sekreterlik

New York eski belediye başkanı Bloomberg BM'nin özel elçisi oldu
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun tarafından yapılan atamaya ilişkin Genel Sekreterlik Sözcülüğü, atamanın iklim değişikliği konusuna bu yıl Eylül ayında BM'de düzenlenecek 'İklim Zirvesine' daha fazla ilgi ve siyasi desteğin sağlanması olarak ifade edildi.
Türk Telekom'un başantrenörü Ertuğrul Erdoğan oldu
Yeni yapılanmada Ahmet Bülbül genel sekreterlik görevini yürütecek. Ertuğrul Erdoğan, Beko Basketbol Ligi’nin 14. haftasında Türk Telekom’un Beşiktaş Integral Forex’le deplasmanda yapacağı maçta takımının başında sahaya çıkacak.
Talabani yılbaşında dönecek
ERBİL - Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreterlik Merkez Yüksek Kurulu Birinci Yardımcısı Zubeyir Osman, Talabani'nin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Osman, “Talabani’nin sağlık durumunun çok iyi olduğunu ve akıcı bir şekilde konuşabildiğine dair günler önce haber almıştım.
NATO Genel Sekreteri Rasmussen’in görev süresi uzatıldı
NATO Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, ittifak üyelerine, alınan karardan dolayı teşekkür eden Rasmussen, 30 Eylül 2014 tarihine kadar Genel Sekreterlik görevini sürdürecek. Eski Danimarka başbakanı Rasmussen, Ağustos 2009’da NATO Genel Sekreterliğine getirilmişti.
Gülay: Turizmciler olmadan EXPO’nun bir tarafı eksik kalır
EXPO 2016 Antalya’da bir yönetim kurulu, konsey ve genel sekreterlik bulunduğunu, işlerin bu mekanizmalar tarafından yürütüldüğünü belirten Genel Sekreter Gülay, bütün şehir halkının bu işe sahip çıkması, taşın altına elini koyması gerektiğini savundu.
Çin’den Doğu Avrupa açılımı
Çin, 2012’den beri Orta ve Doğu Avrupa ile ilişkilere odaklanan bir sekreterlik oluşturmuştu.Çin Başbakanı, Romanya'nın ardından Şanghay İşbirliği Örgütü Başbakanlar 20. toplantısına katılmak üzere Ukrayna'ya geçecek.
Karaaslan, Rus Türk İşadamları Birliği’nde oy birliği ile yeniden başkan
Başkanlık süresinin 3 yıla çıkarılması ile ilgili teklif reddedilirken, profesyonel bir genel sekreterlik makamının oluşturulması ise olumlu bulundu.Genel kurulda RTİB üyelerine seslenen Türkiye Moskova Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Gökhan Turan, iki ülke ilişkilerine yaptıkları katkı nedeni ile teşekkür
Suriye’nin kimyasal silahlarının imhası için saha çalışması başlıyor
BM Genel Sekreterlik Sözcülüğü'nden yapılan açıklamada, Suriye'nin kimyasal silahlarının imhası için görevlendirilen heyetin çalışmaları için "cesaret verici ilerleme elde edildi’’ ifadesi kullanıldı.
Erol Özkasnak: 'Postmodern darbe' kavramı bana ait değil
Genel sekreterlik komutanın verdiği emirleri çizelgeye yazdırır.” dedi. "KAVRAM BANA AİT DEĞİL"
Güvenlik Konseyi’nde Suriye pazarlığı sürüyor
Tarafların öğle yemeğinde bir araya geldiği toplantıda, BM Genel Sekreterlik Sözcülüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Ban Ki-mun, Fransa, İngiltere, Çin, Rusya ve ABD dışişleri bakanları ile Suriye krizini görüştü.
Kimyasal Silah Sözleşmesi’ne imza atan Suriye’yi bekleyen takvim
BM Genel Sekreterlik Sözcülüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in, CWC’ye üyelik için gönderdiği mektubu Genel Sekreter Ban Ki-mun’un memnuniyetle karşıladığı açıklandı.
Fatih’te 3 bin 920 hastaya evde sağlık hizmeti veriliyor
Fatih Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Genel sekreterlik bünyesinde faaliyet gösteren 7 evde, sağlık hizmetleri birimi ve hastanelerden görevlendirilen doktorlar ile hizmet verildiğini belirtti.
Arınç: Mısır'da İhvan'ın terör örgütü olarak yasaklanması intihar olur
Ama Türkiye'nin yakından tanıdığı bir insan, ikinci dönem genel sekreterlik yapıyor, İKT'nin bugüne kadar ki serüveni içinde iki dönem üstüste sekreterlik yapmış birisini bulma, hele hele Türk olan birini bulmak mümkün değil.
