sdü plastik cerrahi

İş kazasında kopan ayakları dikilen hasta yürümeye başladı
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalı'nda 4 ay önce geçirdiği bir iş kazası sonrasında kopan bacakları ameliyatla yerine dikilen hasta yürümeye başladı. Hasan Şirin (26), 4 tonluk silindir borunun düşmesi sonucu diz kapağı seviyesinde iki bacağı kopmuş, kendisiyle birlikte kopan bacakları hastaneye getirilmişti.
SDÜ yanık ünitesi kuruyor, hastalar başka illere sevk edilmeyecek
Baydar, SDÜ Plastik Cerrahi Anabilim Dalı'nda çok iyi yetişmiş uzmanlar olduğunu ifade ederek, yanığa maruz kalan hastaların burada tedavi edilebileceğini anlattı. Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Doç. Dr. Aydın: Başkası istiyor diye estetik ameliyat olmayın
Isparta'da, gençlerin SDÜ Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalı'na en çok burun estetiği ve yüz gerdirme için başvurduğu belirten Doç. Dr. Aydın, son 3 yıl içerisinde 5 binden fazla ameliyat yapıldığını, estetik ameliyatların oranının yüzde 25 olduğunu açıkladı.
SDÜ'de kanserden uzvunu kaybeden kadınlara karın bölgesinden yeni meme dokusu oluşturuluyor
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Asım Aydın, meme kanserinden dolayı uzvunu kaybeden bayanlara, karın bölgesinden alınan vücut dokusu ile yeni bir meme dokusu oluşturduklarını söyledi.
2 yaşındaki çocuğun kopan parmakları Isparta'da dikildi
SDÜ Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Asım Aydın da plastik cerrahide cihaz ve ekip olarak en iyi üniversitelerden olduklarını anlattı. 2002 yılında bu yana 'uzuv replantasyonu' hizmeti verdiklerini ve ayda ortalama 10 uzuv kopması vakası geldiğine değinen Aydın, 12 kişilik bir ekiple çalıştıklarını