savran

Kredi kartı taksitlerinin kaldırılması kuyumcuları olumsuz etkileyecek
Toplantıya ATSO Meclis Üyesi Nafiz Tanır, Murat Savran, İbrahim Güney, ATSO 26. Grup Meslek Komitesi Başkanı Osman Gök, komite üyeleri, Antalya Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Erdem ve sektör temsilcileri katıldı.
Deve güreşi sezonu başladı
Devenin beslenmesi, bakımı, güreşlere hazırlığı deve sahipleri ya da 'savran' olarak adlandırılan bakıcılar tarafından yapılıyor. Güreşlerde devleri ve sahiplerini övücü sözlerde tanıtan ve güreşen develerin güreşini anlatan kimseye de 'cazgır' deniyor.
Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği 20. yaşını kutladı
yıl kutlama programına; Türkiye'nin Rotterdam Muavin Konsolosu Aslin Savran, Sosyal Demokrat İşçi Partisi (PvdA) eski Milletvekili Luc Blom, Azerbaycan ve Türkiye’nin Lahey büyükelçiliği temsilcileri, Lahey Belediyesi temsilcileri, Hollanda’daki bazı Türk STK temsilcileri, işadamları ve
Hollanda'ya göçün 50 yıllık hikayesi şiirlerle anlatıldı
Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral, Muavin Konsolos Aslin Savran, PvdA Milletvekili Selçuk Öztürk, Charlois Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Erdal, belediye meclis üyeleri, federasyon ve dernek yöneticileri ile çok sayıda şiir sevdalısının katıldığı programda Yavuz Nüfel
"Artık suçlar globalleşti, Guatemala'dan bile hırsızlar geliyor"
isimli şahısları yakalayan Ahlak Büro Amirliğinde görevli polis memurları Gürsel Savran ile Naciye İlhan'ın da üçüncü olduğu açıklandı. Yaklaşık 12 yıl boyunca Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görev yapan, kısa bir süre önce Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü'ne geçen Başkomiser Ali Bostan'a ve
Kore gazileri, savaş fotoğrafları sergisinde anılarını tazeledi
Sergide saygı duruşu ve iki ülke marşlarının okunmasıyla açılış kurdelesini, Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Taedong Jeon, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Muharip Gaziler Derneği İstanbul
Bayramda mesire yerleri piknikçilerde dolup taştı
Yusuf ve Fatma Savran çifti de 6 aylık bebekleriyle sahilin tadını çıkaranlardandı. Satışlardan ve ilgiden memnun kalan esnaf, bayramın bereketli geçtiğini düşünüyor.
Bremen’de ilk dini bayram tatili bu Ramazanda
Müjdeyi veren Türk Veliler Birliği Başkanı Reyhan Savran, “2013/14 eğitim ve öğretim yılının ilk gününün Ramazan Bayramı’na denk gelmesi sebebiyle tatilin 12 Ağustos’a kadar uzatılmasını istedik. Birçok ailenin bayram nedeniyle tatilini uzatacağını düşündük.
Sarıgöl'deki yangında 3 çocuk hayatını kaybetti
Sarıgöl Kaymakamı Fethi Savran, yaptığı açıklamada yangının, anne ve babanın evde olmadığı bir sırada çıktığını belirtti. Kaymakam Savran, "Çocukların annesi, Dindarlar İlköğretim Okulu'nda hademe olarak çalışıyormuş.
Yıldız Kız Ve Yıldız Erkek Voleybol Şampiyonları yapıldı
O İkinciliği Gölbaşı Savran O.O Üçüncülüğü ise Besni Dumlupınar O.O elde etti.Yıldız Erkekler Voleybol Müsabakalarında ise Birinciliği Besni Yoldüzü O.O İkinciliği Küçük Hasancık O.
Köprüden atlamak isteyen yaşlı kadını, gazeteci kurtardı
İftar yemeğinden evine gitmek için yola çıkan yerel Çamlıkahve gazetesi sahibi Şinasi Savran, köprü üzerinde yaşlı bir kadının ağladığını gördü. Aracından inerek kadının yanına giden gazeteci, kadının köprüden atlamasına engel olmak için onunla konuşmaya başladı.
