seslerine

New York'ta darbe karşıtı gösteri
Göstericiler ABD Başkanı Barack Obama'nın seslerine kulak vermediğini ifade ederek slogan attı. Eyleme katılanlar, Mursi'ye özgürlük, Askeri kuralları istemiyoruz yazılı dövizler taşıdı. Taşınan dövizlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Mursi'nin birlikte olduğu fotoğraf dikkat çekti.
Pistte şampiyonluk düğümü İzmir'de çözülüyor
15’teki ilk resmi antrenmanla birlikte İzmir, motor seslerine teslim olacak. Pazar günü ise bu muhteşem otomobil sporları resitali, saat 16.15’teki ödül töreniyle son bulacak.
Akrabaların arazi kavgası kanlı bitti: 4 ölü, 4 yaralı
Bu sırada Ömer Ardaş'ın akrabası aynı zamanda komşusu olan Bahri Üzlü, Faik Üzlü ile Nazegül Üzlü silah seslerine evlerinden dışarı çıktı. Arazi anlaşmazlığı nedeniyle aralarında husumet bulunan Üzlü ailesini gören Ömer Ardaş bahse konu akrabalarının üzerine ateş ederek akrabalarını da öldürdü.
Altın Koza’da 'kuzey ışıkları'
İsveçli yönetmenler Ola Simonsson ve Johannes Nilsson, günlük hayatın ritmine ve seslerine karşı duyarsızlaştığımızı neşeyle yüzümüze vuruyorlar.Bol ödüllü “Buzdan Hayaller/Noi Albinoi”'nin yönetmeni İzlandalı Dagur Kari, “Tutunamayanlar/Voksne mennesker” (2005) ile yine genç ve ayrıksı olmak üzerine gözlemler
TEB'den, ilaç bulamayan lösemi hastası çocuk için açıklama
Bu doğrultuda, SGK’nin aylardır ilaç bekleyen hastaların seslerine kulak vererek, ilgili komisyon kararını ivedilikle alması gerekmektedir. Öte yandan haberde yer aldığı gibi ilacın piyasada bulunmayışının sebebi 'döviz kurunun artması' olmadığı gibi, SGK’nin ilacı geri ödeme listesinden çıkardığı bilgisi de
Mısır'daki katliam İstanbul'da protesto edildi
Onların seslerine ses verebilmek için buradayız. Yalnız olmadıklarını hissettirmek için buradayız." dedi.Yaşanan katliam karşısında sessiz duramadıklarını ifade eden bir bayan ise, “Onların her zaman yanındayız.
Ceylanpınarlı çocuklar bayramı silah sesleri altında kutluyor
Günlerdir Suriye’deki silah sesleri ile yankılanan sokaklar bugün yerini çocukların attığı maytap seslerine bıraktı. Marketten alınan maytaplar sokaklarda patlatılıyor. Bayram havasının estiği sokaklarda çocuklar, trambolin ile bir nebze olsun silah seslerini unutmaya çalıyor.
Bakan Yılmaz: Çözüm sürecini şarta bağlamak milletin talebine uygun değil
Muhalefet partilerine de eleştiride bulunan Bakan Yılmaz, Muhalefet sadece muhalefet olmak için bir şeyler yapmaya çalışıyor onu da seslerine yükselterek yapmaya çalışıyor.” dedi.Milli Savunma Bakanı, Gezi olaylarının Türkiye’de bir muhalefet olmadığını gösterdiğinin altını çizerek, sözlerini şöyle noktaladı: “Zaten doğru dürüst
Bursa’da tehlikeli gerginlik: Roman vatandaşların araçlarını ateşe verdiler
Evden yükselen imdat seslerine rağmen ve kabalık arasındaki sağduyulu insanların çabasına rağmen öfkeli kalabalık, evin yanındaki barakayı yıkıp yaktı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildi.
Bakan Şahin: Küresel oyuncuların neler yapmaya çalıştığını gördük
Şahin, “Muhtarları çok seviyor, seslerine kulak veriyoruz. Sürekli istişare halindeyiz. Onlardan gelen haklı talepleri de kendimize görev alıyoruz." şeklinde konuştu. Şahin, muhtarların 2001'deki maaşının da 97 TL olduğunu hatırlatıp, maaşlara 10 yılda yüzde 400 zam yaptıklarının altını çizdi.
Gezi Park bahane, eğlence şahane
Gençlerin seslerine kulak vermeleri lazım .Daha çok demokrasi, özgürlük ve insan hakları için."Leyla Demir isimi kadın ise " Başbakanımızdan çok rica ediyoruz.
