sesleniyorum

Ciliv: Sadece değerlerinizin değil zamanın da insanı olun
Kayserili iş adamlarımıza sesleniyorum; sadece memleketinizin, değerlerinizin değil aynı zamanda zamanın da insanı olun.” dedi. Turkcell’in, şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak, daha hızlı ve karlı olmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla
Ünlü Temiz Eller savcısı, Türkiye’ye “temizlik ve hukuk dersi” verdi
’ Bu vesileyle ben de Türk savcılarına, yargıçlarına sesleniyorum: ‘Bağımsızlığınızı talep edin. Bu Türkiye’nin güçler ayrılığına, yargının bağımsızlığına doğru attığı en önemli adımdır.’ Bundan vazgeçmek, en son yapılan kanun tasarısında olduğu gibi adaleti Adalet Bakanlığı’na bağımlı hale getirmektir.
DES hükümeti uyardı: Vatandaşın mutfak savaşı unutuldu
çalkantılardan en büyük zararı vatandaşın gördüğünü, tarafı ne olursa olsun zenginlerin tuzu kuru olduğunu ifade eden Gürkan Avcı, “Tüm siyaset kurumlarına sesleniyorum. Sadaka vermekle, ulufe dağıtmakla, komik zamlarla, hamaset ve riyayla, etnik ve dini ayrıştırmalarla 'kimsesizlerin kimsesi' olunmaz; sadece kapitalizmin, emperyalizmin
Hak-İş'ten kıdem çıkışı: Hükümetten daha kararlı bir tutum bekliyoruz
"KIDEM TAZMİNATI FONU İÇİN HÜKÜMETE SESLENİYORUM"Kıdem tazminatı çalışmaları konusunda da dert yanan Arslan, kıdem tazminatı fonu modeline açıklık getirdi. Fonun 1999 yılında işçi sendikaları, işveren sendikaları ve hükümet temsilcisinden oluşan bilim kurulu tarafından gündeme getirildiğini hatırlatan Arslan, "Bugün de diyoruz
Çağlayan: Operasyon başladığı gün ben ruhen görevimden ayrılmıştım
Bu konuda eskisinden daha güçlü olduğumu, psikolojikmen daha güçlü olduğumu, bana düşmanlık edenlere buradan sesleniyorum.” ifadelerini kullandı. Faiz lobisinin ayağına bastıkları için kendilerine bu tür bir komplo kurulduğunu öne süren Çağlayan, “Ama ömrüm oldukça değil ayağına basmak, damarına basacağım
Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde yatırım için arsa tahsisleri devam ediyor
Ben buradan bütün sanayici hemşehrilerimize sesleniyorum. Gerçekten geç kalmadan bir an önce organize sanayi bölgesinden fizibilitelerini yaparak arsa talebinde bulunmalarını istiyorum. Çünkü bu şehrin önünün çok açık olduğu her zaman her toplantıda dile getiriyoruz.
Gazze sokakları Venedik'e döndü
Sabaha kadar çatıda beklemek zorunda kaldıklarını belirten Kemal el Arabi, "İşte bu çatıdan dünyaya sesleniyorum. Bize yardım edin." diye konuştu. Abdurrahman el Harazin ise su baskınına uğrayan mahallede selzedelerin yalnızca yüzde 5'inin kurtarıldığını belirtti ve yardım beklediklerini söyledi.
Pakistan’da Abdülkadir Molla için gıyabi cenaze namazı kılındı
Baloç, "Ben buradan Pakistan parlamentosuna sesleniyorum. Siz üzerinizdeki farzı yerine getirin, gerekeni yapın. Cemaati İslami partisi yıllarca siyasi parti olarak ana seçimlere katılmıştır. Bangladeş anayasasına da aykırı olan bu kararın neden alındığı araştırılmalıdır.
Gökhan Zan: Galatasararay Avrupa fatihidir
İSTANBUL - Galatasaray'ın tecrübeli savunmacısı Gökhan Zan, UEFA takımı değil; Şampiyonlar Ligi takımı olduklarını belirterek, "Bize şans vermeyenlere sesleniyorum: Galatasaray, Avrupa fatihidir." dedi.Maçın ardından açıklamalarda bulunan Gökhan Zan, bugünün kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti.
Türkmen Cephesi Başkanı saldırıya uğrayan alışveriş merkezini ziyaret etti
Olayla ilgili uluslararası bir tahkikat açılmasını isteyen Salihi, "Medyaya ve kamuoyuna sesleniyorum. Hangi akılla, hangi beyin alışveriş merkezinin yakılmasına emir verdi ve verenin de cezalandırılması gerekir.
