seçmeni

Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Bir tarafta geleneksel, dindar insanları kapsayan AK Parti seçmeni, diğeri ise laik kesim. Benim kişisel görüşüme göre laik kesim her daim “kaybeden” konumundaydı. Bu kesimle ilgili ideolojik anlamda hiçbir gelişme göremiyorum.
Merkel'in sırdaşına 'rüşvet' eleştirisi
Süddeutsche Zeitung’un haberine göre Pofalla’nın 13 yıl boyunca yöneticiliğini yaptığı Niederrhein CDU teşkilatı “Seçmeni ve bizi aldattı, bizi çok zor durumda bıraktı” şeklinde açıklama yaptı. CDU bölge teşkilatı, “büyük bir hayal kırıklığına uğradıklarını” söyledi.
AP Milletvekili Camp : Vize muafiyetiyle Türkler AB'ye akın etmeyecek
tabanlarında da bu yönde hareketlilik olduğunu vurgulayan Hristiyan Demokrat milletvekiline göre özellikle Noord-Brabant ve Limburg bölgelerindeki CDA seçmeni, Euro'dan olduğu kadar Polonyalılar, Romenler ve Bulgarlardan da endişe ediyor.
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Çakıroğlu, görevinden istifa etti
Değerli Trabzon seçmeni, siyaseti arkasına almış zengin holding patronlarını değil, dik duruşunu her platformda sergileyeceğini söyleyen sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ve kendisine inanmış arkadaşlarını tercih ederek gerçek onurlu duruşu
Çifte vatandaşlıkta yeni çifte standart istemiyoruz!
Seçimler öncesi Türk seçmeni sandığa teşvik için 70 civarında STK tarafından oluşturulan Sandığa Git İnsitifi sözcüsü Dr. Yaşar Bilgin, bu konuda eşitlik istediklerinin altını çizdi.
Danimarka yerel yöneticilerini seçiyor; Türkiye kökenli adaylar ümitli
Yayın Yönetmeni Erik Haldan, son seçimlerde 1,5 milyon seçmenin sandığa gitmediğini belirterek, "Amacımız bu probleme dikkat çekmektir. Seçmenlerin, kendilerine yakın bir siyasi partiyi bulamasa bile mutlaka sandığa gidip boş oy verseler bile demokrasiye katkı vermelerini istiyoruz.
Türk seçmenler Wilders'in meclisteki koltuğuna oturdu (Özel)
AMSTERDAM - Hollanda meclisindeki Türk kökenli milletvekillerinden Selçuk Öztürk ve Tunahan Kuzu, bir grup Türk seçmeni meclis binasında ağırladı. Milletvekilleri, Türk misafirlerine meclis salonunu ve çalışma gruplarını gezdirerek, faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Hindistan’dan Milletler Topluluğu toplantılarına boykot
Hint medyası Başbakan Singh’in kararını bir diplomatik hata olarak yorumlarken, Singh’in seçimler öncesi Tamil seçmeni üzmek istemediği yorumunu yapıyor. Uzmanlar İngiliz Milletler Topluluğu'nda yaşanan bu çatlakların bölgedeki Çin etkisini artıracağını öngörüyor.
THF Büyük Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Alanya'da başladı
Burada ki başarılı sporcularımızı 2014 yılının Nisan ayında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'nın seçmeni yapacağız, Milli Takımın kamplarına alacağız ve bu yıl ki faaliyetlerimiz sonlanmış olacak. Yıl 2014 ilk hedefimiz nisan ayında ki Avrupa Şampiyonası olacak.
’Seçim barajı kaldırılmalı, temsilde adalet temel alınmalı’
Temsil sorununa bağlı olarak seçmenin gönlünde yatan siyasi partilere oy veremediğinden yakınan Ersin Kalaycıoğlu, bu nedenle 3 ya da 4 eğilimin parlamentoda yer aldığından dert yandı. Türkiye’de uygulanan seçim sisteminin bu haliyle etnik ve dini sorunlara çare olmayacağını belirten Kalaycıoğlu, şunları söyledi:
Meclis Başkanı Çiçek’ten başörtülü vekil yorumu
Kendi seçmeni ile ilgileri var, partinin toplantıları var. Buradaki toplantı ile oradaki çalışmaları fevkalade zor olur. Seçmen, seçim oldu sen gelmedin der milletvekili arkadaşlarımıza.
