seçtikleri

Engelli ve eski hükümlü istihdamı için ceza havuzu formülü
En çok işçi ve işvereni temsil eden üst kuruluşlar ile en çok engelliyi temsil eden üst kuruluş seçtikleri temsilci sayısı kadar yedek temsilci seçebilecek. Asıl ve yedek üye olarak görevlendirilen temsilcilerin görev süreleri üç yıl olacak bu üyeler yeniden seçilebilecek.
Dijital oyunlar, parktaki oyunların yerini tutmuyor
Anne babaların ise seçtikleri uygulamaları çocukları kullanmadan önce test etmesi gerekiyor. Schau Hin’den Susanne Rieschel eğitici uygulamaların özelliklerini şu şekilde açıklıyor: "Çocuklara uygun uygulamalar çocukların duygularına hitap edecek şekilde hazırlanıyor
Suriye’de keskin nişancı dehşeti sürüyor
Kimi keskin nişancıların ise, sokaktaki kadın ve çocukları hedef seçtikleri belirtiliyor.Esed’in keskin nişancıları son olarak Halep’te sokakta ilerleyen anne ve çocuğunu hedef seçti. Yayınlanan görüntülerde keskin nişancının gözünü kıpmadan vurduğu anne ve çocuğunun hareketsiz bir şekilde yerde yattıkları görülüyor.
Ücretlerini az bulan kadın işçilerin eyleminde arbede
Kadınların içlerinden seçtikleri temsilcilerin yetkililerle yaptıkları görüşmeden de bir sonuç çıkmadı. Polislerin ikna etmesi ile dağılan kadınlar, sonuç alıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini ifade etti.
Rusya’da ırkçı gruplar sokağa iniyor
Ancak bu grupların gösteri için seçtikleri yer oldukça anlamlı. Çünkü geçtiğimiz yıllarda Moskova’nın en büyük pazarlarından Çerkizovski Pazarı’nın kapanması Moskova’da geçimini pazarcılıkla sağlayan birçok Orta Asya kökenli göçmen işçinin işsiz kalmasına
Seçimi kazanan Aliyev halka seslendi
Aliyev kendisini seçtikleri için seçime teşekkür etti . Aliyev, " Bana büyük güven duyarak, yeniden cumhurbaşkanı görevine seçen halkıma minnettarım" dedi.Cumhurbaşkanı olarak öncelikleri arasında ülkenin milli çıkarlarını savunmak olduğunu bildiren İlham Aliyev, halka onurla hizmet ederek refahını temin etmeye çalışacağını
Ukrayna'daki Azeriler, sandık başına gitti
Seçmenler gün boyunca buraya gelip oylarını seçtikleri adaya verme imkanına sahipler. Ben oy verme işlemlerinin gidişatından tamamıyla memnunum. Vatandaşlarımız büyük bir coşkuyla, faallikle gelmekteler.
Dolandırıcılık çetesi çökertildi, 13 kişi yakalandı
Suç örgütünün, özellikle semt pazarlarında alışveriş yapan ve üzerinde ziynet eşyası bulunan yaşlı vatandaşları kendilerine hedef seçtikleri, hedef şahıslara yaklaşarak babasının yakın bir tarihte vefat ettiğini, bu nedenle hayır dağıtacağını, tanıdığı herhangi bir fakir olup olmadığını sorarak, halkın
Avustralya’da, muhalefet iktidarı ezip geçti
da bulunduğu kalabalık topluluğa hitap eden Abbott, “Öncelikle benim seçim bölgem olan Warringah’daki seçmenlerime, sekizinci dönem federal parlamentoya seçtikleri için teşekkür ederim. Ayrıca, tüm Liberal Parti personeline, üyelerine ve her zaman benim yanımda olan ve bana çok destek veren aileme teşekkür ederim.