Hüseyin Çelik: İİT Genel Sekreteri İhsanoğlu darbeye darbe diyemeyenlerden
Ahmet Davutoğlu, Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın büyük gayretleri olduğunu söyleyen Çelik, 57 ülkeden oluşan İİT’de İhsanoğlu’nun, şahsi insiyatifini genel sekreterlik insiyatifinde kullanarak orada çok şey yapabileceğini dile getirdi.
Yeşil hastaneler geliyor, tesislerde çevre yönetim birimleri kurulacak
Birim, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterlik bünyesindeki Tıbbi Hizmetler Başkanı'na bağlı olarak faaliyetlerini yürütecek. Birimde çevre mühendisi veya bu bölümde yüksek lisans, doktora yapmış olan bir kişi ve en az bir çevre görevlisi görev alacak.
Amasya Üniversitesi’nde yüzde 42’lik rekor büyüme
elektrik-elektronik mühendisliği, şehir ve bölge planlama, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, optisyenlik, laborant ve veteriner sağlık, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, çocuk gelişimi, yaşlı bakımı, tıbbi laboratuvar teknikleri, sivil savunma ve itfaiyecilik, yapı denetimi, halkla ilişkiler ve tanıtım, dış ticaret, reklamcılık
‘Türkan Saylan’ın adının silindiği haberi gerçeği yansıtmıyor’
Genel Sekreterlik'ten yapılan açıklama şöyle: “Birliğimiz tarafından Sağlık Bakanlığımıza sunulan projede, mevcut bina yıkılarak, aynı arsa üzerine modern ve daha kapsamlı bir hastane binası yapılacaktır.
Bu liseden mezun olanların mesleği hazır
alanları ise şöyle: Radyoloji, anestezi, ilk yardım ve acil bakım, laboratuvar, diş protez, çevre sağlığı, ortopedik cihaz ve protez teknisyenlikleri, tıbbi sekreterlik ve hemşirelik. Dr. Ahmet Öksüzkaya, sağlık sektörünün son yıllarda çok hızlı bir büyüme içinde olduğunu belirterek, “Kişi başı sağlık harcamalarının artması, sağlık turizminin
Uşak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 80 öğrenci alacak
önemli bir misyon üstlenen yüksekokulumuza, ayrıca ek kontenjanla İlk ve Acil Yardım, Yaşlı Bakım, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik programlarına normal ve ikinci öğretimle yabancı uyruklu dahil olmak üzere toplam 400 öğrenci alınacak.
Şifa MYO dokuz bölüm için 250 öğrenci alacak
Tıbbi Sekreterlik ve Dokümantasyon (CİHAN)
Türkiye’nin ilk organik tarım işletmeciliği bölümü Çivril’de açılıyor
Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı’na öğrenci alarak öğretime başlayan yüksekokul, ardından Bilgisayar Teknolojileri, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Dış Ticaret, Finans-Bankacılık ve Sigortacılık, Muhasebe ve Vergi, Pazarlama ve Reklamcılık, Toptan ve Perakende Satış ile Yönetim ve Organizasyon bölümlerinin
12 Eylül davasında sanıklar savunmalarını yine telekonferans ile yapacak
Bayrak Harekat Direktifi olarak mahkemeye gönderilen belgeler arasında 'Sivil İşler Koordinasyon Grubu', 'MGK Genel Sekreterlik Personeli' bölümlerinin direktif içerisinde konulmadığına ilişkin nitelendirme bulunduğunu anlatan İnce, arşiv kayıtlarına konulmadığı belirtilen belgelerin, bulunması
Hasta yakını, kadın doğum uzmanını darp etti
Hastanenin Çalışan Güvenliği Birimi tarafından saldırı olayı ile ilgili başlatılan inceleme sonrasında Genel Sekreterlik avuktalarının görevlendirildiği ve adli sürecin yakından takip edileceği belirtildi.
Anadolu yakasındaki hastaneler yenileniyor
Güney Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı 3 büyük organ nakil merkezinde yılın ilk çeyreğinde yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Palteki, “Genel sekreterlik bünyesinde organ nakli naklini geliştirmek ve projelendirmek amacıyla Organ Nakli Koordinasyon Merkezi kuruldu.
Röntgen cihazının altında kalan kadının cenazesi memleketine götürüldü
Olay hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedilen açıklamada “Tüm çalışanlarımızın büyük bir şok ve üzüntü ile karşıladığı bu elim kaza hakkında Genel Sekreterlik olarak soruşturmayı yürütmek üzere; hastane yetkilileri, biyomedikal uzmanları ve bilim adamlarından oluşan bir teknik ekip oluşturulmuştur.