Türk STK'lar: Çifte vatandaşlık sözünü tutan tarihe geçer
Sarrazin ve Buschkowsky gibi göçmen karşıtı üyeleri ile SPD’nin Türk seçmenin gözünde güven kaybettiğine dikkat çeken STK temsilcileri, partinin bu güveni ancak çifte vatandaşlığı hayata geçirerek kazanabileceğini duyurdu.
Milletvekili Erdemir: Hedefimiz Amasya ve 6 ilçe belediye başkanlığını almak
AK Parti´de milletvekili olmak, genel başkan olmak, ilçe başkanı olmak neyse AK Parti´nin seçmeni olmakta o kadar yücedir, o kadar değerlidir. O duyarlılıkla hareket ediyoruz ki milletimiz bizim gönlümüzden geçeni anlıyor ve görüyor.
Almanya'da Türk STK'ların başlatığı seçim inisiyatifi meyvesini verdi
İzzet Er’in DİTİB derneklerini, seçmeni sandığa teşvik için göreve çağırdığını hatırlan Alboğa, “Çoğu derneğimiz çalışmalar yaptı. Almanya genelinde seçime katılım arttı, bunda bizim çağrılarımızın da olumlu katkı yaptığını düşünüyorum.
Roth: Gezi eylemine gittim diye oy vermeyeceklerse yolları açık olsun
Türkiye’nin kendisi için yabancı bir ülke olmadığını ifade eden Yeşiller eşbaşkanı, “Muhafazakar Türk seçmeni, CDU’ya oy vermek istiyorsa bunu anlayışla karşılarım. Ama bunun gerekçesi Gezi Parkı olayları olmamalı.
'Oy kullanmak yönetime katılmaktır, bu hakkı kullanalım'
KÖLN - Türk STK'lar, Türk kökenli seçmenin Pazar günü yapılacak genel seçimlere katılımını arttırmak için dört koldan çalışıyor. Ortak seçim inisiyatifleri, reklam ve broşürlerden sonra STK'lar birer açıklama yaparak, “Oyunu kullanmak yönetime katılmaktır.
Kuzey Irak’ta oy verme işlemi devam ediyor
Seçimde ilke kez uygulanan elektronik oy sistemi, oy verme işlemini yavaşlatırken, yetkililer seçmeni bunu bahane ederek sandık başına gelmemezlik yapmamaları konusunda uyardı. Bu sabah ilk olarak sandık başına gelerek oy kullanan Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani de ilk kez uygulanan elektronik sistemin oy verme işlemini yavaşlattığını
Yaşlılar Merkel'e oy veriyor
Mayıs ile Temmuz ayları arasında 18-91 yaş grubundan 2 bin 382 seçmeni ankete tabi tutan üniversite ilginç sonuçlara ulaştı. Buna göre en zengin seçmenlere sahip olan parti Hür Demokrat Parti ve Yeşiller.
AK Partili Çakar: Törenlerde bakanların yuhalanmasının ardında CHP var
Kentin seçimlerde çantada keklik olmadığını anlayanlar, seçmeni kamplaştırarak kazanma ihtiyacını hissediyorlar. Bu saldırganlığın sebebi, tabanın erimesidir. Gerginlikle kendi seçmenleri ve AK Parti karşıtı seçmenleri kendilerinde toplamaya çalışıyorlar.