500 bin zengin turist ağırlayan İzmir, hedefi 2 milyona çıkardı
Bugün burada bulunan sektörün devlerine sesleniyorum. Avrupa, Amerika pazarı bir şekilde daralıyor, oysa Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz bölgeleri size çok müşteri sağlar. 75 milyon Türkiye’nin yüzde 15’i yurtdışına her yıl gidiyor.
Gündoğdu: 'Kadro veriyorum ama paranı kesiyorum' demek doğru olmaz
Buradan sesleniyorum; kadro veriyorum, ama paranı kesiyorum demek de doğru olmaz.” dedi.Gündoğdu, Ankara Hilton Otel’deki İŞKUR’un 7.
Yaşar Karayel: MHK, futbolu bilen hakem göndersin
Ama Kayseri olarak, Kayserispor olarak, Kayseri takımlarının yöneticileri adına, bu şehri temsil eden insanlar olarak sesleniyorum. Biz torpil istemiyoruz. Ama hak yemeyen hukuka riayet eden futbolu bilen hakemler göndersinler.
Aziz Yıldırım: Eğitim seçim malzemesi yapılamaz; tıpkı din gibi
Mahkemelere sesleniyorum. Kulüpleri zor duruma düşürmek için kararlar almayın." serzenişinde bulundu.Fenerbahçe Kulübü Aziz Yıldırım'ın açıklamaları devam ediyor.
Fatih Terim: Galatasaray'da bazılarına hakkımı helal etmiyorum
Galatasaraylılara sesleniyorum. Bir haklı-haksız, suçlu-suçsuz arayışına girmeyin. 60 yaşındayım. Beni yüz yüze gelmede bile tanıyanlar var.
Kılıçdaroğlu: Her ODTÜ’lü bir Yörük Ali Efe'dir
Kadınlara sesleniyorum. Sizin bedeniniz üzerinden, kıyafetiniz üzerinden siyaset yapanlara ders vermek boynunuzun borcudur. Bu diktatörün ezberi bozuldu.
Eski İETT Genel Müdürü’nden Marmaray'da güvenlik uyarısı
Onlara sesleniyorum; yolu ve treni birkaç aydır deniyor olabilirsiniz. Ancak trenin içini, tüm istasyonları ve tüm sistemleri izlemeden sistem işletmek çok risklidir. Deniz altındaki tünel işletmeciliğindeki güvenlik derecesi, uçaklardaki güvenlik derecesine eşittir.
Kocaeli'nde çelenk krizi
Halka sesleniyorum tören alanlarını yalnız, sahipsiz bırakmayın." DSP'liler, çelenklerini koyduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı. (CİHAN)
"Erbil Şehir Merkezi" projesinin tanıtımı yapıldı
Buradan gençlere sesleniyorum. Özel sektöre yönelin, özel sektörde elde edeceğiniz gelirler devletten elde edeceğiniz gelirde çok daha fazla. O yüzden çalışıp yeni meslekler edinmeniz gerekiyor.
Ahmet Nur Çebi'den Yıldırım Demirören'e sert eleştiri
Buradan şahsi fikrimi de söyleyerek sesleniyorum. Yıldırım Demirören Beşiktaş'tan alacağını bağış edecekse bağış etsin, eğer bağış etmeyecekse de bunu açıklasın. Biz de borcumuzu bilelim hesabımızı bilelim.
Bahçeli: 36 etnik milleti biliyor da açıklamıyorsan 'namert kere namertsin'
Sayın Erdoğan sana Samsun’dan sesleniyorum gel bu 36’yı açıkla Gel bu kez namertlikten kurtul, daha da fazla uzatma, sündürme ve tahribat verme. Bu büyük Türk milleti herkese kucak açıyor.
Trabzonspor taraftarı, TFF önüne 'temiz futbol fidanı' dikecek
Spor kamuoyuna sesleniyorum. Gelecek kuşaklara sağlıklı bir spor anlayışı bırakalım." şeklinde konuştu.Bordo - mavili taraftarlar, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
Başbakan Erdoğan: Çözüm süreci bitmemiştir
Onun için de özellikle de Kürt kardeşlerime sesleniyorum, gelin bu oyunu beraber bozalım. Bu oyuna artık son verelim." dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.
İnce: ODTÜ'ye 500 puanla girilir, Başbakan ve Gökçek 500 iş makinesiyle girdi
Bütün yurttaşlara sesleniyorum, Atatürkçülere, Cumhuriyetçilere, aydınlara, demokratlara sesleniyorum. Diplomanızın ODTÜ olması gerekmez, bu yaşanan vandallığa bu yaşanan barbarlığa karşıysanız, siz de ODTÜ’lüsünüz ve ODTÜ’lü gençlerin yanında olmaya mecbursunuz.
