Wulff, hakkındaki iddialardan hukuken kurtulmak istiyor. Eski Cumhurbaşkanı, Aşağı Saksonya Eyalet Başbakanı olduğu dönemde Münih'te 2008 yılında katıldığı Ekim Şenlikleri esnasında Bayerischer Hof otelindeki 719,40 Euro’luk konaklama
Yunanistan’daki yolsuzluk skandalı Almanya’ya uzandı
Alman basınına yansıyan bilgilere göre savcılık, konuyla ilgili inceleme başlatırken iddiaları değerlendirdikten sonra soruşturma açılıp açılmayacağına karar verecek.Kantas, Almanya’ya verilen 5 ihalede yolsuzluk yaptığını itiraf etti.
Almanya'da ırkçı terör tehdidini küçük gösteren savcıya tepki
Federal Savcılık Başkan Yardımcısı Rainer Griesbaum’un, Almanya’da göçmenlere yönelik cinayetler işleyen Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü hakkında yaptığı açıklama tepki çekti. NSU terör örgütünün çok küçük bir sempatizan çevresi olduğunu ileri süren Griesbaum, en büyük tehlikenin küresel olarak örgütlenmiş 'İslamcı' terör olduğunu ileri sürdü.
Yunanistan'da silahlanmaya dair rüşvet soruşturması genişliyor
Savunma Bakanlığı eski Silahlanma Müdür Vekili Antonis Kantas’ın ifadesi üzerine savcılık, şüpheli 17 kişiden gözaltı kararı çıkartılan iki kişiden birini bugün gözaltına alındı. Diğer kişiler hakkında da gözaltı kararı çıkartılması bekleniyor.
Mahkeme, Neonazi cinayetlerini aydınlatmakta zorlanıyor
2014 yılı sonuna kadar devam etmesi beklenen davada gelinen noktadan Federal Savcılık memnun olduğunu açıklıyor, ancak henüz hiçbir şey net olarak ispatlanmış değil. Özellikle kurban yakınları, her fırsatta cinayetlerin arkasındaki tüm sorumluların ortaya çıkarılmasını talep ediyor.
Polis tutuklayınca karakolda doğum yaptı
Polis sözcüsü, hakkında savcılık tarafından bir suçlama gelmeyince kadını karakola tekrar götürmekten vazgeçtiklerini kaydetti. (CİHAN)
Güney Kore’de sendikacılar polise su sıktı
Greve katılan tüm makinistlerin memuriyet seviyeleri iptal edilirken, grev kararı alan makinist sendikalarına savcılık baskın düzenlemişti. Yapılan baskından sendika yetkililerinden 18’i emniyet tarafından gözaltına alınmıştı.
Diyarbakır Baro Başkanı Elçi: Hukukun üstünlüğü onarılması güç bir darbe aldı
değişiklik öngören bir düzenleme yoluna gidildiğini hatırlatan Diyarbakır Baro Başkanı Elçi, “Yapılan değişiklikle Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik sürecinde savcılık kurumunun güçlendirilmesi, suçla etkin mücadelenin sağlanması bakımından getirilen bazı düzenlemelerin ortadan kaldırılmaya yol açılmıştır.
Rusya’da mahkeme kararı olmadan internet siteleri engellenebilecek
İşleyişe göre, savcılık yasada belirtildiği içerikli sitelerin engellenmesi için Roskomnadzor’a başvuruda bulunacak. Roskomnadzor, internet operatörüne talimat vererek ilgili sitenin yada içeriğin engellemesini talep edecek.
DSP Lideri Türker: Kavga değil, AKP içindeki menfaat çatışması
Bu tutuklamayı savcılık talimatıyla yapanların yerlerini değiştiriyor. Savcılık müessesesine saldırıyorlar ve bu işi bozacak yeni savcılar atanıyor yani yargıya müdahale ediyor.”"TEK YOLU ERKEN SEÇİME GİTMEK"
Güney Kore’de makinistlerin grevi büyüyor
Greve katılan tüm makinistlerin memuriyet seviyeleri iptal edilirken, grev kararı alan makinist sendikalarına savcılık baskın düzenledi. Yapılan baskından sonra grevde adı öne çıkan demir yolu işçilerinden 18’i emniyet tarafından göz altına alındı.