Kültür Bakanı Çelik: Türkiye'de demokratikleşme çözüm süreciyle başlamadı
ANKARA - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, çözüm sürecinde yaşanan son gelişmeler ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Güneydoğu seçmeni 2 kritere bakar; ya dile bakar, ya dine bakar, buna göre oy verir" açıklaması
Almanya'da Türk STK’ların seçim ittifakı tarihi bir olay
Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Uyum Meclisi Başkanı Tayfun Keltek ise Türk kökenli seçmenin seçime düşük katılımının geçmişte kendisini de direk etkilediğini hatırlatarak, "Aday olduğum yerde vatandaşlarımızın yüzde 50’si seçime katılsaydı seçiliyordum
Almanya'da Hıristiyan Demokrat seçmene 'rehavet' uyarısı
Allensbach anket şirketine göre Almanlar, Birlik partilerinin (CDU/CDU) seçimden galip çıkmasını bekliyor, ama bunun CDU seçmeninin rehavete sürükleme tehlikesi de yok değil.Anket sonuçklarını Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesinde değerlendiren Prof.
Almanya'da partiler sosyal medyaya odaklandı
BERLİN - Almanya’da son birkaç senedir her partinin bir basın ve internet sorumlusu var. Seçmenin siyasetçiyle yüz yüze memleket meselelerini görüşmesinin mümkün olmasından sonra vazgeçilmez hale gelen internet sorumluları bu mecraya parti programlarını daha
Angela Merkel'e Mercedes'ten destek
Tagesspiegel gazetesine konuşan Trittin, “Bu seçimlerde 6 milyon seçmeni harekete geçirmek istiyoruz. Geçen seçimlerde dört milyon sınırını aşmıştık." dedi. Seçimleri SPD ve Yeşiller'in kazanması halinde eski Çevre Bakanı Jürgen Trittin'in Federal Maliye Bakanı olması bekleniyor.
Alman Sosyal Demokratlar Merkel'le koalisyona kapıyı kapatmadı
Hükümeti belirlemek seçmenin işidir.” diye konuştu. Kielli Federal Milletvekili Hans-Peter Bartels de diğer siyasilere katılarak, demokratik partilerle bir koalisyonun saf dışı bırakılmaması gerektiğini söyledi.
Almanya'da Türk seçmenin sol partilere desteği azalıyor
BERLİN - Almanya’da 22 Eylül’de yapılacak genel seçimler yaklaşırken ülkede yaşayan Türk seçmenin sandıkta tercihini kimden yana kullanacağı sorusu da merak konusu. Özellikle geçmişte birçok seçimde bazen seçimlerin kaderini birkaç bin oyun belirlediği dikkate alındığında Türk seçmenin oyu daha da önem kazanıyor.
Alman milletvekilinin konuşması böyle engellendi
SPD seçmeni iç güvenliğe çok önem vermiştir. Bu yabana atılmamalı. Ayrıca şunu da unutmamalı ki, Almanya’daki insanların güvenliğini tehdit eden NSA değil terördür, kriminal olaylardır.” dedi.Der Spiegel dergisine konuşan Otto Schily, bu konuda çok baş laf üretildiğini de savundu.
MHP'li Şandır'dan Başbakan'a: Şart şurt yok, hodri meydan
Kendi grubu da kendi seçmeni de kendi ailesi de bu milletvekilinin tekerrür eden, bir çok defa ortaya çıkan bu tavrını telin edecek, mahkum edecektir. Bu arkadaşımız yaptığının doğru olmadığını düşünüp, kendi vicdanında toplum nezdinde özür dileyecektir.
Galatasaray: TFF’nin yanlışında ısrarı Türk futboluna vurulmuş ağır bir darbedir
Kendi seçmeni ve varoluş sebebi olan kulüplerin en gerçekçi taleplerini bile görmezden gelen bir TFF’nin artık ne tarafsızlığından ne de meşruiyetinden bahsedilemeyeceği açıktır. Bizim için artık bu talihsiz dönemin sonrasını beklemek ve bunun için çalışmaktan başka bir alternatif kalmamıştır.
Bursaspor’un yeni başkanı Erkan Körüstan
Sandıkların açılması ile Erkan Körüstan’ın seçmeni büyük sevinç yaşadı. "ALLAH ALKIŞLARLA ALDIĞIMIZ GÖREVİ ALKIŞLARLA BIRAKMAYI NASİP ETSİN" Oylama sonrasında Bursaspor’un yeni başkanı olarak seçilen Erkan Körüstan, yaptığı konuşmada kendisine destek verenlere teşekkür etti.
