seçmenle

Erdoğan: Seçim barajına ilişkin tekliflerimize öneri bekliyoruz (1)
Her bölgeden bir milletvekili çıkmış olsun ki, hesap sorabilirlik kabiliyeti çok daha faklı seçmenle seçilen arasında. Bunun üzerinde bizler ne gibi öneri gelir teklif gelir bunları bekleyeceğiz.
"Daraltılmış bölge sistemi temsilde adalet adına iyi bir seçim sistemi"
Mehmet Özcan, önerilen seçim sistemlerinden yüzde 5 barajlı 5’li gruplandırmalı sistemde, seçmenle seçilen arasında daha sıcak bir temasın kurulacağını söyledi. Özcan, “Yani ben bölgemde 5 milletvekilinin seçileceğini bileceğim ve 5 milletvekillik bir alanda siyasi faaliyetimi planlamaya çalışacağım.
Aziz Babuşcu: Çözüm süreci Cumhuriyet tarihinin en önemli projesi
Benim, bizi anlamakta zorlanan ya da hayatına müdahale edileceği endişesini taşıyan seçmenle iletişim kurmak yoğun mesai harcıyoruz. Hem anlamaya hem kendimi anlatmaya çalışıyorum.
Milletvekilinin sandalla geçtiği derenin üzerine köprü yapılıyor
MUĞLA - AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın genel seçimler öncesinde seçmenlere ulaşmak için sal yardımıyla geçtiği Korubükü köyüne köprü yapımı için ihale yapıldı. Demirler ve Korubükü köylerinin yanı sıra Eşen, Kumluova ve Karadere beldelerinin de Saklıkent'e olan mesafesini kısaltacak olan köprüyle ilgili Köylere Hizmet
Rusya’da on binler Putin’e destek için sokağa indi; son anket yüzde 55
Rusya Kamuoyu araştırma şirketi VTsIOM’un ülke genelinde 11-12 Şubat tarihlerinde bin 600 seçmenle birebir görüşerek yaptığı ankette ana muhalefet lideri Gennadi Zyuganov ve aşırı sağcı lider Vladimir Jirinovski’ye destek yüzde 8’e indi.
Rusya’da son anket: Putin oylarını yüzde 53,3’e çıkardı
VTsIOM’un Rusya’nın 138 ayrı yerleşim biriminde 1600 seçmenle görüşülerek yaptığı ankette hata payı yüzde 3,4 olarak açıklandı. (CİHAN)
Ankete göre Putin ilk turda seçilmeyi garantiledi; yüzde 52
VTsIOM çalışmasının 28-29 Ocak tarihlerinde Rusya’nın 46 ayrı bölgesinde bin 600 seçmenle birebir görüşerek gerçekleştirdi. (CİHAN)
Putin’e destek yüzde 50’yi geçti, ilk turda seçilmesi garanti
VTsIOM araştırmasını Rusya’nın 46 ayrı bölgesinde bin 600 seçmenle birebir görüşerek gerçekleştirdi. (CİHAN)
Putin’e destek yüzde 48’e çıktı
Anket 7-8 Ocak günlerinde Rusya’nın 46 ayrı bölgesinde bin 600 seçmenle bire bir görüşerek yapıldı. (CİHAN)
“Rusya’da Putin’in rakiplerinin kazanma şansı yok”
Rusya’nın 150 ayrı bölgesinde bin 600 seçmenle yüz yüze gerçekleşen çalışmada Putin’in en yakın rakibi Komünist Parti Genadi Zyuganov’a destek ise sadece yüzde 10 civarında.Kendi blogunda seçimleri değerlendiren Kudrin, “Rakipler arasında büyük bir uçurum olduğu açık.
