selamete

MHP'li Yalçın: Çözüm sürece sonrası örgütün istekleri Meclis'e getiriliyor
Oysa AKP iktidarının, ne Türkiye'yi huzur ve güvene, ne de bölgeyi sulh ve selamete kavuşturacak takati ve kabiliyeti vardır." görüşünü savundu. "YEREL SEÇİM GENEL SEÇİMLERİ ETKİLEYECEK"
Suudi Arabistan Kralı Abdullah'tan Mısır açıklaması
Mısır, Allah'ın izni ile sahili selamete kavuşacak." açıklamasında bulundu. (CİHAN)
Bakan Yıldırım, Mithatpaşa Tünelleri'nin temel atma törenine katıldı
Atatürk'ün bize işaret ettiği çağdaş uygarlık seviyesine, ülkemizi selamete eriştirelim." Bakan Yıldırım, beraberindekiler ile butona basarak tünelin temel atma töreni gerçekleştirdi. Bakan Yıldırım, daha sonra tünellerde incelemelerde bulundu.
DİGİAD'ın iftarı Diyarbakır'ın bütün renklerini buluşturdu
Hepimizin el elbirliğiyle selamete ermesi için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Kimlikleri farklı, kültürleri farklı, inançları farklı olabilir. Bizi farklı kılan yüce Rabbimiz.
Arap basınında Mısır darbesi
Batan gemiye kaptan yapılan Mursi, bütün çabalarına rağmen rotayı düzeltip vatan gemisini sahil-i selamete çıkaramamıştır. Böylece krallıklarla yönetilen Arap dünyasındaki iktidarların tek güçlü alternatifi İhvan'ın da halkın özlem duyduğu ortamı oluşturmaktan aciz olduğu ispatlanmış oldu.
Dedeoğlu: Çok iyi bir ortamdan geçiliyor ama neşeli yüz göremiyorum
Devletin toplumla ilişkisinin her alanda yeniden biçimlendiğini kaydeden Taşgetiren, toplumun, barışa, huzura, selamete ihtiyacı olduğunu vurguladı. "BUNA BENZER HİÇBİR SÜREÇ BU KADAR ŞEFFAF İLERLEMEDİ"
Muhalifler Mursi'nin diyalog çağrısını reddetti
Elbaradey, "Milleti sahil-i selamete çıkarabilecek net bir hedefi olması halinde diyalog çağrısını destekleyebiliriz." dedi. (CİHAN)
Erdoğan: Suriye’nin, gün ve gün zafere ilerlediğini görüyoruz
Sabredecek ve sabrın sonunda inşallah selamete kavuşacaksınız. Ne yazık ki oğul Esed, baba Esed’in zulmünü, onun katliamlarını geride bıraktı. Oğul Esed, kendi halkına zulmetmekte babasını kat ve kat geçti.
AZMEDER,yaklaşık 2 bin kişiye aşure dağıttı
Nuh'un gemisinin Cudi Dağı'na oturup içindekilerin selamete çıkması gibi önemli ve müjdeli olayların yaşandığı zaman dilimidir Muharrem ayı. AZMEDER olarak, geleneksel olarak Muharrem ayında aşure dağıtıyoruz.
Başbakan Erdoğan: Bu yıl anneler gününü buruk yaşıyorum
evladını yitirmiş annelere, annelerini yitirmiş çocuklara umutlarını asla kaybetmemelerini , Türkiye’nin ve Türkiye annelerinin yanlarında olduğunu sabırla selamete inşallah erişeceklerini hatırlatmak istiyorum.
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 28 Şubatçılar tarafından göreve getirildin
İşte bugün sabrın selamete erdiği gün, işte bugün mazlumun ahının aheste aheste çıkığı gündür. Adaletin tecelli ettiği gündür.
Kulüpleri Birliği'nden TFF Başkanlığı için Şenes Erzik ismi çıktı
Türk futbolunun selamete ulaşması için UEFA ve FİFA yetkililerinin anlayışlı olacaklarını dile getiren Akıncıoğlu, "Dolayısıyla Sayın Şenes Erzik, Türk futbolu ve TFF Başkanlığı için kulüplerinin ortaklaşa ittifakla aldıkları bugünkü kararla
TRT: Özgündüz’ün ifade edildiğini söylediği bir söz sarf edilmedi
Çünkü Hristiyan nihayetinde ehli kitaptır; üç dinden bir tanesindendir; Allah onu dilerse selamete de erdirebilir, cennete de koyabilir. Şii’yse sapkınlık var orada dini bozmaya çalışmak var… Irak’ta Şiiler ve Sünniler özellikle işgalden sonra birbirlerine olan nefretlerini daha bir açığa çıkardılar.
