seçmenine

Economist dergisi Merkel'i destekliyor
The Economist dergisi de Almanya seçmenine “Merkel’i seçin” tavsiyesinde bulundu. Merkel’i “Anne” olarak nitelendiren İngiliz gazete “Anneye sahip çıkın” nitelemesi yaptı. “Biz Bayan Merkel’in sizin ülkenizi yönetecek ve Avrupa’nın başarısı için en iyi tercih olduğunu düşünüyoruz.
Erdoğan: Reyhanlı saldırısına karışanlar, CHP'lileri Esed'e götürenlerle aynı
CHP Genel Başkanı sadece CHP'yi küçük düşürmekle kalmamış, CHP seçmenine de çok büyük haksızlık yapmıştır." Suriye'de kanlı saldırılar başladığı andan itibaren bir atasözünü defalarca hatırlattıklarını söyleyen Erdoğan, "Kurda merhamet kuzuya zulümdür.
Başbakan Erdoğan: Bahçeli, MHP’yi İşçi Partisi’nin yedeği haline getirdi
liderleriyle ‘al gülüm, ver gülüm’ samimiyetinde olan, bu samimi pozları da kendi dergilerinde yayınlayan İşçi Partisi ile MHP’yi ayna safta buluşturmak, MHP seçmenine yapılmış en büyük haksızlıktır, MHP hatırasına sürülmüş kara bir lekedir.
Erdoğan: Eli ve diliyle mümkün olmayan, yüreğiyle sürece destek versin
Allah CHP'yi bu zihin bulanıklığından kurtarsın diye dua ediyor, CHP seçmenine sabır temenni ediyorum." (CİHAN)
CHP’li Ağbaba, Salih Fırat’a hakaret etti
Seçmenine ihanet eden alçaktır. Adıyaman’ın oyuna ihanet edenler alçaktır. AK Parti'ye geçmeyi hoş görenler de alçaktır. Daha dün kendi mensubu olduğu ırka Zerdüşt diyenlerin safına katılanlar alçaktır.
Erdoğan: Kafatası milliyetçiliği ile milliyetçilik olmaz
Allah CHP seçmenine sabır versin metanet versin." dedi. (CİHAN)
TBMM İdare Amiri Uslu: Gidiş gelişleri hızlandıracak çözümler tartışılmalı
yüz metre boyundaki, bir tünelden de olsa, sürekli Genel Kurul ve halkla ilişkiler binası arasında koşuşturmaca ile vakti geçen bir milletvekilinin ne seçmenine olması gereken ilgisi yeterince olabilir, ne de Genel Kurul’a olması gereken ilgisi yeterince olabilir.
CHP’li Güler: Beni ırkçılıkla suçlayanlar ya kötü niyetli ya da cahil
AKP seçmenine duyurmak istedim: ‘Çok büyük bir siyasal değişiklik var, iktidar partisi oy verdiğiniz parti bunu yapıyor, lütfen sorun ve siz de söyleyin. Razı mısınız değil misiniz?
Başkan Obama kampanyasını gözyaşları ile tamamladı
Başkan Obama, Iowa seçmenine, "Sizden, başladığımız işi bitirmemiz için buraya yardım istemeye geldim. Zira değişim hareketimizin başladığı yer burasıdır.
Erdoğan: Kılıçdaroğlu, PKK'nın mücadelesini direniş mücadelesi olarak görüyor
Allah CHP seçmenine gerçekten sabır versin diyelim." MHP ile vardıkları mutabakat sonucunda yerel seçimlerin gelecek yıl 27 Ekim tarihinde yapılacağını anlatan Erdoğan, Meclis açıldığı andan itibaren de bunun kanunlaşmasını
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na mülteci tepkisi: Sen kimin torunusun?
CHP’nin tavrının kendi seçmenine bile haksızlık olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, “Bir kere misafir bizim geleneklerimizde kutsaldır, dokunulmazdır. En az namus kadar şeref kadar mübarektir.