Atılan maytap, 12 yaşındaki çocuğun gözüne isabet etti
TBMM'de görev yapan milletvekillerine, bakanlara, Sayın Başbakanımıza sesleniyorum bu sadece bizim sorunumuz değil tüm ülkenin sorunudur. Benim çocuk bu şekilde büyüyorsa ya da maytabı atanlar bu şekilde büyüyorsa bu ülkenin geleceği pek iyi olmaz.
Ankaralı hız tutkunları ‘ölmemek için’ yarış pisti istiyor
Siyasi büyüklerime, belediye başkanıma sesleniyorum. Buna gönül veren Ankara’da binin üzerinde Türkiye’de ise on binin üzerinde motosiklet sevdalısı var. Pist yapılırsa hepsi Ankara’ya gelmiş olacak.
Cizre’deki olaylara kentin ileri gelenlerinden tepki
Tüm milletimize sesleniyorum, yeter artık sizler kahvelerde, evlerinizde oturup çayınızı çorbanızı içerken genç kardeşlerimizi bu uçuruma sürüklemeyin, bu kaosa sürüklemeyin. Onların da içlerinde, heveslerinde bir gelecek vardır.
İstanbul yeni otobüslerine kavuştu
Onlara zulmedenlere sesleniyorum; zulüm ile abad olunmaz. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Çıkacak aheste aheste.
Kurban Bayramı'na 4 gün kala hayvanlarını satanlar çadırına 'bitti' yazdı
Eğer daha uyguna alım diye Arife gününü bekleyenler varsa onlara buradan sesleniyorum ‘koyun bile bulamazlar burada’ bir an önce gelip kurbanlarını alsınlar.” dedi. Hayvanın bol olduğunu ancak fiyatların aynı kalmasından şikayetçi olduklarını hatırlatan Karaca, “Büyükbaş hayvanlarda canlı ağırlık kilogram fiyatları
Başbakan Erdoğan'dan, başörtülü memura provokasyon uyarısı
Erdoğan, ardından grup salonundakileri duygulandıran bir konuşma yaptı: "Fakat ben buradan tüm başörtülü kardeşlerime sesleniyorum; süreci provoke etmeye çalışanlar olabilir, lütfen bunları da size bırakıyorum.
Başbakan Erdoğan: Değişime direnenler her zaman kaybetmeye mahkumdur
15 Mayıs’ta son taksitle IMF’ye olan borcun sona erdiğini hatırlatan Başbakan Erdoğan, “Buraya gelip de milliyetçilikten bahsedenlere sesleniyorum. Ülkesini milletini sevmek, hakaret ve öfke dolu nutuk atmakla olmaz.
Hayvan haklarına dikkat çekmek için tasma takıp havladı
Belediye Başkanımız Ali Erdoğan’a sesleniyorum. Bize bir çok söz verdi ve verdiği sözlerin birçoğunu tuttu. Öncelikle teşekkür ediyorum ve bizi unutma diyorum.
Kavşak olmayınca kazalar kaçınılmaz oluyor
Basın aracılığıyla bir kez daha tüm yetkililere sesleniyorum. Son altı ayda dört insanımız burada kavşak olmadığı için kazalar sonucu hayatlarını kaybetti. Bu kavşağın yapılması için daha kaç kişinin ölmesi gerek.
Uyuşturucu satıcılarının kurşunuyla ölen çerezcinin ailesi: Katilleri bulun
Ben buradan başbakana emniyet müdürüne valiye sesleniyorum hani diyor devlet var. Hani devlet nerde."Akrabası olan Edip Taşan ile Kayın biraderi Ahmet Tunç'ta mahallelerindeki ara sokaklarda uyuşturucu satanların cirit attığını ifade ederek başka canların yanmaması
Bahçeli: Paket, PKK’ya verilen tavizlerde yeni bir eşik olacak
Sayın Başbakan sana sesleniyorum, boşuna uğraşma, boş yere çırpınma, boş boş konuşma. Başaramayacaksın, yapamayacaksın, asla yenemeyeceksin ve sonunda da millet vicdanında mahkum olarak adaletten yakanı kurtaramayacaksın.
CHP lideri: Sucuk fabrikasını yönetemeyen şimdi başbakanlık koltuğunda oturuyor
Şimdi ben buradan sesleniyorum Recep Tayyip Erdoğan’a; 2012’de 1 buçuk milyon fiyat verdin, 2013’te önce 1 lira, sonra da 1 lira 30 kuruş veriyorsun. Sen gübreye, mazota, ilaca, suya zam yaptın; üreticiye diyorsun ki (fiyat geçen senenin altında veriyorum) bu kabul edilemez.
