seslendiriyor

'Beyaz Saray Düştü' vizyona giriyor
yönettiği "Kahraman Uzaylılar"ı Jessica Alba, Sarah Jessica Parker, Brendan Fraser ile geçtiğimiz günlerde vefat eden kıymetli oyuncu James Gandolfini seslendiriyor. Gerçek bir aile komedisi olan "Kahraman Uzaylılar" adlı animasyonun 3D izleme seçeneğinin yanında Türkçe dublaj seçeneği ile vizyona giriyor.
Nazım Hikmet’in mezarında Gezi Parkı protestosu
Bugün bütün dünya senin şiirlerini seslendiriyor Nazım!” şeklinde konuştu.Gezi Parkı’nda yaşanan olaylara destek veren Topuz, “Nazım sen geleceğe umutla bakıyordun. O gençlik bugün ayakta!
Annesiz büyüyen Akdi, Türkçe Olimpiyatları'nda duygulu anlar yaşatacak
Ülkesindeki elemelerde şiir dalında birinci olarak Türkiye’ye gelen Akdi, ‘Sol yanım’ adlı şiiri seslendiriyor. Akdi'yi ülkesinde şiir dalında birinci yapan şey ise sol yanındaki acı. Yani tıpkı şiirde bahsi geçen kız çocuğu gibi annesini hiç görmemiş olması.
Esnaftan AVM kararına klipli protesto
Esnaf, 'Vardar Ovası' türküsünü çarşıya uyarlanmış haliyle seslendiriyor. Çarşıda çekilen klip ile seslerini yetkililere duyurmaya çalışan esnaf, türkünün nakarat kısmında, 'Çarşımızdan vazgeçmeyiz, AVM'ler istemeyiz' diyerek tepkisini dile getiriyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden çocuklar için internet sayfası
"Çiçek elli robot; Dişimi kaybettim; Onu seviyorum; Güneşe Köprü" adlı masalları çocuklar seslendiriyor. Öyküler bölümünde ise "Kırık kanat, Çam sakızı çoban armağanı, Ürküten Öykü, Müdür bey duy sesimi, Tayfun, Marangoz Örümcek, Çizgi film izlemiyoruz, Gool" isimli
Hastalara evlerinde müzikli terapi
Hastaların dört gözle beklediği ekip, yüz yıllardır denenen ve hastalar üzerinde olumlu etki gösteren parçaları seslendiriyor. Geçirdiği çocuk felci hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum olan 41 yaşındaki Fadime Gürdal projenin kendileri için çok güzel etkileri olduğunu
CHP Milletvekili Güler’e internette tepki yağdı
CHP'nin asıl ruhunu seslendiriyor: Faşizm ve Irkçılık. Altı okun altısının kökü de burada...” yazdı. Taylan Arslan adındaki takipçi de, “Demek ki neymiş Mahmud Esat Bozkurt'dan Birgül Ayman Güler'e dek 83 yılda CHP'de değişen bir şey yok.
Barış Manço, 2023 vizyonunu 37 yıl önce dile getirmiş (Özel)
Manço bu plakta 2023 isimli enstrümantal bir eserde Kayaların Oğlu isimli bir şiirini seslendiriyor. Eser, Cumhuriyetin 100. Yılı olan 2023 yılında Türkiye’nin diğer Türk devletleri ile beraber bir medeniyet kuracağından bahsediyor.
Bis Sanat Tiyatrosu, Bursa’da 4 oyunla perde açıyor
Metni, İbrahim Şahin, Ercan Yalçıntaş, Ayşe Dinç Vardar seslendiriyor. Bis Sanat Tiyatrosu, çocukları da unutmadı. Ünal Yeter’in kaleme aldığı müzikli danslı çocuk oyunu 'Tembel Köpek Popi'yi Serap Erdoğan yönetiyor.
