seçtiklerini

Ünal Aysal: Galatasaray beş yıl içinde Avrupa’nın ilk on kulübü arasına girecek
Anlattığı bu sistemin konusunda uzman profesyonellerle hayata geçirilebileceğine işaret eden Aysal, bunun kolay olmadığını, en iyileri seçtiklerini fakat bazen de bu iyileri, daha iyisini bulmak için değiştirmek zorunda kaldıklarını açıkladı.
KKTC'de hastalar sağlık sistemine isyan etti (Özel)
Maddi durumu düşük olanlar ise yapacak bir şey olmadığından mecburen devlet hastanelerini seçtiklerini belirterek, sağlıkta yaşanan bu sıkıntının bir an önce giderilmesini temenni ediyor.
Washington’daki konferansta Kürt meselesi konuşuldu
Washington’u da bu sebepten seçtiklerini belirten Sılay, "Türkiye’nin başındaki en büyük problem Kürt sorunudur. Bu sorununun çözüleceğine inanıyorum.
İnegöl mobilyası, Hırvatistan’a örnek oluyor
tarafından ‘Bronz Kalite Etiketi’ ile ödüllendirilmiş bir mobilya kümesi olduğu için İMOS’u Türkiye’de kendilerine benchmarking yapabilecekleri bir küme olarak seçtiklerini belirten Hırvatistan Mobilya ve Tasarım Kümesi Koordinatörü Tatjana Kos, dünyaca tanınan İnegöl mobilya sektörü hakkında önemli bilgiler edindiklerini belirterek
Gelin adayının itibarı kurbanlık gelin koçu
Yıldız, kız tarafının beğenmesi için koçu titizlikle seçtiklerini sözlerine ekledi.Geleneğe göre gelin tarafına önceden kurbanlık koçun götürüleceği haber veriliyor. Gelin adayı ve ailesi kurbanlık koçu getirenleri karşılayıp, evde kahve içmeye davet ediliyor.
Kuzey Irak'ta oy verme işlemi sakin devam ediyor
Çok özgür bir şekilde beğendikleri adayı seçtiklerini ifade eden Koras Hurşid ise kazananın Kürdistan halkı olacağının altını çizdi.Seçimleri yakından takip eden deneyimli gazeteci- yazar Mumtaz Haydari ise katılımın azlığından yakındı.
Yanukoviç: Ukrayna iki canavar arasında
Viktor Yanukoviç, yaptığı açılış konuşmasında, Avrupa Birliği (AB) ile entegrasyon yolunu seçtiklerini söyledi.Litvanya’nın başkenti Vilnius'ta 28-29 Kasım'da düzenlenecek, Doğu Ortaklığı zirvesinde Ukrayna’nın, AB ile Ortaklık Anlaşmasını imzalayabileceğini atıfta bulunan Viktor
Amasya’nın yüzde 85’i emniyet kemeri takıyor
Amasya halkına duydukları güven doğrultusunda 'Amasya emniyet kemeri kullanımında Türkiye'ye öncülük ediyor' sözünü seçtiklerini kaydeden Bayazıt, “Kısa sürede alınan yol ve elde edilen başarı dikkate alındığında, Amasya halkına duyulan bu güvenin ne kadar doğru olduğu açıkça ortaya konmuştur
Rus akademisyenden Gezi Parkı ve Arap Baharı değerlendirmesi(Özel)
Mübarek’in devrilmesinden sonra Mısırlıların hedefine ulaştığını, tarihlerinde ilk kez seçim yaptıklarını, Cumhurbaşkanını Muhammed Mursi’yi seçtiklerini hatırlatan Rus akademisyen şu tespitlerde bulundu: “Ancak Mursi, Erdoğan’ın yaptığını başaramadı.
Didim İş Adamları Derneği'nden Bitlis'e ramazan yardımı
Bitlis'i kardeş il seçtiklerini belirten DİAD Başkanı Şenol Çelik, “Bu sene 100 adet gıda paketi gönderdik. İhtiyaç halinde oradaki ihtiyaç sahibi vatandaşlara elimizden geldiği ölçüde yardımcı olmaya çalışacağız.