Beşiktaş kongre üyesi, sahaya giren taraftardan şikayetçi oldu
Savcılık sorgusunun ardından da serbest kalmıştı. Şüphelinin serbest bırakılması üzerine Beşiktaş kongre üyesi olan avukat Ali Rıza Dizdar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Mustafa Özel, hakkında suç duyurusunda bulunan Dizdar, “Pazar günü yapılan Kasımpaşa-Beşitaş maçında sahaya girerek üyesi olduğum Beşiktaş Spor Kulübü'nün futbolcusuna arkadan
Fransa'da eski bakan ve emniyet müdürü gözaltında
Gueant’ın İçişleri Bakanlığı Kabine Direktörü olduğu 2002-2004 yıllarını kapsayan soruşturmada savcılık, kamu fonlarının zarara uğratıldığını ve pirimlerde usulsüzlük kaydedildiğini vurguladı.Haziran ayında açıklanan teftiş raporlarında, polisin soruşturma ve gözetim maliyeti olarak kaydettiği 10 bin Euro’nun Claude Gueant’a verildiği tespit edilmişti
Hastalar ölmeden hareket geçen cenaze şirketlerinin arkasında şebeke çıktı
Mağdur ailelerin şikayeti üzerine harekete geçen savcılık, aralarında acil servis ve ambulans çalışanları ile polislerin de bulunduğu bir şebekeyi ortaya çıkardı. Savcılığın, mağdurların şikayeti üzerine başlattığı soruşturma sonucu 12'si polis toplam 50 kişi gözaltına alındı.
Sahaya giren taraftar: Kasımpaşalılar itekledi
Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Taraftar hakkında seyirden men cezası verildi. Mustafa Ö.’nün sporda şiddet ve basit yaralama suçlamasıyla ifadesi alındı.
Rusya’da sahte uçuş diploması operasyonu
Geçtiğimiz ay Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan’ın başkenti Kazan’da yolcu uçağının düşmesinin ardından Rus güvenlik güçleri ve savcılık, uçuş belgesi veren kurumlarda soruşturma başlatmıştı.Soruşturma sonucunda Rusya Federal Hava Ulaşım Ajansı (Rosaviatsia) Bölüm Başkan Yardımcısı Sergey Korovin, pilotlardan rüşvet aldığı suçlamasıyla gözaltına alınmıştı
AB'nin yardımları kesmesi üzerine savcılık soruşturma başlattı
Savcılık, 62 milyon dolarlık kayıpta kimin suçlu olduğunu araştıracak.AB Komisyonu, cumhurbaşkanlığı için sadece Boşnak, Hırvat ya da Sırp etnik gruplarından birine mensup olanların adaylığını koyabildiği Bosna-Hersek'e, anayasayı değiştirmesi için süre tanımıştı.
Ukrayna Başsavcılığı önünde yatan adam eylemi
Eylemciler karlar üzerine yatarak Başsavcılık binasını girişini tuttu. Daha sonra yaklaşık 300 kişilik bir grup, 'yatan adam' eylemine destek olmak için savcılık binası önüne geldi. Yatan insanlar, başsavcılık makamından, Bağımsızlık Meydanı'nda devam eden Euro Meydan protestolarında gözaltına alınan eylemcilerin serbest bırakılmasını talep
Çin’den Güney Kore ve Japonya’ya tepki
Savcılık, 31 Ekim tarihinde Guangzhou’daki havaalanında Sakuragi’nin bavulunda uyuşturucu bulunduğunu, diğer iki zanlının da 18-19 Kasım tarihinde yakalandığını açıkladı. (CİHAN)
NSU davasında istihbaratçı Anderas T. hakkında yeni şüpheler
Savcılık ise dosyaların ‘gizlendiği’ ya da ‘gösterilmediği’ iddialarını reddediyor.Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde (OLG) devam eden Neonazi cinayetleri davasında yarın Hessen Eyaleti İç İstihbaratı memuru Andreas T.
'Savcı tehdit etti, sonra istediğini yazdı, ben de ağlayarak okumadan imzaladım'
Mahkeme anlamadı derken, mahkeme benim savcılık ifademe inanıyor, bana inanmıyor ki.-Emniyetteki ifadeni de mi baz almıyor?Almıyor. Sadece savcıya verdiğim ifadeyi baz aldılar.
Beşiktaş’ın eski kalecisi Fevzi tahliye oldu
Paranın icra dairesi yatırılmasının ardından savcılık tahliye işlemlerini başlattı. Tahliye kararının Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na ulaşmasının ardından Fevzi Tuncay, akşam saat 17.00 sıralarında serbest kaldı.
Silah tüccarına vergi kaçakçılığından 6,5 yıl hapis cezası
Söz konusu davada savcılık Schreiber için 10 yıl 3 ay hapis cezası isterken, 79 yaşındaki eski silah tüccarının avukatları ise beraat talep etti. Savcılık, davalının toplam 7 milyon Euro vergi kaçırdığını ve muhafazakar politikacı Ludwig Holger Pfahls’a rüşvet verdiğini iddia etmişti.
