selam

Kocaelili işadamları, Filipinler’de yatırım fırsatlarını yerinde inceledi
Programda Tatlı Bereket Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Sarı da, “Türkiye’den Filipinli dostlarımıza selam getirdik. Burada gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde Filipinliler’in güler yüzlülüğü ve misafirperverliğiyle karşılaştık.
Eylemciler Kiev’in merkezinde kontrolü ele geçirdi
Cihan'a selam.” diye konuştu.Eylemciler sıfırın altında 11 derecede (hissedilen eksi 18 derece) çöp kutularında yaktıkları ateş başında ısınıyor. Eylemcilerin morallerinin yüksek olduğu görüldü.
Aziz Yıldırım'dan taraftarlara mesaj
Bu akşam saatlerinde İstanbul'a geleceği bildirilen Başkan Yıldırım kızı Yaz ile birlikte çektirdiği bir fotoğrafla birlikte, "Büyük Fenerbahçelilere selam olsun, bu sevda bitmez gönüllerde... Bir an kadar yakın uzaklardan artık onlara ’Emanetimle’.
Kutlu Doğum programında salonlar doldu taştı
paylaşılarak Hollanda’nın nüfusu kadar okunması planlanan salavat sayısının tam 16 milyona ulaşmış olduğunun duyurulmasıyla, salondan “Milyon salat, milyon selam sana olsun, Ey Allah’ın Resulü” sesleri yükseldi.
Engin Baytar: Yaptığını adamlık sanıyor ama değil
Ben buradan eski takım arkadaşlarıma selam söylemek istiyorum. Hepsini çok özledim ama Selçuk İnan olsun, Burak Yılmaz olsun, Umut Bulut olsun, Ceyhun Gülselam olsun; bunlarla Trabzon'da da uzun zaman beraberdik, onların yeri bende ayrı.
Suudi Arabistan Kralı, ABD Dışişleri Bakanı Kerry'yi kabul etti
Görüşmenin başında Kerry'nin, Suudi Arabistan Kralı'na ABD Başkanı Barack Obama'nın selam ve takdirlerini ilettiği belirtildi.Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, görüşmede bölgedeki durum ve Filistin konusunun yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmelerin genelinin
Abdest almak için Google'a başvuruyoruz
Selam Filmi Türkiye’de Trend Olan Aramalar1. Gangnam Style2. Legend online3. Harlem Shake4. MHRS5. Gezi Parkı
Mandela'nın naaşı defnedileceği köyüne götürülüyor
Hava Kuvvetleri’ne ait uçaklar Mandela’ya selam verecek. Yarın sabah TSİ 08.00’de başlayacak cenaze törenine yaklaşık 50 bin kişi katılacak. Yüzlerce medya Qunu’ya akın ederken, ailesinin isteği üzerine Nelson Mandela’nın toprağa verilişinin görüntülenmesine izin verilmeyecek.
Murat Boz, Türkmenleri milli bayramında çoşturdu
Konserine Türkmen halkına Türkiye’den selam getirdiği söyleyerek başlayan Boz, "Türkmen doğanlarım" diye hitap ettiği Türkmenistan vatandaşlarının Tarafsızlık Bayramını da Türkmence kutladı.Ayrıca, Türkmenistanlı sevenlerine bir sürprizinin de olduğunu söyleyen Boz, sevenleriyle birlikte bir Türkmen şarkısını seslendirdi.
Sivaslı iş adamları Tanzanya’ya iş gezisi düzenledi
Dar Es Selam’daki liman nedeniyle etrafındaki 7 ülkeyle bağlantısı olan Tanzanya’nın önemine vurgu yapan Bulut, ayrıca Afrika’da 3 ayrı birliğe üye olan tek ülke olduğunu, 30 ülkeyle ticareti bulunduğunu kaydetti.
Selam filminin başrol oyuncusu Sudan’da yetimhane yaptırdı
HARTUM - Türkiye'de 2013 yılının çok ses getiren yapımlarından biri olan Selam filminin başrol oyuncusu Burçin Abdullah, Sudan’ın başkenti Hartum’da kendi adını taşıyan bir yetimhane yaptırdı. Sudanlılara yardım elini uzatan sinema oyuncusu, yetimhanenin açılış törenine katılmak üzere Hartum’a geldi.