Rusya’da son anket: Putin’e destek yüzde 50’nin üzerinde
Araştırma Rusya’nın 204 yerleşim birimi ve 64 bölgesinde 3 bin seçmenle birebir görüşerek yapıldı. (CİHAN)
Merkez Seçim Kurulu: Putin'in partisi Birleşik Rusya yüzde 46
Sandık başı anketlerinde katılımcıların yüzde 23,75’i sorulara cevap vermezken, 250 bin 994 seçmenle Rusya’nın 62 ayrı bölgesinde 1746 seçim merkezinde birebir görüşülerek yapılan çalışmanın yüzde 2 hata payının olduğu belirtiliyor.
Sandık başı anket sonuçları: Putin’in partisi Birleşik Rusya yüzde 48,5
Sandık başı anketlerinde katılımcıların yüzde 23,75’i sorulara cevap vermezken, 250 bin 994 seçmenle Rusya’nın 62 ayrı bölgesinde 1746 seçim merkezinde birebir görüşülerek yapılan çalışmanın yüzde 2 hata payının olduğu belirtiliyor.
Putin’in başkan adaylığı Birleşik Rusya’ya yaramadı
Rusya Kamuoyu Şirketi’nin 8-9 Ekim günlerinde ülke genelinde bin 500 seçmenle görüşerek elde ettiği sonuçlara göre Birleşik Rusya’nın oy oranı yüzde 41’e düştü. Aynı araştırma şirketinin Ocak ayında yaptığı ankette ise iktidar partisi yüzde 50 civarında destek buluyordu.
Putin’in partisi oylarını artırdı, barajı 3 parti geçebiliyor
23-27 Eylül tarihlerinde Rusya’nın 153 ayrı yerleşim biriminde bin 600 seçmenle görüşülerek yapılan ankete göre seçimlere girmesi beklenen parlamento dışındaki diğer partilerin oyları ise yüzde 2’yi geçmiyor.
Maliye Bakanı Şimşek, Meclis'te kayıt yaptırdı
Bostancı, gazetecilere, Meclis'te yapıcı bir dil kullanmak gerektiğini söyleyerek, muhalefeti felakete dayalı konuşmalar yaparak seçmenle diyalog kurmaya çalıştıkları için eleştirdi. (CİHAN)
AK Parti SKM Koordinatörü Turunç: Kampanyamızı hükümet odaklı kurguladık
Bütün teşkilatın özverili bir çalışma ortaya koyduğunun altını çizen Turunç, seçmenle sıcak ve samimi bir iletişim kurmayı başardıklarını, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım’ın İzmir’den aday gösterilmesinin de işlerini daha da kolaylaştırdığını belirtti
Şanlıurfa'da aşirete değil, hizmete oy veriliyor
ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da seçime katılım oranı artıyor. Şanlıurfa, 2007'de 553 bin seçmenle sandık başına giderken, bu sayı 2011 seçiminde 848 bin 278 bin seçmene çıktı. Seçmen sayısı 5 yılda yüzde 60 civarında arttı.
Sağlık Bakanı Akdağ; Vekil sayısının düşmesi teknik bir konu kafa yormadım
Burada önemli olan AK Parti'nin oylarını artırıp 5 milyon yeni seçmenle güven tazelemesidir. Bu dönemde 5 milyon yeni seçmen AK Parti'ye oy vermiştir. Yani Türk milleti, 'AK Parti'ye yürü, biz senin arkandayız, biz senden hizmet bekliyoruz.
DÜZELTME-Enç: Kadına en çok değer veren AK Parti olduğu için buradayım
İletişimci olmasının, kendisine avantaj sağladığını, seçmenle kolay ve sıcak ilişki kurabildiğini aktaran Enç, seçim çalışmaları sırasında Antalyalı seçmenin en çok, “Siz çok modern görünüyorsunuz, nasıl AK Parti’de siyaset yapıyorsunuz?
Gökçen Enç: Kadına en çok değer veren AK Parti olduğu için buradayım (Özel)
İletişimci olmasının, kendisine avantaj sağladığını, seçmenle kolay ve sıcak ilişki kurabildiğini aktaran Enç, seçim çalışmaları sırasında Antalyalı seçmenin en çok, “Siz çok modern görünüyorsunuz, nasıl AK Parti’de siyaset yapıyorsunuz?
