seçmenleri

Rusya'nın Sesi radyosu, 17 Aralık süreci ve Türk-Rus ilişkilerini irdeledi
Benim gördüğüm kadarıyla, Erdoğan, kendi seçmenlerine bunun bir komplo olduğu mesajını vermek istedi; olanları, Siyonistlerin Türkiye’ye karşı komplosu olarak değerlendirdi. Erdoğan’ın seçmenleri de, bu gibi açıklamalara inanma eğilimi içinde.
Yeşiller, küskünleri ve yeni kitleleri kazanmak istiyor
Özdemir ve Peter geçen seneki seçimi de değerlendirdiklerine dikkat çekerek, hep Yeşiller’i seçen ancak bu seçimde kendilerine yüz çeviren seçmenlerini geri kazanmak istediklerini anlattı. Yeşiller'in çevreyi koruma, enerji değişimi ve vatandaşların haklarını koruma gibi ana konulara ağırlık vereceğini vurgulayan parti yöneticileri, bu şekilde yeni seçmenleri
Venezuela'da sosyalistler, yerel seçimlerde önde
Başkent Caracas'ta oy kullanmak için sıraya giren seçmenleri gasp etmek isteyen kimliği belirsiz iki kişiye müdahale etmek isteyen bir polis memuru, çıkan silahlı çatışma sonucu öldürülürken, Maracay şehrinde henüz sebebi bilinmeyen bir tartışma sonucu iki seçim görevlisi
Danimarkalı politikacı seçmenlere seslendi: Bana oy vermeyin!
Bir süreden beri kapı kapı seçmenleri gezen Jakobsen, parti yönetimiyle problem yaşadığını kendisini seçmeleri halinde faydalı olamayacağını söylüyor. Partisi tarafından Randers Belediye Meclisi için 3.
Türk seçmenler Wilders'in meclisteki koltuğuna oturdu (Özel)
İşçi Partisi (PvdA) Milletvekili Selçuk Öztürk, seçimin üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatarak, Türk seçmenleri ağırlamaktan büyük onur duyduğunu ifade etti. Öztürk, ”Bizi seçtiğiniz koltuklara biz de sizler oturun dedik.
ORSAM Raporu: Güçlü Azerbaycan, Türk dünyasının demokratikleşmesine faydalı olur
Üçüncü dönem Cumhurbaşkanlığı için aday olan İlham Aliyev’in, partisi ve seçmenleri ile tabana etki etmekte olduğu ve “Azerbaycan 2020 Geleceğe Bakış” sloganını hayata geçirmekte olduğu aktarılıyor. Azerbaycan’ın iktidarda olan partisi YAP’ın, ülkenin ekonomik gelişimini hızlandırmak ve sosyal reformlar yapmak yoluyla vatandaşların iyi yaşam koşullarını
Başbakan adayı Steinbrück oyunu kullandı
Oy kullandıktan sonra açıklama yapan Steinbrück, seçim kampanyasının çok eğlenceli geçtiğini belirtti ve seçmenleri hareketlendirmeyi başardıklarını söyledi. Bu sayede partisine desteğin büyük oranda arttığını savunan SPD adayı, "Bunun sonuçlara da yansıyacağından umutluyum.
Almanya yarın sandık başına gidiyor
‘Seçim arifesinde’ sloganıyla son günlerde seçim kampanyası yapan siyasi partiler, yarın akşam sandıklar kapanana kadar seçmenleri ikna etmeyi hedefliyor. Toplam 4 bin 452 adayın arasında 60’ı Türk, 98’i göçmen kökenli de milletvekilliği için yarışıyor.
Kuzey Irak'ta güvenlik güçleri bu sabah sandık başına gitti
Meydanlarda miting düzenleyen siyasi partiler, seçmenleri etkilemeye çalışıyor. Aralarında ittifakların da olduğu büyük-küçük toplam 29 siyasi parti 111 sandalye için 21 Eylül'de yarışacak. Seçimlere 29 siyasi grup ve parti katılıyor.