Aziz Yıldırım: Biz büyük bir aileyiz
Bu yüzden; bağımsızlığın ve büyüklüğün resmini Fenerbahçe Tarihi’nin aydınlık duvarlarına astıran tüm Fenerbahçelilere selam ve sevgilerimle." (CİHAN)
İsim babasından Sergen'e tepki: Ben yendim sanki
Bunun üzerine ünlü teknik adama tepki gösteren Seyit Ahmet Koçyiğit, "Babama selam götürürüm, kafam yerimde değil diyor. Kulağına ezanı ben okudum. Ahmet hoca derlerdi bana.
Destici: Milletlerin en önemli ögesi gençliktir
’ dendiğinde ‘Allah bize yeter’ tevekkülü ile sağına soluna bakmadan ‘Ben varım’ diyebilen ve daha aydınlık yarınlara inanmış tüm gençliğimize selam olsun. Allah yolundan ayrılmayın. Birlik ve dirlik içinde kalın.
Erdoğan: Rusya’dan NATO’ya uygun ekipmanlar alıyoruz
Kendim ve halkımın adına Rusya halkına ve dostlarıma selam, sevgi ve saygı iletiyorum. Spasibo!” dedi. (CİHAN)
Kuzey Irak, Barzani'nin ziyaretine kilitlendi
Ben bir Kürt olarak Türkiye başbakanına selam göndermek istiyorum Kürt halkının iradesine saygı göstersin çünkü Kürt halkı barışı seven bir millettir bu yüzden umuyorum ki başkanın gidişi iki taraf için hayırlara vesile olur.
Bozdağ, Kamerun halkına Webo'dan selam götürdü
Bozdağ, ayrıca Fenerbahçeli futbolcu Webo’dan da selam getirdiğini Kamerun basınına ifade etti. Daha sonra Senato Başkanı Marcel Niat Njifenji ile bir araya gelen Bozdağ, ziyaretleri esnasında Kamerun Dışişleri Bakanvekili Adoum Gargoum’a Kur’an-ı Kerim
Başbakan Erdoğan, Polonya'da Meçhul Asker anıtını ziyaret etti
Kendisine seslenen bir Türk vatandaşına selam verdi. Erdoğan ayrıca anıta ziyarete gelen Polonyalı çocukları sevdi. (CİHAN)
Mahkeme başörtüsünü 'uyuma aykırı' bulmadı
Bir-iki kişi selam vermiyor ama bu önemli değil. Mahkemede kazandığım hakkım ile başörtümü takarak çalışıyorum. Bunun hazzını sizlere anlatmakta da zorluk çekiyorum.
Aziz Yıldırım'dan Aydınlar'a: Nasıl yapacaksın?
Buradan selam olsun bütün Fenerbahçeliler'e." (CİHAN)
Marmaray’da, Cumhuriyet coşkusu
Açılış töreni alanına, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da gelerek vatandaşları selamladı. Üsküdar Sahiline yaklaşan Kıyı Emniyet gemileri denizde su gösterisi yaptı. Gemilerden su dört bir yana su sıkan ekipler, sahili turlayarak vatandaşlara selam veriyor.
Türk Metal Sendikası, İsdemir’de yetki için geldi
Selam olsun İsdemir işçilerine.” şeklinde konuştu. Türkiye'de de sendikalı işçi sayısı giderek azaldığına vurgu yapan Kavlak, 1980'li yıllarda nüfusumuz 45 milyonken 2,5 milyon olan sendikalı sayısı, bugün
Kaçırılan pilot Ağca, Elazığ Valisi Koçak'ı ziyaret etti
Kendisine selam ve saygılarımızı iletmenizi rica ediyoruz. Ayrıca Sayın Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu da aynı şekilde yakından alakadar oldular.
Deniz Müzesi Piri Reis'i ağırlıyor
Çelik, yaklaşık 20-25 yıl öncesine kadar Boğaz'dan geçen Türk gemilerinin Barbaros Hayrettin Paşa'nın kabri önünde geçerken selam durduklarını, unutulan bu geleneğin de denizcilik açısındandan yeniden canlandırılmasını arzu ettiğini ifade etti.
Hacılar, peygamberimizin izini Medine'de sürüyor
Peygamber efendimizin defnedildiği Kabr-i Saadet (Ravza-ı Mutahhare) hacıların gece gündüz selam verdiği bir mekan. Hz. Ebu Bekir ve Hz.