700 yıllık medresede Kadir Gecesi'nde Kuran ziyafeti verilecek
Kadir Gecesi'ni ihya etmek için müftülük olarak Mardin’de Kasimiye Medresesi'ni seçtiklerini belirten Coşkun, "Geceye hafız Abdullah Demir’in Kuran Kerim tilaveti ile başlayacağız. İlahiler ve dini sohbetlerin yanında vatandaşlara gece boyunca kuran-ı Kerim ziyafeti verilecek.
Kayaklı Koşu Sporu'na 24 sporcu seçildi
Yaş gruplarına göre merkez ve 5 ilçeden seçilen çocuklara yönelik final müsabakaları düzenleyerek dereceye girenleri seçtiklerini ifade eden Kayak Antrenörü Yıldırım, geleceğin şampiyonlarının seçildiğini kaydetti.
"Almanya’da Müslümanların talepleri için akil adamlara ihtiyaç var"
Diğer ülkelerin daha iyi çözüm yolları seçtiklerini yazan araştırmacı, örnek olarak Kanada’yı gösterdi. Siyaset bilimci, Quebec şehrinin filozof Gerard Bouchard ve Charles Taylor öncülüğündeki bir heyetle komisyon kurduğunu ve artan dini ve kültürel çeşitliliğe nasıl
Cizreli iş adamlar çözüm süreciyle beraber spora da el uzattı
Yönetim kurulunda da değişikliklerin yapıldığını söyleyen Başkan Salih Sevinç, yeni yönetim de Cizre Emniyet Müdürü Harun Taş’ı takımın ulusal başkanı olarak seçtiklerini dile getirdi. İş adamlardan takım için destek isteyen Başkan Salih Sevinç, “İyi ve güçlü bir yönetim oluşturduk.
Norveçli ateist aile Kur'an'dan etkilenerek Müslüman oldu
Müftülüğümüze gelerek İslam dinini seçtiklerini söyleyerek, şehadet kelimesini getirmek suretiyle Müslümanlığı kabul ettiler." dedi.İhtida merasiminin ardından Linda Wastrup Nyman "Ayşe", Frode Andre Sigvartsen "Ali", Mathies "Ayhan", Tuva '"Esma", Frida ise "Elif" isimlerini aldı.
Bakan Eroğlu: Kaymaklı lokum değil, 33 yeni proje ile geldim
Bakan Eroğlu, 2013-2014’ü Eskişehir için Orman ve Su İşleri yılı olarak seçtiklerini kaydetti. Eroğlu, şöyle dedi: “İnşallah buraya gerekli hizmetleri yapacağız. Buraya yapacağımız bu 33 tesisin toplam maliyeti 192 milyon TL’dir.
Gelinliklerde daha çok kiralama modeline gidiliyor
dikilmesini talep ettiklerini kaydeden gelinlikçi Adem Adıyaman, kiralama ile satın alma arasında bir fark olmamasına rağmen çiftlerin kiralama modelini seçtiklerini kaydetti. Adıyaman açıklamasında “Çiftler gelinlik modellerinde günün çizgilerini talep ediyorlar.
Sivil Dayanışma Platformu, darbecilerden 70 ton altının iadesini istedi
parçalayan Türkçü ittihatçıların kalıntılarının, milletin egemenlik hakkını kullanmasını hazmedemeyip milleti cezalandırmak için ve ibret olsun diye milletin seçtiklerini asmak için darbe yapmalarının 53.
Vali Balkanlıoğlu: Yeni makam aracını almadık, aylık 5 bin liraya kiraladık
gerçeği yansıtmadığını belirten Balkanlıoğlu, bakanlıktan bir araç talep ettiklerini, gelinceye kadar ikinci bir masraf olmasın diye kiralama yöntemini seçtiklerini anlattı.AYLIK 30 BİN LİRA MASRAFI VARDI
Surinam Bursa’yı üs olarak seçti
İşadamı Mehmet Yamaç´ın yönlendirmesi doğrultusunda Türkiye´de de üs olarak Bursa´yı seçtiklerini ifade eden Erwin, "Bursa, tanıdığım kadarıyla tamamıyla bir üretim kenti. Bana verilen bilgiler doğrultusunda, her türlü malın en kalitelisinin burada üretilebildiğini öğrendim.