Kuzey Irak'ta seçim heyecanı (Özel)
Meydanlarda miting düzenleyen siyasi partiler, seçmenleri etkilemeye çalışıyor. Aralarında ittifakların da olduğu büyük-küçük toplam 29 siyasi parti 111 sandalye için 21 Eylül’de yarışacak. Irak Bölgesel Kürt Yönetimi parlamento seçimleri; Erbil, Duhok ve Süleymaniye vilayetlerinde yapılacak.
Bavyera seçimi Büyük Koalisyon ihtimalini güçlendirdi
İki büyük parti CDU/CSU ve SPD’nin ortaklık kurması durumunda ise seçmenleri ilgilendiren konu kimin ne kadar ve hangi vaatlerinden vazgeçeceği olacak. (CİHAN)
Almanya seçimleri - Partilerin eğitim politikaları
Bu bakımdan özellikle muhalefetteki partiler seçim programlarında bu konuya ağırlık veriyor, seçmenleri vaatleriyle çekmeye çalışıyor. Hükümetteki Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) eğitim alanında yatırım sözü veriyor, ancak bunun ne kadar olacağı ve finansmanının nasıl sağlanacağı konusunda net bilgi
Yaşlılar Merkel'e oy veriyor
Leipzig Üniversitesi, seçmenlerin sosyal ve psikolojik profilini ortaya koymak için araştırma gerçekleştirdi. Mayıs ile Temmuz ayları arasında 18-91 yaş grubundan 2 bin 382 seçmeni ankete tabi tutan üniversite ilginç sonuçlara ulaştı.
AK Partili Çakar: Törenlerde bakanların yuhalanmasının ardında CHP var
Gerginlikle kendi seçmenleri ve AK Parti karşıtı seçmenleri kendilerinde toplamaya çalışıyorlar. Gerginlik ve kamplaşma nedeniyle alınan belediye başkanlığının İzmir’e faydası olmadığını, kentte yaşayanlar son yıl içerisinde zaten gördü.
Sosyal Demokrat Parti çifte vatandaşlık için inisiyatif başlatacak
Bavyera'nın ana muhalefet partisi Sosyal Demokrat Parti, Türk seçmenlerin isteklerine büyük oranda olumlu yaklaşıyor. Türk vatandaşlarının da çifte vatandaş olabilmesi için ülke genelinde inisiyatif almayı düşünen SPD, uzun süredir Almanya'da yaşayan vatandaşların Alman makamlarının
Şehirli Türklerin devlet kurumlarına güveni azalıyor
Anket sonuçlarını yorumlayan Gallup analisti Jan Sonnenschein, Türkiye’deki asıl kırılma noktasının AK Parti seçmenleri ile ‘seküler kesimleri’ destekleyenler arasında değil, devlet kurumlarına güvende ayrı düşen kırsalda ve şehirde yaşayanların arasında olduğu sonucuna vardı.
Merkel, oy almak için 'bahçıvan' oldu
İş piyasası, ekonomi ve aile konularının yer alacağı 8 bin 700 afiş Almanya genelinde seçmenleri etkilemeye çalışacak. Kampanya çerçevesinde Başbakan Merkel’in güçlü kişiliğinin resmedildiği afişler de yer alacak.
Steinbrück, Merkel’le bir kez daha ortaklık istemiyor
Alman ikinci devlet kanalı ZDF’deki ‘Yaz Söyleşileri’ programında Steinbrück, seçmenleri mobilize ederek başarıya ulaşmak istediklerini belirtti. SPD adayı ayrıca hükümetin NSA-skandalı çerçevesindeki tavrını eleştirdi.
Alman Sosyal Demokratlar, Sol Parti ile koalisyonu dışladı
Başbakan Angela Merkel'in SPD ve Yeşiller'in Sol Parti ile ortaklık kurma ihtimali üzerinde konuşmasını da Steinbrück, seçmenleri ürkütmeye yönelik bir taktik olarak eleştirdi.SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel ise SPD-Yeşiller ve Sol Parti'nin rakamsal olarak çoğunluğu olduğunu, ancak bunun siyasi bir çoğunluk olamadığını belirtti.