MHP: Bölücülüğe prim veren yeni CHP ulusalcı kimlikten uzaklaştı
Bölücü söylemlerle, bölücülüğü siyasete taşıyan yeni CHP ulusalcı seçmenine ne cevap verecek onu düşünmelidir. Genel başkanları Kılıçdaroğlu, Apo’ya ev hapsini dillendirirken, Alaattin Yüksel’in, Hüseyin Aygün’ün, Hülya Güven’in söylediklerini İzmir ve Türkiye unutacak mıdır?
Erdoğan: CHP Genel Başkanı, İsrail ve Baas Partisi'nin değerleriyle omuz omuza
Allah CHP seçmenine sabır versin.” ifadelerini kullandı. "TERÖR ÖRGÜTÜ KAYSERİ’Yİ SEÇERKEN ÜLKEMİZDEKİ KARDEŞLİĞİ HEDEF ALDI" Başbakan Erdoğan, Pınarbaşı saldırısı ile ilgili de bilgiler vererek, şöyle konuştu: “İlçe emniyet müdürlüğümüze yapılan saldırı, terör örgütünün insanlık dışı
Milletvekili Özçelik: Cumhuriyet savcılarını hukuk dersi vermeye davet ediyorum
Hayatında Burdur diye derdi olmayan acizleri, alkışlarla Burdur milletvekilliğine atayanlar ve terfi ettirenler, nasıl Burdur halkının Burdur seçmenine hakaret ettikleri görülmüştür. Darbe anayasalarına karşı gibi görünmeye çalışanların nasıl darbeci olduklarını yakından görmüş olduk.
Demirtaş: Başbakan ortaya attığımız tezlerin tamamını itiraf etmiştir
AK Parti'nin Kürt ve Türk seçmenine seslenen Demirtaş, partiye bunun için mi oy verdiklerini sordu. Seçmenin BDP'ye gelmesini istemediklerini, onurun, haysiyetin paradan daha değerli olduğunu gösteren bir tavır gösterilmesini istediklerini vurgulayan Demirtaş, Pakistan
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Suriye konusunda ağzındaki baklayı çıkar (2)
Sözlerini “CHP’nin dış politika vizyonu yok ama Kılıçdaroğlu’nun zihin kıvrımlarında farklı hassasiyetleri var” görüşünü savunan Erdoğan, CHP Genel Başkanı’nın seçmenine dahi açıklamakta zorlandığı bir dış politika vizyonu olduğunu ileri sürdü.
Hollande’dan ‘’yeni Fransa’’ mesajı
PARİS - Fransa’nın yeni cumurbaşkanı François Hollande, dün öğle saatlerinden itibaren Bastille Meydanı'nı dolduran onbinlerce seçmenine hitap etti. Seçim bölgesi Tulle'dan Paris'e geçen Hollande, yerel saatle 00.
Fransa yeni cumhurbaşkanını seçiyor
Merkez sağ lider François Bayrou ise seçmenine telkinde bulunmazken kendisinin sosyalist adaya oy vereceğini söyledi.Sandık başında yapılan anketlerin sonuçları yerel saatle 20'den önce açıklanamayacak.
PASOK, protestoların merkez üssü Sintagma'da miting yaptı
2009’da PASOK’a yüzde 44’lük zafer veren geleneksel PASOK seçmenine de seslenen Venizelos, pazar günü her bir Yunan ailesi tarafından yaşam, güven, gelecek, Euro’da kalıp kalmama ve eğer maceralara girersek ülkenin iflas edeceğinin değerlendirileceğini vurguladı.
"Hollande, Türkiye'nin AB üyeliğini destekliyor"
turda yüzde 18 düzeyinde oy alan aşırı sağın seçmeninin de belirli rol oynayacağını söyleyen Fransız milletvekili, François Hollande'ın bütün partilerin seçmenine hitap ettiğinin de altını çizdi. Langevin, ''Çünkü sosyalist lider birleştirici rol oynuyor''diye konuştu.