Yurttan aldığı otistik çocuğa 6 yıldır bakan Hülya Demir yılın annesi seçildi
Kurum olarak her yıl koruyucu aileler arsından yılın annesi seçtiklerini hatırlatan Yıldırım, bu sene gösterdikleri yakın ilgi ve alaka ile 8 yaşındaki Tolga’nın hayatını değiştiren Hülya Demir’i yılın annesi seçtiklerini belirtti.
Azerbaycan'daki Türk işadamları derneği, yeni dönem başkanını seçti
Basına açıklamalarda bulunan TÜSİAB Başkanı Murat Bakır, derneklerinin demokratik temayüller esasında genel kurullarını yaparak başkanlarını seçtiklerini bildirdi. Bakır, "İinşallah bu dönem oluşturacağımız yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri daha da geliştirmeye çalışacağız
Ankara’dan Silopi’ye gönül köprüsü
Sadak ailesini kardeş aile olarak seçtiklerini belirten kaymakam eşleri, evden anne Taybet Sadak'ın Kürtçe duaları ile uğurlandı. Ankara Sincan Şehit Emrah Yiğit Anaokulu Müdürü Hava Yılmazoğlu, kardeş okul ziyareti kapsamında Silopi’de bulunduklarını söyledi.
Memur-Sen'in Çanakkale'deki 1 Mayıs kutlaması bayram havasında geçti
1 Mayıs kutlamalarında neden Çanakkale'yi seçtiklerini açıklayan Gündoğdu, konuşmasının önemli bir bölümünü Çanakkale ruhuna ayırarak birlik beraberlik mesajı verdi. Gündoğdu, "Biz kardeşliğin, inanmışlığın, adanmışlığın zirvesiyiz.
Balıkesir'de 500 kişiye istihdam garantili kurs verilecek
Has Tavuk Genel Müdürü Aydemir, bölge insanı heyecanı ve bürokratların desteği ile yatırım için burayı seçtiklerini belirterek, "Beyaz et üretim tesisinin hizmete girmesinin ardından daha başka yatırımlar da gelecek.
Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, aynı zata hürmeten ayakta durdu
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, neden onur temasını seçtiklerini "Şiddet, terör, ötekileştirme, ırkçılık, ayrımcılık, nefret suçları çoğalmaya başladı. Suriye'de, Myanmar'da, Afrika'da neden insan onuru rencide olmaya, ayaklar altına alınmaya devam ediyor?
Erdoğan: Akillerdeki yürek ve cesaret, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nda yok
Sözkonusu 63 kişiyi yüzlerce kişinin arasından seçtiklerini söyleyen Erdoğan, "Bunları bir araya getirmek bir çatının altında masanın etrafında toplamak gerçekten zor bir işti. Farklı çevrelerden, farklı inanç gruplarından hatta farklı etnik gruplardan orada arkadaşlarımız var.
Tunceli'de Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne yoğun ilgi
Zazaca dilinin yok olmakla karşı karşıya kaldığını ve konuştukları dilin kaybolmaması için bu bölümü seçtiklerini belirten Zaza Dili ve Edebiyatı öğrencileri ise mezun olduklarında iş bulacaklarından umutlu.
Nürnberg’de NSU kurbanları anısına anıt dikildi
Katillerin bilinçli olarak küçük esnafları seçtiklerini söyleyen Öztürk, ‘dönerci cinayetleri’ kelimesi seçimini eleştirdi. Aşırı sağcı saldırıların engellenmesi için toplumsal dayanışmaya ihtiyaç olduğunun altını çizen Öztürk, cinayetlerin demokrasiye yönelik bir saldırı olduğunu kaydetti.
Hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan yılın doktoru seçildi
Ersin Arslan’ı yılın doktoru seçtiklerini kaydetti. Gaziantep’e giderek ailesine yılın doktoru plaketini vereceklerin kaydeden Kahveci “Sağlık şehidimiz Dr. Ersin Arslan’ın ailesine 95 bin üyemiz adına yılın doktoru plaketini vereceğim.
Türk Amerikan Kongresi başlıyor
Kongrenin bu yılki temasını ‘enerji, ticaret ve gelişim’ olarak seçtiklerini ifade eden Taban, Türki Cumhuriyetler ve ABD arasında özellikle enerji konusunda ilişkilerin arttırılmasını hedeflediklerini söyledi.