40 yıllık alkol bağımlılığından kurtuldu, öğrencilere zararını anlatıyor
Birçok arkadaşım eskiden bana selam dahi vermiyorlardı, ama şimdi herkes selam veriyor. İşte güzellik burada. Bir birimize kızalım ama insan gibi yaşaması için onlara yardım edelim.
Hacılar, Peygamber(sav) huzurunda namaz kılmanın hazzını yaşıyor
Peygamberin huzurunda olmanın verdiği edeple hacılar, her adımı selat-u selam ile katediyor. Ezan-ı Muhammedi minareden duyulmaya başlayınca adımlar daha da hızlanıyor. Tüm gayret, namaza geç kalmadan imamla birlikte ilk tekbiri alabilmek.
87 yaşındaki Saliha Nine, 28 yıldır kayıp oğlu için ağlıyor
Kaybolduktan 15 gün sonra Bursa’daki bir akrabasını telefonla arayan Zeki Aydın, "Anneme selam söyleyin, işim bitince gelirim." demiş. Yapılan incelemede Zeki Aydın’ın Mardin Nusaybin’den sınır dışına çıktığı belirlenmiş.
Hacılar, Peygamber Efendimiz ile selamlaşıyor
) kabrinin de bulunduğu Mescid-i Nebevi'ye gelen hacılar, burada dualar ediyor, peygamberimizle selamlaşıyor, şefaat diliyor. Peygamber Efendimiz Hz.
Güler: Kürtçe selam verebilen bir insanı bu memleket çok bekledi
MARDİN - İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Cumhuriyet tarihinde buraya gelip, size Kürtçe selam verebilen bir insanı bu memleket çok bekledi. Kürtçe selam versek ne olur, Arapça size 'hoş geldiniz' desek ne olur.
Moğolistan’daki Türklerin Kurban Bayramı sevinci
Biz bütün Türkiye’nin bayramını tebrik ediyoruz ve Türkiye’ye buradan selam söylüyoruz.’’ dedi. Türk okullarının Moğolistan’da gayet güzel işler yaptığını anlatan Karabulut, Türkiye’nin desteğini hissettiklerini vurgulayarak, teşekkür eti.
Zehra'nın ilham aldığı babaannesi konuştu: Çifte bayram yaşadık
Eğer kendisi ile bir araya gelir isen benden selam söyle demiştim. Benim selamımı ona iletti. Ben Başbakan Tayyip Erdoğan'a duacıyım. Her namazımdan sonra hiç aksatmadan ona dua ederim.
Öcalan: Derinlikli müzakerelerin hayata geçmesi gerekir
Öcalan, mesajında "Öncelikle bütün halka selam, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Dört yıldır büyük bir çaba içerisindeyim. Son bir yılda başlatmış olduğumuz sürecin anlamı büyüktür.
ERSİAD gönül köprüsü kurmak için Kırgızistan'a gitti
kurbanların etlerini de ihtiyaç sahibi ailelere dağıtacak 10 kişilik ekip adına açıklama yapan ERSİAD Başkanı Ali Karaçayır, amaçlarının, dost ülke insanına hem selam götürmek hem kardeşliği güçlendirmek için bayramı beraber geçirmek olduğunu söyledi.
Kimse Yok Mu’dan bayram öncesi gıda-giyim yardımı
Allah’ın izni ve inayetiyle Halil İbrahim aleyhi selamın bereketiyle ihtiyaç sahiplerine Hızır aleyhi selam gibi yetişmeye çalışacağız. Bayramda da yaklaşık 4 bin 500 aileye kurban eti dağıtmayı hedefliyoruz.
Cumhurbaşkanı Gül’ün Başkent mesajı
Ankara'nın Başkent oluşunun yıl dönümünü kutluyor, vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.” dedi. (CİHAN)
Mısır’daki darbe 100. gününde protesto edildi
Parkta, sık sık tekbir getiren eylemciler, ‘Müslüman zulme boyun eğmez’, ‘İslami hareket engellenemez’, ‘Mursi’ye selam direnişe devam’ ve ‘Katil Sisi seninleyiz Mursi’ şeklinde slogan attı. Elleriyle Rabia işareti yapan eylemciler, ‘Sisi’nin 100 günü: Zorbalık, katliam, zulüm.
