seçmesini

Ahmet Ciğer: Türkiye iç çekişmelerden kurtulmalı, ekonomik yarışa girmeli
konusunda kendimizi daha da geliştirmek, bilhassa yabancı yatırımcının en ufak bir şüphesi olmadan kendisine en öncelikli yatırım alanı olarak Türkiye'yi seçmesini mümkün kılacaktır. Türkiye kendi iç çekişmelerinden çıkarak bir an evvel ekonomik yarışa kendi kulvarında çıkmak durumunda, bu yarışa çıkarken de kendisini uluslararası alanda güç durumda bırakacak
CHP Parti Meclisi, hedeflerini sonuç bildirgesiyle açıkladı
Milletvekillerini siyasi parti liderlerinin değil, doğrudan halkın seçmesini sağlayacağız.TBMM’ni demokratik tutum ve davranışların geçerli olduğu en üst düzeydeki bir platform olarak görerek, siyasal tartışmaların düzeyli olarak sürdürülebilmesi için, Meclis İçtüzüğü'nde gerekli
Kerim Frei Koyunlu: Bence en iyisi Arda Turan
İsviçre'de genç milli takımlar düzeyinde kaptanlık yapmasına ve Ottmar Hitzfeld'ten A takım için davet almasına rağmen Türkiye'yi seçmesini, kendisini Türk hissetmesiyle açıklayan Kerim Frei Koyunlu, pişman olmadığını da ifade ediyor.
TamSaha'nın 106. sayısı yayında
İsviçre'de genç milli takımlar düzeyinde kaptanlık yapmasına ve Ottmar Hitzfeld'ten A takım için davet almasına rağmen Türkiye'yi seçmesini, kendisini Türk hissetmesiyle açıklıyor. Gençlerin gol makinesi olarak isimlendirilen Atabey Çiçek, hem Gençlerbirliği'nde hem de genç milli takımlarda attığı çok sayıda golle dikkat çeken bir oyuncu
Sağlıkçılardan oyuncu Ufuk Özkan’a teşekkür mesajı
Söz konusu programda yarışmacıları yanına davet eden Ufuk Özkan, “Ailelerin çocuklarından seçmesini istediği bir meslek söyleyin?” sorusunu yönelterek, 6 popüler cevabın bulunmasını istedi.
Bülent Keneş: İran'da cumhurbaşkanı formalite, seçimin galibi rejimdir (Özel)
Ben halkın yüzde 70 oranında seçimlere katılarak Ruhani’yi tepki olarak seçmesini bile cüretkarlık olarak görüyorum. İran’ın sistemi Humeyni dönemindeki sistem değil. Her ne kadar dini lider çevresinde teokratik cumhuriyet görüntüsü verse de İran'da Humeyni döneminden de Rafsancani ve Ahmedinejad döneminden daha katı bir rejimden söz etmek
”Başkanlık, diktatörlüktür sistemi değil, muhalefet konuyu çarpıtıyor”
Başkanlık sisteminin diktatörlüktür sistemi olmadığının altını çizen Köktaş, seçmenin hem parlamentoyu hem de başkanını seçmesini istediklerini söyledi. Canik Kültür Merkezi’nde yapılan Canik Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılan AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, çözüm süreci ve başkanlık
Gaziantep'i Orta Doğu'nun plastik üssü yapma önerisi
Türkiye’ye ihracat pazarlarında Avrupa’da en büyük rakibin Almanya olduğunu ifade eden Eroğlu, Türkiye’nin bu açıdan model olarak Almanya’yı seçmesini doğru bir politika olarak yorumladı ve "Almanya’nın ihracat yaptığı alanlara baktığınız zaman birinci otomotiv ikinci kimya ve üçüncü makine sanayi şeklindedir.