Kadirli’ye özel Anadolu sağlık meslek lisesi açılıyor
Önümüzdeki eğitim ve öğretim sezonunda ders başı yapılacağını söyleyen Anavarza Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Genel Müdürü Tarık Savran, “Okulumuz Türkiye’de 18. özel sağlık meslek lisesi olacak.
Muğla’ya adli tıp merkezi kuruluyor
Bülent Savran ve Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Yasemin Balcı da yer aldı.Muğla Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, il 850 milyon nüfusa sahip olmakla birlikte turizm merkezi olması dolayısıyla tatil dönemlerinde nüfusun 4-5 milyona
Temsili vali kendi okuluna ek bina istedi
sınıf öğrencisi Ahmet Kaan Ferli ile Okul Müdürü Şahin Ülgen ve Müzik Öğretmeni Buket Örs Savran, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş’ı ziyaret etti. Vali Savaş’a çiçek takdim eden Ceren Koyuer valilik Ahmet Kaan Ferli ise vali yardımcılığı koltuğuna oturdu.
Atalay: 12 Eylül'ün yargılanması, asıl anayasayı değiştirmekle olur
Yeşilağaç, Mine Yalçınkaya, Murat Adısanoğlu, Mustafa Baki Yarımdağ, Mustafa Yüksel, Nihat Karaağaç, Okan Telaşeli, Osman Sünnetçi, Osman Tekmeci, Özkan Savran, Ragıp Başlı, Rıfat Köybaşıoğlu, Sedat Kısır, Selma Kaya, Sezgi Gürçay, Suat Zerengil, Turgay Aydın, Vesile Güler, Yasemin Akkol.
ESAFED yönetimi güven tazeledi
Bircan Savran, denetleme kurulu asil üyeleri Dr. Abdi Canan, Dr. Ufuk Kale ve Dr. Serdar Altınçekiç, denetleme kurulu yedek üyeleri Ahmet Özcan, Erdal Erikoğlu ve Serdar Dinç, 36 oydan geçerli 35 oyu alarak yeniden seçildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı 3 bin lira para cezasına çarptırıldı
Asliye Ceza Mahkemesi`nde gerçekleştirilen karar davasına, Hamzaoğlu`nun avukatları Ali Haydar Gonca, Nesrin Aktaş, Beyhan Savran, Hasan Hüseyin Evim, Yıldız İmrek ve Ziynet Özçelik ile Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu`nun avukatları Halit Çokan ve Hüseyin Aydın katıldı.
Tacizden 15 yıla mahkum oldu
'nin avukatı Saniye Beyhan Savran katıldı. Sanık avukatı Sarıbay, çocuğun ruh ve beden sağlığı bozulduğu yönünde son gelen raporu kabul etmediklerini söyledi. Sarıbay ayrıca “Daha önce alınan iki adli tıp kurumu raporunda ruh ve beden sağlığı bozulmadığına dair rapor verilirken son rapor ise tam tersidir.
Gölbaşı'nda okullar bir gün tatil edildi
Savran ve Kalemkaş köylerinde diyaliz hastaları olduğu için bu iki köyümüzün yollarını açtık." şeklinde bilgi verdi.
12 yaşındaki hastanın omurilik kesesi tümörü ameliyatla alındı
Mehmet Savran, yaptığı açıklamada, İlayda Kiper adlı hastanın kendilerine 3 aydır devam eden bel ağrısı şikayetiyle başvurduğunu söyledi. Hastanın uzun süredir devam eden şikayetinin ağrı kesici ilaçlarla geçmemesinden dolayı hastanede MR çekildiğini kaydeden Dr.
Arife Nazlı bebek hayata tutundu
Bircan Savran, şimdiye kadar Martinez Frias Sendromu (İnce bağırsak, safra ve safra kesesinin olmaması) sendromunun dünyada 12 kez rapor edildiğini, ancak Türkiye'de ilk kez bu vaka ile karşılaşıldığına dikkat çekti.