MHP belediye başkan adayından AK Parti milletvekili adayına destek
GAZİANTEP - AK parti Gaziantep Milletvekili adayı Şamil Tayyar, İslahiye'de seçmenlerle buluştu, AK Parti'ye oy istedi. İslahiye Yeşilyurt Beldesi, Boğaziçi Beldesi ve İdilli Köyü'nde seçmenlerle buluşan Tayyar, halktan AK Parti'nin istikrarı için 2023'e kadar destekleme sözü aldı.
DSP'li kadın adaylar el öptü, oy istedi
Seçmenlerle bire bir görüşmeye çalışan adaylar, günlerinin tamamını ziyarete ayırıyor. DSP Tekirdağ milletvekili adayları da her gün farklı bir yerde seçmenlerle buluşup projelerini anlatıyor.
Yüreğirli kadınlar MHP’li Öztok'a destek verdi
Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili adayı Cahit Öztok Kışla (Sepici) mahallesinde kadın seçmenle buluştu. Yaklaşık 400 kadının katıldığı toplantıya eşi jale Öztok ile katılan Cahit Öztok, AKP hükümetinin 9 yılda ülkeden neler götürdüğünü aktardı.
Kılıçdaroğlu’nun ertelenen Sivas mitingi 11 Haziran'da yapılacak
Kılıçdaroğlu, 11 haziranda Sivaslı seçmenlere hitap edecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sivas’ta geçen hafta Çarşamba günü yapacağı miting Gümüşhane’de helikopterinin arızalanması nedeniyle ertelenmişti.
AK Parti adayları Niğde'de 3'te 3 yapmak için çalışıyor
AK Parti milletvekili adayları Alpaslan Kavaklıoğlu, Ömer Selvi ve Erdoğan Özegen; Kayırlı, Bozköy, Ovalıbağ, Narköy ve Kitreli beldelerini ziyaret edip seçmenle buluştu. AK Partili adaylar, burada coşkulu kalabalıklarla karşılandı.
Davutoğlu'na destek isteyen CHP'li aday: Nezaketen söyledim
Davutoğlu’nun ilk kez seçmenle karşı karşıya geldiğini belirten Karamut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendisi ilk sıradan ve seçilebilir sıradan adaydır. Kendisinin seçmen tarafından uyarılması gereğini dile getirdim ve vurguladım.
Gürkan: AK Parti ayrımcılığa karşı
Mahalle mahalle, ev ev ziyaretlerine devam eden Gürkan, kadın seçmenle bir araya geldi. Onların sorunlarını dinleyen Gürkan, çözüm konusunda fikir alışverişinde bulundu. "Kadın hakları, refahı, sosyal hayatta karşılaştığı engellerin ortadan kaldırılması 2023’teki ‘Güçlü Toplum’ hedefimiz için vazgeçilmezdir" ifadelerini kullanan Gürkan
HAS Parti seçim çalışmalarını adam adama markajla yapıyor
Seçim çalışmalarını çevreci bir yaklaşımla yaptıklarını belirten Ali Aktaş, gürültü kirliliği yapmadan seçmenle yüz yüze gelerek tanıtım yapmanın daha etkili olacağına inandıklarını ifade etti. Seçim gezilerinde halkın partilere ve genel başkanlarını Prof.
MHP’den ihraç edilen Belediye Başkanı Çaylı, AK Parti’ye geçti
Resmi olarak AK Parti’ye geçiş işlemleri henüz tamamlanmayan Çaylı, Karaçulha’da kendisini destekleyen seçmenle birlikte AK Parti adayını destekleyeceklerini söyledi. Çaylı, "Ali Boğa akrabam olmakla birlikte aynı zamanda hemşerimiz olduğu için bu seçimlerde bütün desteğimizi ona vereceğiz.