Anastasiadis'ten Kıbrıs sorununa yeşil ışık: Bu cennet adada çözüm şansı var
kalabalığın coşkuyla, sloganlar eşliğinde karşıladığı Anastasiadis, halkın partileri ve ideolojileri değil, memleketi en iyi şekilde yönetebilecek olanı seçmesini dilediğini söyledi.Yarından itibaren solcu, sağcı, sosyalist, merkezci veya herhangi bir renk ile ideolojinin kalmayacağını kaydeden Anastasiadis, amaçlarının devleti daha çağdaş
Azınlık Milletvekilleri: 240 İmam Yasası, yine uygulanamayacak (Özel)
Milletvekili Zeybek, “2007’den beri “240 İmam Yasası” olarak bilinen 3536/2007 sayılı yasayla hükümetin Azınlığımızın din görevlilerini (imamları) kendi seçmesini ve atamasını engellemek istediği, dolayısıyla da cami ve imamlarımızı kontrol etme amacında olduğu ortadadır.
Hristofyas: 'Çamaşırcı kadının oğlu' diye beni küçümseyenler oldu
" ifadelerini kullanan Hristofyas şunları söyledi: "Solun Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanlığı’na kendi liderini seçmesini asla hazmedemediler. Bu nedenle Başkan’ı, onunla birlikte Sol’u, ideolojisini, tarihini darbelemek için her fırsatı kolladılar.
Alev Alatlı’dan gençlere: Facebook ve Twitter'dan uzak durun
Gençlerin sevindirik olmaması, aklını başına alması, çok okuması ve kendine beşer yıllık hedefler seçmesini öneriyorum. Abuk sabuk Facebook’lardan Twitter'lerden uzak durun.
Alex’in gitmeyi düşündüğü takımı ailesi açıkladı
Brezilya’nın Curitiba bölgesinde yaşayan ve Alex’in kendilerine yakın olmasını isteyen aile, “Alex’in kendini rahat hissedeceği için Coritiba’yı seçmesini destekliyoruz. Böyle olursa arkadaşlarına ve evine yakın olacak.
TDB Başkanı Yücel: Ağız ve diş sağlığı sorunları çığ gibi büyüyor
Ayrıca hasta hakları bakımından kişinin hekimini özgürce seçmesini engellemesi bakımından da önem kazanıyor. Genel sağlıkta yaklaşık 36 milyon insanın öldüğü belli hastalıklar var. Bunlara bulaşıcı olmayan hastalıklar diyoruz.
Atalay, 50 milyar dolar yatırım planlayan Oman Sultanlığı'na çağrıda bulundu
Ayrıca sizden Türkiye’yi Avrupa, Ortadoğu, Afrikaya giriş için merkez seçmesini istirham ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Konuk bakan Yahya bin Said bin Abdullah Al-Jabiri ise iki ülke arasında ilişkilerin daha da gelişmesi için iki gün KEİK toplantılarına katılan, hem Türk hem
Erdoğan: CHP Genel Başkanı, İsrail ve Baas Partisi'nin değerleriyle omuz omuza
Saldırı ile ilgili bilgiler aktaran Başbakan Erdoğan, “Terörün Kayseri’yi seçmesini çok iyi düşünmeliyiz. Kayseri orta Anadolu’da bir şehir. En çok şehit veren illerimizden birisidir. Huzurun, kardeşliğin şehri.
Merkel: Umarım Yunan halkı, taahhütlerini yerine getirecek bir hükümet seçer
- Almanya Başbakanı Angela Merkel, yarın yapılacak seçimlerde Yunan halkının, ülkenin borçlu olduğu taraflara verdiği sözü yerine getirecek bir hükümet seçmesini diledi.Partisinin bir toplantısında konuşan Angela Merkel, Avrupalılarının sözlerinden dönmeyi bırakması gerektiğini ifade etti.
Rusya’da Putin karşıtları sokağa çıktı, siyasi reform talep etti
programları ve net taleplerinin olmadığı yönündeki eleştirilerin doğru olmadığını savunan Rıjkov, bağımsız mahkemelerin oluşturulmasını ve halkın kendi valisini seçmesini istedi.Rusya polis merkezinden yapılan açıklamada 8 bin kişinin gösterilere katıldığı ifade edildi.
Bozdağ: Artık millette dayatma yapamazlar
Biz artık bunlar olmasın istiyoruz ve cumhurbaşkanını halkın seçmesini istiyoruz. Halk oylamasında verilen yüzde 77'lik desteğin artarak devam etmesini temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.