"Hollande, Türkiye'nin AB üyeliğini destekliyor"
turda yüzde 18 düzeyinde oy alan aşırı sağın seçmeninin de belirli rol oynayacağını söyleyen Fransız milletvekili, François Hollande’ın bütün partilerin seçmenine hitap ettiğinin de altını çizdi. Langevin, ''Çünkü sosyalist lider birleştirici rol oynuyor’’diye konuştu.
Sarkozy’den Bayrou’ya sert tepki
François Bayrou dün yaptığı açıklamada ikinci turda Franços Hollande’a oy vereceğini söylemiş fakat kendi seçmenine böyle bir telkinde bulunmayacağının altını çizmişti. (CİHAN)
Başbakan Erdoğan: Kur’an’ın öğretilmesine hürmet iade edildi
Millete giderek zihinlerdeki soru işaretlerinin yok edileceğini ifade eden Erdoğan, “Özellikle CHP, MHP, BDP seçmenine gideceğiz. Onlara gerçekleri açık açık anlatacağız.
Başbakan Erdoğan: Kılıçdaroğlu'na sözlerini misliyle iade ediyorum
"kendi ülkesinin Başbakanına cahil diyen, Fransa Cumhurbaşkanına methiyeler düzen, İsrail'in kirli çamaşırlarını yıkayan CHP Genel Başkanı'nı önce CHP seçmenine sonra da yüce millete havale ettiğini" söyledi.
Evren'in okuduğu okulda konuşan Türköne: Evren insanlık suçundan yargılanacak
" diyen Türköne, aksi takdirde hiçbir partinin, seçmenine hesap veremeyeceği uyarısında bulundu. (CİHAN)
Sarkozy, ilk sanal mitingini Twitter’den yapacak
PARİS - Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Nisan ayındaki seçim öncesinde seçmenine ulaşmak için Twitter’ den miting yapmaya karar verdi. Şubat ayı ortalarında cumhurbaşkanlığı için resmi adaylığını açıklayan Nicolas Sarkozy, ilk büyük mitingini geçtiğimiz hafta Paris’in kuzey banliyösü Villepinte’de
AK Parti Milletvekili Dağ: CHP'li Tarhan İzmirlilerden özür dilemeli
Özellikle CHP seçmenine böyle bir ifade kullanmak doğru olmamıştır. Yaşamımın yarısı İzmir ve Ege Bölgesi'nde geçti. Sözlükte 'Müslüman olmayan' anlamına gelen 'gavur' ifadesini kullanmak, çok yanlış ve talihsiz bir söylem olmuştur.
Başbakan ‘tutuklu gazeteci’ denen kişilerin suçlarını açıkladı
Çıksın CHP seçmenine o listeyi savunsun. Polise silahlı saldırıda bulunmaktan tutuklananları savunsun. Tutuklu gazeteci yok diye İsrail'in kirli çamaşırlarını yıkayacaksın, tutuklu gazeteci var diye ülkeni şikayet edeceksin bu tek kelimeyle acziyettir.
Başbakan’dan BDP’li Demirtaş’a ‘onbaşı’ tepkisi
Bdp kendi seçmenine hiçbir çözüm önerisi getiremedi. Bizim kardeşlik projesini sabote etmenin ötesine geçemedi.” dedi. BDP’LİLERİN ‘GÜVENCEMİZ SİLAH’ AÇIKLAMASINI YARGIYA ŞİKAYET ETTİ
Kırgızistan, cumhurbaşkanlığı seçimine 23 adayla gidiyor
Son olarak ise 27 Ekim’de Törobay Kolubayev, Komünist Partisi lideri İshak Masaliyev ve Cumabek Toktogaziyev seçmenine seslenecek. Başbakan ve Sosyal Demokrat Partisi Lideri Almazbek Atanbayev ise 25 Ekim’de seçmeniyle buluşacak.
'Şikayetvar.com' Türkiye’nin çukur haritasını çıkaracak
Türkiye’nin her bölgesinden gelecek şikayetler ile artık Türkiye’de hangi belediye seçmenine hizmet veriyor, hangisi vermiyor gözler önüne serilecek. Kaliteli yaşamın şikayet memnuniyeti ile kazanılabileceğine inanıyoruz.