‘‘İmralı’da askeri vesayet kuşatması kaldırılınca çözüme yaklaşıldı’’
’’ diyerek küçük parçalardan büyük sorunun çözümüne katkı yolunu seçtiklerini ifada etti. Bölge insanın eğitimine ve ekonomin canlanması adına yaptıkları faaliyetlerden söz eden Çiçek, genel anlamda Kürt sorunun yaşamlarını idame ettirme sorunu olduğunu vurguladı.
Gaziantep'i Orta Doğu'nun plastik üssü yapma önerisi
/>Filistin’de Batı Şeria’da üretim yapan tesisin kuruluşuna da değinen Yavuz Eroğlu, bütün Ortadoğu’ya mal satabilecekleri bir bölge düşüncesiyle Filistin’i seçtiklerini söyledi. Filistin’e sosyal sorumluluk yönüyle de cesaret verme amacı güttüklerini belirten Eroğlu, hammaddeyi İsrail’den aldıklarını ve bu konuda bir sıkıntının
İzmirli vekilden Hakan Şükür’e destek: Meclis'te 50 Arnavut vekil var
Terörün bitmesi için İzmir’de "Balkan Anadolu" ismiyle bir dernek kurduklarını ve iki eş başkan seçtiklerini anlatan Rıfat Sait, "Bu başkanlardan biri Arnavut, diğeri Kürt kökenlidir. Derneğimizin organizasyonunda, 9 Mart 2013 tarihinde Diyarbakır’a önemli bir gezi düzenleyeceğiz.
Karkim'den çağrı fiyatı şerhli hisse satışı
Karkim’in başarı hikayesinde sermaye piyasalarının ciddi bir katkısı olduğunu ifade etmek amacıyla şirketin yeni ortağı Murat Çelik ile beraber bu yolu seçtiklerini aktaran Karakaya, şöyle devam etti:
On binlerce öğrenci Azerbaycan dili için yarıştı
Liseleri Genel Müdürü Mesut Kurnaz, bu yıl yarışmanın 10'uncusunu düzenlediklerini bildirerek yarışmaya slogan olarak ''dilimiz varlığımızdır'' sözünü seçtiklerini söyledi. Daha sonra yarışmaya geçilerek finalist öğrenciler şarkı, şiir, dilbilgisi, kompozisyon ve internet sitesi hazırlama kategorilerinde becerilerini sahneledi.
Azeri enerji devi, Ceyhan'da deniz yakıtı satışına başlıyor
Doğan, bunun için iş ortağı olarak Akdeniz havzasının en büyük depolama firmalarından Delta Rubis’i seçtiklerini belirtti. DELTA RUBIS'in CEO’su Sami Habbab da şirket olarak bölgede artan ticaret hacmi ve yatırım projeleri doğrultusunda, 2012'de Ceyhan Terminali’ndeki ek yatırımlarına
14 Şubat'ta, 13 dakikada bir nikah kıyılacak
Yarına özel sürprizlerinin de olduğunu anlatan Demirci, yarın ki işlemleri yetiştirebilmek için kendilerinin de nikah almadıklarını ve olanların da yarını seçtiklerini ifade etti.
Sebze ihracatçıları yeni logoyla dünya pazarında
yeşilden esinlendiklerini; üretim süreçlerinde ve ihracatta temel hedef olarak belirledikleri ‘Çocuğunuza yediremediğinizi, başkasına yedirmeyin’ sloganını seçtiklerini belirten Çalı şöyle konuştu: “İhracatta ‘Güvenilir Ürün’ için imaj güçlendirmesi, yeni pazarlara erişimin sağlanması, ancak sloganımızda da vurguladığımız gıda güvenliği
Somalili öğrenciler ülkelerini yeniden inşa için mühendis olmak istiyor
savaşlardan dolayı ülkeleri yıkık ve dökük olduğu için mühendis olmak istediklerini belirten Somalili öğrenciler, ülkelerine yeni binalar yapmak için bu mesleği seçtiklerini söyledi. Okulda öğrencilerle birlikte olan Kaymakam Özdemir, öğrencilere nasihatlerde bulundu.
Yabancı yatırımcılar Erbil’i üs seçti
açıklamada bulunan Erbil İkamet Genel Müdürü Yadigar Enver, yabancıların istikrar ve güvenlik durumlarını göz önünde bulundurarak Erbil’i yatırım merkezi seçtiklerini ifade etti. Bir çok ülke vatandaşının Erbil'de ikamet ettiğini belirten Yadigar Enver, " Sadece Erbil şehrinde 48 bin 440 kişiye ikamet izini verildi.