Bozdağ: Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2014'de olacak
dışındaki siyasi parti gruplarını, anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla parlamentoya göndermiş olsaydınız, bunların üçü bir olup halkın cumhurbaşkanını seçmesini öngören anayasanın 101. ve 102. maddelerini değiştirip yeniden parlamentonun cumhurbaşkanı seçmesini sağlayacaktı.
Bozdağ: Hiç kimse heveslenmesin cumhurbaşkanlığı seçimleri 2014'de olacak
CHP, MHP, BDP cumhurbaşkanını halkın seçmesini neden istemiyor. Çünkü onlar halkın cumhurbaşkanı seçmesinden, halktan korkuyorlar. Hiç kimse heveslenmesin cumhurbaşkanlığı seçimleri 2014'de olacak.
Bekir Bozdağ: Türkiye ilk defa özgürce 2014'te cumhurbaşkanını seçecek (1)
CHP, MHP ve BDP'nin cumhurbaşkanını halkın seçmesini neden istemediğini soran Bakan Bozdağ, sözlerine şöyle devam etti: "Çünkü onlar halkın cumhurbaşkanını seçmesinden korkuyorlar. Hiç kimse heveslenmesin, cumhurbaşkanlığı seçimleri 2014'te olacak.
Prof. Dr. Ünal: Amerikalılar Osmanlı’yı Türklerden daha fazla araştırıyor
Kanuni, insan seçmesini iyi bilen bir şahsiyettir. Çok iyi denizciler ve vezirler seçmiştir. O çağın mimarları en büyük mimar, hukukçuları en büyük hukukçudur; denizciler ve devlet adamları da öyledir.
Ergin: Değişikliklerle özgürlüklerin alanı genişledi
yapılan anayasa değişiklikleri ile, siyasette rejim krizlerine yol açan bir sorunun köklü bir çözüme kavuşturulduğunu ve Cumhurbaşkanını doğrudan halkın seçmesini öngören sistem değişikliğinin kabul edildiğini vurgulayan Ergin, şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl yapılan ve 12 Eylül 2010 tarihinde halkımızın onayıyla yürürlüğe
Metiner: Asker siyasete müdahale edemez
'Bu devleti biz kurduk ama bu halk seçmesini bilmiyor. Ne zaman demokrasi dersek Tayyip Erdoğan'ları iktidara getiriyor. Ne yapalım? Devirelim.
Hayvanpazarı esnafı belediyeyi bastı
Polis eline aldığı megafonla gurubun belediye başkanı ile görüştürülmesi için birkaç temsilci seçmesini istedi. Bu seçimde esnaf titiz davrandı. Titizliğin gerekçesini mevcut geçici dernek yöneticilerinin belediye ile anlaşarak esnafın değerlerini hiçe saymasına bağladı.
Kaddafi, Rus temsilci ile satranç oynadı
Margelov, İlyumjinov’la ziyaret öncesi telefonle görüştüğünü ve satranç karşılaşmasında beyaz taşları seçmesini önerdiğini de aktardı. İngiltere ve ABD başta olmak üzere batılı ülkeler Kaddafi’nin meşrutiyetini kaybettiği gerekçesi ile görevden ayrılmasını talep ederken, Moskova da Kaddafi’den
Bakan Yıldız: Vatandaşımızın sağduyusuna güveniyoruz
Başkan Özhaseki, şunları söyledi: "Seçimlere girilirken dediler ki 'siz seçmesini bilmezsiniz. Siz halk olarak zaten bazılarına göre bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adamsınız. Sizin seçmek istediğiniz adamı biz muhtar bile yapmayız dediler.
YGS Şampiyonunun Annesi: Oğlumuzun mutlu olacağı mesleği seçmesini istiyoruz
Avukat olan anne Doğan, çocuklarının seçeceği meslekle ilgili olarak ise mutlu olacağı bir mesleği seçmesini istediklerini ifade etti. Oğlunun başarısını Tokat Niksar’daki toplantıda öğrenen Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Baba Prof.