Bakan Günay: Bütün coğrafyaların kardeşliğe ihtiyacı var
Bakan Günay; “Komşu ülkelerde yaşanan demokratikleşme, insan hakları ve vatandaşlık açısından bazı sorunlar var, en kısa sürede bu sıkıntıların sükunete ve selamete dönüşmesini bütün kalbimle diliyorum, sadece bizim ülkemizin değil dünyadaki bütün ülkelerin, dünyadaki bütün halkların, bütün coğrafyaların insan hakları ve kardeşliğe
AZMEDER, 3 bin kişiye aşure dağıttı
Nuh'un gemisinin Cudi Dağı'na oturup içindekilerin selamete çıkması gibi önemli ve müjdeli olayların yaşandığı zaman dilimidir Muharrem ayı. AZMEDER olarak, geleneksel olarak Muharrem ayında aşure dağıtıyoruz.
Bahçeli: Başbakan terörle mücadelede kararlı olduğu sürece MHP yanındadır
Sınır ötesi teskere kabul edilmeli ve milletimiz selamete götürecek girişimler biran önce başlatılmalıdır. Kandilin fitne saçan ateşi söndürülmelidir. Türk milletinin kararlılığı gösterilmeli ve Kandile Türk bayrağı çekilmelidir.
Ahlat’tan Somaliye yağmur duası
İnşallah en kısa zamanda selamete ererler. Biz burada kardeşlik görevimizi yerine getiriyoruz. Katılan herkese teşekkür ederim.
83 yaşındaki Sultan Nine, patik satarak biriktirdiği parayı Somali'ye gönderdi
İnşallah en kısa zamanda oradaki kuraklık biter ve kardeşlerimiz selamete ulaşır." şeklinde cevap verdi. Sultan Süzen'in, bir kızı ve dört torunu var. Biriktirdiği paralarla torunlarına hediyeler almayı da düşündüğünü söyleyen Sultan Nine, Somali'deki drama kayıtsız kalamayacağını belirtti.
DİGİAD’dan gönülleri buluşturan iftar
Türkiye’nin artık 'şubat soğuğu' yerine Akdeniz iklimine yer bıraktığını ve geminin selamete çıktığını anlatan Mercan, şunları söyledi: “12 Haziran'da Türkiye yine bir döneme girdi. Son bazı toplumsal olaylarla bu biraz bozulmuş gibi görünüyor.
Muğla’da Somali için yağmur duası edildi
İnşallah en kısa zamanda selamete ererler. Biz burada kardeşlik görevimizi yerine getiriyoruz. Katılan herkese teşekkür ederim.
Kilisliler Mısırlı hafızlara yoğun ilgi gösterdi
Muhammed'in(SAV) sahili selamete çağıran davetine tabi olmaktan geçtiğini belirten Erdoğmuş, "Onu tanıyıp anladıkça ve takip edip sünnetine sımsıkı sarıldıkça huzur elde edebiliriz. Tarih buna apaçık şahitlik ediyor.
Sakarya Veteriner Hekimler Odası: Sığır varlığı süratle erozyona uğruyor
Bu sıfır faizli kredi ile ilgili projenin selamete varması, geminin batmadan emniyetli olarak limana varması bu yolla olacaktır." ifadesini kullandı.
Başbakan Erdoğan: Özgürlük adına konuşanlar, yavrularımızı okullara sokmadılar
Bu sabrın sonunda inşallah selamete ereceğiz diye düşünüyorum." Erdoğan'a, konuşmasının ardından MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç tarafından dokuma halı hediye edildi.
AZMEDER 2 bin kişiye aşure dağıttı
Nuh'un gemisinin Cudi Dağı'na oturup içindekilerin selamete çıkması gibi önemli olayların cereyan ettiğine de değinen Ceyhan, "Muharrem ayı İslam dünyasında yas ayıdır. Birçok mucizenin de yaşandığı kutlu bir zaman dilimidir.
Erzincan'da 'Muharrem Cemi' düzenlendi
Birincisi birçok peygamber bu ayda selamete kavuşmuştur. İkincisi Kerbela Vakası bu ayda meydana gelmiştir. Kerbela'da bütün Ehli Beyt şehit edilmiştir.
Düzgün: Muharrem orucu, 12 imama gösterilen sadakatin davranışa dökülmesidir
Tarihler bu ayın değerini, kutsallığı ve birçok peygamberin kurtuluşa ve selamete erdikleri günler olarak verirler. Hz. Muhammed (sav) ve ondan önce gelen peygamberler de bu kutsal ayda Allah rızası için oruç tutmuşlardır.
KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş: Wikileaks belgelerinin doğruluğu tartışılır
Bizim bütün davamız, anavatanla mücadeleyi selamete çıkarmaktır." Bütün çabalarının AB'ye ve hukuka uygun, Türkiye'nin garanti ettiği bir ortaklık olduğunu söyleyen Rauf Denktaş, devletinin yıkıcısı olan eli kanlı bir idareyi, Türkiye'ye meşru bir hükümet
Risale-i Nurlar hapishanelere dağıtılacak (Özel)
Aynen bunun gibi bu asırda da manevi fırtınalardan kurtulup selamete ulaşmanın vesilesi de Risale-i Nur'lardır." diye konuştu. Hapishanelerde ve mülteci kamplarında kalanların Risale-i Nur okuyabilmesi için yeni bir kampanya başlattıklarını söyleyen Özdemir, kampanya çerçevesinde ilk olarak
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Tatlıbal: Ülke selamete çıkacağı zaman bu saldırılar artıyor
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cafer Tatlıbal, ülkenin selamete ve refaha çıkmaya hazırlandığı zamanlarda hain saldırıların arttığını söyledi. Tatlıbal, "Uyanık olmamız, aklı selim hareket etmemiz ve saldırılara prim vermememiz lazım.
KURALDER Başkanı Taş: HSYK yargıya müdahale etmiştir
Türkiye'nin bir an önce bu kaos ortamından kurtulup sahili selamete ulaşmasını diliyoruz. Gerek darbe iddiaları, gerek yargıda yaşanan son dönemdeki olaylar, yargı hakkındaki iddialar, yargı üzerindeki kara bulutların, keza şerefli Türk ordusu üzerindeki kara bulutların bir an
Görele Müftüsü Türkmen: Sevdiklerinize sevginizi gösterin
İlahi sevgi kalıcıdır, sahibini selamete götürür. Bu nedenle 'Yaradılanı Yaradan'dan ötürü' sevmeliyiz. Sevgililer gününde sevdiğimize vereceğimiz en güzel hediye; ona sevgimizi sunmamızdır.
Müdafaa Demokrasi ve Hukuk Derneği: Suç nerede tespit ediliyorsa edilsin suç, suçtur
Bu noktadaki sağduyunun ülkeyi selamete götüreceğine dikkati çeken Semiz, bu sürecin, demokrasi ve hukuku güçlendireceğini kaydetti. Halktaki şüphelerin giderileceğini, halkın devletin kurumlarına karşı bakışının değişeceğini söyleyen Semiz, devletin kendisine ait olduğu bilincine varacağını aktardı.
MHP'li Toskay: Yüce Divan'a otobüs kaldırmamız gerekecek
Tunca Toskay demokratik açılım konusundaki tavırlarını ise şu şekilde anlattı: "Bu açılımın demokratikleşme ile Türkiye'yi selamete götürmeyle alakası yoktur. Türkiye'nin iç dinamikleri ile bu proje ortaya çıkmamıştır.
Başbakan Erdoğan: Bu millet, kendisini kafeslere sokmak isteyenlere gereken cevabı vermiştir
Hep beraber bunu biz sahili selamete çıkaralım. Bunu başardığımız gün, Türkiye bundan çok şey kazanacak. Milletimiz bundan çok şey kazanacak.
BBP Genel Başkanı Topçu: Yargı tamamen sivilleşmeli
Bu cunta hareketini gerçekleştirenleri ömür boyu selamete çıkarmak için bir şeyler hazırlandı milletin önüne kondu." Konuyla ilgili Kenan Evren'in 'eğer halk yargılansın derse, bu işi yargıya bırakmam intihar ederim' şeklindeki açıklamasını itiraf olarak niteleyen Topçu şunları söyledi:
Başbakan Erdoğan: Koltukların asıl sahibi millettir
İktidarın bütün varlığını milleti selamete taşımaya, ülkeyi esenliğe kavuşturmaya adadığını kaydeden Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: "İnsana hizmet aşkıyla yanan, Türkiye'ye hizmet sevdasıyla çalışan bir partiyiz.
Afganistan ve Pakistan barışı için 22 ülke İstanbul'da buluştu
Kardeş Afganistan ve Pakistan'ın bir an önce selamete ve istikrara kavuşmasına büyük önem atfeden Türkiye, bu yöndeki aktif desteğini kararlılıkla sürdürecektir."
DP Genel Başkanı Soylu: Karşımda DP'yi rayından çıkartacak, milletin kayığından indirmeye çalışan bir statükocu anlayış var (özel)
Kongrede genel başkanlığa talip olan Hüsamettin Cindoruk'a da göndermelerde bulunan Soylu, ''Milletin kayığına binerseniz selamete çıkarsınız. 28 Şubat'ta yanlış kayığa bindiniz.
Ergenekon tutuklusu NATO saldırı planlarını kabul etmedi: Bana yakışmaz
Vatanı selamete götürelim" diyerek tahliyesini talep etti. Savunmasının ardından Özcan'ın gözaltında, savcılıkta ve mahkemede verdiği savunmalar okundu. Çapraz sorguda Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, Ege Ordu Komutanlığı ve İzmir'de konuşlu NATO üssü ile ilgili olarak kendisinde ele geçen suikast planı olduğu belirtilen CD içeriklerini