Almanya'da ilk kez göçmenlerin kurduğu bir parti federal seçimlere katılıyor
Yıldız, başta göçmenler olmak üzere seçmenleri 22 Eylül’de demokratik haklarını kullanmak için sandığa davet etti.2011 yılında Köln’de kurulan BİG Partisi 9 eyalette 40 bölge yönetimiyle temsil ediliyor.
Alman Sosyal Demokratlardan ücretsiz anaokulu vaadi
Kamu araştırmalarında bir türlü istediği rüzgarı yakalamayan sosyal demokratlar, aile politikalarıyla seçmenleri ikna etmeye çalışacak.STEİNBRÜCK VE GABRİEL’İN ARASINDA SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR
Almanya'da seçim öncesi göçmenler kıymete bindi
” diyerek Türk seçmenleri partisine daha yakın gördüğünü söylüyor. (CİHAN)
Dikkat! Obama ve adamları sizi takip ediyor!
Obama’nın liberal ve solcu seçmenleri üzerinde derin hayal kırıklığına yol açacak olan skandalda, FBI’nın yalnızca e-mailleri değil yine sanal alem üzerinde yapılan sohbet odalarını, saklanan dosyaları, paylaşılan videoları, fotoğrafları hatta videolu
Türkiye, Pakistan’ı kutladı
Yoğun terör eylemlerine rağmen başarıyla gerçekleştirilen bu seçimler tüm seçmenleri, adayları ve siyasi partileri ile Pakistan demokrasisinin başarısıdır. Kardeş Pakistan halkının demokratik tercihiyle kurulacak olan yeni hükümet ile şimdiye kadar tüm Pakistan hükümetleriyle olduğu gibi yakın bir işbirliği içinde çalışacağımız
Başbakan Erdoğan: Afganistan'da kaçırılan mühendislerden 4'ü kurtarıldı
Alçakça katledilen masum insanlar, AK Parti teşkillatının ya da seçmenleri değil Türkiye Cumhuriyeti devletinin vatandaşlarıdır." Başbakan Erdoğan, bu tür hadiselerin ardından, bu tür alçakça saldırıların ardından adeta suçluyu korurcasına, adeta suçlunun üzerini örtercesine hükümeti, AK Parti'yi
TTSO seçimlerinde usülsüzlük iddiası
yedek üyenin beyaz listede olduğunu gören diğer sempatizan seçmenleri de etkileyerek sadece 2 farkla sonuçlanan seçim neticesini mutlak suretle etkilemiş olduğu açık olmakla birlikte seçmen iradesi sakatlanmıştır.
Başörtüsü yasağına tepkiler belediyeye geri adım attırdı
Aksine kendilerine oy veren seçmenleri yani halkı temsil ediyorlar. Demokrasi tam da farklı fikir ve düşüncelerin birlikte yaşama sanatıdır." şeklinde konuşmuştu.
Euro karşıtı parti gözünü Federal Meclis'e dikti
Euro karşıtı partinin oylarını özellikle CDU seçmenleri arasından alacağı tahmin ediliyor. Ayrıca 2-3 puanı da kararsız ve mevcut partilere karşı olanlardan alması bekleniyor.YouGov isimli araştırma enstitüsü de Zeit Online için AfD ile ilgili bir anket yaptı.
Yeni kurulan Euro aleyhtarı parti Merkel'i koltuğundan edebilir
Yeni partinin seçmenleri Korsanlar Partisi'nden farklı olarak sağ kesimde yer alıyor. Özellikle önümüzdeki eylül ayında yapılacak federal seçimlerin başa başa gitmesi ve her oyun önem kazanacağı dikkate alındığında yeni partinin Başbakan Angela Merkel'i koltuğundan
Korman İsmailov, seçimlere çarın partisiyle katılacak
Partnerleriyle birlikte sinerji oluşturarak maksimum şekilde seçmenleri motive etmek istediklerini aktaran HŞHP Başkanı Korman İsmailov ise Kırcali'de seçim listesi başında yer alabileceğini duyurdu.Hürriyet ve Şeref Halk Partisi, 17 bin 645 toplanan imza ile Merkez Seçim Kurulu'na gereken evraklarla başvurarak kaydını yaptırmıştı.