Davutoğlu: El Kaide, İslam üzerinde yanlış bir algı oluşturdu (2)
Davuoğlu, programda gazetecilerin ‘Seçimlerde Konya adayısınız, bir taraftan belde belde köy köy gezip seçmenle buluşuyorsunuz, diğer taraftan ise Suriye’ydi, Lübnan’dı, Libya’yıydı, Yemen’di bölgenin sorunlarını yakından takip ediyorsunuz, yorulmuyor musunuz?
Milletvekili adayları seçmene sanal alemden de ulaşıyor
KAYSERİ - Genel seçimler öncesinde milletvekili adayları seçmene ulaşmak için her yolu deniyor. Adaylar, seçmenlerle yüz yüze buluşmak için bütün ilçeleri, beldeleri, köyleri ve mahalleleri geziyor.
SP adayları, seçim startını Beyazıd-ı Bestami Hazretleri'nin huzurunda verdi
Seçmenle buluşan adaylar, projeleri hakkında bilgi verdi. Milletvekili adayı Necmettin Çalışkan burada yaptığı konuşmada, “İşte görüyorsunuz BOP demek 22 ülkesinin haritasını değiştirmektir. Bu seçim buna alet olanlara dur deme seçimidir.
AK Parti milletvekili adayları Kemer'de seçmenle buluştu
ANTALYA - Yaklaşan 12 Haziran seçimleri öncesi milletvekili adayları seçmenle buluşuyor. AK Parti Antalya milletvekili adayları Antalya’nın Kemer ilçesinde partililere ve vatandaşlara tanıtıldı.
Seçimde Kırşehir'de 156 bin 708 kişi oy kullanacak
Kırşehir merkezden sonra en fazla oy oranı 30 bin 129 seçmen ile Kaman ve bağlı kasaba ile köylerde yer alırken, Kaman’ın ardından sırasıyla 13 bin 691 seçmenle Mucur, 11 bin 975 seçmen ile Çiçekdağı, 6 bin 592 seçmen ile Akpınar, 4 bin 337 seçmen ile Boztepe, 3 bin 503 seçmen ile Akçakent geliyor.
AK Parti, milletvekili adaylarına kılavuzla taktik verdi
Kılavuzda, adayların güler yüzlü olması, insani ilişkilerde samimi olunması, seçmenle temas kuracak yöntemlerin seçilmeleri, halkın anlayacağı dil kullanılması ve giydikleri elbiselere dikkat etmeleri istendi.
Siyaset Akademisi’nin konuğu Fatih Akbaba oldu
Akbaba, iletişim ailede başlar, siyasal işletişimde seçmenle diyalogun nasıl kurulacağı, toplumun inkar karşısında kürsü korkusunu nasıl yenebileceği, jest ve mimiklerin doğru ve yerinde kullanılması, siyasetçilerin davranış ve iletişim yöntemleri başlığı altında bulunan
CHP Adana Milletvekili Erbatur: Kürtçe öğrenmek için özel ders alıyorum
ADANA - CHP Adana Milletvekili Nevin Gaye Erbatur, seçmenle daha iyi diyalog kurmak için Kürtçe öğrendiğini söyledi. Erbatur, haftada iki gün özel ders aldığını kaydetti.
Rusya'da Duma anketi; Birleşik Rusya yüzde 47, muhalefet baraj sınırında
FOM ise yaklaşık 3 bin seçmenle bire bir görüşerek yaptığı çalışmasında Birleşik Rusya'ya desteğin yüzde 48 olduğunu belirledi. FOM'un çalışmasında bölgelerde seçmenin hem iktidar hem de muhalefetten siyasetçileri görememelerinden şikayetçi.