Modern kölelik İngiltere'de de sürüyor
Wallis çıkacak kanunun önemini yineleyerek, “Bu kanun polis teşkilatına, savcılık ve adliyeye kovuşturma ve ceza verme imkanı sağlayacak bir Modern Kölelik Kanunu olacak." diye konuştu.
AB’nin gündeminde Ukrayna ile ortaklık anlaşması var
Brüksel, Ukrayna’dan; seçim ve savcılık yasasının değişmesi gibi bir dizi AB ile entegrasyon yasalarının geçmesinin yanı sıra eski Başbakan Yuliya Timoşenko meselesini çözme amaçlı hukuku değişikliklerin parlamentodan geçmesini bekliyor.
Eski Cumhurbaşkanı Wulff’un davası başlıyor
Daha sonra savcılık Wulff’un 20 bin Euro ödemesi halinde soruşturmayı durdurma teklifinde bulunmuş, Wulff ise bunu reddetmişti. Dava başlarken Alman basınında Wulff tekrar tartışma konusu oldu.
Tomaşitsa mezaristandan resimleri
Kalıntıları çıkarma işlemi, savcılık nezaretinde Uluslararası Kayıp İnsanlar Komisyonu'ndan 6 antropolog yönetiminde yapılıyor.Lahey şehrindeki Eski Yugoslavya Savaş Suçları Mahkemesi, Priyedor bölgesinde işlenen suçlar için şu ana kadar 16 Sırp askere toplam 230 yıl hapis cezasını verdi
Bosna'nın batısındaki toplu mezardan 400 kişiye ait kalıntılar çıkarıldı
Kalıntıları çıkarma işlemi, savcılık nezaretinde Uluslararası Kayıp İnsanlar Komisyonu'ndan 6 antropolog yönetiminde yapılıyor. Lahey şehrindeki Eski Yugoslavya Savaş Suçları Mahkemesi, Priyedor bölgesinde işlenen suçlar için şu ana kadar 16 Sırp askere toplam 230 yıl hapis cezasını verdi
Yıldırım, Aydınlar'a sorular yöneltti, salonda alkış koptu
Savcılık kararıyla gizli bilgileri sayın Kocaman ve Dilmen'e göstererek bizim şike yaptığımızı anlattın mı? Kozmik odada olması gereken belgelerin senin odanda ne işin vardı.
Elektrikler gidince yoğun bakımda öldü
FRANKFURT - Almanya'da bir klinikte elektrikler gidince yoğun bakımda tutulan Ukraynalı bir işçi hayatını kaybetti. Savcılık olayda ırkçı motif olup olmadığını araştırıyor.
Türk büfeciye saldıran ırkçılar hakim karşısında
Savcılık, zanlılar hakında; adam yaralama, tehdit ve şantaj suçlarından suç duyurusunda bulunmuştu. Olayla ilgili soruşturma nihayet tamamlandı ve Neonaziler Merseberg’deki mahkemeye çıkarılıyor.
Kulandığı dozerin devrilmesiyle altında kalıp hayatını kaybetti
Kazayla ilgili savcılık soruşturma başlattı.Bu arada Keçiborlu Kaymakamı Vedat Yılmaz da olay yerine gelerek kaza ile ilgili bilgi aldı. (CİHAN)
'Örnek işletmeci' çırağını dövünce mahkemelik oldu
Savcılık, psikolojik tedavi gören çırağın konuşabilmesi için davanın ertelenmesini istedi. (CİHAN)
Alman enerji devi EnBW’ye Rusya’da rüşvet suçlaması
Savcılık, şirketin eski ve şimdiki yöneticilerinden 7 kişi hakkında hukuki sürecin başlatıldığını ifade etti. (CİHAN)
GSM şirketinden Konyalı doktor adına İstanbul'da akıllı telefon aldılar
Arefe gününün öğleden sonrasını savcılık makamında geçirmek zorunda kaldım." diye konuştu. Dr. Karaca GSM şirketinin bayisinin hatasını kabul ettiğini ve parasal anlamda mağduriyetini giderdiğini söyledi ve "Milyonlarca GSM abonesinin olduğu bir ülkede
Hatay'da kaçak akaryakıt ve şeker operasyonu
Adıyaman ve Adana plakalı iki araç savcılık izni ile Antakya merkeze bağlı Avsuyu beldesinde durduruldu. Araçlarda yapılan aramada 17 ton kaçak motorin ele geçirilirken olayla ilgili 6 şüpheli gözaltına alındı.