Yargıtay'ın başörtüsü kararı Fransızları kızdırdı
İş hayatından başörtüsüne hayır diyenlerin aşırı sağ parti Ulusal Cephe seçmenleri arasında yüzde 98, Halk Hareket Birliği (UMP) seçmenleri arasında yüzde 92 ve ve sol seçmenler arasında yüzde 77 olarak ölçüldüğü açıklandı.
İsrail'de seçim için son kampanyalar
İSTANBUL - İsrail’de seçimler için geri sayım başladı. Adaylar seçime saatler kala seçmenleri etkileme kampanyalarını hızlandırdı. Kudüs’te Likud Partisi üyeleri, ünlü “Eski Şehir” duvarlarına parti lideri ve Başbakan Binyamin Netanyahu’nun dev posterini astı.
Aşağı Saksonya sandık başında
Aşağı Saksonya'da Türk seçmenleri önemli bir oy potansiyeli olarak gören partiler dört Türk siyasetçi ile seçime giriyor. Hıristiyan Demokratlar (CDU), bakan yaptığı Aygül Özkan ile diğer partiler karşısında bu defa güçlü.
Irkçılar cami yapımlarını engellemek için imza kampanyası başlattı
Vatandaşlara mutlaka sandığa gitmeleri çağrısı yapan Kıvran, çevrelerindeki seçmenleri de organize etmelerini ve bu şekilde siyasilerle daha rahat görüşüp isteklerini iletebileceklerini kaydetti. Uzun süre Almanya’da yaşayan yabancılara en azından yerel seçim hakkı verilmesini isteyen Kıvran, Alman siyasilerin bu şekilde göçmenleri motive etmelerini istedi.
Hıristiyan Sosyal Birlik, Yeşiller ile ortaklık sinyali verdi
Seçmenleri ciddiye almaları gerektiğini ifade eden muhafazakar siyasi, FDP'ye artık kendi kendine uğraşmaktan vazgeçmesi çağrısı yaptı ve tekrar mecliste yer alma şansının FDP'nin elinde olduğunu kaydetti.
MHP’li Bal anayasa çalışmalarını değerlendirdi: AKP mutabakata engel oluyor
Şimdi tam tersine diktatörlüğe açık bir rejim olan başkanlık sistemine dönüştürmesi, kendisine oy veren seçmenleri kandırması anlamını taşıyor. Bu süreçte komisyon çalışmalarından verim almak mümkün görünmüyor.
Üniversite harçlarını kaldırmak için Türk kökenli seçmene imza çağrısı
Michael Piazolo, yüksek öğrenim harçlarının kaldırılması için Türk kökenli seçmenleri imza atmaya çağırdı. Michael Piazolo, Bavyera’da üniversite öğrencilerinden her dönem talep edilen 500 euro değerindeki harcın kaldırılmasının herkesin yararına olduğunu ifade etti.
Obama, seçmenleri arayıp sandığa gitmelerini istiyor
Obama, seçmenleri telefonla arayıp sandık başına gitmelerini istedi. (CİHAN)
Ukrayna seçimlerinin favori lideri boksör Kliçko oyunu kullandı
Seçmenleri oy kullanmaya çağıran eski boksör Kliçko, evde oturarak sessiz kalarak ülkenin düzelmeyeceğini ifade etti. Ukraynalıların; coğrafi, tarihi, kültürel ve düşünce yapısı olarak Avrupalı olduğunu belirten Kliçko, ülkesinin yaşam standartlarının ise Avrupa’nın çok gerisinde kaldığına
AK Parti seçim stratejisini değiştiriyor
Antalya’da bunun en güzel örneğini, teşkilat olarak, seçmenleri dahi bir seçim kampanyası elemanı sorumluluğu içine sürükleyebiliyorsak o zaman Antalya’da tarihi başarılar, geçmişte olduğu gibi, gelecek ve yine Antalya’da ve hep birlikte Türkiye’de başarılı olacağız.