Filmden etkilendi, kuyu açtırdı
ÇANKIRI - Çankırı'da yaşayan ve öğretmenlik yapan Elif Genç, geçtiğimiz aylarda yayınlanan Selam filminden etkilenerek Pakistan'a kuyu açtırdı. Filmde konu edinilen Afganistan ve Afrika ülkelerinde yaşayan insanların içinde bulunduğu zor koşullara üzüldüğünü belirten Genç, kuyu açtırarak yardım etmeyi
Ban Kimun: Zeydan'ın kaçırılması karşısında şoke oldum
Güneydoğu Asya Ülkeler Birliği (ASEAN) ile Birleşmiş Milletler (BM) zirvesi için bulunduğu Brunei'nin başkenti Darü’s Selam’da gazetecilerin sorularını cevaplayan Ban, Lib Zeydan’ın kaçırılmasını şiddetle kınadığını dile getirdi.
Mevlana'nın torunlarından Mistik Müzik Festivali tepkisi
Hoşgörü adı altında kamu kaynakları kullanılarak Avrupa kiliselerinde çarmıha selam verilerek yapılan sema törenleri de Avrupa’da sünnet yasağının önüne geçemedi maalesef.”‘LOGODAKİ FİGÜR DERVİŞ DEĞİL BUDA HEYKELİ’
Başbakan Erdoğan'dan, başörtülü memura provokasyon uyarısı
Bu demokratik ve özgür neticeye ulaşmamızda katkısı olanlara, özellikle bu insan hakkının yıllarca çileli müadelesini verenlere selam olsun. Rabbim Türkiye'ye böyle acılar yaşatmasın diyor, bu tarihi düzenlemenin hayırlı olmasını diliyorum.
Hindistan Cumhurbaşkanı İstanbul’da
Askeri mangaya selam verdikten sonra Mukherjee, aracına binerek havalimanından ayrıldı. (CİHAN)
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis resepsiyonuna eşiyle katıldı
Gazetecilerin talebi üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı Cemil Çiçek eşleriyle birlikte kameralara selam verdi. Tören salonunda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Başbakan Erdoğan tokalaşmadan oradan ayrılırken, Cumhurbaşkanı Gül’ün dönerek Bahçeli ile tokalaşması
Kılıçdaroğlu, mitinge gitmek için İstanbul’a geldi
Burada kendisini karşılayanlara el sallayarak selam veren Kılıçdaroğlu ardından mitinge katılmak üzere hareket etti. (CİHAN)
Kurtulmuş: Cumhurbaşkanlığı seçimini halkın yapması devrim niteliğindedir
içerisinde danışma kurulu toplantılarını gerçekleştirmemiz lazım” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Hiçbir şey yapmasak dahi birbirimize selam vermenin bile çok büyük faydası var.
Turgut Kazan, Ergenekon tutuklusu Yanardağ'ı ziyaret etti
Morali çok iyi ve tüm gazetecilere selam söyledi. Hepinize kucak dolusu selam gönderdi." şeklinde konuştu. (CİHAN)
Erdoğan: Bundan sonra 11 ay, 10 ay, mevsimlik yok, kıdem sürekli çalışıyor
11 yıl öncesine kadar karşısında el pençe divan durdukları hatta selam çaktıkları kurumları bugün eleştirebilenler bunu 11 yıllık reformlarımız sayesinde yapıyorlar. Çünkü tüm dirençlerine rağmen onları da dayatmadan baskıdan kurtaran biz olduk.
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Uluslararası Tıp Konferansı'na katıldı.
Görüşmede Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Suudi mevkidaşı Al-Rabiah'a; Türkiye'den Suudi halkına selam getirdiğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kral Abdullah'a selamlarını iletmesini istedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, saldırıyı kınadı
/>Cilvegözü'nde müdür ve yetkili merciler ile gümrük müdürlüğü binasında görüşen Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası sınır çıkışında vatandaşlara 'Ehlen Sehlen' diyerek selam verdi. Burada açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin terörün ithal eder duruma geldiğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Gül: Eğitime yatırım ülkenin parlak geleceğine yatırımdır
Eğitim-Öğretim Yılı'nda, değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, eğitim-öğretim yılının verimli geçmesini diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum." (CİHAN)