Trabzonspor, görev dağılımı yaptı
Genel sekreterlik görevini Dr. Köksal Güney’in yapacağı bordo-mavili kulübün yeni yenöteminde diğer görev dağılımları ise şöyle oldu; Engin Hacısalihoğlu genel sayman, SeyfettinTayfun Kahyaoğlu genel sayman yardımcısı, Onur İncehasan
Bursa’da ilk defa neştersiz kalp ameliyatı yapıldı
Yavuz Baştuğ, Genel Sekreterlik olarak hasta lehine olan bu ve bunun gibi özellikli ameliyatların önünü açarak uygulanması noktasında her türlü maliyeti göze aldıklarını söyledi. Baştuğ, "Sağlık alanındaki gelişmelerin takibi ve uygulanması adına her türlü olanağı sunmaya hazırız.
İzmir Valisi Kıraç, EXPO’ya veda etti
İZMİR - Diyarbakır’a atanan İzmir Valisi ve EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı Mustafa Cahit Kıraç, komite üyelerine ve genel sekreterlik çalışanlarına veda etti.Vali Kıraç, başkanı olduğu komitenin son toplantısına katıldı.
SERKA Genel Sekreteri Tutar, Kars’a veda etti
KARS - Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) üç yıldan beri genel sekreterlik görevini yürüten Hüseyin Tutar, istifasının yönetim kurulu tarafından kabulünün ardından çalışanlarına ve Kars’a veda etti.
Bakan Ergün: Laikliği bilimin önünde engel haline getirdiler
Türkiye’nin uluslararası camiada çok yeni olduğuna dikkat çeken Ergün, "ABD ISO’da, standartların belirlendiği yerde, 626 komitede başkanlık ve sekreterlik görevini yürütüyor. Almanya bu görevi 482 komitede yürütüyor.
Manisa'da engelliler diş tedavisi için evinden alınacak
Genel Sekreterlik tarafından Manisa Devlet Hastanesi eğitim salonunda, "Genel Anestezi Altında Ağız ve Diş Tedavileri" konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Genel Sekreter Türkyılmaz, Manisa, Turgutlu, Akhisar ve Salihli ADSM başhekimleri, il ve ilçelerde faaliyet gösteren zihinsel engelli dernekleri, okul ve rehabilitasyon
Rektör Orbay: Mezuniyet sonrası istihdam problemi olmayan programlar açıyoruz
Veteriner Sağlığı (İkinci öğretim) 40, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi (İkinci öğretim)40, Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Optisyenlik 50, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 50, Yaşlı Bakımı (İkinci öğretim) 40, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri (İkinci öğretim) 40, Çocuk Gelişimi (İkinci öğretim) 40 öğrenci olmak üzere toplan 630 öğrenci
Almanya’da hayata görerek değil, dokunarak tutundu
” diyen Sakınç, göz doktoru olan kız kardeşinin muayenehanesinde sekreterlik yapıyor. Sakınç, Almanya ortamında farklı bir başarı hikayesi sunuyor.Sevim Sakınç, 1980 yılında on dört yaşındayken babasının yanına Almanya’ya gelir.
Erzurum MÜSİAD: Komşu ülkelerin gümrükleri bize yüksek, Avrupa'ya düşük
Rıfat Altan’ın bir süre önce İçişleri Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Şube Müdürlüğü görevine atanması ile boşalan genel sekreterlik koltuğuna getirilen Talha Bekir Özmen’i ziyaret eden MÜSİAD heyeti, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Denizli’de Acil Anjiyo Müdahale Timi kuruldu
dört ay önce göreve başlayan, insan, malzeme ve mali kaynakların etkin ve verimli kullanılarak kaliteli bir sağlık hizmeti sunulmasını amaçlayan genel sekreterlik, yeni projelerini hayata geçiriyor. Mali verimliliği arttırma amacıyla il bazında toplu alım ihaleleri yapan kurum, hayat kurtarmada büyük öneme sahip olan, kalp krizi için acil müdahale timi kurdu.
Görevi başındaki doktorlara sözlü hakarete hapis cezası
Genel sekreterlik olarak bu tarz olayların takipçisi olduklarına işaret eden Döğücü, “Vatandaşlarımızdan sağlık hizmeti alımı süresince hekim, hemşire ve diğer sağlık personeline yardımcı olmaları ve herhangi bir şekilde şiddete
Almanya’da her yıl 4 bin Türk çocuğu Gençlik Dairesi himayesine alınıyor
Almanya’da dosya haberciliği ile öne çıkan araştırmacı gazeteci-yazar İsmail Çevik, Almanya basın mensubu olarak görev yapan ve aynı zamanda AED Genel Sekreterlik görevini üstlenen Cihan Ural katıldı.