Alman partiden seçmenlere çağrı: Adayımıza oy vermeyin
NPD’nin meclisteki gücünü azaltmak için harekete geçen Sol Parti ise kendi seçmenine yaptığı çağrıda ikinci oyların Yeşiller verilmesini talep etti. (CİHAN)
İngiltere Meclis Başkanı: İdam cezası mecliste rahatlıkla tartışılabilmeli
tekrar tartışmaya açılabildiğini belirten Young, toplumun büyük bir kesiminin talep ettiği bir şeyin mecliste reddedilmesi halinde milletvekillerinin bunu seçmenine izah etmesi gerektiğini; aksi halde halkın aklında ‘meclisin halkı temsiliyeti noktasında soru işareti olacağına dikkat çekti.
Seçim sonuçları istikrar endişelerini ortadan kaldırdı
Parti'ye verdiğini ifade eden Gizer, mesajında, “Bu sonucun AK Parti’yi hedeflerinden uzaklaştırmayacağına ve seçimlerin ardından kendisine güvenerek oy veren seçmenine yönelik vaatlerini tam olarak yerine getirme uğraşında olduğu bir süreç yaşanacağına inanıyorum.
CHP İzmir'in 11 ilçesinde liderliği AK Parti'ye kaptırdı
Yerel seçimlerde İzmir'in en çok seçmenine sahip Karabağlar, Buca ve Bayraklı gibi metropol ilçelerde iktidar olan CHP, bu defa umduğunu bulamadı. Buca'da AK Parti yüzde 41,38 alırken CHP yüzde 38,16'da kaldı.
Kılıçdaroğlu: Recep Bey'in şifresini çözdüm
Elazığ mitinginin ardından Erzincan’da yaklaşık 12 bin seçmenine Cumhuriyet Meydanı'nda seslenen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun hedefinde yine Başbakan Erdoğan vardı. Erdoğan’ı, medya önünde tartışmaya davet eden Kılıçdaroğlu, hodri meydan dedi.
Bakan Taner Yıldız: Şandır’ın ‘saygın kişilerdir’ söylemi üzücü
Yıldız, yapılan konuşmalara da dikkat çekerek, "Orada söylenen CHP ile koalisyon çalışmalarının, sağ kesim seçmenine hakaret ederek bir CHP’lileşme isteğimidir. Bunun Kayseri’de etkileri ne olur.
AK Parti’nin Sivas adaylarına 'devremülk' benzetmesi
Benim amacım o arkadaşlarımızın yani 4 yıl Sivas’ta milletvekilliği yapmış arkadaşlarımızın seçmenine karşı hesap vermekten mahrum bırakılan siyaset anlayışıdır." dedi. Partilerinin cumhuriyet tarihinde ilk defa bütün üyelerin katılımıyla bir ön seçim yaptığını kaydeden Özdemir, "Eğer bir muhalefet milletvekili 7 bin 500 üyenin
AK Parti'li gençlerden Müjdat Gezen'e "DARBEkatör" protestosu
Müjdat Gezen, Levent Kırca ve Yılmaz Özdil'in 'komiklik yapalım' derken, komik duruma düştüklerini söyleyen Kandemir, "Bu programda Müjdat Gezen AK Parti seçmenine açık açık 'aptal' dedi. Diğerleri kahkahalarla güldüler.
Egemen Bağış: Paraguaylıların vizesiz geldiği Avrupa’nın Türkiye’yi dışlaması mantıklı değil
Bu değişiklik önergelerin bir kısmı iyi niyetli olsa da önemli bir kısmı kendi seçmenine mesaj vermek isteyen, selam çakmak isteyen farklı Avrupalı Parlamenterlerin önergeleri. Bu önergelerin görüşülmesinden sonra Türk kamuoyunu rencide edecek hiçbir çalışmanın yapılmaması konusunda biz gerekli girişimlerde bulunduk.