İlk eşi darp etti ve annesini bıçakladı, ikinci eşi kaynar suyla yaktı
Gece kızım yatarken su kaynatıyor, bir kova suyla odaya giriyor, ayak seslerine kızım giriyor. 'Yapma Mustafa.' diye yalvarıyor ama o hemen döküyor. Sonra da üzerine çıkıp oturuyor ve suratını yumruklamaya başlıyor.
Kaleiçi Limanı’na girecek büyük tekneler, küçük işletmeleri iflasa sürüklüyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın seslerine kulak vermelerini isteyen Lavaşçı, “Belediye başkanı ne zaman bizim sesimizi duyacak. Başkan ya sesimizi duymak istemiyor ya da sesimiz ona ulaşmıyor.
Muş'ta aç kurtlar 5 kişiyi yaraladı
Bahçede bulunan köpek seslerine uyanan Feyzullah Aydın, köpeğin yerinde olmadığını görerek bahçe dışına çıktığını ve o esnada 2 kurt gördüğünü anlattı. Kurtlardan birisinin kendisine saldırdığını kaydeden Aydın, "Elimle kurdun boğazını sıktım, ellerimi tırmaladığı için yara oluştu.
DP Genel Başkanı Uysal: Teröre taviz vermeden masadan kalkan bir ülke olmamıştır
önemli tarihçileri, akademisyenlere, bu ülkenin birliği ve beraberliği hususunda aydın olmanın icabı olarak siyasetten ziyade hakikate angaje insanların seslerine de kulak vermemiz gerekiyor.”
Sobadan zehirlenen 75 yaşındaki kadın, hayatını kaybetti
Bağırma seslerine koşan komşu Süleyman Yılmaz, "Kapıyı kırıp içeri girdik, kadın ölmüştü. Kocası da can çekişiyordu.
"Karneleri değerlendirirken çocuğunuzun özgüvenini kırmayın"
Onların seslerine kulak vererek onları istekleri doğrultusunda yönlendirmemiz öz güveni yüksek bireyler olarak yetişmelerinde önemli rol oynayacaktır.” şeklinde konuştu.
Kerkük'teki Araplar seçim için birleşti
Meşru Arap Grubu tarafından organize edilen basın toplantısında, Kerkük'te yaşayan Arap vatandaşların seslerine kulak verilerek böyle bir oluşuma gidildiği belirtildi. Kerkük Arapları Ortak İttifak Listesi adı altında kurulan yeni oluşumla ilgili yapılan basın açıklamasında, Arapların Nisan seçimlerinde daha güçlü çıkacakları vurgulandı
Teknoloji devrinin gelenek bekçileri 'Bakırcılar' (Özel)
Kulaklar çekiç seslerine, gözler de güzide sanat eserlerine çevrildiği sürece, onlar mesleklerinin yaşayacağından şüphe duymuyor.
Özdalga: Balyoz kararları karşısında Baykal vicdanen rahat mı?
"KEŞKE, ‘SİYASETE KARIŞMAYIN’ DİYENLERİN SESLERİNE KULAK VERSELERDİ" Özdalga, 30 yılı aşkın bir süredir aktif siyasetin içinde yer alan bir sosyal demokrat olarak; askerilerin siyasete karışmaması gerektiğini yıllarca tekrar edip durduğunu söyledi.
Ban Ki-moon: Herkesi kucaklayacak bir diyalog süreci hayati öneme sahip
Gençlerin seslerine de kulak verilmesi gerektiğini, dünya genelindeki demografik yapının toplumları buna zorladığını belirten Ban Ki-moon, belirsiz bir gelecek ve sorunlarına duyarsız hükümetlerin, gençleri geleceklerini belirlemek
Azap köyü susuzluk azabı çekiyor
Çok zor durumda olduklarını belirten Aras, birinin seslerine kulak vermesini istedi. Azap köyünün su deposuna gelen su kaynağı, 14 kilometre uzakta yer alıyor. Değirmenler ve Dalbaşı köylerine gelen su da bu kaynağa yakın bir yerde.
Ankara'da kadın cinayetinin son kurbanı polis memuru oldu
Silah seslerine uyanan site sakinleri ise olayı evlerinin balkonundan izledi. Gülşah Karakafa'nın işe giderken yanında taşıdığı kıyafetlerinin ise bir poşet içinde olduğu görüldü.
Kıtalararası Boğaziçi Yarışları’na katılacak isimler açıklandı
14-15 TEMMUZ’DA BOĞAZDA KULAÇ SESLERİ, KÜREK SESLERİNE KARIŞACAKTürkiye Milli Olimpiyat Komitesi(TMOK) tarafından ilki 1989 yılında 4 bayan, 64 erkek sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Asya’dan Avrupa’ya Boğaziçi Yarışları her yıl artan bir ilgi ile
‘Hayalet şehir’ Humus’taki ağır yıkımı böyle görüntüledi
İSTANBUL - Suriye’de Devlet Başkanı Beşşar Esed’in askeri kuvvetleri tarafından bombalanan Humus kentindeki büyük hasar, silah seslerine ve düşen bombalara aldırış etmeden bomboş sokaklarda ilerleyen cesur bir motosikletlinin
Akaydın: Türkçe Olimpiyatları’nı gerçekleştiren herkese teşekkürler
Çocukların seslerine hayran kalan Başkan Akaydın, yarın düzenlenecek olimpiyatlara, iki farklı ilçenin şenlik etkinliği olduğu için katılamayacağını, ancak kendisinin de oradaymış gibi sayılmasını istedi.