Cem Vakfı Başkanı Doğan: Cami-cemevi projesi son 900 yılın projesi
Neden Ankara'yı seçtikleri ve başka illerde de örnekleri olup olmayacağı sorulan Doğan, "Arsa yoktu. Eğer İstanbul'da bulsaydık İstanbul'da yapmayı düşünebilirdik.
Amerika'da lise eğitimi, Türk öğrencilere Harvard kapısını aralıyor
Yaşıtları, iyi bir gelecek için henüz planlar yaparken, onlar, seçtikleri alanda yolu çoktan yarılamış durumda. Ortak özellikleri ise Türk girişimciler tarafından Amerika'da kurulmuş olan liselerde eğitim görmüş olmaları.
Telefon dolandırıcılarının oyunu bu sefer tutmadı
İSTANBUL - Telefon dolandırıcıları son işlerinde baltayı taşa vurdu. Hedef seçtikleri emekli vatandaşı parasını bir ağaç altına bırakmaya ikna eden şebekenin parayı almaya gelen üyesi suçüstü yakalandı.
Çiçek, 40'ın üzerinde ülkeye Suriye ve Mısır mektubu yolladı
Halkların özgür iradeleri ile seçtikleri temsilcilerinin yer aldığı parlamentoların oluşmasının bölgenin en büyük kazanımlarından biri olacağını ifade eden Çiçek, şöyle devam etti:“Bu noktada parlamentolararası işbirliği yolu ile bizlerinde seçilmiş temsilciler olarak Ortadoğu halklarının demokratikleşme mücadelelerine önemli katkı sağlayacağımız
Yeraltı çöp konteynerlerinin doluluğunu mikro algılayıcılar ölçecek
uygulanan 106 yeraltı konteynerinin her birine sensor takıp numaralandıracaklarını belirten Başkan Demirtaş, modern çöp toplama sistemini, pilot olarak seçtikleri 100. Yıl Bulvarı ile Atatürk Bulvarı arasındaki kısımda hayata geçireceklerini açıkladı.
Ugandalı öğrenciden ‘ikimiz bir fidanız’ türküsü (Özel)
Dersi dışarı taşıyan Resim Öğretmeni, öğrencilere seçtikleri bir doğa parçasını çizdiriyor. (CİHAN)
Mısır'daki katliam Birecik'te de kınandı
Mısır’da 47 gündür insanların oylarıyla cumhurbaşkanı seçtikleri liderleri Muhammed Mursi’ nin serbest bırakılması için Ramazan boyunca iftar ve sahurlarla sivil direnişte bulunan Rabiatül Adeviyye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtı gösteri yapanlara karşı güvenlik kuvvetleri
Mısır’daki katliam Birecik’te protesto edildi
Abdurrahman Güneş, "Halkın kendi iradesi ile seçtikleri ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’ye sahip çıkmaları en doğal haklarıdır. Darbenin yapıldığı ilk günden yani 45 gündür meydanlarda onurlu bir direniş sergileyen Müslüman kardeşlere teşkilatını ve Müslüman Mısır halkını Birecikli kardeşleri olarak
Mısır’da yaşanan katliama karşısı binlerce insan sokağa döküldü
İslam dünyasının dün çok acı bir güne şahitlik ettiğini belirten Arslan, “Mısır’da 46 gündür insanların oylarıyla cumhurbaşkanı seçtikleri Muhammed Mursi'nin serbest bırakılması için Rabiatül Adeviyye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtı gösteri yapanlara karşı güvenlik kuvvetleri ve baltacılar eşliğinde
Mısır’daki katliam Antalya’da protesto edildi
Arslan, "Bizler Antalya’da yaşayan Müslümanlar olarak sonuna kadar Mısır’daki Müslüman kardeşlerimizin, onların seçtikleri meşru yönetimin ve Muhammed Mursi’nin yanında ve darbecilerin karşısında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.
İş kazalarında 10 yılda 12 bin kişi hayatını kaybetti
Aslında seçtikleri mesleğin sadece para kazanmak için değil, önce insan diyerek ve ulvi bir iş olarak görmeli. İş sağlığı ve güvenliği toplumun tamamını ilgilendiren ulusal bir bilim mücadelesidir.