Hızır’ın Büyükşehir’de göreve başlamasının yolu açıldı
Belediyenin ‘kademe ilerleme’ cezasının yürütmesinin durdurulması üzerine Hızır’ın, 3,5 yıldır mahrum kaldığı genel sekreterlik koltuğuna oturmasının yolu açıldı.Başkan Kocaoğlu, güvensizlik gerekçesiyle Genel Sekreter Ersu Hızır’ı görevden aldı.
Türk dünyasının ortak askeri birliğinin simgesi "at"
TAKM'nin Bakü toplantısında alınan karar gereği ilk dönem başkanı ve daimi genel sekreterlik Türkiye tarafından icra edilecek. Türkiye 2014 yılında dönem başkanlığını Kırgızistan'a devredecek.
KUDAKA Genel Sekreteri Altan, MÜSİAD'ı ziyaret etti
KUDAKA Genel Sekreterlik görevine 2009’un son ayında atandığını hatırlatan Altan, Erzurum’da görev yaptığı 3 yıl boyunca ajansın sorumluluk bölgesi olan Erzurum, Erzincan ve Bayburt’un kalkınması için var gücüyle çalıştıklarına vurgu yaptı
İstanbul hastanelerinin CEO'ları görücüye çıktı
Yaklaşık 2 ay önce başlayan yeni sistem gereği İstanbul'daki kamu hastaneleri 5 ayrı genel sekreterlik olarak ayrıldı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından koordine edilen yeni sistemin baş aktörleri basın karşısına çıktı.
7 bin ebe, hemşire, sağlık memurunun yerleri değiştirildi
Sağlık müdürlükleri ve halk sağlığı müdürlüklerinde görev yapan yaklaşık 7 bin ebe, hemşire, sağlık memuru, tıbbi sekreterlik gibi görevlerde çalışan sağlık personeli re’sen yerlerinin değiştirildiğini öğrendi.
Gödekmerdan: Sağlık Kampüsü inşaatında süreç devam ediyor
Kent ve ilçelerdeki toplam 9 hastanenin yönetiminin genel sekreterlik çatısı altında birleştirildiğini ifade eden Gödekmerdan, “Kurumumuz, vatandaşa daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması, sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliğin artırılması, her türlü tıbbi, idari, mali hizmetlerin
ŞİÖ Başbakanları Zirvesi Bişkek'te yapılıyor
ŞİÖ Rusya Federasyonu temsilcisi Dmitri Mezentsev, örgütün genel sekreterlik vazifesine getirildi. Son üç yıldır ŞİÖ Genel Sekteri görevini yürüten Kırgızistan’lı Murabek İmanaliyev’den görevi devr alan Mezentsev, örgütün daha da etkili olması için çalışmalar yürüteceklerini dile getirdi
ŞİÖ başbakanlar zirvesine 11 ülke katılıyor
ŞİÖ’ya Kırgızistan'ın eski dışişleri bakanlarından Muratbek İmanaliyev genel sekreterlik yapıyor. (CİHAN)
Soccerex Fuarı Rio De Janeiro başladı
Panelde konuşma yapacak kişiler: Christoph Schmidt (FIFA Genel Sekreterlik Departmanı), Paul Hawkins (Hawk-Eye), Thomas Pellkofer (GoalRef), Edwin Van Der Sar(Hollanda)15:30-16:45 - Sporda İmajın Gücü konulu seminer
Sağlık- Sen: Sağlıkta profesyonel yönetim yönergesi ayrımcılık yapıyor
Genel sekreterlik makamı teşhis ya da tedavi makamı değil, evrensel ve global anlamda profesyonelce icra edilmesi gereken yönetim birimi ve makamıdır. Dünyanın en iyi üniversitelerinde, sağlık tesisleri yönetimi, hastane yönetimi üzerine çalışmalar yaparak doçent ya da profesör olan bir kişi, bilgilerini ve tecrübelerini
Brezilya'da Türk futbolu konuşulacak
Panelde konuşma yapacak kişiler: Christoph Schmidt (FIFA Genel Sekreterlik Departmanı), Paul Hawkins (Hawk-Eye), Thomas Pellkofer (GoalRef), Edwin Van Der Sar(Hollanda) 15:30-16:45 - Sporda İmajın Gücü konulu seminer
Sarkozy'nin halefini belirleyen seçimlerde kriz çıktı
Nicolas Sarkozy'nin 2007 yılında cumhurbaşkanı seçilmesiyle terk ettiği parti yönetimine yeni lider seçilmemiş, partinin yönetimi genel sekreterlik tarafından sürdürülmüştü. (CİHAN)
Fransa’da Sarkozy’nin partisi yeni liderini seçiyor
Nicolas Sarkozy’nin 2007 yılında cumhurbaşkanı seçilmesiyle terk ettiği parti yönetimine yeni lider seçilmemiş, partinin yönetimi genel sekreterlik tarafından sürdürülmüştü. (CİHAN)