Son anket: Medvedev ve Putin'e destek yüzde 50'inin üzerinde
FOM çalışmasını 12-13 Şubat tarihlerinde 3 binin üzerinde seçmenle görüşerek gerçekleştirdi. (CİHAN)
Yunanistan'da Papandreu, yerel seçimlerin ikinci turundan da zaferle çıktı
Dün yapılan 2'nci tur oylamada oy kullanmayan seçmenlerin oranı yüzde 54'e ulaştı. Sandığa giden seçmenin yüzde 11,7'si ise geçersiz-boş oy kullandı. Yaklaşık 3 milyon seçmenle partiler için çok büyük önem arz eden ve Başbakan Yorgo Papandreu'nun muhakkak kazanılmasını istediği Attika bölge genel sekreterliğini
CHP Genel Sekreteri Sav :Partinin kaç anahtarı olduğunu bilmem, onu anahtar koleksiyoncularına sorun
Çok geniş katılımlı toplantılarda seçmenle birebir buluşarak, onlarla düşünceleri bölüşmüştür. Sonuçta 'hayır' oylarıyla da belli bir noktaya toplumun taşındığını göstermiştir. Referandumla ilgili sonucu CHP'nin başarısızlığı gibi nitelemeye çalışmak en fevkalade yakışıksız, saçma bir olaydır.
Malatya'da katılım oranı yüzde 14 arttı
96 olurken seçmenler yüzde 17.04'ü sandığa gitmedi. 4.517 oy ise geçersiz sayıldı. 308 bin 615 kişi halk oylamasında anayasa değişiklik paketine 'evet' derken 100 bin 167 kişi 'hayır' demeyi tercih etti.
Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi
Sabah kahvaltısında basınla bir araya gelecek olan Akşener, Karacasu ve Kavlaklı da seçmenle de buluşacak. Memur-Sen TBMM binası önünde darbecilere ve darbelere karşı "Milli İradeye Saygı" açıklaması yapacak.
Saadet Partisi Hatay teşkilatı, parti içi eğitimden geçirildi
Eğitim seminerine, genel merkez tarafından görevlendirilen eski milletvekilleri, partinin fikirleri, felsefesi, seçmenle temas, seçim propaganda yöntemi, halkla ilişkiler, teşkilat yapısı, hedefler, projeler, ekonomi yönetimi ve siyasi stratejiler gibi konularda eğitim verdi.
Psikolog Ramazan Özarslan: Yerel seçimin galibi seçmenle bire bir diyalog kuran adaylar oldu
Psikologlar, 29 Mart yerel seçiminin galibinin 'seçmenle bire bir diyalog kuran' adaylar olduğunu vurguladı. Sempati Psikolojik Danışmanlık ve Hipnoterapi Merkezi psikolog doktoru Ramazan Özarslan, buna en güzel örneğin seçimi kaybeden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı
Babasından kalma kepenekle yaptığı seçim çalışmaları 300 oy kazandırdı
Gündoğdu, CHP'nin Manavgat'ta seçimi almasında en önemli etkenin Şükrü Sözen'in seçim çalışmalarında seçmenle iyi irtibat kurması, içten, samimi ve doğal olması olduğunu kaydetti. Gündoğdu, Türkiye genelinde ise buna en güzel örneğin geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu olduğunu söyledi.
MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın oyunu kullandı
Aydın, oy kullanma işleminden sonra sandıkları dolaşarak seçmenle bir müddet sohbet etti.
Konya'da ki 1 milyon 312 bin 699 seçmen, 4 bin 795 sandıkta oy kullanacak
Parmak boyama işleminin kaldırılması vatandaşları memnun ederken, seçmenler yerel seçimlerin ülkeye hayırlı olmasını diledi. Konya'da oy verme işlemi saat 08.00 itibariyle başladı.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Pasinler'de Çakıcı'ya oy istedi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erzurum'un Pasinler ilçesinde seçmenle buluştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kars'ta düzenlediği miting sonrası Erzurum'a geliş güzergahında bulunan Pasinler'i ziyaret etti.