Merkel’in milyarlık seçim vaatleri tartışma konusu
Hararetli tartışmaya sahne olan mecliste Sosyal Demokart Parti Federal Parlamento Grubu Başkanı Frank-Walter Steinmeier, Merkel’i seçmeni kandırmakla suçladı.Steinmeier, “Hükümet devamlı tasarruf, bütçe denkleştirilmesi ve bütçe disiplininden bahsetti.
Merkel’in seçim vaatleri hükümet ortaklarını da şaşırttı
SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel ve partinin diğer yöneticileri de Merkel’e ‘seçmeni kandırıyor’ suçlamasında bulunurken, Yeşiller’in liste başı adayı Jürgen Trittin seçim vaatlerinin nasıl finanse edileceğinin açıklanmasını talep etti.
Aziz Babuşcu: Çözüm süreci Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi
Dolayısıyla AK Parti’ye oy veren herhangi bir seçmenin de bu toplumun genel geçer kuralları ve kaygılarını, benzer endişeleri taşıması normal. Bizim üye ziyaretlerinde çözüm süreciyle ilgili olarak gördüğümüz şey şu: AK Parti seçmeni dua ediyor, geleceğe dair umut besliyor ve Sayın Başbakan’a güven duyuyor.
Erdoğan: Bu sürecin kaybedeni kan aşıkları olacaktır
Türkiye'nin yarısından fazla milletvekili, belediye başkanı, doğru dürüst seçmeni olmayan bir partinin ülkenin tamamının ilgilendiren bir meselede söyleyecek ne sözü olabilir." dedi.Vatandaşlardan kendilerinden duymadıkları hiçbir iddia ve söze inanmamalarını isteyen Erdoğan, "Çıkmış 'pazarlık yapıldı' diyor.
Genel Başkan Yardımcısı Şentop, çözüm sürecini değerlendirdi
Fotoğraf çekin, işte burası İstanbul, işte İzmir diye fotoğrafı göstersek seçmeni ikna etmek için yeterli. İzmir, pek çok bölgesinde büyümüş bir kasaba gibi görüntü veriyor. Bu, CHP’li belediyecilik anlayışının ürünüdür.
Yeni kurulan Euro aleyhtarı parti Merkel'i koltuğundan edebilir
Yeni partinin meclise girmesi beklenmiyor, ancak sağ kökenli seçmeni kazanarak Angela Merkel'i koltuğundan etme potansiyeline de dikkat çekiliyor.Ülkede son olarak özellikle sol kesimin oylarını bölen Korsanlar Partisi (Die Piratenpartei) dikkatleri üzerine çekerken, şimdi de Euro karşıtları parti kurmaya
Davutoğlu: CHP, millet ile sevinmeyi de millet ile üzülmeyi de bilmiyor
Bütün bir millet, eminim vatanperver CHP seçmeni de bu özür bu gelişme dolayısıyla büyük gurur duydu. Çünkü ben yolda, sokakta gördüğüm vatandaşta ve bana gelen mesajlarda hatta ismini zikretmeden söyleyeyim, 'Ben kemikleşmiş X partisi mensubuyum.
İtalya'da sandıktan önce son durum(Haber-Analiz)
Grillo'nun özellikle çekimser seçmenin oylarını toplamada başarılı olduğu biliniyor. Uzmanların yorumları, anket sonuçları ve yapılan araştırmalara göre seçimde ipi önde göğüsleyecek olanın Bersani liderliğindeki Merkez Sol olacağı, fakat
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı: Halkımıza başarılı hizmetler sunduk
Şehrimizde her 4 kişiden üçü AK Parti seçmeni. Türkiye de AK Parti'nin kalesiyiz. Bu başarıda samimiyet ve alınteri var. İl genelinde bir belde hariç hepsi AK Parti'li.
Güney Kıbrıs halkı başkanlık seçimlerinde oy kullanıyor
Yurt dışında 14 bin 427 seçmeni bulunan Güney Kıbrıs, çoğunluğu İngiltere’de olmak üzere Yunanistan’ın çeşitli kentlerinde, Berlin, Viyana, Budapeşte, Brüksel, New York, Doha, Paris, Prag, Sofya ve Riyad’da seçim merkezleri kurdu.