Hollanda seçimleri için çağrı pusulaları evlere gelmeye başladı
” diyerek Türk seçmenleri sandığa gitmeye çağırdı. (CİHAN)
Bağış: Türkiye'nin AB'liliğini tartışmak kimsenin haddi değil
AB içinde Türkiye’ye arıza çıkaranların geldiği noktayı gördüklerine de değinen Bakan Bağış, teker teker kendi seçmenleri tarafından dışlandıklarını söyledi. Türkiye’yi 1959’dan bu yana AB’nin bütün kurumlarından geçirdiklerine de konuşmasında değinen Bakan Bağış, Türkiye’nin AB’liliğini tartışmanın hiç kimsenin haddi olmadığını
Türkiye-AB diyalog toplantısında ‘pozitif gündem’
Onların da kendi seçmenleri tarafından tatile gönderildiğini, emekliye ayrıldıklarını hep beraber takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Yunanistan'da sandık, 'siyasi depreme' sebep olacak
Neapoli şehrinde bir genç oyuncak tabanca ile seçmenleri tehdit ederken, Batı Trakya’nın Gümülcine şehrinde ise Eski Cami’ye molotoflu saldırı düzenlendi.Son yapılan anketlerde yüzde 10 civarında oy alması beklenen Radikal Sol İttifak (Siriza) lideri Aleksiz Çipras da oyunu Atina’da kullandı.
PASOK, protestoların merkez üssü Sintagma'da miting yaptı
Parlamentonun da bulunduğu meydanda dün akşam yaptığı konuşmada kararsız seçmenleri ikna etmeye çalışan Venizelos, "Buradan Yunan halkına, ekonomik geleceğine dair güven ve garanti mesajı gönderiyoruz.
Korsanlar'ın yeni kaptanı Schlömer: Aşırı sağcıların partimizde yeri yok
olmadığını göstermek istiyoruz ve bizi seçen göçmenlerin de bizim sağcılarla herhangi bir ilgimiz olmadığını biliyorlar ve bu son gelişmelerin de göçmen seçmenleri partimizden korkuttuğunu düşünmüyorum.
Korsanlar Partisi, yol ayrımında
Salzborn, “Korsanlar siyasi program içeriğinin profilini belirlerse bazı seçmenleri kendine bağladığı gibi bazılarını da kaybedecektir. Eğer içeriğini belirlemezse, o zaman er veya geç siyaset sahnesinden kaybolacaktır.
Alman Sosyal Demokrat Partisi, İsrail'i eleştiren şaire sırt çevirdi
Grass 1965 yılından bu yana düzenli olarak SPD'nin seçim kampanyalarında boy gösteriyor ve seçmenleri sosyal demokratlara oy vermeye çağırıyordu. Öte yandan alınan bu karara rağmen SPD'li siyasiler yine de İsrail'in Günter Grass'a ülkeye giriş yasağı koymasını “abartılı” bir karar olarak değerlendirdi.
Şengül: Kentsel dönüşüm, çocuklarımız icin yapılacak bir devrim olacak
İZMİR - AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, seçim bölgesi Bayraklı’da seçmenleri ile biraraya geldi. Gündemde olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” ile ilgili değerlendirmede bulunan Şengül, vatandaşlar ile uzun uzun görüşerek konuya açıklık getirdi.
Romney, Obama’nın muhtemel rakibi olduğunu Illinois’te de gösterdi
Terry’in ırkçı söylemlerini alkışlayarak bir anlamda rahip ile aynı görüşte olduğunu deklare eden Santorum, Illinois seçmenlerini dini kullanarak ikna etmeye muktedir olmadı. Illinois seçmenleri Santorum’un ırkçı din anlayışını tasnif etmediğini göstermiş oldu.