"Genelkurmay'ın açıklaması adil yargılamaya müdahaledir"
hukuka uygun gördüğünü açıklamasını darbe planlayanları koruma yolunu seçmesi ve bu davada tarafgir davranmaya başlamasını, yargılamayı etkileme yolunu seçmesini kabul etmek imkansızdır.Genelkurmay Başkanlığı'nın hala milletimiz ve devletimiz üzerindeki vesayetine devam etmeye çalışması hala demokrasiyi ve hukuk devleti ilkelerini içlerine sindiremediklerini
Malatya'da solmayan güller ilgi görüyor
bakıma da ihtiyaç duymadığını ifade eden Fırat, "Afrika'dan getirdiğimiz 20 farklı renkli Ekvator gülleriyle sevgililere aşklarının renklerini kendilerinin seçmesini sağlıyoruz. Müşterilerimizin bu güllerle aşklarını çok uzun bir süre ifade edebileceğini düşündük.
Edebiyatçı-yazar Ramazanoğlu: Milliyetçilik, başkalarına da saygılı olmaktır
Mısır'daki kadın hareketlerinin kendi aralarında iyi organize olduklarını belirten Ramazanoğlu, günümüz gençlerinin yalnızlığı seçmesini eleştirdi.Ramazanoğlu, "İnsanlık için gösterilen en küçük çabalar dahi küçümsenmemeli.
Tuluyhan Uğurlu, Kapalıçarşı'dan 'Sonsuza Kadar İstanbul' dedi
Kapalıçarşı esnafı da Tuluyhan Uğurlu'nun konseri için çarşıyı seçmesini olumlu karşıladı. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in dile getirdiği restorasyon çalışmasının da kesinlikle gerekli olduğunu belirten esnaf, restorasyonun çarşı esnafını da mağdur etmeden yapılması gerektiğini
Nürnberg'in Türk oyuncusu Mehmet Ekici: Bundesliga'da kalıcı olmak istiyorum
organı TamSaha dergisine konuşan Mehmet Ekici, genç ve ümit milli takım seviyesinde Almanya forması giymesine rağmen A Milli Takım kategorisinde Türkiye'yi seçmesini, "Kalbimin sesini dinledim" diyerek açıkladı.
Alanya İlçe Başkanı Güney: Türkiye, Başbakan Erdoğan sayesinde dünyanın en prestijli ülkelerinden oldu
Kendisi için en iyiyi, en güzeli yapacak olan iktidarı seçmesini ve sonuna kadar onun arkasında durmasını çok iyi bir şekilde gerçekleştirmektedir." dedi.
Rumların mülkiyetle ilgili yeni bir öneri sunduğu iddia edildi
Komisyonu kurulmasını, malları etkilenen herkesin bu komisyona yönelerek malıyla ilgili tazminat, takas, kira, veya kentsel dönüşüm tercihlerinden istediğini seçmesini öngörüyor. Malların kullanıcılarının da kurulacak bu komisyona yönlendirileceği ve mal sahibinin arzusuyla çatışmaması halinde kullanıcının buraya yapacağı başvurunun yerine
Siyaset bilimci Türkyılmaz'dan referandum analizi: Evet oylarının yüzde 70 yerine 58 çıkmasına AK Parti'nin yanlış referandum kampanyası yolaçtı
''Cumhurbaşkanını halkın seçmesini öngören'' 2007 halk oylamasının sonuçlarının iyi okunmadığını anlatan Türkyılmaz, miting yapmak yerine 2007'de yüzde 69 sonuç nasıl çıktı, buna bakılarak kampanya yürütülmeliydi.
Beş halk oylamasında 4 evet, 1 hayır çıktı (HABER İNCELEME)
TBMM'de 362 milletvekili ile temsil edilen AK Parti'nin cumhurbaşkanı seçmesini istemeyen siyasi azınlık CHP ile hukuk bürokrasisi, cumhurbaşkanı seçimini krize çevirdi. Anayasa Mahkemesi, hukuk fakültelerinde öğretilen bütün hukuk kurallarını çiğneyerek Meclis'in toplantı yeter sayısını 367 şartına bağladı.
Arınç: Anayasa Mahkemesi ve HSYK değişikliklerini mahkeme üyeleri ve AB istedi
Sonra sayın Tülay Tuğcu, Haşim Kılıç, anayasa mahkemesi iş göremez halde, üye sayısını artırın, meclisin de üye seçmesini de temin edin diye bizzat talepte bulundular. Anayasa Mahkemesi kendi taleplerine aykırı karar alabilir mi?