Amsterdam’da Meram Restorant’ın 5. şubesi görkemli törenle açıldı
törenine başta AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Aslin Savran, Amsterdam Nieuw West Belediye Başkanı Ahmed Baddoud, PvdA (İşçi Partisi) Milletvekili Nebahat Albayrak, Oyuncu Bekir Aksoy, Meram Restorant Yönetim Kurulu Başkanı
Karya’dan Likya’ya bisiklet turu
Toplantı'da Bisiklet Platformu adına konuşan Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Bülent Savran turun amaçlarını, “Sağlıklı bir toplum için gerekli şartların yaratılması, hastalıklardan korunma ve yaşam kalitesinin düzeltilmesi için çalışmak, çevremizi yerel ve küresel açıdan korumak.
Karya’dan Likya’ya bisiklet turu başladı
Toplantıda platform adına konuşan Dernek Başkanı Bülent Savran, amacın sağlıklı bir toplum için gerekli şartların oluşturulması, hastalıklardan korunma ve yaşam kalitesinin düzeltilmesi için çalışmak, çevreyi yerel ve küresel açıdan korumak olduğunu söyledi.
Şehit ailelerini ücretsiz taşıyor
Antalya Konyaaltı Caddesi üzerinde Yavuz Özcan Parkı karşısında bulunan durakta 1994 yılından bu yana taksicilik yapan Ruhi Savran (40), artan şehit haberlerinin üstüne 4 aydan bu yana şehirdeki şehit ailelerini ücretsiz olarak taşımaya başladı.
Nevşehir Devlet Hastanesi'nde hastayı uyutmadan beyin ameliyatı yapıldı
Nevşehir Şevki Atasagun Devlet Hastanesi Beyin Cerrahı Mehmet Savran ile Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Doktor Mustafa Denizhan Yıldırım ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ‘’ uyanık beyin tümörü ameliyatı’ ile hastaya narkoz uygulanmadan başarılı bir beyin operasyonu ile
Karaosmanoğlu: Yapılan işin ve eylemin adına ‘şarlatan’ dedim
Beyhan Savran, Av. Hasan Hüseyin Evin, Av. Nesrin Aktaş, Av. Yıldız Ertuğ Ünder, Av. Elvan Olgun ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve avukatı İbrahim Ateş katıldı.
Avustralya başbakanından Türk eğitim ve kültür vakfına övgü
SİDNEY - Avustralya Başbakanı Jullia Gillard, Brisbane şehrine yaptığı ziyaret çerçevesinde Queensland Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Koordinatörü Yaşar Savran’ı kabul etti. Avustralya Başbakanı Gillard ile görüşmede, vakfın çalışmaları hakkında bilgi veren Savran, önümüzdeki eğitim öğretim yılında, Brisbane’de eğitim kampüsünün hizmete
Şehit haberlerine üzülen taksici, şehit ailelerini ücretsiz taşımaya başladı
Antalya Konyaaltı Caddesi üzerinde Yavuz Özcan Parkı karşısında bulunan durakta 1994 yılından bu yana taksicilik yapan Ruhi Savran (40), 1992–1993 yıllarında askerlik yaparken 4 arkadaşının şehit olduğunu ve bunun içinde bir acı olarak kaldığını söyledi.
Özel Fırat, SBS'de 500 tam puan öğrencileri bilgisayarla ödüllendirdi
Ali Savran, N.Lütfi Demirtaş, Mustafa İkbal Çetin, M.Burak Altun, Utku Bezek ve Kamil Can Başaran'a da 100'er liralık hediye çeki hediye etti.Müdür Ramazan Bayram, başarılanın temelinde planlı ve programlı çalışma olduğunu söyledi.