Çad - Türk okulu iki ülke arasında köprü oluyor
Türkiye selam gönderen okul öğrencileri bir birinden hoş Türkçe şarkılar seslendiriyor.Ülkesine ilk altın madalyayı kazandıran okul öğrencisi Muhammed Ramazan ise Çad'a bu sevinci yaşatmanın mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi.
'Kara Şövalye Yükseliyor' ile 4 yeni film vizyona girdi
“Max Maceraları 2: Krallığa Yolculuk” animasyon filmini Yekta Kopan, Engin Altan Düzyatan ve Sezen Aksu seslendiriyor. POLİS (POLISSE) Paris Çocuk Koruma Birimi’nde çalışan Chrys, Nadine, Iris ve Fred, bir yandan kendi kişisel meseleleriyle boğuşurken bir yandan da pedofili gibi suçları araştırmaktadır
Silah sahipleri silah satışlarının kontrollü bir şekilde yapılmasını istiyor
Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney de bireysel silahlanmanın yasaklanmasına sıcak bakmıyor ve Obama ile benzer görüşleri seslendiriyor.AMERİKA’DA 10 AYLIK BEBEK BİLE SİLAH RUHSATI ALABİLİYOR
Bu hafta 5 yeni film vizyona girdi
“Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor”u Ali Poyrazoğlu, Haluk Bilginer, Yekta Kopan, Fatih Özacun, Ecem Uzun, Ayşe Tunaboylu seslendiriyor. DAHA İYİ BİR HAYAT (UNE VIE MEILLEURE - A BETTER LIFE)
Ertuğrul Erkişi’den Türkçe’nin çocuklarına methiye
Erkişi, “Bunlar, tasavvuf müziğinin en güzel örneklerini Türkçe olarak seslendiriyor. Mutluyum çünkü medeniyetimizin, dinimizin güzel değerlerini dünyaya hem tanıtıyor hem de hissettiriyorlar.” dedi.10.
Tekfen Filarmoni ile Kapadokya’da klasik keyif
Orkestra, klasik müzik repertuvarının başyapıtlarının yanı sıra temsil ettiği coğrafyanın yerel müzik aletleri için bestelenen yapıtları da seslendiriyor. (CİHAN)
DÜZELTME - İlköğretimde ‘ihanet ve cinayet’li piyese veli tepkisi
Üç çocuk piyeste rol alırken, yine bir başka çocuk, içerisinde müstehcen kelimelerin yer aldığı piyesi seslendiriyor. Başka bir piyeste ise bir erkek öğrencinin 'ayyaş koca'yı canlandırması tartışma konusu oldu.
İlköğretimde ‘ihanet ve cinayet’li piyese veli tepkisi
Üç çocuk piyeste rol alırken, yine bir başka çocuk, içerisinde müstehcen kelimelerin yer aldığı piyesi seslendiriyor. Başka bir piyeste ise bir erkek öğrencinin ‘ayyaş koca’yı canlandırması tartışma konusu oldu.
Hollanda’da buluşan Bonomo ve Franka: İyi olan kazansın
yapılacak Eurovision şarkı yarışmasında “Love Me Back” adlı parçayla Türkiye’yi temsil edecek Can Bonomo’ya rakip olan Joan Franka, “You And Me” adlı şarkıyı seslendiriyor. Franka, “O Ses Hollanda” yarışmasında birinci olarak ülkesini temsil etmeye hak kazanmıştı.
Canlı rap müziği eşliğinde cep telefonu tamir ediyor (Özel)
tamirciliğinin dışında 10 yıldır amatör olarak rap tarzı şarkılar besteleyip seslendiren Osman Yozcu, dükkanına kurduğu sistemle müşterilerine bestelediği şarkıları seslendiriyor. Çocukken devamlı şarkı söylediğini anlatan Yozcu “Müzik benim her şeyim.
Hollanda'yı Eurovision'da temsil edecek Ayten'in hedefi finale kalmak
Eurovision şarkı yarışmasında“Love Me Back’’ adlı parçayla Türkiye’yi temsil edecek Can Bonomo’ya rakip olan Joan Franka (Ayten Kalan) ‘You And Me’ adlı şarkıyı seslendiriyor. Franka, ‘O Ses Hollanda’ yarışmasında birinci olarak ülkesini temsil etmeye hak kazanmıştı.