Şarkışla Emniyet Müdürü Yaşar: Çocuklarımızı kötü alışkanlıklara karşı korumalıyız
Yaşar, bisikletli çocukların araç trafiği yerine boş alanları seçmesini önerdi.
İlyas Salman: Bu milletin vekili olmam, çünkü ortada millet yok illet var
İnsan günümüzde seçmesini bilen hayvandır." diye konuştu. Türkiye'yi değiştirecek ve dönüştürecek partilere ihtiyaç bulunduğunu ifade eden Salman, ancak o zaman siyasete girebileceğini kaydetti.
GM'nin iki tekerlekli şehir otomobili 2030'da yollarda olacak
Kendi kendini kumanda edebilme özelliği, EN-V'nin gerçek zamanlı trafik bilgisi doğrultusunda en hızlı güzergahı otomatik olarak seçmesini sağlıyor. Bu özellik, trafik sıkışıklığını azaltmayı vaat ediyor.
Telekomünikasyon Mühendisi Garayoa: Türkiye krizi çabuk atlatacak
" Kriz döneminde birçok şirketin kar yapmayan şirketlerden çekildiğine işaret eden Garayoa, devletlerin bu sektörleri destekleme yolunu seçmesini eleştirdi. Destek ile sektörü ayakta tutmanın anlamsız olduğunu söyleyen Marian Garayoa, bu sektörleri ayakta tutmak adına harcanan kaynakların boşa heba edildiğini vurguladı.
Osman Can: Anayasa Mahkemesi üyelerinin yarısını Meclis seçsin
Yüksek yargı üyelerinin toplumun tümünü temsil etmesi gerektiğini söyleyen Can, Anayasa Mahkemesi üyelerinin yarısını parlamentonun seçmesini önerdi. Diyarbakır Barosu tarafından düzenlenen 'Bağımsız ve tarafsız yargı için yargının demokratikleştirilmesi' konulu panelde konuşan Osman Can, bütün yargı mensuplarının, yüksek
İzmir Baro Başkanı Sökmen: Bu iktidar Anayasa değişikliği yapamaz
Gürkan, "İlk derece hakimlerinin HSYK'ya üye seçmesini biz de istiyoruz. Hattâ bütün dünyada olduğu, baroların dördüncü istişare raporunun tavsiye ettiği gibi baroların HSYK'ya seçim yaparken katkı sağlamasını istiyoruz.
'Darbe anayasası yerine TBMM anayasasını tercih ederiz' (Özel)
CHP, geçen dönemde de Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesini istememişti. Halkın oylarıyla iktidara talip bir partisiniz ama Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesini istemiyorsunuz,Anayasa Mahkemesi'ne götürüyorsunuz.
Venedik Komisyonu'ndan anayasa paketi değişikliğine olumlu sinyal
Gerek HSYK'ya gerekse Anayasa Mahkemesine Meclis'in üye seçmesinin çok önemli olduğunun altını çizen Genel Sekreter, seçim sürecinin nitelikli çoğunluk ile yapılması ve siyasetten mümkün olduğunca arındırılması gerektiğini söyledi.
Baykal: Eğer, bu olursa AK Parti'nin anayasası olur
Yaşadığımız deneyimler, bize üyelerin büyük çoğunluğunu Cumhurbaşkanı'nın seçmesini iyi hatırlatmıyor ne yazık ki."
Ukrayna'da, Türkçe olimpiyatları finali bayram havasında geçti
diyalogun da gelişmekte olduğuna dikkat çeken Pidvoynıy, bunun en somut göstergesinin birçok Ukraynalı öğrencinin kültürlerarası iletişim dili olarak Türkçe'yi seçmesini gösterdi. Ukrayna'da bulunan gurbetçi çocukları ise Karadeniz yöresine has kolbastı oyununu oynadı.
Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı: Gençlik kendi kültürüne yabancılaştırıldı
Gençliğe dua etmesini öğretip, doğru arkadaş seçmesini sağlayacaksın. Eğer çocuğunu sokağa gönderirsen, cehenneme göndermiş olursun. Çünkü günümüzde sokaklar cehennem olmuş.