Güney Kıbrıs, başkanlık seçimleri için sandık başına gidiyor
Yurt dışında 14 bin 427 seçmeni bulunan Güney Kıbrıs, çoğunluğu İngiltere’de olmak üzere Yunanistan’ın çeşitli kentlerinde, Berlin, Viyana, Budapeşte, Brüksel, New York, Doha, Paris, Prag, Sofya ve Riyad’da seçim merkezleri kurdu.
John Major: AB üyelik tartışmaları İngiltere'ye zarar veriyor
etmesinin mümkün olmadığını savunan Major, “Fakat AB’den ayrılmanın ekonomiye ve İngiltere’nin uluslararası etkinliğine büyük zarar vereceği konusunda birçok seçmeni ikna edebilir.” diye konuştu.
Rumlar, yeni liderlerini seçmek için sandık başına gidiyor
Yurt dışında 14 bin 427 seçmeni bulunan Güney Kıbrıs çoğunluğu İngiltere’de olmak üzere Yunanistan’ın çeşitli kentlerinde, Berlin, Viyana, Budapeşte, Brüksel, New York, Doha, Paris, Prag, Sofya ve Riyad’da seçim merkezleri kurulacak.
TBMM İdare Amiri Uslu: Gidiş gelişleri hızlandıracak çözümler tartışılmalı
İki yol var, ya Genel Kurul devam ederken hiçbir şekilde seçmen kabul etmeyeceksiniz ya da hem seçmeni kabul edeyim hem genel kurul çalışmalarını takip edeyim diyeceksiniz. İkisini bir yapacaksanız bu sefer yeni halkla ilişkiler binası ile genel kurul arasında geliş gidişler bir problem teşkil ediyor.
Fransızlar Sarkozy’nin politikalarını daha etkili buldu
Sağ seçmeni arasında ise Nicolas Sarkozy diyenlerin oranı yüze 80 olarak kaydedildi. Sosyalist cumhurbaşkanının politikalarını olumlu bulan sol seçmenin oranı da yüzde 46 olarak gerçekleşti.
Sosyal demokratlar Steinbrück'ün adaylığına “resmen” onay verecek
Çünkü toplumdaki birlik ve beraberlik ile sosyal eşitliliğe ağırlık vereceği sanılan Steinbrück'ün sadece delegeleri değil, seçmeni de ikna etmesi gerekiyor. CDU Genel Başkanı ve Başbakan Angela Merkel'in bundan birkaç gün önce başarıyla göçmenlerin gönlünü aldığı CDU kongresinden sonra, SPD'li Steinbrück'ün göçmen politikaları
Amerikalı Yahudiler Obama'yı destekledi
Amerikalı Yahudilerin bu güçlü desteği gösteriyor ki; Cumhuriyetçilerin 15 milyon dolardan fazlaya mal olan , Yahudi seçmeni etkilemek için yaptıkları negatif reklam, korkutma taktikleri ve yalanlar işe yaramadı.
Güney Karoline'da Romney kazandı
NEW YORK - Başkanlık yarışının sürdüğü ABD'de Güney Karoline eyaletini Cumhuriyetçi aday Mitt Romney kazandı. 9 seçmeni bulunan eyaletle birlikte Romney'in garantilediği delege sayısı 33'e yükseldi.
Gürsel Tekin: Her CHP'li potansiyel olarak her yere adaydır
CHP’nin tabanı, örgütü, İstanbul halkı, İstanbul seçmeni kime görev verirse Gürsel Tekin olarak ben de onun arkasındayım. Adaylığı ben belirleyecek değilim.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: MHP'ye oy verenler kafasını masaya vuruyor
En önemli alanda Türkiye’nin geleceğinin karartıldığı bir alanda MHP'nin küçük seçmeni tabanına bende 'mesaj vereyim’ diyerek girdiği tabloyu hatırlamak istemiyorum. Aman MHP’de barajı geçsin,’ diyenlerin özeleştiri yapması gerekir.