Tuzla sapığı 5 çocuk babası çıktı
İSTANBUL - İnternet ilanlarından rastgele seçtikleri temizlikçi kadınları iş vaadiyle götürdükleri ormanlık alanda tecavüz ettikleri öne sürülen şüphelilerden Mehmet K., tutuklanıp cezaevine konuldu.
Göçün değişmez adresi İstanbul: 100 kişiden 35'inin tercihi
Göçe karar verenlerin, önlerindeki seçenekler arasında en çok İstanbul ve çevre bölgeleri seçtikleri anlaşılıyor. Bölge olarak Ege, Ankara’nın yer aldığı Batı Anadolu’dan geride, Akdeniz’den ise önde.
Arabulucular KTÜ'de yetiştirilecek
Arabuluculuk aile, iş ve ticaret konularında uyuşmazlık yaşayanların, mahkemeye gitmeden kendi seçtikleri bir arabulucunun yönettiği müzakereler sonucunda belirli bir yazılı sözleşme ile uyuşmazlığı sonlandırmalarıdır.
Kur'an'ı en güzel, Elazığ Merkez Tevfikiye Camii İmam Hatibi Deveci okudu
Yarışmada, Türkiye finaline katılmaya hak kazanan 10 bölge birincisi, kapalı zarf içinde kendi seçtikleri ayetleri okudu. Elazığ Merkez Tevfikiye Camii İmam Hatibi Habip Deveci Türkiye birincisi olurken, Beykoz Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii İmam Hatibi Muhammet Polat ikinci, Eskişehir Tepebaşı
En güzel ezanı okumak için yarıştılar
Yarışmacılar saba, rast, hicaz, segah ve uşşak makamlarından seçtikleri 2 makamda ezan okudu. Finalistlerin, sahne duruşu, fonetik, güzel ses ve makam uygulaması da jüri tarafından değerlendirildi. İl Müftüsü İhsan Açık, Ramazan ayında en güzel ezanı okuma yarışmasının Şanlıurfa’da düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Destici: Torba Yasa kadar yeni anayasayı önemsemiyorlar
Eğer bu Meclis liderlerin iki dudağı arasında değil de tercihli bir sistem ile, milletin seçtikleri ile gelseydi, bugün bu millet çoktan yeni anayasaya kavuşmuştu. Ama burada herkes kendi lider ve parti menfaatini düşünüyor.
Hrsızlık çetesi ikinci kez 'Tsunami'ye yakalandı: 26 gözaltı
Suç örgütünün hırsızlık olaylarında akşam saatlerini beklediği, ışıkları yanmayan evleri seçtikleri belirtildi. Çete üyelerinin genellikle zemin, 1 ve 2.
Durak, hapis yattığı davadan beraat etti
Adanalılar da 5 defa seçtikleri Başkanlarının hesabını sandıkta soracaktır.” (CİHAN)
Erkeklerin yüzde 30'u kahvehane bağımlısı
Rastgele seçtikleri 24 işyerinde 364 kişiye 57 sorudan oluşan anket uyguladıklarını aktaran Esgin, başta Kahveciler Odası Başkanı olmak üzere birçok kişiyle mülakat yaptıklarını ifade etti. Esgin, kahvehanelerin günümüzde olumsuz sayılabilecek işlevler de üstlendiğinin altını çizdi.
Gümrükten ucuz mal yalanıyla iki aşamalı soygun
Dolandırıcılık şebekesinin, vatandaşların paralarını almak için farklı bir yöntem seçtikleri öğrenildi. Buna göre, şüpheliler, gümrüklerde ucuz ithal şeker, limanlarda ucuz dondurulmuş et, İskenderun Demir Çelik Fabrikası’nda ucuz demir, Suriye sınırından getirilen canlı hayvan
Bursagaz’a en iyi işveren ödülü
Bizi seçtikleri ve değerlerimizi yaşattıkları için büyük Bursagaz ailesinin tüm fertlerine ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu ödül onların eseridir.