GÜLDER, Afrika Gecesi’nde doktorların Gine'deki fedakarlığını anlattı
Bircan Savran’ın yapılan sağlık taraması ve ameliyatlarla ilgili sunumu da programa katılanları duygulandırdı. İnsanların yokluk içinde yaşamaya çalıştığını ve şartların çok zor olduğunu dile getiren Dr.
Tekirdağ Emniyetinde terfi heyecanı
sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden Nail Savran, Tamer Taşçı Erdem Çağlar, Murat Tabak, Eşref Emekoğlu, Yaşar Terzioğlu, Serdar Kurtoğlu, Mustafa İzzet Ersoy’un rütbeleri ise protokoldeki mülki idare emirleri tarafından takıldı.
GÜLDER üyesi gönüllü doktorlar, Gine Bissau'da 200 ameliyat yaptı
Bircan Savran da, çok güzel karşılandıklarını vurguladı. 11 doktor, 6 yardımcı personel ve 9 tercüman olmak üzere toplam 26 kişinin çalıştığını belirten Dr. Savran, "Kütahya’nın yanı sıra, Uşak, Afyonkarahisar ve İstanbul’dan da katılım oldu.
4. Gökova Bisiklet Turu başladı
Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Bülent Savran, Gökova Bisiklet Turu'yla doğal güzellikleriyle ünlü Muğla ve yöresinin tanıtımına büyük katkı sağlamayı hedeflediklerinin altını çizdi.Daha sonra start verilen tur Ula, Akyaka, Ören, Bodrum, Datça ve Marmaris güzergahında devam ederek, 22 Mayıs Pazar günü tamamlanacak.
Yörükler işadamı Yırcalı'ya keyfiye bağladı
Dernek Başkanı Akkeçi, Yönetim Kurulu üyeleri Hazım Köse, Nurettin Savran ve Özkan Savran ile Ayvatlar Köyü Muhtarı Mustafa Akkeçi, işadamı Yırcalı'yı BEST A.Ş.'de ziyaret etti. Ziyarette Yırcalı Şirketer Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Yırcalı ile Balyem A.
Gönüllü doktorlar 114 Afrikalı’ya ışık oldu (Özel)
Bircan Savran, 1 doktor, 6 tane yardımcı ve 5 tercümanla gittikleri Bissau'da 9 bin sağlık taraması, 114 katarakt ameliyatı, 27 sünnet ve 54 tane genel anestezi gerektiren büyük ameliyat gerçekleştirdiklerini söyledi.
6 yıldır kayıp olan gencin öldürüldüğünü özel ekip ortaya çıkardı
Ancak 2009'da Asayiş Şubesi Müdürü Kadir Yırtar, Asayiş Şube Müdür Yardımcıları Tarık Tekin ve Nail Savran, aldıkları bir duyum üzerine amca H.K.'yı yeniden sorguladı.
Sarıkeçili Yörükleri Vali Kahraman’ı ziyaret etti
Sarıkeçililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Çoban Savran, gerçekleştirdikleri ‘Büyük Anadolu Yürüyüşü’ hakkında Vali Kahraman’a bilgi verdi. Savran Sarıkeçililerin hiçbir teknolojiye ihtiyaç duymadan yıllardır doğayla iç içe yaşadıklarını belirterek "Biz yıllardır ilden ile doğaya zarar vermeden göç ederek bu
Emekli Öğretmen durakta bulduğu 6 bin lirayı karakola teslim etti
/> Emekli Öğretmen Hasan Arda aynı durakta otobüs beklerken yerdeki bir demet parayı fark etmiş ve parayı alarak hemen Tekirdağ Poliz Merkezi Amiri Nail Savran’a teslim etmişti. Polis paranın sahibine ulaşmak için çalışma başlattı.