Kışanak: Paketin içi boş
Kürt halkının bütün alanlarda kendini örgütlemesi ve bu çetecileri aralarından defetmeleri gerektiğini belirten Kışanak, "İlk başta kadınlara sesleniyorum, her alanda kendi gücünüzü gösterin ve Rojava'daki halkımıza sahip çıkalım.
AK Partili İçten: Sahabe kabirleri arkeolojik kazılara kurban edilmek isteniyor
Şimdi ben belediyeye sesleniyorum. Belediyenin bir an önce gelip buradaki harabeleri kaldırması gerekiyor. İlk yapılması gereken iş bu.
Eğitim Bir-Sen 28 Şubat mağdurlarıyla ilgili çalışma başlattı
Anne babalara sesleniyorum. O gün okuyup şu an memur olan, öğretmen olan veya başka meslekleri seçen insanlara sesleniyorum. Gelin 28 Şubat davasına müdahil olun, katsayı adaletsizliği nedeniyle size kim katsayı adaletsizliğini uygun gördüyse onlar hakkında suç duyurusunda bulunalım ve Türkiye’nin
Kanser hastasının yakınları: Hastamız cezaevinde değil bari evimizde ölsün
Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan 25 yıllık eşi Emine Barlas (48), "Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Kocam kan kanseridir. Kocamı bıraksınlar, hastalığını kendi evinde geçirsin.
Kılıçdaroğlu: Meclis'e gelecek tezkerede 'savaşa hayır' diyeceğiz
Buradan tüm savcılara sesleniyorum gençliğin yakasından elinizi çekiniz. O eller bir gün gelir, sizin yakanıza yapışır. Özgürlük istemek, demokrasiyi savunmak ne zamandan beri suç oldu.
Kılıçdaroğlu: İslam dünyasında kan akmasını istemiyoruz
Reyhanlı insanlarına güveniyorum, onların yüreğine sesleniyorum. Halkım ile buluştum, esnafın sorunlarını dinledim, çaylarını içtim. Acınızı yürekten hissediyorum.
Erdoğan: Demokratikleşme paketini önümüzdeki hafta açıklayacağız
Ardından Kürt vatandaşlarına seslenen Erdoğan, "Özellikle güneydoğuda, doğuda ülke genelindeki Kürt kökenli kardeşlerime sesleniyorum. Bu ülkede siyasi Kürtçülük yapan mahfiller var, bu oyuna gelmeyin.
Balıkesir Belediye Başkanı Ok ilk gün öğrencilerle biraraya geldi
Buradan öğrencilerimize sesleniyorum, ders çalışmanın yanında, ülkemizin içinde bulunduğu problemlere de eğilmeye çalışın. Bu ülkede olan her şey, sizin üzerinize vazife olmalı.
Hatay'da izinsiz gösteri
Mahalle halkına sesleniyorum. Bu gençlerin sizin huzurunuzu bozmasına izin vermeyin" denildi. Yapılan bu ikaza rağmen grup dağılmayınca polis gruba müdahale etti.
Bakan Kılıç: Kuru gürültüyle milliyetçilik ve cumhuriyetçilik olmuyor
Milliyetçilik namına mangalda kül bırakmayanlar; buradan son olarak da onlara sesleniyorum kuru gürültüyle milliyetçilik olmuyor. Kuru gürültüyle cumhuriyetçilikte olmuyor.
Başbakan Erdoğan: Aleviler üzerinden gizli bir senaryo sergileniyor
Alevi kardeşlerime sesleniyorum. Ana muhalefet partisinin bazı milletvekillerinin bizzat içinde olduğu bir kirli senaryo Türkiye'de sahnelenmek istendi. İbadethanelerde çirkin kışkırtmalar yapılıyor, sokaklar yangın yerine çevrilmek isteniyor.
Erdoğan: Sandıktan başka yollara başvurup milletin huzurunu kaçırmayın
Bu meydanlarda motolof kokteylleriyle dolaşan gençlere sesleniyorum. Onların arkasında olan CHP ve onun milletvekillerine sesleniyorum. Eğer siz kendinize inanıyorsanız, güveniyorsanız, demokraside sandık bu işin namusudur.
MHP Genel Başkan Vekili Vural'dan çözüm sürecine tepki
Burada AKP ‘ye oy veren değerli kardeşlerime sesleniyorum; 2007 yılında PKK terör örgütünü Irak’ın kuzeyinde varlığını bertaraf etmek amacıyla hükümete yetki verdik, ama hükümet bırakınız PKK’yı bertaraf etmeyi PKK’yı taraf haline dönüştürdü.