Bakan Şimşek: Yabancı yatırımcıları arayıp Türkiye'yi kötüleyenler var
Aralarından seçtikleri kişilerle görüştük. ‘Referanduma gideceğiz’ dedik. Bundan daha ötesi var mı? Onu da kabul etmiyorlar.
Gonca okuru çocuklar, dergiyi görme engelli kardeşleri için seslendirdi
'Gonca Senin Sesinle' adını taşıyan bu yeni projede, dergi takipçilerinin dergi içinden seçtikleri yazıları görme engelli kardeşleri için seslendirmeleri isteniyor. Okurların, hazırladıkları yazıları ve kayıtları Gonca dergisine ulaştırmaları halinde kendilerine pek çok sürpriz hediye de gönderiliyor.
Kapusuz: CHP, gensoru konusunda sınıfta kaldı
Rahat olsunlar zaten böyle bir beklentileri, böyle bir hedefleri, böyle iddiaları, böyle bir gayretleri olmadığı için seçtikleri bir yol var. O da asmak kesmek, hakaret etmek, iftira etmek yok üstü ne söylediğini bilmeden yoluna devam etmek.
Keşkek İstanbul’daki Çanakkalelileri buluşturdu
Davetliler, çoğunlukla günün anısına seçtikleri panoların üzerine isimlerini yazdırdı. Faaliyet boyunca Çanakkale türküleri dinlenirken yörenin oyun havalarıyla meydan düğün alayına döndü. Sultangazi Kent Ormanı piknik alanındaki faaliyete siyasi parti ilçe başkanları, Çanakkale derneklerinin temsilcileri, diğer illerin dernek başkanları ve Çanakkaleli bazı
Kocaeli'nden Batman'a gönül köprüsü
Özel Erkul Tunagür ve Fen Lisesi'nden bir grup öğrenci, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yıl da kardeş şehir olarak seçtikleri Batman Kozluk Tepecik Erkek Yatılı Bölge Ortaokulu’nu ziyaret etti.
İmam hatipliler, projelerini Bilim Fuarı’nda sergiledi
Trabzon İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhittin Sarıkurt, öğrencilerin öğretmenleriyle hazırladıkları projelerle, seçtikleri konuları inceleme ve yaşayarak öğrenme yeteneği kazandıklarını söyledi. Müdür Sarıkurt, “Öğrencilerimize, hazırlattığımız projeler sayesinde onlara eleştirel düşünme, zaman yönetimi ve proje yönetimi gibi kabiliyetler kazandırmaya çalışıyoruz
Ankaralı minikler, Silopili miniklerle kardeş oldu
Çekilen videoda, Sincanlı minik öğrenciler kardeş okul seçtikleri Silopi’deki minik öğrencilere mektup yazdıkları ve el sallama görüntüleri yer aldı. Aynı şekilde görüntüleri izleyen minik örenciler de Ankara'daki miniklere el salladılar.
1 Mayıs kutlamalarında çıkan arbedenin ardından hayatını kaybetti (2)
Kortejimizi, ellerindeki çelik coplarla ve kalaslarla kudurmuşçasına; büyük kin, nefret ve öfkeyle, özellikle hedef seçtikleri bazı arkadaşlarımızın canına kast ederek, ölümüne kafasını kırmışlardır.
Gaziantep, Türk ve Afrikalı futbolcuların yetiştiği futbol üssü olacak
/>Konuyu anlayınca görüşmenin olumlu olacağını düşündüğünü ve bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdiklerini belirten Güzelbey, “Ben de neden Gaziantep’i seçtikleri konusunda kendilerine sordum. Kendileri, şu anda Galatasaray’da forma giyen Dany ile Gaziantepspor’da bulunan Binya’dan dolayı sürekli Gaziantep’i takip ettiklerini söylediler.