Sarıkeçili yörüklerinin göç yolculuğu başladı
Savran, en büyük sıkıntılarının otlak alanlarının keçilerin otlatılmasına yasak olduğunu belirterek, bütün bu sıkıntılara rağmen göçebe hayatını sürdürmeye devam edeceklerini, söyledi. 3 gün süren şölen süresince Anamur Belediyesi Mehteran Takımı'nın gösterileri izleyicileri coştururken Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nın konseri de büyük ilgi
İzmir'de CHP'den 176 aday adayı başvurdu
Devrim Savran18.Dilara Ersözlü19.Engin Önen20.Erdal Karademir21.Fikret Doğan
Tenis Dünyası Dergisi piyasaya çıktı
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı eski tenisçi Koray Öztürkler ve Kültürpark Tenis Kulübü Başkanı Osman Savran da bu ayın konukları arasında. Ayrıca WTA’in yeni ikizleri Pliskova Kardeşler’le Şevket Furkan Erbay’ın yaptığı röportajda önemli noktalar içeriyor.
Nevşehir’de ilk beyin tümörü ameliyatı yapıldı
Mehmet Savran ve ameliyat ekibi, başarılı bir ameliyat gerçekleştirerek erkek bir hastanın beynindeki tümörü aldı. Beyin Cerrahı Op. Dr.
Zonguldaklı kadın çiftçiler, il birinciliği için yarıştı
Zonguldak İl Tarım Müdürlüğü tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirilen yarışmaya Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, Çaycuma Kaymakam Vekili Fethi Savran, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil İbrahim Yaşatır, Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan, İl Tarım Müdürü Hacı Arap Şanlı, bazı daire müdürleri ve vatandaşlar
Bergama Kaymakamlığı, zihinsel özürlüleri koruma altına aldı
Bergamalıların yakından tanıdıkları baba Yaşar Yaşar Yavuz, Mustafa Akyol, Deveci Veysel olarak bilinen Veysel Savran ve Ahmet Uras evlerinden alınarak Özdere’deki özel bir bakım evine götürüldü. Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel, "İlçemizde yılın 4 mevsimi sıcak ve soğukta perişan halde yaşamlarını sürdüren zihinsel özürlü vatandaşlarınızın görsel açıdan perişan
Meclis önünde HES'e tepki
Grup adına açıklamayı yine yöresel kıyafet giyen sözcü Pervin Çoban Savran yaptı. Meclis önüne seslerini duyurmak için geldiklerini belirten Savran, “Aylardır, yıllardır söylüyoruz, bağırıyoruz. Anadolu’yu vermeyeceğiz.
Sel felaketi, Avustralya eyalet başbakanını canlı yayında ağlattı
Eğitim ve Kültür Vakfı Eğitim Koordinatörü Yaşar Savran, selin en etkili olduğu şehirlerden Ipswich’de vakıf üyelerinin mağdurların yardımına yetişmeye çalıştığını ve onlara yiyecek hazırladıklarını söyledi.
Fırat İlköğretim öğrencileri satrançta yedi madalya kazandı
Bunlardan Nidai Çağrı Savran ve Umut Ören Karadaban birinci, Ahmet Uğur Konyalıoğlu, Murat Karaca ve Aybüke Akay ikinci, Fethi Burak Maraş ve Mehmet Bera Başoğlu üçüncü oldu. Okul Müdürü Ramazan Bayram, iki yıldan beri satranç derslerinin, ilköğretim birinci kademedeki sınıfların tamamında verildiğini söyledi.
Türkiye Su Meclisi, ikinci genel kurulunu Yörük çadırında yaptı
Genel Kurul sonucunda Türkiye Su Meclisi'nin sözcüsü seçilen Pervin Savran yaptığı açıklamada Türkiye'nin dört bir yanında insanların sularını korumak için mücadele ettiğine dikkat çekerek, "Hepimiz suyun olmadığı bir yerde yaşamın da olamayacağını iyi biliyoruz.
Şarkışla Kaymakamı Savran Samankaya Köyü'nde incelemelerde bulundu
Sivas'ın Şarkışla ilçesinin en büyük köyü olan Samankaya'da incelemelerde bulunan Şarkışla Kaymakamı Fethi Savran, köy muhtarı Necati Altıntaş'tan köyde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Savran, köy içerisinde bulunan ana yola döşenmiş parke taş çalışmasını yerinde inceledi.