Kendisini yaralayan kahveciyi, cezaevinden çıkar çıkmaz öldürdü
Silah seslerine koşanlar ağır yaralı olarak buldukları Gökçek'i Adana Devlet Hastanesi'ne götürdü. Gökçek tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Apronda martı kovma oyunu
Zamanla uçakların motor seslerine alışan kuşların, siren sesine de aldırış etmeden apronda dolaşmaya devam etmesi dikkat çekiyor. 5 KİLOLUK KUŞUN ÇARPMASI 550 KİLO KUVVETE EŞDEĞER
Erciş'te depremin yaralarını devlet-vatandaş birlikte sarıyor
Karaloğlu ise yeni okullar, yeni derslikler, yeni salonlar, yeni lojmanlara ihtiyaçları olduğunu, bu ihtiyaçları Türkiye ile paylaşınca birçok hayırseverin seslerine kulak verdiğini, bu anlamda çok mutlu olduklarını söyledi.
Antakya'da Kutlu Doğum coşkusu
Gecenin sonunda Gözütok eşliğinde salavat getiren binlerce Antakyalının seslerine muhteşem havai fişek gösterisi eşlik etti. (CİHAN)
Babar: Amacımız engelli çocuklarımızın adaptasyonlarına yardımcı olmak
/>Ziyaret amacının sessiz kahramanların faaliyetlerini yerinde incelemek ve bir nebze olsun sıkıntılarına ortak olmak olduğunu belirten Babar, "Çıkaramadıkları seslerine ses, duymayan kulaklarına kulak olmak istiyoruz.
4/C'liler, kadro için Meclis önünde göle '4/C mayası' çaldı
TİYATRAL GÖSTERİYLE SESLERİNE DUYURMAYA ÇALIŞTILAR Meclis önünde toplanan TEÇ-SEN üyeleri burada tiyatral bir gösteri yaptı. Nasrettin Hoca kılığında elinde tespih ve kaşık bulunan bir eylemci, sözde göle ‘4/C Mayası’ döktü.
Güroymaklı çocuklar 15 dilde konser verecek
Kalplerine, seslerine, yüreklerine, gönüllerine teşekkür ediyorum. Bu tüm dünyaya örnek olacak bir çalışmadır. Bunu ne kadar takdir etsek azdır.
Adana’da bir kişi, annesini ve ablasını öldürdü
Silah seslerine uyanan Ramazan Yavuz’un ağabeyi, kardeşinin elinden silahı alarak jandarmaya haber verdi. Jandarma ekipleri, olay yerine gelerek Ramazan Yavuz'u gözaltına aldı.
Yıkılan binaların sorumluları toplu ölüme yol açmaktan yargılanmalı
Enkazın altında karanlıklarda ki bu sesler, kentlerimizde yaşadığımız sel felaketlerinde ki bu çığlık seslerine kulak verip, uykudan uyansın artık. Coğrafyamız tehlikeli bir deprem kuşağındadır.
Kendisini aldattığını düşündüğü karısını bıçaklayarak öldürdü
Daha sonra seslerine kesildiğini söyleyen komşular, bir süre sonra kapının açılarak İhsan Karakoç’un dışarıya çıktığını ve karısını namus meselesi yüzünden öldürdüğünü söyleyerek binadan ayrıldığını belirtti.
Polis memurunun bıçakla yaralandığı olayla ilgili davada 1 kişi tahliye edildi
Umut Demirci ise kavga seslerine duyduktan sonra uyanıp evinden çıktığını ve Müslüm Narlı'yı polisin gözaltına aldığını gördüğünü, Narlı'yı serbest bırakmalarını istediğini ancak polis memurlarının kendisini de gözaltına aldığını belirtti.
Hayvanları çalınmasın diye ahırlara güvenlik kamerası taktırdılar
Hırsızlık olaylarından çok cezaların caydırıcı olmamasından dert yanan köylülerden Cahit Aydın, yetkililerden seslerine kulak vermelerini istedi. "Biz hırsızların peşindeyiz hırsızlar hayvanlarımızın peşinde.