AK Parti'ye geçen belediye başkanları Şanlıurfa'da davul-zurna ile karşılandı
Belediye binası önünde seçmenine seslenen Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, seçmenlerine Başbakan Erndoğan'ın selamını iletti. AK Parti kurucu üyesi olan ve 2 dönem Şanlıurfa AK Parti İl Başkan Yardımcılığı ve 1 dönemde Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş olan Nihat Çiftçi, bağımsız
Altın Portakal'da Kusturica krizinden sonra 'çakma' protokol iddiası gündeme geldi
Maalesef Mustafa Akaydın kendi seçmenine, Antalyalıya karşı sorumluluk hisseden bir tavır hiç sergilemedi." dedi.
Siyasi partiler, referandumda en çok reklamı yerel basına verdi
Siyasi partiler yayınladıkları bu reklamlarla yaklaşık 138 bin 264 seçmenine ulaştığı hesaplandı.
BBP Genel Başkanı Topçu'dan Kılıçdaroğlu'na: Vatandaşlık görevini yapmıyor ama Türkiye'nin yönetimine talip
'Vatandaşlık görevini yapmayan bir genel başkanın iktidara talip' olduğunu söyleyen Topçu, "Bunu öncelikle CHP'nin seçmenine, sonra büyük Türk milletinin vicdanına havale ediyorum." dedi. Vatandaşlık görevinin en temel görev olduğunu kaydeden Topçu, "Merak ediyorum, acaba bu nakli bildirmemek ile karşı karşıya olduğu 368 lira cezayı ödedi
HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu'ndan AK Parti seçmenine ağır hakaret: Bunlar sahil ve aç bırakılmış insanlar
AK Parti seçmenine yönelik ağır eleştirilerde bulunan HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu şöyle konuştu: "Bunların arkasında cahil bırakılmış, aç bırakılmış ve karnının derdine düşmüş bir grup insan var. Bu partiden rant bekleyen bir grup yanar döner ortada dolaşan insanların getirdikleri verdikleri oylar bu.
EDP Genel Başkanı Halis:Bir Alevi olarak 'evet' diyeceğim
Partiler kendi siyasal düşüncelerini seçmenine açıklamalarını doğru buluyorum, ama federasyonların bu tür açıklamalarını doğru bulmuyorum. Böyle bir karar alabilirler, ama herkesin buna uyacağını düşünmüyorum.
"Yüksek yargıdan referans alan yeni anayasa değişikliğine referandumda evet diyeceğim"
Cindilli, "Mesela bir siyasi partinin seçimleri boykot etmesi özellikle Güneydoğu'da yaygın olan bir siyasi hareketin kendi, seçmenine Güneydoğu halkına tehditvari bir üslup kullanarak 'sandığa gitmeyin' demesi insan idrakine, hürriyetine vurulmuş en büyük darbedir.
Tarım Bakanı Eker: BDP, darbe anayasasından memnun değil mi öğrenmek istiyorum
boykot ederek, halkın sandığa gitmesini engelleyeceği açıklamalarını sorması üzerine Bakan Eker, BDP'nin ve diğer partilerin Meclis'te oy kullanmadığı halde seçmenine farklı taleplerde bulunduğunu söyledi.
CHP'li Ünlütepe: Bakan Eroğlu, otoyolun Afyonkarahisar'dan geçeceği konusunda yanıltıldı
Kendi seçmenine yanlış bilgi vermekle karşı karşıya kalmıştır." diye konuştu. Otoyolun Kütahya'dan geçirilmek istenmesinin ana nedeninin Kütahya'nın Altıntaş ilçesine yapılacak olan bölgesel havaalanı olduğunu ileri süren Ünlütepe, "Avrupa Birliği (AB) standartlarına göre otoyollar ve devlet
Baykal istifa etti, imzalı bayram tebrikleri seçmene hatıra kaldı
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifasıyla birlikte bayram tebriklerinde gönderdiği imzası seçmenine hatıra kaldı. Antalya'nın Korkuteli ilçesinde yaşayan Ramazan Keskin isimli vatandaş kendisinin sağ partili olmasına rağmen dini bayramlarda Deniz Baykal'ın bayram tebriği gönderdiğini