Geleceğin yönetmenleri çizgi filmle işe başladı
Yönetmen, senarist ve dekorculardan oluşan gruplar, titizlikle çektikleri filmleri daha sonra seslendiriyor. Yönetmen olmak isteyen çocukların hayali, 'Allah’ın Sadık Kulu; Barla' çizgi filminin benzerini çekmek.
Keloğlan, bayramda depremzede çocuklarla buluşacak
Oyunda Sofranın Sultanı'nı Ergün Uçucu, devi Sinan Pekinton, Keloğlan’ı Edip Tümerkan seslendiriyor. (CİHAN)
Def ile gitar Dünya TV'de buluştu
Mevlana Halid'e, Melayı Ciziri'den Fethullah Gülen Hocaefendi'ye kadar geniş bir yelpazedeki din büyüklerinin birbirinden değerli sözlerini, şiirlerini seslendiriyor. Grup üyesi Yusuf Nehir, Dünya TV ile güzel bir çalışma yaptıklarını belirterek, kendilerini bu konuda cesaretlendiren Dünya TV yöneticilerine teşekkür
Yörükler, Bedia Akartürk'e 'Türkü Ana' unvanı için imza kampanyası başlattı
50 yıldır türkülerimizi seslendiriyor. Billur sesi ile ana sütü gibi ak ve temiz olan türkülerimizi bize sevdirdi. Bir kuşak onun türküleri ile yetişti.
"Basındaki fikir ayrılığı, demokratik özgürlükten gelmeli"
Herkes kendi görüşünü haykıra haykıra seslendiriyor. Bunu da biz basınımıza demokrasinin getirdiği bir özgürlük olarak görüyoruz.” diye konuştu. Bir gazeteciden, bugün hapiste olan gazetecilerin özgürlüğü konusunda gelen soru üzerine ise Arpacıoğlu; “Herkes işini yapacak.
Türkiye’nin ilk itfaiye korosu kuruldu
Aşk' müzik topluluğu, çalışmalarda "Üsküdar’a gider iken, bir ihtimal daha var o da sevmek mi dersin, Seni ben severim candan içeri" gibi birçok parçayı seslendiriyor. Müzik çalışmaları kanun, ud gibi müzik aletleri eşliğinde gerçekleştiriliyor.
Engeline rağmen Pavarotti gibi opera söylüyor (Özel)
Küçük yaştan itibaren engeline rağmen müzikle içli dışlı olan Emrah Erdem, artık dünyaca ünlü opera bestelerini seslendiriyor, aryalar okuyor. Emrah Erdem'in engeline rağmen gösterdiği performans, Türk opera sanatçısı tenor Hakan Aysev'i bile şaşırttı.
Manavgat Şelalesi'ne gelen turistleri sipsi resitaliyle karşılıyor
Manavgatlı sipsi yapım ustası Fehmi Şanlı, dünyaca ünlü çağlayanı görmeye gelen konuklara, Teke yöresinin gözde müzik aletiyle yöresel türküleri seslendiriyor. Şanlı, Burdur'ın Dirmil ilçesinin otantik müzik aleti sipsiyi dut, ceviz ve gül dalından imal ettiğini belirtti.
Emekli katip, yarım asırdır şiir yazıyor
KONYA - Konya’nın Kulu ilçesinde yaşayan emekli noter katibi Ömer Keleş (56) yaklaşık yarım asırdır yazdığı şiirlerini bağlaması eşliğinde seslendiriyor. Küçük yaşlardan beri şiir yazdığını belirten Keleş, adına onaylı 320 şiirinin bulunduğunu dile getirdi.