Midyat’ta camilere gençlerin ilgisi dikkat çekiyor
MARDİN - Mardin’in Midyat ilçesinde, vatandaşlar Ramazan ayını dolu dolu idrak ediyor. Evlerden yükselen Kur’an seslerine bir de camilerde mukabele ile okunan Kur’an-ı Kerimler eklenince, Ramazan ayının bereketini hissederek yaşıyor.
Rum hükümetinde yeni kabine, yemin ederek görevine başladı
Çeşitli siyasi çevrelerden duyulan istifa seslerine karşı, “Kıbrıs” devletinin direksiyonunda kalmaya devam edeceği mesajını da veren Hristofyas, dostluk eli uzatarak, sorumluluk ve herkesle işbirliği içerisinde, görevini sürdürmeye devam edeceğini ifade etti.
Konya Televizyonu artık uydudan yayın yapacak
Bu televizyon her zaman iyiliği gösterme, kötülükten sakındırma temel işlevi çerçevesinde ekranlarını Konya’nın ve ülkenin bütün seslerine, bütün renklerine açık tutacak. Herkesin kendini ifade edebildiği, ailesi ile birlikte izleyebildiği bir televizyon olacaktır.
Cihan’ın gündeme getirdiği Yassıada, demokrasi adası oluyor
Bugün martı seslerine teslim olan ıssız adada insan yaşamazken, adaya gelenleri kıyısında bulunan balık üretme çiftliği karşılıyor. Yargılamalar bittikten sonra Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edilen Yassıada; 1978'e kadar subay eğitim için kullanılmış.
Boşandığı eşini tabancayla öldürdü
Sabah saatlerinde başlayan tartışma öğle saatlerinde yerini silah seslerine bıraktı. Mehmet Gezer ruhsatsız tabancasını çıkararak iki çocuğunun annesi Türkan Bacanak’a 3 el ateş etti. Karnından ve kolundan yaralanan Bacanak, çevredeki vatandaşların yardımı ile Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Kararname yetkisi tasarısı için toplanan komisyon gergin başladı
Ancak muhalefet milletvekillerinin itiraz seslerine rağmen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, hükümet adına KHK hakkında komisyon üyelerine bilgi verdi. Çiçek, KHK yetkisinin geçmişte de ihtiyaca binaen verildiğini hatırlatarak, “Bu yetki tasarısının amacı, kapsamı, zamanı ve süresi belli.
Polis, Uçmak'ın evinin bulunduğu sitede oto hırsızlığı zanlıları yakaladı
Uçmak'ın kaldığı evde aramalar sürerken, site sakinleri silah seslerine uyandı. Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Abdullah Uçmak'ın Kurtköy'de kaldığı evde aramalarını sürdürürken site içerisinde silah sesleri duyuldu.
Antalya CHP Taban Hareketi: Atanmış vekil istemiyoruz
Grup adına basın açıklamasını okuyan CHP Eski İl Disiplin Kurulu Başkanı Mahmut Yıldırım, genel merkezin seslerine kulak vermesini istedi. Milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesi yönünde il ve ilçe örgütlerinin tavsiye kararı alarak CHP Genel Merkezi’ne ilettiklerini hatırlatan Yıldırım, buna rağmen
Esnaf temsilcilerinden AVM’lere ortak tepki
Artık esnaf ve sanatkarın sabrının kalmadığını vurgulayan Sevimçok, hükümetin bir an evvel seslerine kulak vermesini ve AVM’ler konusundaki yasal düzenlemeleri ivedilikle yapılmasını istedi. Belediyelerin de yeni AVM’lerin açılmasına izin vermemelerini talep eden Sevimçok, “76 oda başkanımızdan aldığımız gerek yazılı, gerekse sözlü güç ile AVM’ler konusunda bundan
Başkent’te, ‘hoca farkı’nın kaldırılmasına cübbeli protesto
Cübbeleriyle YÖK girişinde toplanan doktorlar, alkışlarıyla seslerine yetkililere duyurmaya çalıştı. Grup adına açıklama yapan Prof. Dr. Aylin Uluşahin, performans sisteminin sakıncalarını anlatmak üzere YÖK önünde toplandıklarını belirtti.
Mersin’de yangın dehşeti
Alevlere ve otel içinden gelen patlama seslerine aldırış etmeyen vatandaşlar, camı kırarak girdikleri kamyoneti kurtarmayı başardı. (CİHAN)
KSÜ'nün yeni rektörü Karaaslan: Üniversiteyi, sayılarla, verilerle ve bilimin yardımıyla yöneteceğiz
Bizim yönetimimiz herkesi kucaklayacağına ve onların seslerine kulak vereceğine inanmalarını istiyorum." şeklinde konuştu. Üniversitenin atılım yapması gereken bir yükseköğretim kurumu olarak hızlı bir dönüşüm sürecini iyi planlayacak ve yönetecek bir kadroya sahip olduğunu aktaran Karaaslan