Armutlu’da yeni bir yaşam alanı oluşuyor
Armutlu’nun doğal güzelliği nedeniyle yatırım için burayı seçtiklerini ifade eden Kuran, şöyle konuştu: “Denizin, ormanın ve kaplıcanın buluştuğu konsepte, yarı otel yarı rezidans tarzıyla beraber insanların birer hafta tapulu olarak sahip olabileceği, yatırım yapabileceği bir proje
Öğretmen, doktor ve imamlar, kayvehanelerde değerler eğitimi verecek
Proje çerçevesinde 5 rehber öğretmen seçtiklerini anlatan Özer, “Günümüzde birçok değer unutulmak üzere. Biz yozlaşan, unutulmaya yüz tutan değerlerimizi anlatarak yeniden canlandırmak istiyoruz. Toplumu bir arada tutan saygı, sevgi, hoşgörü bağlarını güçlendirmeyi istiyoruz” şeklinde konuştu.
RP'li eski milletvekili Yılmaz: Ergenekon'da asıl merkez Özel Harp Dairesi'dir
ile birlikte 3 bağımsız milletvekiline, oy vermeleri halinde 10 milyon dolar teklif edildiğini iddia eden Yılmaz, bunu kabul etmeyerek ‘kutlu hicreti’ seçtiklerini ileri sürdü. 28 Şubat sürecinde amacın dinin yok edilmesi olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Buna kim karar verdi?
İlham Aliyev'in doğum günü için 51 metre uzunluğunda pasta hazırlanıyor (Özel)
Agüloğlu her yıl yapılan pastaların bir teması olduğunu bu yıl da tema olarak Eurovision Şarkı Yarışmasını seçtiklerini bildirdi. Eurovision’a katılan her gruba pastada yer verdiklerini aktaran Agüloğlu yarışmanın yapıldığı Kristal Salonu da unutmadıklarını söyledi.
Başkentlilerden, İstihdam ve Girişimcilik Fuarı'na büyük ilgi
Fuara, 75 firmayı davet ettiklerini belirten Altuğ, yerin yetersizliği nedeniyle ATO’ya kayıtlı 150 bin şirketten en çok işçi çalıştıranları seçtiklerini aktardı. Altuğ, etkinlik çerçevesinde 185 iş ve meslek danışmanının da görev yaptığını ve fuara gelen işsizlere ve girişimcilere danışmanlık yaptıklarını ifade etti
Hisarcıklıoğlu: ABD ile ticari ilişkileri eyaletler bazında geliştireceğiz
TOBB Başkanı, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 25 şirketini seçtiklerini, ABD'de, bu şirketleri ABD şirketleriyle bir araya getirme fırsatı bulduklarını açıkladı.Üçüncü ülkelerde işbirliği yapma anlamında iki ülke firmalarının önünde çok önemli fırsatlar olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, bu konuda karşılıklı olarak iki
Hindistan’da 110 bin kişi “Sonsuz Nur” sınavına hazırlanıyor.
v) gençlere en kolay dille anlatacak ve sevdirecek kitap olarak seçtiklerini söyledi. Sınav organizasyon komitesinde Hindistan’ın önde gelen büyük Müslüman cemaatlerinin önde gelen kanaat önderlerinin olduğunun altını çizen Dr.
Avrupada yolları kar kaplayınca bisikletçiler pedal çevirmeye Antalya'ya geliyor
geçen kışın bisiklet sporcularının pedal çevirmesini zorlaştırdığını belirten Kirsch, Türkiye'de bisiklet sporunu yaygınlaştırmada Alanya'yı pilot bölge seçtiklerini kaydetti. Dünyada bisiklet sporcusu ağırlamada lider ülkenin İspanya olduğunun altını çizen Kirsch, Almanya'dan her yıl 430 bin bisiklet sporcusunun İspanya, İtalya
Öğrencilerden 18 bin plastik kapak
9 arkadaşı ile bir ayda 18 bin kapak toplayan Yunus Uzun, yapacakları etkinliğin faydalı olması amacıyla kapak toplamayı seçtiklerini belirtti. (CİHAN)