Sessiz dünyasını resimle seslendiriyor
DENİZLİ - Denizli’de doğuştan işitme ve konuşma engelli olan Serpil Kılıç (13), sessiz dünyasını yaptığı yağlı boya tablolarıyla seslendiriyor. Üç yıldır hayallerini tuvale aktaran Kılıç’ın hedefi, sponsor bulunursa ilk sergisini açmak.
Bozdağ: Dosyanın 6 ayda bitmesi için şikayetçinin illa Mehmet Haberal mı olması lazım?
Bütün kadro koro halinde bunu seslendiriyor. Bu büyük bir çarpıtmadır." dedi. "BU DOSYALARI 6 YILDA NİYE TEMİZLEMEDİNİZ?" Tutuklamalarla ile ilgili Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) ve 102.
Büyükşehir kent orkestrası 25. yılını kutluyor
konser programının yanı sıra orkestra, çağdaş çok sesli müzik yapıtlarının pop ve jazz türünde özgün örneklerini de katıldığı yurt içi ve dışı programlarda seslendiriyor. Kent Orkestrası, 2003–2007-2010 yıllarında Yunanistan, 2005 yılında Bulgaristan ve 2007 yılında Güney Kore'de düzenlenen uluslararası festivallere katılıp
Avrupa'nın yedi ülkesinden gelen dernek yöneticileri Denizli'de inceleme yapıyor
Çeşitli ülkelerden sanatçılar, festivale katılarak eserlerini Türkçe seslendiriyor. Buna ek olarak ulusal düzeyde birçok etkinliğimiz var. Dernek yöneticilerimizi festivallerimize davet ediyor ve aramızda görmekten büyük gurur duyacağımızı belirtiyorum.
Antalya'daki görme engellilere 'Sophie Pro' isimli cihaz kitap okuyacak
Görme engellilerin hizmetine sunulacak Sophie Pro isimli cihaz, yazı ortamındaki bilgiyi doğal insan sesi kalitesinde seslendiriyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Türkçe olimpiyatlarına Madageskar'dan katılan Jenna Ndiaye bir Türk gibi yaşıyor
Olimpiyatlarda şarkı dalında yarışan Jenna (13), 'Bulamadım ki' adlı şarkıyı seslendiriyor. 3 ay boyunca olimpiyatlara hazırlanan Jenna'ya ailesi büyük destek vermiş. Türkiye'ye gelmeden önce ailesi Jenna'ya moral gecesi düzenledi.
2 bin 23 çocuk, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için 23 Nisan'da şarkı söyleyecek
Antalya Atatürk Stadyum'da devam eden hazırlıklarda öğrenciler öğretmenlerinin eşliğinde çeşitli çocuk şarkıları seslendiriyor. Rekor denemesine devam eden 2 bin 23 çocuk, 23 Nisan'da, 'Oynaya oynaya gelin çocuklar, 23 Nisan kutlu olsun, Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan, Orada bir köy
Rahipler, imamlar ve hahamlardan oluşan koro Ereğli'de konser verecek
Koro Türkçe, Arapça ve Ermenice ilahiler seslendiriyor. Konser, 3 Temmuz'da Erdemir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
ABD'deki oylama öncesinde siyahi Kongre üyelerine hakaret edildi
Cumhuriyetçiler, Çay Partisini kurarak Obama ve kendileri hakkında halkın önünde açıkça dile getiremedikleri kin ve nefretlerini bu kimseler aracılığıyla seslendiriyor.
Özel Rafet Kahraman öğrencileri yarışmalarla İngilizce öğreniyor
Öğrenciler İngilizce şarkı listesinden seçtikleri parçayı ezberleyip, seslendiriyor. Bu yarışmada 10'uncu sınıflardan Mehveş Yürüten, Selva Şahin ve Hilal Ayan dereceye girerek ödül aldı. İngilizce proje yarışmasında ise ilginç projeler yarıştı.