Marmaris'te Rus MTV kanalı çalışanlarına mehterli karşılama
Bu kanalın lansman tanıtımı ve gala gecesi için seçtikleri yer ise Marmaris oldu. Bu bizim için gurur verici. Diyebiliriz ki bu organizasyon, Marmaris’te bu güne kadar sektör adına, turizm ve tanıtım adına gerçekleştirilen en önemli organizasyonlardan.
"Hak kullanımı,yargıya meydan okuma,tehdit etme, şiddete başvurma hakkı vermez"
Bu eşitlik ancak, bireylerin seçtikleri hayat tarzına göre yaşanan süreç içinde değişebilmektedir. Tarihin gerçeklerinden süzülerek kural haline gelen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin ilk maddesinde de 'tüm insanların özgür, onur ve haklar bakımından
Gazeteciler Federasyonu’ndan çözüm sürecine destek
Bu arada, İstanbul’daki meslek kuruluşlarının Anadolu illerine atama yoluyla seçtikleri temsilciliklerin, o ili veya yöreyi örgütsel anlamda temsil etmedikleri, her fırsat ve zeminde ilgili kurum ve kuruluşlara doğru biçimde anlatılmalıdır.
Gülen’in şiirini besteleyen Maher Zain’den samimi açıklamalar
Sanatçılar da seçtikleri şiirleri kendi ülkelerinde besteledi. Fethullah Gülen’in Kırık Mızrap isimli şiir kitabında yer alan ‘Rüyalar’, ‘Dünya’, ‘Medine’nin Gülü’, ‘Kalk Yiğidim’, ‘Hcran ve Ümit’, ‘Her Yerde Cemalin’, ‘Hiç’, ‘Gökkuşağı’
Anaokulu öğrencileri, seçtikleri meslekleri velilerine tanıttı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte minik öğrenciler, seçtikleri mesleklerin rollerine girerek velilerine tanıttı. Canik Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri, bu yıl 93.
Obama: Saldırıyı düzenleyenler yakalanacak, adalete hesap verecek
tanımladığı Boston'la milli dayanışmayı ortaya koymak için bu ziyareti gerçekleştirdiğini dile getirdi ve "Gözümüzü korkutmak istiyorlarsa yanlış şehri seçtikleri çok açık." ifadelerini kullandı. Anma törenine eşi Michell Obama ile katılan ABD Başkanı şöyle devam etti: “Birbirimize olan inancımız, birbirimize olan sevgimiz, ülkeye olan sevgimiz, ortak
Obama'dan Boston bombacılarına: Sizi bulacağız
tanımladığı Boston'la milli dayanışmayı ortaya koymak için bu ziyareti gerçekleştirdiğini dile getirdi ve "Gözümüzü korkutmak istiyorlarsa yanlış şehri seçtikleri çok açık." ifadelerini kullandı.-
Romen Açılımı Heyeti, pilot il Eskişehir’de incelemelerde bulundu
ESKİŞEHİR - Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu başkanlığındaki Romen Açılımı Heyeti, pilot olarak seçtikleri Eskişehir’i ziyaret etti. Eskişehir Valisi Dr.
Peygamber sevgisi bilboardlara yansıdı
Erzin Genç İşadamları Derneği (ERGİAD) organizesinde gerçekleşen etkinlikte dernek üyeleri ve yöneticiler, Peygamber Efendimiz'in (sas) seçtikleri bir hadisi şerifini (sözünü) ilçedeki bilboardlara astırdı.
U20 Dünya Kupası kura çekimi öncesinde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi
TFF Genel Sekreteri Emre Alkin ise 7 şehirde seçtikleri statların sadece Türkiye değil Avrupa standartlarında olduğunu söyledi. Alkin, organizasyonda ekip arkadaşlarının çalışmaları sonucunda da rakipsiz bir eğlence izleteceklerini dile getirdi.