Roman müziği okullu oldu
Kurslara katılan öğrenciler Roman arkadaşlarıyla hep bir ağızdan, kardeşlik türküleri seslendiriyor. Toplumdaki önyargılar sebebiyle bugüne kadar gece kulüpleri ve içkili restoranlarda mesleklerini icra eden Roman müzisyenler artık okullarda müzik kursu
Halk ozanı, bağlamasıyla turistlere ülkenin güzelliklerini anlatıyor (Özel)
Ardından Pir Sultan Abdal, Aşık Mahsuni Şerif, Aşık Sümmani, Aşık Seyrani, Dadaloğlu, Karacaoğlan, Aşık Gülabi, Aşık Daimi ve Erzurumlu Emrah'ın eserlerini seslendiriyor. Türkiye'nin güzelliklerini turistlere bağlama çalarak anlattığını belirten Günyeli, bu tanıtım tarzından turistlerin çok memnun kaldığını duygularını mektupla
Doğu Avrupa kökenli tek çello grubu Melo-M'i Antakya'da konser verecek
"The Final Countdown", "I Will Survive" gibi sevilen şarkıların yeni yorumlarını ve Ghostbusters, Mission Impossible gibi filmlerin jenerik müziklerini seslendiriyor.
Kapatılan Refah Partisi milletvekili şarkılarıyla beğeni topluyor
yöneticisi olduğu İzmir Valiliği'ne ait Balçova Termal Tesisleri'nin restoranında perşembe günleri sahneye çıkan Yılmaz, burada birbirinden güzel şarkıları seslendiriyor. Özellikle Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği söylediğini belirten Yılmaz, şarkı söylemenin siyasetten çok daha keyifli olduğunu söyledi.
Dünya barışına giden yol Türkçe Olimpiyatları'ndan geçiyor
Yine Belarus'tan olimpiyatlara katılan Enna Vaitovich ise 'Veda Busesi' adlı şarkıyı büyük bir ustalıkla seslendiriyor. Enna, Türkçe ve Türk kültürünü çok sevdiğini söylüyor. Güney Afrika Yıldız Koleji öğrencisi Xolo ise Faruk Nafiz Çamlıbel'in 'Çoban Çeşmesi' adlı şiiriyle olimpiyatlara katılıyor.
Beşiri'nin 'Selamsız bandosu' mayısta sahneye çıkıyor
Her gün mesai saatleri dışında Beşiri Hürriyet İlköğretim Okulu'nda bir araya gelen koro, değişik yörelere ait halk türkülerini seslendiriyor. Beşiri Korosu, halk arasındaki adıyla "Selamsız Bando" müzik eğitiminin ardından verecekleri konserlerle, Güneydoğu'da yaşanan güzellikleri ön plana çıkarmayı
Putin'in sevdiği rock grubunun müzisyeni trafik kazasında öldü
Grup rock, pop ve Rus halk müziği tarzında parçalar seslendiriyor. Grup iktidar partisi 'Birleşik Rusya'nın düzenlediği toplantılarda konserler veriyor. Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in seçilmesinin ardından Mart 2008'de Kızıl Meydan'da düzenlenen törende Rusya Başbakanı Vladimir Putin'le birlikte katılmış ve Lyube
Cem Yılmaz, Türk Telekom için şarkı yaptı: Sky is the limit
Pazar günü yayına girecek ilk reklam filminin devamında Cem Yılmaz kendi hazırladığı 'Sky is the limit' parçasını seslendiriyor. JeTTfon ile 'Sınır tanımayanlar' konseptine sahip reklamda Cem Yılmaz'ın canlandırdığı Ali Tınay ve JemBey karakterleriyle, gerçek ve animasyon görüntüler bir
Ankara Devlet Tiyatrosu, şubat ayında 217 temsil verecek
Müge Tekeli, Serkan Yenice, Orkun Huylu, Emre Yurttakalan, ve Rıza Eliaçık'ın rol aldığı oyunda; Sofranın Sultanı'nı Ergün Uçucu, Dev'i Sinan Pekinton seslendiriyor. Oyun; 7 yaş ve üstü çocuklar için hazırlandı.